logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

1000 mil okolo ČR – den štěstí

1000 mil okolo ČR – den štěstí

Po sedmé ráno rozespalí opouštíme Tachov a lehkým krokem míříme do Boru u Tachova, kde budeme mít za sebou 1000 km. Tuhle metu zdoláváme v 9:25. Na oslavu zamíříme do solária na kafe a madlenku.

Rychlá navigace [zobrazit]

Obsah [skrýt]

  1. Přirozený běh je ladný jak běh šelmy a běží vám v ústrety

Mezi Borem a Horšovským Týnem poskytujeme rozhovor televizní stanici iDnes. Cesta nám dnes ubíhá, jako bychom byli někde na počátku naší dlouhé pouti. Mirek nestačí přejíždět z jedné občerstvovačky na druhou.

Pár kilometrů před Horšovským Týnem před námi zastavuje Chrysler se švýcarskou poznávací značkou. Já slyším český hlas, Martin, který je kousek za mnou se ale ptá: „Bitte?“

Z auta vystupují dvě ženy. Jedna sice silnější postavy, ale na první pohled velmi vitální. Ptají se, zda jsme ti, co běží okolo České republiky. „Tak už i ve Švýcarsku se ví o našem šíleném projektu,“ říkáme si s Martinem v duchu. Leč pravda je poněkud jiná. Švagr Lídy, to byla ta vitální žena, nás sleduje na webu. Lída také vysloví přání, zda bychom se jim nepodepsali. K podpisu nám poslouží nám nepotřebné mapy. Loučíme se. Zase jsme si je nevyfotili, laju v duchu a říkám Martinovi, aby mi to příště připomněl.

Dobíháme do Horšovského Týna. Jdeme na oběd a když vyjdeme z restaurace, čeká nás milé překvapení. U našeho auta stojí vitální dáma a její švagr Michal. Že prý nás už naháněli autem na cestě do Domažlic a my nikde. Tak usoudili, že jsme zastavili v Týně na oběd. Tam také objevili naše auto. Ptají se, zda mohou alespoň kousek s námi běžet, zda nám to nebude vadit. Uklidňujeme je, že určitě ne a vybíháme. Ač se to může zdát nepochopitelné, do obou z nás s Martinem toto setkání vlévá neuvěřitelnou dávku energie.

1000. kilometr

Když nás opustí, uvažuji o tom, co mi vlastně běh vše poskytuje a docházím k nevyčerpatelnému množství skutečností:
Sílu, volnost, radost, pohyb, krásu, přátelství. Poskytuje mi neuvěřitelné množství podnětů, které bych v běžném životě nepoznal. Poskytujeme mi možnost nalézt postatu sebe sama. Běh pro mne není jen sportem, ale naplňuje naprosto celé moje bytí. Během lze vyjádřit naprosto vše, co nás v životě obklopuje. Běh neodpouští záludnosti. Pokud bys v něm cokoliv ošidil, ošidíš jen sám sebe. Pokud bys v něm podváděl, podvedeš jen sám sebe. Na druhou stanu ti poskytne útěchu, když se budeš cítit na dně. Bude ti prostředkem navázání kontaktu s jinými lidmi.

Prostě běh je život a život je běh

Nakonec něco k Martinovi. Ať už Martin působí na mnohé jako velký klaun, snílek a velká tlama, tak je to jen proto, že je ve svém nitru velmi citlivý a občas má potřebu tuto svou citlivost nějak zastřít. Ve skutečnosti mu toho není vůbec třeba, protože je to opravdu vynikající chlap a vynikající ultrák.

Ještě malé zhodnocení na závěr:
Máme za sebou 13 etap, 1070 km, a to ostatní není v tuto chvíli vůbec podstatné.

Přirozený běh je ladný jak běh šelmy

Přirozený běh je ladný jak běh šelmy a běží vám v ústrety

Tímto článkem vás zveme ke spoluúčasti na dalším Milošově běžeckém dobrodružství. Využijte jedinečné příležitosti Milošovy konzultace k vašemu běžeckému stylu za příspěvek na dobrou věc. To se přece vyplatí. Přidejte se k běhu Aš – Košice – 895 kilometrů za 10 dní na MMM Košice a pro „Achillovu Patu“.

Miloš Škorpil foto
1000 mil okolo ČR – den štěstí

Hodnoť článek

5 z 5 hvězd líbí se mi (5 hodnocení)

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

Ultramaraton

všechny články Ultramaraton

Anketa – hlasuj i ty!

kde se diskutuje

  • Z Buštěhradu na Sněžku… po svých… : Prostě a tak ... Řečeno bylo dost a mohlo by být dalšími... Jen to zkusit... Vždyť rozklusávaní a…»
  • Čtyřicet důvodů, proč milovat běh : Krásně napsáno, běh je nejlepší antidepresivum, děkuji za motivační články, rady a sdílené…»
  • Správný střih a správná podpora. Nová kolekce podprsenek NIKE PRO BRA : Já osobně si myslím, že stačí i levnější podprsenka, ale hlavně funkční. Jinak já ji kupovala tady…»
  • Tréninkový plán na zhubnutí nejen pro výkonnostní běžce a běžkyně : Ahoj, narazil jsem nedávno na tento trénink. Zatím mám za sebou 2 běhy a líbí se mi to. Jenom mi…»
  • Běžecká čítanka Miloše Škorpila : Adélo, bohužel Běžecká čítanka je už několik let beznadějně vyprodaná a její nové vydání se…»

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků