logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

Pata je pohybové ústrojí, za které… zbytek vám poví Františka sama

Pata je pohybové ústrojí, za které… zbytek vám poví Františka sama

Zažívám ještě první den Milošovy cesty, a už čtu na BŠMŠ o tom druhém. Kilometrů z Paty do Chebu jsem dala jen 17, ale těch emocí!!! Přepočteno na maratony, tak minimálně 3!!! Zatím jsem ještě žádný neuběhla, jen půlku, často mívám ale pocit, že ano. Zasvěcení kolem vošky vědí proč.

Už několik měsíců, řekněme, že od Patafestu2, se nám dějí věci, které do sebe tak zapadají a navazují na sebe, že z toho zůstává rozum stát. Hodně se jich točí kolem PATY a dobrovolníků, kteří nám pomáhají a je jich čím dál víc. A tahle Milošova pouť do Košic taky tak zapadá.

dobrovolníci

Když jsem v srpnu volala na Patu, že tam s Milošem zaběhneme v rámci soustředění Běžecké školy, protože se rozhodl běžet 24hodinovku ve Frantovkách letos pro ně, ještě jsem netušila, že i z Aše do Košic poběží pro„Achillovu Patu“… To pro „Achillovu patu" vymyslel on při jednom našem společném pátečním obědě v Chebu (pátky obědváme se Škorpilovými) …legrační je, že to Miloš vymyslel, pak to zapomněl a po telefonu se mě ptal: „Prosím tě, jak jsem to říkal, že to bude ten běh pro tu PATU?“:-)… prostě Miloš. Na soustředění v srpnu se na Patu běželo z Frantovek, byl to zážitek s prohlídkou domova (domov podle mě ale vypadá úplně jinak), obědem a setkáním s pár klienty… místo medailí jsem pro běžce napekla housky:-).

Běžecká škola na Patě

Jitka Faronová je dekorována houskou od Lucky Polákové, která je sice odlišná, zato normální

Pro některé „soustředící" to byl silný zážitek, třeba s Danou to docela zamávalo, Jitku to naopak nadchlo.

Jitka Faronová a Vláďa Prášek na Patě

Pak mi v posledním srpnovém týdnu zavolal Miloš, že se rozhodl, že do Košic poběží taky pro Patu… měla jsem fakt radost! Od roku 2010 děláme s naší Voškou v Chebu nejrůznější skopičiny, aby se veřejnost v okolí nestavěla proti stěhování „PAŤÁKŮ" z lesa ven, a teď přišla příležitost s tím naším školním heslem „Být odlišný je normální“ běžet přes dvě země! Tomu já říkám osvěta!

Hodně jsem toho navymýšlela, hodně zařídila, ještě víc natelefonovala a hodně málo uběhla, ale zas jsem byla u začátku té pouti… pro mě to totiž pouť je, zvlášť když ji vypravil a požehnal Petr Hruška. Před rokem a kousek žehnal Milošovi a Daně na Třech křížích ve stejných botách, jako teď na Patu běžel. Ten jeho outfit je jedinečný.

Petr Hruška na startu běhu Aš – KošicePetr Hruška na 23hodinovce

Je to pouť za lepší život a lepší možnosti pro lidi s postižením, kteří mají stejná práva jako my „normální“. Já osobně považuju za normálního jen toho, kdo je schopen si uvědomit, že si nikdo z nás nevybírá, jestli má IQ 130, 70, nebo 50, ani to, jestli je na vozíku, slyší, vidí, je příslušníkem nějaké menšiny, žije ve slamu v Indii nebo jí koláčky z bláta v Africe.

setkání na Patě při běhu Aš – Košice

Užívat si život, zábavu, přátele i práci chceme všichni stejně. Já bych například nikdy nesvedla napsat tak nádherné věci jako Františka Barborka Pošmourná. Fany bydlí na Patě, je moje milovaná a tady vám vysvětlí co to je ta PATA, ptá se jí na to Jaroslav Dušek. Věřím, že Milošův běh do Košic přiměje pár lidí se zamyslet, co je to ta PATA, ta naše Achillova PATA. A když té osvěty po cestě do Košic bude málo, ještě tu je Františkolázeňská 24hodinovka v listopadu.

Paťáci na 23hodinovcePaťáci na 23hodinovce

Na tu přijeďte, to bude něco! Určitě se s lidmi z Paty setkáte osobně. Doufám, že si alespoň přes noc stihneme s Jindřichem zaběhat:-), a když ne? Jsou i důležitější věci, každopádně čaj a koláč si s Paťákama dáme určitě, máme je totiž rádi a oni mají rádi nás. Už brzo je budeme v Krásné mít za sousedy a právě pro ně se koupí to, co budou potřebovat do domácnosti, z těch peněz vyběhaných do Košic. A že ten Milošův běh do Košic nabírá sem tam zpoždění a je třeba popojet, je přece fuk, ten společenský a osvětový rozměr, který s sebou Miloš nese, to je NĚCO, to nám nezměří žádný GPS lokátor! Běž, Miloši, běž! A občas se klidně i svez:-), tvoji karmu to určitě nezmenší. Myslím, že právě naopak!

Františka Barborka Pošmourná: “21. 5. 2009 Sluníčkové kulili z kutěte, letecký den s rozbuškou. Masírování drbací a smůla smůlovatá, zas voda neteče. Poměry štípací, trnitá cesta do nebes. Šikana z podzemí. Větrání všech osadníků na samotě u lesa. Rozkukučky po světě v televizi
Františka Barborka Pošmourná: “21. 5. 2009 Sluníčkové kulili z kutěte, letecký den s rozbuškou. Masírování drbací a smůla smůlovatá, zas voda neteče. Poměry štípací, trnitá cesta do nebes. Šikana z podzemí. Větrání všech osadníků na samotě u lesa. Rozkukučky po světě v televizi."

Lucie Poláková foto
  • přečteno: 15879/15492×
Pata je pohybové ústrojí, za které… zbytek vám poví Františka sama Pata je pohybové ústrojí, za které… zbytek vám poví Františka sama Pata je pohybové ústrojí, za které… zbytek vám poví Františka sama Pata je pohybové ústrojí, za které… zbytek vám poví Františka sama Pata je pohybové ústrojí, za které… zbytek vám poví Františka sama Pata je pohybové ústrojí, za které… zbytek vám poví Františka sama Pata je pohybové ústrojí, za které… zbytek vám poví Františka sama Pata je pohybové ústrojí, za které… zbytek vám poví Františka sama Pata je pohybové ústrojí, za které… zbytek vám poví Františka sama

Hodnoť článek

5 z 5 hvězd líbí se mi (9 hodnocení)

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

Pomáhej během

všechny články Pomáhej během

Anketa – hlasuj i ty!

kde se diskutuje

  • Běžecká škola, jak ji znáte, se stěhuje do archivu : Gratuluji k takovému výkonu a do dalších let držím palce. Ať se daří a vaše články učiní šťastný…»
  • Když je třeba – ZASTAV, když je třeba – BĚŽ DÁL : Miloši díky za další rady. Moc mě to pomáhá při mém běhání. »
  • Křížem krážem Karlovarským krajem : Jenom si dovolím takové drobné doplnění: vložené video „O běhání pro zdraví i pro…»
  • Běh mi zachránil život : Po x letech jsem opět narazila na tento příběh. Příběh, který změnil i mě život jakožto těžkému…»
  • Kurz – Instruktor kondičního běhu : Dobrý den, budete pořádat kurzy teď na podzim 2020. Nebo můžete doporučit kde je to možné? Zajímá…»

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků