logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

Všechno špatné je pro něco dobré!

Všechno špatné je pro něco dobré!

O mně jste si už mohli na Běžecké škole přečíst, ale tentokráte budu psát úplně o někom jiném, hodně blízkém.

Rychlá navigace [zobrazit]

Obsah [skrýt]

  1. Řeč bude o mém manželovi.

Jednou moje myšlenka padla nahlas a první reakce byla: „O mně psát nebudeš, to ti zakazuji!“, ale to bych nesměla být ženská, trošku tvrdohlavá a jen tak mě něco neodradí, zkusím to risknout, uvidíme, co se bude dít a snad mi bude odpuštěno, co myslíte? Vím to, už uzrála ta chvíle napsat o tom všem, hlavně o tom, jak jsem neuvěřitelně pyšná a hrdá, že to dokázal.

Řeč bude o mém manželovi.

Vždy, když jsem obouvala botky na běh a vybíhala, parťáka mi dělal MP3 přehrávač (bylo tomu téměř 3 roky).Vždy jsem jen slyšela: „Já bych taky rád běhal, ale nemám čas, musím pracovat na baráku a hlavně bych to neudýchal atd... Světe div se, dnes už je tomu jinak a já jsem za to šťastná, tu berličku v podobě hudby už nepotřebuji, mám totiž parťáka pro běh toho nejlepšího – co více si přát, než když si běžíte krásnou přírodou a vedle vás běží milovaný člověk, je to prostě nádhera.

Co tomu všemu předcházelo? Smutná událost, která přijde nečekaně a téměř vás udeří zezadu, dostanete herdu a vy to vůbec nečekáte. V neděli to budou dva měsíce, co nám na dovolené nečekaně zemřel náš šéf. Pro nás mladý člověk, protože co je to věk 56 let, smutné na tom je, že za pár hodin by měl narozeniny a místo oslavy přišel velký smutek. Smutek nejen rodiny, ale i nás, zaměstnanců, kteří s nim prošli hodně společných let. Najednou se jako by zastavil čas, přišlo velké prázdno, smutek, vztek, těch pocitů bylo hodně a stále tu ještě jsou. Můj manžel byl jeden z prvních zaměstnanců, když před 20 lety firma vznikla a bohužel, ani tohoto výročí se nedočkala, ne že by skončila, ale už tu není ten hlavní oslavenec. Není co slavit...

A právě tady začíná příběh mého manžela. Co se mu honilo hlavou, to nevím, ale jedno je jasné – musel hodně bojovat sám se sebou, než došel k závěru, že to přeci jenom se mnou zkusí. Možná si uvědomil, jak je ten život křehký, a protože je téměř ve stejném věku, myslím, že se ho to dotklo ještě více než mě. Sáhla na něj ta zubatá s kosou, co mám více dodat. Uvědomil si, že život je příliš krátký a my jsme tu vlastně jen na návštěvě. Je prostě na každém, co si s tím časem, co máme vyměřen, počneme a jak si ho ještě užijeme.

Běháme spolu téměř dva měsíce a je to úžasný pocit. Trochu si hraji na Miloše (tedy trochu víc) a i když k tomu nemám vůbec právo, snad mi bude odpuštěno, ale jak znám Miloše, bude sdílet tu ohromnou radost se mnou. Manžel se stal mým pokusným králíkem a světe div se, ono to funguje! Jeho tělo si vzpomnělo, že to byl kdysi ten kluk, který stále někde lítal a žádný pohyb mu nebyl cizí. Zatím nepřišla žádná velká krize, ani odpor k běhu. Po běhu přichází jen ohromná radost z dosaženého cíle a ze společně strávené chvíle. „Ono to jde, ono to běží, nohy mě nesou a vůbec mě nebolí, jak jsem si myslel. Prostě paráda!“

Jsme teprve na začátku, ale vůbec nepochybuji o tom, že poběžíme dál. Už padlo velké přání mít alespoň jednu medaili z ½maratonu. Teď už tomu věřím a jsem na 100% přesvědčená o tom, že to dokáže, vůbec se o něj nebojím.

P.S. Běh ve dvou je úžasný v tom, že jeden druhého podrží, když docházejí síly, motivuje ke stále lepšímu výkonu, pomůže vám překonat sama sebe, dělá vám společnost, už v tom nejste prostě sám a to je na tom to úžasné.

Máš můj velký obdiv a děkuji ti, že snášíš mé (Milošovo) koučování!:-)

Danča Dana foto
  • přečteno: 12748/12348×, 1 komentář

Hodnoť článek

5 z 5 hvězd líbí se mi (14 hodnocení)

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

šlčka7 | 20. 9. 2013 12.47 hod. | 90.178.198.xxx
Pěkný článek. Přeji, ať Vám ta pohoda vydrží :-)

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

Život kolem nás

všechny články Život kolem nás

Anketa – hlasuj i ty!

kde se diskutuje

  • Běžecká škola, jak ji znáte, se stěhuje do archivu : Gratuluji k takovému výkonu a do dalších let držím palce. Ať se daří a vaše články učiní šťastný…»
  • Když je třeba – ZASTAV, když je třeba – BĚŽ DÁL : Miloši díky za další rady. Moc mě to pomáhá při mém běhání. »
  • Křížem krážem Karlovarským krajem : Jenom si dovolím takové drobné doplnění: vložené video „O běhání pro zdraví i pro…»
  • Běh mi zachránil život : Po x letech jsem opět narazila na tento příběh. Příběh, který změnil i mě život jakožto těžkému…»
  • Kurz – Instruktor kondičního běhu : Dobrý den, budete pořádat kurzy teď na podzim 2020. Nebo můžete doporučit kde je to možné? Zajímá…»

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků