logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

1000 mil okolo ČR – den štěstí

1000 mil okolo ČR – den štěstí

Po sedmé ráno rozespalí opouštíme Tachov a lehkým krokem míříme do Boru u Tachova, kde budeme mít za sebou 1000 km. Tuhle metu zdoláváme v 9:25. Na oslavu zamíříme do solária na kafe a madlenku.

Rychlá navigace [zobrazit]

Obsah [skrýt]

  1. Přirozený běh je ladný jak běh šelmy a běží vám v ústrety

Mezi Borem a Horšovským Týnem poskytujeme rozhovor televizní stanici iDnes. Cesta nám dnes ubíhá, jako bychom byli někde na počátku naší dlouhé pouti. Mirek nestačí přejíždět z jedné občerstvovačky na druhou.

Pár kilometrů před Horšovským Týnem před námi zastavuje Chrysler se švýcarskou poznávací značkou. Já slyším český hlas, Martin, který je kousek za mnou se ale ptá: „Bitte?“

Z auta vystupují dvě ženy. Jedna sice silnější postavy, ale na první pohled velmi vitální. Ptají se, zda jsme ti, co běží okolo České republiky. „Tak už i ve Švýcarsku se ví o našem šíleném projektu,“ říkáme si s Martinem v duchu. Leč pravda je poněkud jiná. Švagr Lídy, to byla ta vitální žena, nás sleduje na webu. Lída také vysloví přání, zda bychom se jim nepodepsali. K podpisu nám poslouží nám nepotřebné mapy. Loučíme se. Zase jsme si je nevyfotili, laju v duchu a říkám Martinovi, aby mi to příště připomněl.

Dobíháme do Horšovského Týna. Jdeme na oběd a když vyjdeme z restaurace, čeká nás milé překvapení. U našeho auta stojí vitální dáma a její švagr Michal. Že prý nás už naháněli autem na cestě do Domažlic a my nikde. Tak usoudili, že jsme zastavili v Týně na oběd. Tam také objevili naše auto. Ptají se, zda mohou alespoň kousek s námi běžet, zda nám to nebude vadit. Uklidňujeme je, že určitě ne a vybíháme. Ač se to může zdát nepochopitelné, do obou z nás s Martinem toto setkání vlévá neuvěřitelnou dávku energie.

1000. kilometr

Když nás opustí, uvažuji o tom, co mi vlastně běh vše poskytuje a docházím k nevyčerpatelnému množství skutečností:
Sílu, volnost, radost, pohyb, krásu, přátelství. Poskytuje mi neuvěřitelné množství podnětů, které bych v běžném životě nepoznal. Poskytujeme mi možnost nalézt postatu sebe sama. Běh pro mne není jen sportem, ale naplňuje naprosto celé moje bytí. Během lze vyjádřit naprosto vše, co nás v životě obklopuje. Běh neodpouští záludnosti. Pokud bys v něm cokoliv ošidil, ošidíš jen sám sebe. Pokud bys v něm podváděl, podvedeš jen sám sebe. Na druhou stanu ti poskytne útěchu, když se budeš cítit na dně. Bude ti prostředkem navázání kontaktu s jinými lidmi.

Prostě běh je život a život je běh

Nakonec něco k Martinovi. Ať už Martin působí na mnohé jako velký klaun, snílek a velká tlama, tak je to jen proto, že je ve svém nitru velmi citlivý a občas má potřebu tuto svou citlivost nějak zastřít. Ve skutečnosti mu toho není vůbec třeba, protože je to opravdu vynikající chlap a vynikající ultrák.

Ještě malé zhodnocení na závěr:
Máme za sebou 13 etap, 1070 km, a to ostatní není v tuto chvíli vůbec podstatné.

Přirozený běh je ladný jak běh šelmy

Přirozený běh je ladný jak běh šelmy a běží vám v ústrety

Tímto článkem vás zveme ke spoluúčasti na dalším Milošově běžeckém dobrodružství. Využijte jedinečné příležitosti Milošovy konzultace k vašemu běžeckému stylu za příspěvek na dobrou věc. To se přece vyplatí. Přidejte se k běhu Aš – Košice – 895 kilometrů za 10 dní na MMM Košice a pro „Achillovu Patu“.

Miloš Škorpil foto
1000 mil okolo ČR – den štěstí

Hodnoť článek

5 z 5 hvězd líbí se mi (5 hodnocení)

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

Ultramaraton

všechny články Ultramaraton

Anketa – hlasuj i ty!

Chybí na českém a slovenském časopiseckém trhu Runner´s World?

Tu a tam zaslechnu názor, nebo spíše otázku: Proč někdo nevydává česko-slovenskou verzi časopisu Runner´s World? Tak by mě zajímalo, jestli by si, ve světě tak oblíbený časopis, našel v Česku a na Slovensku tolik čtenářů a čtenářek, že by se vyplatilo jej překládat a vydávat? A tak se se ptám: Kupoval/kupovala by sis česko-slovenskou verzi časopisu Runner´s World?

Ano133
Ne39

kde se diskutuje

  • Třinácté pravidlo běhu. STÁŘÍ BĚŽCE NEROZHODUJE, ZLEPŠIT SE DÁ V KAŽDÉM VĚKU! : Ty tréninky se mi zdají nastavené jako velmi pohodové, díky kterých se může člověk zlepšovat na…»
  • Roční běžecký tréninkový plán Miloše Škorpila pro všechny, kteří se po letech opět rozhodli hýbat : Martino, to v kterém ročním období s plněním plánu začneš, není důležité. Chladna a zimy se však…»
  • Roční běžecký tréninkový plán Miloše Škorpila pro všechny, kteří se po letech opět rozhodli hýbat : Ráda bych se zeptala, zda se nějak odrazí na plánu pro začátečníka když chce začít na jaře nebo…»
  • Jedenácté pravidlo běhu. NA BĚH SE OBLÉKEJ PODLE POČASÍ A TOHO, CO POBĚŽÍŠ! : Kamile, v teplotách nad nulou už se šálou přes pusu? »
  • Pět zlatých pravidel zdravých nohou : Jsou nějaká doporučení i ohledně péče o chodidla a ztvrdlou mozolnatou kůži? »

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků