logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

Lekce z joggingu s Milošem Škorpilem

Lekce z joggingu s Milošem Škorpilem

Sobota 14.9. byl významný den. Židé slavili v Jeruzalémě svátky Jom Kippur, v Praze měl vystoupit Dalajláma s poselstvím o laskavosti a vzájemné úctě a do Brna zamířil Miloš Škorpil, aby povzbudil a vyučoval účastníky první Lekce z joggingu naživo.

Rychlá navigace [zobrazit]

Obsah [skrýt]

  1. Dalajlama si získal pražské obecenstvo laskavostí a humorem

Nebál se přijet přes celou republiku, přestože meteorologové slibovali na sobotu velmi špatné počasí.

Podívej se, jak venku prší. Máš nějaký alternativní program? zeptala se mě manželka dvě hodiny před začátkem akce.

Nemám. A co by to jako mělo být?

No já nevím, třeba bysme mohli zajít někam do hospody, když nebudeme moct běhat.

Do hospody jsme nakonec opravdu šli, ale teprve po více než čtyřech hodinách skvělého programu. Protože v devět hodin přestalo pršet a my jsme mohli běhat.

Na ten den jsem se těšil mnoho měsíců. Centrální brněnský park prostě miluju, je pro pohodové běhání jako stvořený. Napoleon tady slavil čtyřicítku, Janáček sem chodil poslouchat ptáky a my si tady zajoggujeme s legendou.

Ještě v devět hodin tam ovšem nebyla ani noha. Jenom já s manželkou a ta legenda. Pak se začali trousit natěšení účastníci a všechno se pomalu rozběhlo. Byl to přece den vyhrazený joggingu, tedy po-ma-lé-mu běhání, tak proč by to mělo jít rychle, že?

Sešla se malá, ale pozoruhodně pestrá skupina lidí. Manažer, vědecká pracovnice, modelka, student, slečna z neziskového sektoru i člověk z byznysu… Z Brna, z Kopřivnice, z Bratislavy, ze Slavkova… Někdo přišel s tím, že má „Indiána za krkem“ (nejde mu jiný než indiánský běh), jiný hledal odpověď na otázku, zda zkusit nebo nezkusit ultramaraton. A Miloš to všechno tak nějak pospojoval a propojil, takže se nikdo necítil víc nebo míň.

Mělo to být o společném tréninku, o výuce správné techniky běhu, o individuálním přístupu ke každému účastníkovi, který si řekne. Prostě o věcech, které se nedají dělat, když běží po silnici tisíc sedm set lidí, aby si zazávodili, ale které jsou docela dobře možné, když se sejde sedmnáct lidí, kteří nespěchají do žádného cíle a jsou otevření novým zážitkům. A přesně tohle tam proběhlo a jsem si jist, že si všichni účastníci odnesli zážitek na celý svůj běžecký život.

Mohl bych vám vyprávět, CO se nás Miloš snažil naučit, ale nemůžu vám zprostředkovat to nejdůležitější, totiž TEN ZÁŽITEK, KDYŽ nás to učil.

Miloši Škorpile, drahý příteli, díky. Díky za tvoji nekonečnou laskavost a trpělivost. Učíš nás nejenom běhat, ale také žít.

Pavla zastřelit? No to ne!, na to má SimčuPodepsat se, klidně, chceš to na bříško, na zadeček nebo na kartičku?sranda musí být i pod Špilberkemběž a zůstaň člověkem

Dalajlama si získal pražské obecenstvo laskavostí a humorem

14.09.2013 16:03

Stovky lidí zavítaly na sobotní přednášku tibetského duchovní vůdce dalajlamy do pražské Tipsport areny. Osobní přítel bývalého českého a československého prezidenta Václava Havla si návštěvníky získal svou vřelostí a humorem. Na zesnulého Havla také v úvodu svého vystoupení několikrát zavzpomínal. Při přednášce věnované laskavosti a vzájemné úctě pak vyzdvihl roli kvalitních mezilidských vztahů.

Dalajlamův příchod na pódium sportovní haly doprovázel několikaminutový potlesk vstoje. Tibetský duchovní vůdce hovořil anglicky. Dlouhé úseky řeči přerušoval, aby překladatelka mohla jeho projev převést do češtiny. V době, kdy nemluvil, bavil publikum rozpustilými kousky. V jednu chvíli si například nasadil pokličku od cukřenky na hlavu. Často se smál během své řeči, což obecenstvo odměňovalo potleskem.

V přednášce hovořil o potřebě vzájemné tolerance a úcty, stejně jako o touze lidí po štěstí. Jeho projevu pozorně a většinou tiše naslouchali lidé všech generací. Když skončila první část přednášky, následovaly dotazy z publika.

Pavel Kosorin foto
  • přečteno: 13878/13530×, 3 komentáře
Lekce z joggingu s Milošem Škorpilem Lekce z joggingu s Milošem Škorpilem Lekce z joggingu s Milošem Škorpilem Lekce z joggingu s Milošem Škorpilem

Hodnoť článek

5 z 5 hvězd líbí se mi (5 hodnocení)

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

Jana | 18. 9. 2013 21.14 hod. | 217.196.213.xxx
Bylo to opravdu mimořádné setkání s člověkem, který ještě před úsvitem vyrazí ze vzdáleného Chebu do Brna, aby se setkal s neznámými a známými běžci a dal jim na chvíli pocit, že te tady pro ně :-) a s nimi – Miloši děkuji! Můj dík patří také Tobě Pavle za cenné rady a podporu!! Doufám že další setkání budou následovat :) i stěmi, kterým to teď v sobotu nevyšlo :-)

pavel kosorin | 18. 9. 2013 10.31 hod. | 31.30.4.xx
díky Peťo – a nechci říkat POTĚŠENÍ NA MÉ STRANĚ, znělo by to sobecky :-)

Petr S | 18. 9. 2013 9.18 hod. | 62.84.129.xx
Ještě jednou DíK MOC za zorganizování Pavle a Miloši DíK MOC za rady a za všechno co děláš. Atmosféra, byla parádní a budu z ní čerpat hodně dlouho a moc se těším na další příští setkání se všemi.

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

Běžecké akce

všechny články Běžecké akce

Anketa – hlasuj i ty!

kde se diskutuje

  • Správný střih a správná podpora. Nová kolekce podprsenek NIKE PRO BRA : Já osobně si myslím, že stačí i levnější podprsenka, ale hlavně funkční. Jinak já ji kupovala tady…»
  • Tréninkový plán na zhubnutí nejen pro výkonnostní běžce a běžkyně : Ahoj, narazil jsem nedávno na tento trénink. Zatím mám za sebou 2 běhy a líbí se mi to. Jenom mi…»
  • Běžecká čítanka Miloše Škorpila : Adélo, bohužel Běžecká čítanka je už několik let beznadějně vyprodaná a její nové vydání se…»
  • Běžecká čítanka Miloše Škorpila : Dobrý den, sháním knihu Běžecká čítanka Miloše Škorpila, můžete mi prosím někdo poradit, kde ji…»
  • Only one? : To je dobré jako povídka od Oty Pavla. »

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků