logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

1000 mil okolo ČR – Znojmo, vidím tě dvojmo a cíl je náš

1000 mil okolo ČR – Znojmo, vidím tě dvojmo a cíl je náš

Tak poslední ráno, kdy se navlékáme do běžeckého. Ve vzduchu je cítit očekávání, ale i trocha smutku, že něco neskutečného končí. Sakra, co já budu zítra a ty dny následující dělat? Naštěstí na meditování nemáme moc času. Dnes nás sice čeká jen 60 km, ale zase to musíme zvládnout do 16.00.

Rychlá navigace [zobrazit]

Obsah [skrýt]

  1. Přirozený běh je ladný jak běh šelmy a běží vám v ústrety

Vybíháme ze Slavonic směrem Jemnice. Průvodci nám jsou opět Petr s Honzou. Drží dobrou rychlost a tak v začátku běžíme některé úseky rychlostí až 12 za hodinu. I dnes fouká docela silný protivítr. Ale na nás si už dnes nepřijde. Snažíme se vychutnávat tyhle poslední kilometry. Než se naše těla rozhýbají, tak každý krok bolí, ale to už podstatě ani nevnímáme.

blížíme se ke Znojmu

V Jemnici nás vede Petr po silnici obíhající ve velkém Jemnici, která se pak stáčí přímo na centrum. Říkám si, že to musí jít přeci blíž a nasazuji poslední zkratku. Mé oko zachytí cestu směřující přímo k Jemnickému kostelu. Vybídnu Martina a jdeme na to. Cesta nás zavedla na dvůr soukromého pozemku. „Přeci se nebudeme šplhat zpátky," prolétne mi hlavou. V té chvíli vychází z domu paní domácí a tak se ptám, zda můžeme projít. „Když už jste tady," zní odpověď a tak si ušetříme 2 km. Konečně ten instinkt správných cest začíná fungovat. Bohužel už ho moc nevyužiji.

Nabíháme na silnici číslo 408, která nás zavede až do Znojma. V poklidném tempu překonáváme všechna zvlnění a po patnácté hodině stojíme u cedule: „Znojmo 5." Ozývá se ČT a rádio Blaník. Svoboda je bez signálu někde v údolí 20 km od Znojma. Domlouváme se, kudy přiběhneme do města a začínáme sbíhat. U cedule Znojmo už stojí pár fotografů a přijíždí vůz ČT. Mirek s Dášou (manželkou) nám přivážejí půjčené české vlajky a tak začíná naše triumfální běh Znojmem. Míra za námi troubí, jako bychom vyhráli fotbalové MS. Občas se přidá i nějaké to předjíždějící auto. U radnice, kromě dalších fotografů, novinářů a pár zainteresovaných lidiček nikdo. Tohle nám vůbec nevadí. Radujeme se jak malí, poskytujeme rozhovory a je nám jako bychom ještě nevyběhli, ale naopak stáli teprve na startu.

Novináři se samozřejmě ptají i na Svobodu, jako pořadatele celé akce. S Martinem se jen usmíváme a říkáme si: „Ani na závěr nezklamal“, jel po své trase, která byla opět delší, než co si napsal na papír a prostě nestačil dojet. Jediné, co nás mrzí, že tu nejsou s námi cyklisté, kteří si těch 17 dní také docela hrábli a tenhleten závěr by si zasloužili i oni.

E.T. je ve Znojmě a vydává oficiální verdikt:
Celková délky běhu: 1378 km
Miloš: 180:51 hod
Martin:187:37 hod

a jdeme slavit

A jdeme slavit. Děkujeme všem, kteří jste nás po celých 17 dní povzbuzovali a podporovali a nenechali nás padnout. I vy máte velkou zásluhu na tom, že jsme to nakonec dokázali. V našich duších zůstanete navždy.

obrázek

Přirozený běh je ladný jak běh šelmy a běží vám v ústrety

Tímto článkem vás zveme ke spoluúčasti na dalším Milošově běžeckém dobrodružství. Využijte jedinečné příležitosti Milošovy konzultace k vašemu běžeckému stylu za příspěvek na dobrou věc. To se přece vyplatí. Přidejte se k běhu Aš – Košice – 895 kilometrů za 10 dní na MMM Košice a pro „Achillovu Patu“.

Od čtvrtka už budete mít v přímém přenosu běh z Aše do Košic pro „Achillovu PATU“. Pravda, když mě ten nápad napad‘, když jsem jej začal krok za krokem uskutečňovat, když se začalo nabližovat jeho uskutečnění, byl jsem nervózní, ale teď ve mně převládá čisté těšení se a začínají mě svrbět chodidla.

Miloš Škorpil foto
1000 mil okolo ČR – Znojmo, vidím tě dvojmo a cíl je náš 1000 mil okolo ČR – Znojmo, vidím tě dvojmo a cíl je náš

Hodnoť článek

5 z 5 hvězd líbí se mi (5 hodnocení)

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

Ultramaraton

všechny články Ultramaraton

Anketa – hlasuj i ty!

kde se diskutuje

  • Běžecká škola, jak ji znáte, se stěhuje do archivu : Gratuluji k takovému výkonu a do dalších let držím palce. Ať se daří a vaše články učiní šťastný…»
  • Když je třeba – ZASTAV, když je třeba – BĚŽ DÁL : Miloši díky za další rady. Moc mě to pomáhá při mém běhání. »
  • Křížem krážem Karlovarským krajem : Jenom si dovolím takové drobné doplnění: vložené video „O běhání pro zdraví i pro…»
  • Běh mi zachránil život : Po x letech jsem opět narazila na tento příběh. Příběh, který změnil i mě život jakožto těžkému…»
  • Kurz – Instruktor kondičního běhu : Dobrý den, budete pořádat kurzy teď na podzim 2020. Nebo můžete doporučit kde je to možné? Zajímá…»

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků