logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

1000 mil okolo ČR – den štěstí

1000 mil okolo ČR – den štěstí

Po sedmé ráno rozespalí opouštíme Tachov a lehkým krokem míříme do Boru u Tachova, kde budeme mít za sebou 1000 km. Tuhle metu zdoláváme v 9:25. Na oslavu zamíříme do solária na kafe a madlenku.

Rychlá navigace [zobrazit]

Obsah [skrýt]

  1. Přirozený běh je ladný jak běh šelmy a běží vám v ústrety

Mezi Borem a Horšovským Týnem poskytujeme rozhovor televizní stanici iDnes. Cesta nám dnes ubíhá, jako bychom byli někde na počátku naší dlouhé pouti. Mirek nestačí přejíždět z jedné občerstvovačky na druhou.

Pár kilometrů před Horšovským Týnem před námi zastavuje Chrysler se švýcarskou poznávací značkou. Já slyším český hlas, Martin, který je kousek za mnou se ale ptá: „Bitte?“

Z auta vystupují dvě ženy. Jedna sice silnější postavy, ale na první pohled velmi vitální. Ptají se, zda jsme ti, co běží okolo České republiky. „Tak už i ve Švýcarsku se ví o našem šíleném projektu,“ říkáme si s Martinem v duchu. Leč pravda je poněkud jiná. Švagr Lídy, to byla ta vitální žena, nás sleduje na webu. Lída také vysloví přání, zda bychom se jim nepodepsali. K podpisu nám poslouží nám nepotřebné mapy. Loučíme se. Zase jsme si je nevyfotili, laju v duchu a říkám Martinovi, aby mi to příště připomněl.

Dobíháme do Horšovského Týna. Jdeme na oběd a když vyjdeme z restaurace, čeká nás milé překvapení. U našeho auta stojí vitální dáma a její švagr Michal. Že prý nás už naháněli autem na cestě do Domažlic a my nikde. Tak usoudili, že jsme zastavili v Týně na oběd. Tam také objevili naše auto. Ptají se, zda mohou alespoň kousek s námi běžet, zda nám to nebude vadit. Uklidňujeme je, že určitě ne a vybíháme. Ač se to může zdát nepochopitelné, do obou z nás s Martinem toto setkání vlévá neuvěřitelnou dávku energie.

1000. kilometr

Když nás opustí, uvažuji o tom, co mi vlastně běh vše poskytuje a docházím k nevyčerpatelnému množství skutečností:
Sílu, volnost, radost, pohyb, krásu, přátelství. Poskytuje mi neuvěřitelné množství podnětů, které bych v běžném životě nepoznal. Poskytujeme mi možnost nalézt postatu sebe sama. Běh pro mne není jen sportem, ale naplňuje naprosto celé moje bytí. Během lze vyjádřit naprosto vše, co nás v životě obklopuje. Běh neodpouští záludnosti. Pokud bys v něm cokoliv ošidil, ošidíš jen sám sebe. Pokud bys v něm podváděl, podvedeš jen sám sebe. Na druhou stanu ti poskytne útěchu, když se budeš cítit na dně. Bude ti prostředkem navázání kontaktu s jinými lidmi.

Prostě běh je život a život je běh

Nakonec něco k Martinovi. Ať už Martin působí na mnohé jako velký klaun, snílek a velká tlama, tak je to jen proto, že je ve svém nitru velmi citlivý a občas má potřebu tuto svou citlivost nějak zastřít. Ve skutečnosti mu toho není vůbec třeba, protože je to opravdu vynikající chlap a vynikající ultrák.

Ještě malé zhodnocení na závěr:
Máme za sebou 13 etap, 1070 km, a to ostatní není v tuto chvíli vůbec podstatné.

Přirozený běh je ladný jak běh šelmy

Přirozený běh je ladný jak běh šelmy a běží vám v ústrety

Tímto článkem vás zveme ke spoluúčasti na dalším Milošově běžeckém dobrodružství. Využijte jedinečné příležitosti Milošovy konzultace k vašemu běžeckému stylu za příspěvek na dobrou věc. To se přece vyplatí. Přidejte se k běhu Aš – Košice – 895 kilometrů za 10 dní na MMM Košice a pro „Achillovu Patu“.

Miloš Škorpil foto
1000 mil okolo ČR – den štěstí

Hodnoť článek

5 z 5 hvězd líbí se mi (5 hodnocení)

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

Ultramaraton

všechny články Ultramaraton

Anketa – hlasuj i ty!

Vize pro rok 2017

Rok 2017 na sebe nedá dlouho čekat, Novoroční předsevzetí jakbysmet. Zatímco vize předpokládá dlouhodobost, Novoroční předsevzetí se vyznačují jepičím životem. Aby se Novoroční předsevzetí stalo prvním krokem k naplnění vize, je třeba si ho pořádně rozmyslet, i když znám spoustu lidí, kteří na druhou stranu tak dlouho přemýšlí a zvažují vše pro a proti, že než vše zváží, uteče pár let. Takže zvažujte pečlivě, ale dejte si časový limit na start. Jako nejlepší limit se jeví 1.1.2017, tak běžíme na to, co vy na to. Kterým směrem byste rádi v roce 2017 byli rádi, aby se ubírala vaše vize 2017?

Zlepšení či udržení zdraví38
Zlepšení nebo udržení fyzické kondice103
Více času na sebe14
Více času na rodinu6
Více času na přátele2
Více času na sebe a na rodinu11
Být víc sám (sama) sebou34

kde se diskutuje

  • Běhání v zimě a mrazu se není třeba bát! Šest zásad pro běhání v zimě a mrazu : nemáte někdo zkušenost s během maratonu v zimě ? »
  • Čtyřicet důvodů, proč milovat běh : Zdravím Vás, běh a celkově cvičení je super věc. Velmi zajímavé jsou nově objevené spojitosti běhu…»
  • Být zdravý a v kondici. Koho a co všechno to v našem životě ovlivňuje. Cooperův test. Čtrnáctý tip Běžecké školy pro váš lepší běh : V tabulke muži 30 – 39 let, průměrný, je chyba (1900 – 1299 m), spravne ma byt 1900…»
  • Ještě jednu písničku … a tuhle taky musím : Já jsem tak poctivý (čti: zblblý :-)), že jsem dělal kliky už i o půl druhé v noci ... :-) »
  • Běžecký tréninkový plán Miloše Škorpila na třetích 13 týdnů běžeckého roku. Čtvrtletní zaměřovací trénink na maraton : Pán Škorpil, v tomto pláne odporúčate bežať dlhý beh na úrovni 82 % TF max. (okrem rozklusu a…»

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků