logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

1000 mil okolo ČR – E.T. chce do Znojma, aneb už nám hrabe

1000 mil okolo ČR  – E.T. chce do Znojma, aneb už nám hrabe

Vybíháme z Líčova ve čtyřech. Pavlína Hanušová, Petr Syblík, Martin a já. Za chvíli za sebou slyším: „E.T. chce do Znojma, E.T. chce do Znojma." Pomalu se přidávám a tak se tato věta čím dál tím častěji ozývá z míst, jimiž probíháme. Hrabe nám, a není se co divit, po tom všem, s čím jsme se museli za těch šestnáct dní poprat. Absolvované kilometry z toho byly to nejlehčí.

Rychlá navigace [zobrazit]

Obsah [skrýt]

  1. Přirozený běh je ladný jak běh šelmy a běží vám v ústrety

kostel v Horní Stropnici

Musím uznat, že Novohradsko je také úchvatné, obdobně jako moje milovaná Šumava. Po pár kilometrech se dostáváme do Horní Stropnice. Ihned mě zaujme zdejší kostel a tak mé kroky míří dovnitř. Hned při vstupu mne uzemní ohromná energie, která zde proudí. Neznám moc kostelů, které by vám poskytly tak čistou a silnou energii jako tento. Pár minut stojím doslova přikován na místě a jenom tiše vnímám, jak mnou tato energie proudí. Petr s Pavlínou vstupují chvíli po mně a okamžitě jsou také přikováni k zemi. Vycházíme ven a ještě chvíli si připadáme jak v jiném světě. Prostě: „E.T. chce do Znojma.“

Nové Hrady

Vydáváme se na další cestu. Blížíme se k Novým Hradům. Několik metrů před námi přebíhá z jednoho na druhé kukuřičné pole stádo divočáků. Ani jsme jim nestačili udělit pokyny, jak správně při běhu dýchat. Spokojeně si pochrochtávali a my jim byli zcela fuk. Prostě už tam byli.

Pavlína nás zavádí do Terezina údolí. Krásně upravený park, který je prakticky součástí Nových Hradů. Čtyři kilometry, jež měří, oplývají krásnými stromy, skalními útvary a mnoha krásnými objekty. Ten, kdo ho před mnoha a mnoha lety aranžoval, měl zcela jistě nevšední fantazii a smysl pro harmonii.

V Nových Hradech se potkáváme s Pavlinými rodiči, kteří nám přivezli občerstvení. Jinak tito lidé mohou být motivací pro ty, kteří v pokročilejším věku nevědí, co s časem. Začali až okolo šedesátky jezdit na kole a dnes jsou zdatnými cykloturisty.

Jan Bíba, Petr Syblík, Martin Hunčovský

První půlku končíme po 33 km a jdeme na oběd. Po něm se k nám připojuje ještě Jan Bíba z Plzně. Honza za námi přijel z této dálky proto, aby nás podpořil a pomohl dokončit poslední, nejtěžší kilometry. Mohu říct, že Petr s Honzou nám opravdu moc pomohli. Petr se postaral o to, že jsme se nemuseli vůbec zabývat tím, kam běžíme a společně s Honzou se postarali o tempo. Petr navíc zaběhl úctyhodných 80 km. Honza se stal během tohoto roku osmým běžcem, o němž vím, že uběhl svůj první ultramaraton, a to 47 km.

Ještě před tím jsme ale dorazili na své pouti do městečka Litschau. Naše cesta zde vede nejdříve opět do kostela. Musí snad ležet na stejných siločarách jako ten v Horní Stropnici, neboť energie zde proudící jsou naprosto stejné. Je to nevšední pocit, zažít během jednoho dne dvakrát tak silný duchovní zážitek.

Den pomalu končí. Poslední kilometry na hranice dobíháme za tmy. E.T. chce stále do Znojma, ale naštěstí je natolik při smyslech, že se dokáže místních sedláků vyptat na cestu do Slavonic.

Tak už to máme jen za 63 km a jsme v cíli. Zítra nás čeká poslední díl naší nekonečné trasy a pak další skvělé dny při běhání s vámi všemi.

obrázek

Přirozený běh je ladný jak běh šelmy a běží vám v ústrety

Tímto článkem vás zveme ke spoluúčasti na dalším Milošově běžeckém dobrodružství. Využijte jedinečné příležitosti Milošovy konzultace k vašemu běžeckému stylu za příspěvek na dobrou věc. To se přece vyplatí. Přidejte se k běhu Aš – Košice – 895 kilometrů za 10 dní na MMM Košice a pro „Achillovu Patu“.

Miloš Škorpil foto
1000 mil okolo ČR  – E.T. chce do Znojma, aneb už nám hrabe 1000 mil okolo ČR  – E.T. chce do Znojma, aneb už nám hrabe 1000 mil okolo ČR  – E.T. chce do Znojma, aneb už nám hrabe

Hodnoť článek

5 z 5 hvězd líbí se mi (6 hodnocení)

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

Ultramaraton

všechny články Ultramaraton

Anketa – hlasuj i ty!

Podle čeho si budete vybírat běžecké boty na sezónu 2017

Během následujících týdnů budete osloveni firmami vyrábějícími, či prodávajícími běžeckou obuv s jejich vzory pro rok 2017. Podle čeho se budete při výběru orientovat?

podle značky53
podle povrchu na němž převážně běhám30
podle barvy2
podle šířky boty ve špičce13
podle výšky dropu (rozdílu mezi výškou paty a špičky)14
podle váhy13
podle počtu technických fines, které budou ve výčtu jejich vlastností4
podle toho, jak se v nich budou cítit moje nohy73

kde se diskutuje

  • Životní maraton aneb proč jsem začal běhat : Ahoj Michale, super článek. Hodně mi pomohl v nalezení sebe sama a pochopení co je v běžeckém…»
  • Úrazy Achillovy šlachy. Prevence a jejich léčení : Dobrý den, na tuto diskuzi jsem narazila při pokusu se opět posunout o kousek dál při řešení svého…»
  • Cháron tě zve k sobě – chceš-li mu utéct, zpomal – buď trpělivý, vše má svůj čas, i ty budeš vítěz : kdy bude kniha k mání??? děkuji »
  • Cháron tě zve k sobě – chceš-li mu utéct, zpomal – buď trpělivý, vše má svůj čas, i ty budeš vítěz : Dobrý den je mi 40.let a před dvěma léty jsem začal běhat. Byl jsem jeden z těch, kteří začali…»
  • Životní maraton aneb proč jsem začal běhat : Po přečtení, ačkoli je už 11 večer, mám chuť vyběhnout a běžet a běžet pro ty pocity, které my…»

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků