logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

Třetí den bývá nejhorší, na běhu Aš – Košice však byl zatím nejlepší

Třetí den bývá nejhorší, na běhu Aš – Košice však byl zatím nejlepší

Zdice, 8 hodin ráno. Na benzinové pumpě ve Zdicích je nával, jako kdyby zlevnili benzín na 20,- Kč. Pumpař však z toho moc radost nemá, z téhle bandy moc love nevytáhne, ta sem dorazila z úplně jiného důvodu a sice, aby vyběhla směr Králův Dvůr – Beroun – Praha…

Je krátce po 8 a vybíháme, až do Berouna se halíme do mlhy, ale naštěstí není tak hustá, abychom nebyli pro řidiče dostatečně viditelní, jen holt musíme být trošku více oblečení, přeci jenom to vlhko zalézá pod kůži. Ani se nenadějeme a loučíme se se Smetanovými a Martinou Utíkalovou, která je mile překvapena, jak daleko utíkala.

Dnes je to trošku kopcovatější, po vyběhnutí kopce ze Zdic nad Králův Dvůr si to s námi rozdává kopec do Vráže, a když se z něj vydýcháme, už supíme do dalšího na Rudnou. V Rudné doplňujeme energii v cukrárně a běžíme dál na Chrášťany, z nich na Zličín, Bílou Horu, Strahov a na hrad, kde už na nás čeká Káťa Jacques. Vyfotíme se před katedrálou sv. Víta, vždyť je dnes přeci Václava, a pak se valíme dolů podél Belvederu k metronomu na Letenské pláni. Odtud už je to jen kousek do pizzerie Carllino, kde dáváme oběd.

Káča s čertemIva, Katka, Markétaběžecká sekta v pizzerii Carlino

Když tam dobíháme, vidíme, že si nebudeme mít skoro kam sednout, čeká tu na nás celkem slušná tlupa běhuchtivých běžců a běžkyň. V nohách máme 47 kilometrů. Pro Pavla Jestřába z Rozběhni to je to více než dvojnásobně překročený denní rekord. Dneska to skutečně rozběhl, jak se patří.

Je čas běžet dál. Po obědě se nohám moc nechce, holky vpředu jsou plné síly, což se jim však v Hloubětíně vymstí, neboť místo na Černý most běží přes most, holt není most jako most. Jak snadné si je počkat a dostat se do čela. Zdoláváme další kopec z Hloubětína na Černý most, dnes už předposlední, který se počítá. Občerstvíme se a vtom volá Sváťa Fröhlich s Vláďou Černým, taky s námi chtěli běžet, ale bohužel jsou 3,5 km od nás a čas kvačí, světla za chvíli začne značně ubývat a v Horních Počernicích na nás čeká další početná skupina.

běžecká sekta před zmrzlinárnou v Horních Počernicích

V Horních Počernicích jsme docela rychle, čekající skupinu čítající cca 10 lidí potkáváme před zmrzlinovým stánkem, před fotbalovým hřištěm Xaverova. Následuje objímání, líbačka, doplňování energie z toho, co holky napekly, a musíme dál.

Sbíháme dolů do Svépravic, mé rodné části Horních Počernic, chlubím se, kde leží můj rodný dům a běžíme do Pražského a dále pak Klánovického lesa. K nádraží v Klánovicích dobíháme už ve tmě, takže se rozhoduji končit, přeci jenom je zdraví přednější a i když bychom běželi do Úval, po lesní asfaltové cestě, její kvalita není taková, abychom se někde nepřerazili.

Terezka se veze večerním lesemlesní běhpřed nádražím v Klánovicích

Navádím Danu, která si dnes hodně „užila“, když hledala místa, kde zrovna běžíme a kde bychom potřebovali občerstvit, k nádraží. Nakládáme do auta Reného Kujana, který se mnou běžel dnes celých 68 km, Kateřinu Jacques a Libora Tůmu a loučíme se s těmi, kteří za chvíli sednou na vlak a pojedou do Prahy.

Byl to dnes opět velmi plodný den na zážitky a na ty, co mě a Danu na naší cestě doprovodili, a už se těšíme na zítra!

Miloš Škorpil foto
Třetí den bývá nejhorší, na běhu Aš – Košice však byl zatím nejlepší Třetí den bývá nejhorší, na běhu Aš – Košice však byl zatím nejlepší Třetí den bývá nejhorší, na běhu Aš – Košice však byl zatím nejlepší Třetí den bývá nejhorší, na běhu Aš – Košice však byl zatím nejlepší Třetí den bývá nejhorší, na běhu Aš – Košice však byl zatím nejlepší Třetí den bývá nejhorší, na běhu Aš – Košice však byl zatím nejlepší Třetí den bývá nejhorší, na běhu Aš – Košice však byl zatím nejlepší

Hodnoť článek

5 z 5 hvězd líbí se mi (19 hodnocení)

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

martin | 29. 9. 2013 9.37 hod. | 77.240.103.x
Ahoj Miloši, děkuju moc za krásné kilometry s tebou a tvojí skupinou.
a omlouvat se nikomu nemusíš, že jsi přerušil další etapu. měj se dle možností fajn, máš můj obdiv

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

seriál AŠ – KOŠICE pro "Achillovu PATU"

Pomáhej během

všechny články Pomáhej během

Anketa – hlasuj i ty!

kde se diskutuje

  • Když je třeba – ZASTAV, když je třeba – BĚŽ DÁL : Miloši díky za další rady. Moc mě to pomáhá při mém běhání. »
  • Křížem krážem Karlovarským krajem : Jenom si dovolím takové drobné doplnění: vložené video „O běhání pro zdraví i pro…»
  • Běh mi zachránil život : Po x letech jsem opět narazila na tento příběh. Příběh, který změnil i mě život jakožto těžkému…»
  • Kurz – Instruktor kondičního běhu : Dobrý den, budete pořádat kurzy teď na podzim 2020. Nebo můžete doporučit kde je to možné? Zajímá…»
  • Nenechte se nachytat při výběru běžecké obuvi či běžeckého oblečení. Neplatí, že nejdražší rovná se nejlepší : Naprosto souhlasím. Fakt nezáleží na tom, jestli je oblečení drahé nebo levné. Hlavně musí být…»

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků