logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

Běh mezi mosty, aneb jak ulovit jelena!

Běh mezi mosty, aneb jak ulovit jelena!

Když už se připravuji na ½ maraton, proč nezkusit i 1/10 maratonské vzdálenosti, zvlášť když by to obnášelo výlet do Písku, přeběhnutí přes nejstarší kamenný most v Čechách a nacpání si bříška výbornými lívanečky a klobásou.

Markéta, Běžecká škola a Dámský běžecký klub vás zvou k účasti na 1. ročníku Hradeckého půlmaratonu

snídaně po anglicku

Na místo jsme dorazili ještě s kamarády lehce po desáté, vzhledem k tomu, že nám zajistili přepravu mezi Prahou a Pískem, tak my jsme jim zajistili domácí snídani. V osm ráno jsme se pěkně po anglicku nacpali – vajíčko, slanina, fazolky, toastíky. To by bylo, aby se nám po takové energeticky vydatné snídani pěkně neběželo.

Veškerou snídaňovou energii jsme ale vypotili už při přípravách. Pořadatelem byli přátelé, takže jsme během dopoledne přikládali ruce, nohy i další části těla k dílu a ve výsledku jsme postavili stany, stoly i lavice, rozdali další desítky letáků místním obyvatelům a zašli se podívat po obchodech (dámská část) a naobědvali se (každá část).

pořadatelská služba

Start byl sice až ve čtyři, ale už od jedné jsme postávali u registračního stolku, pozorovali nově příchozí a registrující se a vedli dlouhé debaty o tom, jak jsme si mysleli, že to bude „pohoda běh“ a oni tam chodí všichni takoví svalnatí, vysportovaní a oháknutí do nejnovějších modelů. Také jsme si zakoupili trička s jelenem, abychom měli nějakou památku (co kdybychom nedoběhli).

nejmladší účastník

Chvílemi drobně mrholilo, ale žádný vydatný déšť se naštěstí nekonal. Místní se bavili o trati, kde je jaké stoupání, a my, Pražáci, doufali, že nám místní neutečou a my se někde neztratíme. V půl čtvrté začala rozcvička vedená profesionální sportovkyní Gábinou. Nutno říct, že cviky v jejím provedení vypadaly o mnoho lépe než ta naše kymácející se těla. Jeden účel to ale splnilo – nervozita byla vyklepána a mohlo se jít na start.

nejstarší účastník

Když se ozvalo startovní prásknutí papírového pytlíku (přece se nebude na běhu s jelenem střílet), získala jsem dojem, že všech 73 účastníků přepálilo začátek. Nakonec se ukázalo, že jediný, kdo přepálil začátek, jsem byla já. Naštěstí jsem běžela s kamarádkou Péťou, které jsem dělala rozptylovače (na vodiče si ještě netroufám), a tak jsme společně utíkaly a já, jako obvykle, pořád něco mlela. Když jsme dobíhaly první kolo, už nám na záda dýchali ti, co dobíhali jako první do cíle. No co, my jsme si pěkně prohlédly krajinku, okolí, místní dlažbu a tři mosty. A nakonec jsme i my doputovaly, ruku v ruce, do cíle.

Oceňuji perfektní banánovou organizaci, protože i na mě zbylo žluté, podlouhlé pohoštění po doběhu. A mohla jsem zbaštit dokonce dva kousky! Při registraci jsme ještě obdrželi poukázku na pivo či nealko a sušenku. Navíc se začaly připravovat domácí lívanečky a opékat klobásky, do toho v průběhu večera zahrály živě tři kapely. Prostě takové pěkné rozloučení s odcházejícím létem na břehu Otavy, ve společnosti spousty milých a přátelských lidí.

poprvé spolu na závodě

S Péťou jsme bohužel žádnou cenu nezískaly, nebyly jsme mezi prvními třemi, nebyly jsme ani nejmladší, ani nejstarší a ani poslední. Tak aspoň máme motivaci na příští rok, abychom se na některé z těchto příček umístily a ulovily medaili nebo teda aspoň toho jelena:-).

když nic nevyhraješ, tak si to koupíš

P.S. A proč pořád mluvím o jelenech? Vychází to z pověsti ze 13. století, kdy se rozhodlo, že most bude pojmenován po prvním, kdo po něm přejde. Co se nestalo, z nedalekých lesů vyběhl jelen a stal se prvním přeběhnuvším po nově zbudovaném mostě. A od té doby se mostu říká také jelení.

Markéta Zajícová foto
  • přečteno: 10884/10409×
Běh mezi mosty, aneb jak ulovit jelena! Běh mezi mosty, aneb jak ulovit jelena! Běh mezi mosty, aneb jak ulovit jelena! Běh mezi mosty, aneb jak ulovit jelena! Běh mezi mosty, aneb jak ulovit jelena! Běh mezi mosty, aneb jak ulovit jelena!

Hodnoť článek

5 z 5 hvězd líbí se mi (6 hodnocení)

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

Ženy v běhu

všechny články Ženy v běhu

Anketa – hlasuj i ty!

kde se diskutuje

  • Osmitýdenní tréninkové plány pro překonání hranice šedesát, padesát a čtyřicet minut na deset kilometrů : Zdravím, tam kde je psaný souvislý rychlý běh má být i rozklusání? Si nedovedu představit,že ze…»
  • Roční běžecký tréninkový plán Miloše Škorpila pro všechny, kteří se po letech opět rozhodli hýbat : Dobrý den, rád bych se zeptal, jakou rychlostí má běhat 11 letá holka CH a RCH? Používáme CH (2…»
  • Běhání v terénu a v kopcích je přírodním učitelem Přirozeného běhu : V terénu se hezky běhá v Jeseníkách, tam je to never ending story. Zároveň běh v terénu v kopcích…»
  • Maratonská aneb jak jsem se proToiToikoval svým prvním oficiálním maratonem : Pepo Ty jsi jednička!!!!!!! »
  • Roční běžecký tréninkový plán Miloše Škorpila pro všechny, kteří se po letech opět rozhodli hýbat : Ahoj Miloši, Dnes som si bol zabehať, urobil som si Cooper, môžem poslať výsledky. Je nutný aj…»

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků