logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

Třetí den bývá nejhorší, na běhu Aš – Košice však byl zatím nejlepší

Třetí den bývá nejhorší, na běhu Aš – Košice však byl zatím nejlepší

Zdice, 8 hodin ráno. Na benzinové pumpě ve Zdicích je nával, jako kdyby zlevnili benzín na 20,- Kč. Pumpař však z toho moc radost nemá, z téhle bandy moc love nevytáhne, ta sem dorazila z úplně jiného důvodu a sice, aby vyběhla směr Králův Dvůr – Beroun – Praha…

Je krátce po 8 a vybíháme, až do Berouna se halíme do mlhy, ale naštěstí není tak hustá, abychom nebyli pro řidiče dostatečně viditelní, jen holt musíme být trošku více oblečení, přeci jenom to vlhko zalézá pod kůži. Ani se nenadějeme a loučíme se se Smetanovými a Martinou Utíkalovou, která je mile překvapena, jak daleko utíkala.

Dnes je to trošku kopcovatější, po vyběhnutí kopce ze Zdic nad Králův Dvůr si to s námi rozdává kopec do Vráže, a když se z něj vydýcháme, už supíme do dalšího na Rudnou. V Rudné doplňujeme energii v cukrárně a běžíme dál na Chrášťany, z nich na Zličín, Bílou Horu, Strahov a na hrad, kde už na nás čeká Káťa Jacques. Vyfotíme se před katedrálou sv. Víta, vždyť je dnes přeci Václava, a pak se valíme dolů podél Belvederu k metronomu na Letenské pláni. Odtud už je to jen kousek do pizzerie Carllino, kde dáváme oběd.

Káča s čertemIva, Katka, Markétaběžecká sekta v pizzerii Carlino

Když tam dobíháme, vidíme, že si nebudeme mít skoro kam sednout, čeká tu na nás celkem slušná tlupa běhuchtivých běžců a běžkyň. V nohách máme 47 kilometrů. Pro Pavla Jestřába z Rozběhni to je to více než dvojnásobně překročený denní rekord. Dneska to skutečně rozběhl, jak se patří.

Je čas běžet dál. Po obědě se nohám moc nechce, holky vpředu jsou plné síly, což se jim však v Hloubětíně vymstí, neboť místo na Černý most běží přes most, holt není most jako most. Jak snadné si je počkat a dostat se do čela. Zdoláváme další kopec z Hloubětína na Černý most, dnes už předposlední, který se počítá. Občerstvíme se a vtom volá Sváťa Fröhlich s Vláďou Černým, taky s námi chtěli běžet, ale bohužel jsou 3,5 km od nás a čas kvačí, světla za chvíli začne značně ubývat a v Horních Počernicích na nás čeká další početná skupina.

běžecká sekta před zmrzlinárnou v Horních Počernicích

V Horních Počernicích jsme docela rychle, čekající skupinu čítající cca 10 lidí potkáváme před zmrzlinovým stánkem, před fotbalovým hřištěm Xaverova. Následuje objímání, líbačka, doplňování energie z toho, co holky napekly, a musíme dál.

Sbíháme dolů do Svépravic, mé rodné části Horních Počernic, chlubím se, kde leží můj rodný dům a běžíme do Pražského a dále pak Klánovického lesa. K nádraží v Klánovicích dobíháme už ve tmě, takže se rozhoduji končit, přeci jenom je zdraví přednější a i když bychom běželi do Úval, po lesní asfaltové cestě, její kvalita není taková, abychom se někde nepřerazili.

Terezka se veze večerním lesemlesní běhpřed nádražím v Klánovicích

Navádím Danu, která si dnes hodně „užila“, když hledala místa, kde zrovna běžíme a kde bychom potřebovali občerstvit, k nádraží. Nakládáme do auta Reného Kujana, který se mnou běžel dnes celých 68 km, Kateřinu Jacques a Libora Tůmu a loučíme se s těmi, kteří za chvíli sednou na vlak a pojedou do Prahy.

Byl to dnes opět velmi plodný den na zážitky a na ty, co mě a Danu na naší cestě doprovodili, a už se těšíme na zítra!

Miloš Škorpil foto
Třetí den bývá nejhorší, na běhu Aš – Košice však byl zatím nejlepší Třetí den bývá nejhorší, na běhu Aš – Košice však byl zatím nejlepší Třetí den bývá nejhorší, na běhu Aš – Košice však byl zatím nejlepší Třetí den bývá nejhorší, na běhu Aš – Košice však byl zatím nejlepší Třetí den bývá nejhorší, na běhu Aš – Košice však byl zatím nejlepší Třetí den bývá nejhorší, na běhu Aš – Košice však byl zatím nejlepší Třetí den bývá nejhorší, na běhu Aš – Košice však byl zatím nejlepší

Hodnoť článek

5 z 5 hvězd líbí se mi (19 hodnocení)

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

martin | 29. 9. 2013 9.37 hod. | 77.240.103.x
Ahoj Miloši, děkuju moc za krásné kilometry s tebou a tvojí skupinou.
a omlouvat se nikomu nemusíš, že jsi přerušil další etapu. měj se dle možností fajn, máš můj obdiv

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

seriál AŠ – KOŠICE pro "Achillovu PATU"

Pomáhej během

všechny články Pomáhej během

Anketa – hlasuj i ty!

Chybí na českém a slovenském časopiseckém trhu Runner´s World?

Tu a tam zaslechnu názor, nebo spíše otázku: Proč někdo nevydává česko-slovenskou verzi časopisu Runner´s World? Tak by mě zajímalo, jestli by si, ve světě tak oblíbený časopis, našel v Česku a na Slovensku tolik čtenářů a čtenářek, že by se vyplatilo jej překládat a vydávat? A tak se se ptám: Kupoval/kupovala by sis česko-slovenskou verzi časopisu Runner´s World?

Ano127
Ne38

kde se diskutuje

  • Roční běžecký tréninkový plán Miloše Škorpila pro všechny, kteří se po letech opět rozhodli hýbat : Martino, to v kterém ročním období s plněním plánu začneš, není důležité. Chladna a zimy se však…»
  • Roční běžecký tréninkový plán Miloše Škorpila pro všechny, kteří se po letech opět rozhodli hýbat : Ráda bych se zeptala, zda se nějak odrazí na plánu pro začátečníka když chce začít na jaře nebo…»
  • Jedenácté pravidlo běhu. NA BĚH SE OBLÉKEJ PODLE POČASÍ A TOHO, CO POBĚŽÍŠ! : Kamile, v teplotách nad nulou už se šálou přes pusu? »
  • Pět zlatých pravidel zdravých nohou : Jsou nějaká doporučení i ohledně péče o chodidla a ztvrdlou mozolnatou kůži? »
  • Pohyb – nejlepší lék na hyperaktivitu dětí : tak mě přesně řekla včera moje dcera když sem sní chtěl opakovat angličtinu " tati já chci…»

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků