logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

1000 mil okolo ČR – E.T. chce do Znojma, aneb už nám hrabe

1000 mil okolo ČR  – E.T. chce do Znojma, aneb už nám hrabe

Vybíháme z Líčova ve čtyřech. Pavlína Hanušová, Petr Syblík, Martin a já. Za chvíli za sebou slyším: „E.T. chce do Znojma, E.T. chce do Znojma." Pomalu se přidávám a tak se tato věta čím dál tím častěji ozývá z míst, jimiž probíháme. Hrabe nám, a není se co divit, po tom všem, s čím jsme se museli za těch šestnáct dní poprat. Absolvované kilometry z toho byly to nejlehčí.

Rychlá navigace [zobrazit]

Obsah [skrýt]

  1. Přirozený běh je ladný jak běh šelmy a běží vám v ústrety

kostel v Horní Stropnici

Musím uznat, že Novohradsko je také úchvatné, obdobně jako moje milovaná Šumava. Po pár kilometrech se dostáváme do Horní Stropnice. Ihned mě zaujme zdejší kostel a tak mé kroky míří dovnitř. Hned při vstupu mne uzemní ohromná energie, která zde proudí. Neznám moc kostelů, které by vám poskytly tak čistou a silnou energii jako tento. Pár minut stojím doslova přikován na místě a jenom tiše vnímám, jak mnou tato energie proudí. Petr s Pavlínou vstupují chvíli po mně a okamžitě jsou také přikováni k zemi. Vycházíme ven a ještě chvíli si připadáme jak v jiném světě. Prostě: „E.T. chce do Znojma.“

Nové Hrady

Vydáváme se na další cestu. Blížíme se k Novým Hradům. Několik metrů před námi přebíhá z jednoho na druhé kukuřičné pole stádo divočáků. Ani jsme jim nestačili udělit pokyny, jak správně při běhu dýchat. Spokojeně si pochrochtávali a my jim byli zcela fuk. Prostě už tam byli.

Pavlína nás zavádí do Terezina údolí. Krásně upravený park, který je prakticky součástí Nových Hradů. Čtyři kilometry, jež měří, oplývají krásnými stromy, skalními útvary a mnoha krásnými objekty. Ten, kdo ho před mnoha a mnoha lety aranžoval, měl zcela jistě nevšední fantazii a smysl pro harmonii.

V Nových Hradech se potkáváme s Pavlinými rodiči, kteří nám přivezli občerstvení. Jinak tito lidé mohou být motivací pro ty, kteří v pokročilejším věku nevědí, co s časem. Začali až okolo šedesátky jezdit na kole a dnes jsou zdatnými cykloturisty.

Jan Bíba, Petr Syblík, Martin Hunčovský

První půlku končíme po 33 km a jdeme na oběd. Po něm se k nám připojuje ještě Jan Bíba z Plzně. Honza za námi přijel z této dálky proto, aby nás podpořil a pomohl dokončit poslední, nejtěžší kilometry. Mohu říct, že Petr s Honzou nám opravdu moc pomohli. Petr se postaral o to, že jsme se nemuseli vůbec zabývat tím, kam běžíme a společně s Honzou se postarali o tempo. Petr navíc zaběhl úctyhodných 80 km. Honza se stal během tohoto roku osmým běžcem, o němž vím, že uběhl svůj první ultramaraton, a to 47 km.

Ještě před tím jsme ale dorazili na své pouti do městečka Litschau. Naše cesta zde vede nejdříve opět do kostela. Musí snad ležet na stejných siločarách jako ten v Horní Stropnici, neboť energie zde proudící jsou naprosto stejné. Je to nevšední pocit, zažít během jednoho dne dvakrát tak silný duchovní zážitek.

Den pomalu končí. Poslední kilometry na hranice dobíháme za tmy. E.T. chce stále do Znojma, ale naštěstí je natolik při smyslech, že se dokáže místních sedláků vyptat na cestu do Slavonic.

Tak už to máme jen za 63 km a jsme v cíli. Zítra nás čeká poslední díl naší nekonečné trasy a pak další skvělé dny při běhání s vámi všemi.

obrázek

Přirozený běh je ladný jak běh šelmy a běží vám v ústrety

Tímto článkem vás zveme ke spoluúčasti na dalším Milošově běžeckém dobrodružství. Využijte jedinečné příležitosti Milošovy konzultace k vašemu běžeckému stylu za příspěvek na dobrou věc. To se přece vyplatí. Přidejte se k běhu Aš – Košice – 895 kilometrů za 10 dní na MMM Košice a pro „Achillovu Patu“.

Miloš Škorpil foto
1000 mil okolo ČR  – E.T. chce do Znojma, aneb už nám hrabe 1000 mil okolo ČR  – E.T. chce do Znojma, aneb už nám hrabe 1000 mil okolo ČR  – E.T. chce do Znojma, aneb už nám hrabe

Hodnoť článek

5 z 5 hvězd líbí se mi (6 hodnocení)

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

Ultramaraton

všechny články Ultramaraton

Anketa – hlasuj i ty!

kde se diskutuje

  • Běhání na běžeckém pásu : Zdravím všechny spoluběžce, běhám na běhacím páse z 90%, venku běhám jen závody, za rok jsem…»
  • Běžecký tréninkový plán Miloše Škorpila na třetích 13 týdnů běžeckého roku. Čtvrtletní zaměřovací trénink na maraton : dobry den, ja by som sa chcela opytat aka je pauza medzi jednotlivimi rovinkami: 3x [10x rovinky…»
  • Běžecký tréninkový plán Miloše Škorpila na třetích 13 týdnů běžeckého roku. Čtvrtletní zaměřovací trénink na maraton : Zdravím pane Škorpil, potřeboval bych zlepšit čas na běh 400 a 1500 metrů. Neměl byste typ na…»
  • Běžecká abeceda od A do Z : Nemuzu na netu dohledat, kde se na noze nachazi brisko nohy, mate foto? Dekuji »
  • Osmitýdenní tréninkové plány pro překonání hranice šedesát, padesát a čtyřicet minut na deset kilometrů : Dobrý den. Chci se zeptat, naco slouží sobotní běh v STBP II.? Má posouvat laktátový práh, nebo? »

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků