logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

1000 mil okolo ČR – den štěstí

1000 mil okolo ČR – den štěstí

Po sedmé ráno rozespalí opouštíme Tachov a lehkým krokem míříme do Boru u Tachova, kde budeme mít za sebou 1000 km. Tuhle metu zdoláváme v 9:25. Na oslavu zamíříme do solária na kafe a madlenku.

Rychlá navigace [zobrazit]

Obsah [skrýt]

  1. Přirozený běh je ladný jak běh šelmy a běží vám v ústrety

Mezi Borem a Horšovským Týnem poskytujeme rozhovor televizní stanici iDnes. Cesta nám dnes ubíhá, jako bychom byli někde na počátku naší dlouhé pouti. Mirek nestačí přejíždět z jedné občerstvovačky na druhou.

Pár kilometrů před Horšovským Týnem před námi zastavuje Chrysler se švýcarskou poznávací značkou. Já slyším český hlas, Martin, který je kousek za mnou se ale ptá: „Bitte?“

Z auta vystupují dvě ženy. Jedna sice silnější postavy, ale na první pohled velmi vitální. Ptají se, zda jsme ti, co běží okolo České republiky. „Tak už i ve Švýcarsku se ví o našem šíleném projektu,“ říkáme si s Martinem v duchu. Leč pravda je poněkud jiná. Švagr Lídy, to byla ta vitální žena, nás sleduje na webu. Lída také vysloví přání, zda bychom se jim nepodepsali. K podpisu nám poslouží nám nepotřebné mapy. Loučíme se. Zase jsme si je nevyfotili, laju v duchu a říkám Martinovi, aby mi to příště připomněl.

Dobíháme do Horšovského Týna. Jdeme na oběd a když vyjdeme z restaurace, čeká nás milé překvapení. U našeho auta stojí vitální dáma a její švagr Michal. Že prý nás už naháněli autem na cestě do Domažlic a my nikde. Tak usoudili, že jsme zastavili v Týně na oběd. Tam také objevili naše auto. Ptají se, zda mohou alespoň kousek s námi běžet, zda nám to nebude vadit. Uklidňujeme je, že určitě ne a vybíháme. Ač se to může zdát nepochopitelné, do obou z nás s Martinem toto setkání vlévá neuvěřitelnou dávku energie.

1000. kilometr

Když nás opustí, uvažuji o tom, co mi vlastně běh vše poskytuje a docházím k nevyčerpatelnému množství skutečností:
Sílu, volnost, radost, pohyb, krásu, přátelství. Poskytuje mi neuvěřitelné množství podnětů, které bych v běžném životě nepoznal. Poskytujeme mi možnost nalézt postatu sebe sama. Běh pro mne není jen sportem, ale naplňuje naprosto celé moje bytí. Během lze vyjádřit naprosto vše, co nás v životě obklopuje. Běh neodpouští záludnosti. Pokud bys v něm cokoliv ošidil, ošidíš jen sám sebe. Pokud bys v něm podváděl, podvedeš jen sám sebe. Na druhou stanu ti poskytne útěchu, když se budeš cítit na dně. Bude ti prostředkem navázání kontaktu s jinými lidmi.

Prostě běh je život a život je běh

Nakonec něco k Martinovi. Ať už Martin působí na mnohé jako velký klaun, snílek a velká tlama, tak je to jen proto, že je ve svém nitru velmi citlivý a občas má potřebu tuto svou citlivost nějak zastřít. Ve skutečnosti mu toho není vůbec třeba, protože je to opravdu vynikající chlap a vynikající ultrák.

Ještě malé zhodnocení na závěr:
Máme za sebou 13 etap, 1070 km, a to ostatní není v tuto chvíli vůbec podstatné.

Přirozený běh je ladný jak běh šelmy

Přirozený běh je ladný jak běh šelmy a běží vám v ústrety

Tímto článkem vás zveme ke spoluúčasti na dalším Milošově běžeckém dobrodružství. Využijte jedinečné příležitosti Milošovy konzultace k vašemu běžeckému stylu za příspěvek na dobrou věc. To se přece vyplatí. Přidejte se k běhu Aš – Košice – 895 kilometrů za 10 dní na MMM Košice a pro „Achillovu Patu“.

Miloš Škorpil foto
1000 mil okolo ČR – den štěstí

Hodnoť článek

5 z 5 hvězd líbí se mi (5 hodnocení)

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

Ultramaraton

všechny články Ultramaraton

Anketa – hlasuj i ty!

kde se diskutuje

  • Běžecká škola, jak ji znáte, se stěhuje do archivu : Gratuluji k takovému výkonu a do dalších let držím palce. Ať se daří a vaše články učiní šťastný…»
  • Když je třeba – ZASTAV, když je třeba – BĚŽ DÁL : Miloši díky za další rady. Moc mě to pomáhá při mém běhání. »
  • Křížem krážem Karlovarským krajem : Jenom si dovolím takové drobné doplnění: vložené video „O běhání pro zdraví i pro…»
  • Běh mi zachránil život : Po x letech jsem opět narazila na tento příběh. Příběh, který změnil i mě život jakožto těžkému…»
  • Kurz – Instruktor kondičního běhu : Dobrý den, budete pořádat kurzy teď na podzim 2020. Nebo můžete doporučit kde je to možné? Zajímá…»

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků