logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

1000 mil okolo ČR – když se vám doprovod směje, že jste kvůli němu kufrovali

1000 mil okolo ČR  – když se vám doprovod směje, že jste kvůli němu kufrovali

Dopoledne sedmého dne proběhlo zcela v poklidu. Poprvé jsme běželi a jeli jako jedna skupina. Vypadalo to na pěknou nudu. V Popelce nad Metují jsme se naobědvali a Svoboda se sám nabídl, že s námi dojede až do Teplic nad Metují a tam nás navede na svou zkratku. Kdo by odmítl! Dobíháme do Teplic a já si v duchu říkám, že ho snad na webu dnes poprvé za něco pochválím.

Rychlá navigace [zobrazit]

Obsah [skrýt]

  1. Den osmý – hvězdy
  2. Přirozený běh je ladný jak běh šelmy a běží vám v ústrety

A to jsem neměl. Mě sice ještě dovedl na první odbočku, poslal mě dopředu s tím, že počká na Martina, aby mu také ukázal cestu. Položil se do trávy a Martina běžícího 400 m za mnou zaspal. Probudil se, zjistil, že je průšvih a začal Martina hledat. Na mě úspěšně zapomněl. Martina naštěstí našel a po dalších drobných peripetiích ho dovedl zpět na trasu. Já zatím přes pole, louky a lesy úspěšně obkroužil celé Teplice a dostal se na trasu, po níž bych normálně běžel, nebýt jeho nabídky „bratské" pomoci. Dalo by se říci SLÁVA, vše dobře dopadlo a kohoutek zase kokrhá.

Nekokrhal. Martina opustil ještě před polskými hranicemi s tím, že musí být do šesti na Pomezních boudách. Já po nalezení kontroly byl už natolik vytočený, že jsem byl rozhodnutý v tomto pimprlovém příběhu dále nehrát. Leč den stále ještě nekončil.

Došel jsem v poklidu do Lubovky a hledal cestu na Bukovku. Bylo 20:30, všude tma a nikde žádná směrovka. Najednou vidím směrovku „Hradec Králové“, říkám si „To bude ten správný směr domů." Nebyl, přátelé, nebyl. Po dvou kilometrech jsem potkal našince a zeptal se jej na Bukovku. „Čelem vzad a mazat zpátky," tak by se dala také prezentovat jeho rada.

Martin Hunčovský šplhá na Sněžku

Napadá mě ještě jedna spásná myšlenka, zavolám Martina, ten už tudy musel projít a tak bude vědět kudy, tudy dál. Nevěděl. Navíc svým zavoláním jsem mu vybral poslední kredit. Ještě jsme se stačili dohodnout, že se sejdeme v Bukovce a tam počkáme na doprovodné vozidlo. Já auto našel, ale Martina nět. Zkouším volat a ozývá se stále jen „Volaný účastník nemá právo hovor přijmout." To je tedy průšvih. Potloukat se po Polsku, nevědět, kde jsem. Být ztahaný a zpocený. Ani jedno z toho nevěští nic dobrého. Ještě, že mě napadlo mu poslat SMS. Najednou se mi objevil na displeji mobilu jeho obraz a text: „Jsem v Lubovce na náměstí a zcela grogy. No sláva, jedeme hned pro něj.

Ani tohle ho nezlomilo a tak si říkám: „Přeci ho tu nemůžu v tomhle bordelu nechat samotného, takže jedu, tedy běžím, dál.“

Den osmý – hvězdy

tak pojď hoka, rozdáme si to

Po krátké noci se probouzíme do nového dne. V osm přijíždí Česká televize. Natočí s každým z nás rozhovor a půl hodiny na to vyrážíme zdolat Sněžku. Den jak vymalovaný. Pár mráčků sice poletuje po nebi, ale jinak jasná obloha. Nahoře to však fučí ostošest, málem letíme dolů jak Milarepovi levitující žáci. Bohužel přitažlivost zemská je mrcha a tak musíme přejít Krkonošské hřebeny po svých. Je ale tak krásný výhled, že nám to kamení pod nohama vůbec nevadí. V Harrachově jsme ve 4 odpoledne. Dáme polívku a razíme dál. Přidává se k nám Martin Lukeš, dělá mi doprovod až do Liberce. Martin jde zatím svými zkratkami. Tady to zná, naběhává zde své tréninkové dávky a tak je v cíli o 10 minut dříve než já.

obrázek

Přirozený běh je ladný jak běh šelmy a běží vám v ústrety

Tímto článkem vás zveme ke spoluúčasti na dalším Milošově běžeckém dobrodružství. Využijte jedinečné příležitosti Milošovy konzultace k vašemu běžeckému stylu za příspěvek na dobrou věc. To se přece vyplatí. Přidejte se k běhu Aš – Košice – 895 kilometrů za 10 dní na MMM Košice a pro „Achillovu Patu“.

Miloš Škorpil foto
1000 mil okolo ČR  – když se vám doprovod směje, že jste kvůli němu kufrovali 1000 mil okolo ČR  – když se vám doprovod směje, že jste kvůli němu kufrovali

Hodnoť článek

4 z 5 hvězd lepší (7 hodnocení)

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

Ultramaraton

všechny články Ultramaraton

Anketa – hlasuj i ty!

Vize pro rok 2017

Rok 2017 na sebe nedá dlouho čekat, Novoroční předsevzetí jakbysmet. Zatímco vize předpokládá dlouhodobost, Novoroční předsevzetí se vyznačují jepičím životem. Aby se Novoroční předsevzetí stalo prvním krokem k naplnění vize, je třeba si ho pořádně rozmyslet, i když znám spoustu lidí, kteří na druhou stranu tak dlouho přemýšlí a zvažují vše pro a proti, že než vše zváží, uteče pár let. Takže zvažujte pečlivě, ale dejte si časový limit na start. Jako nejlepší limit se jeví 1.1.2017, tak běžíme na to, co vy na to. Kterým směrem byste rádi v roce 2017 byli rádi, aby se ubírala vaše vize 2017?

Zlepšení či udržení zdraví40
Zlepšení nebo udržení fyzické kondice109
Více času na sebe14
Více času na rodinu6
Více času na přátele2
Více času na sebe a na rodinu11
Být víc sám (sama) sebou37

kde se diskutuje

  • Život neběží vždycky podle (tréninkového) plánu : Je to malichernost, ale jak dobře Vám rozumím ... :-) »
  • Běhání v zimě a mrazu se není třeba bát! Šest zásad pro běhání v zimě a mrazu : nemáte někdo zkušenost s během maratonu v zimě ? »
  • Čtyřicet důvodů, proč milovat běh : Zdravím Vás, běh a celkově cvičení je super věc. Velmi zajímavé jsou nově objevené spojitosti běhu…»
  • Být zdravý a v kondici. Koho a co všechno to v našem životě ovlivňuje. Cooperův test. Čtrnáctý tip Běžecké školy pro váš lepší běh : V tabulke muži 30 – 39 let, průměrný, je chyba (1900 – 1299 m), spravne ma byt 1900…»
  • Ještě jednu písničku … a tuhle taky musím : Já jsem tak poctivý (čti: zblblý :-)), že jsem dělal kliky už i o půl druhé v noci ... :-) »

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků