logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

Den pátý… Vysoké Mýto – Litovel

Den pátý… Vysoké Mýto – Litovel

Jsou tři hodiny ráno, jsme doma a  mohlo by se zdát, že pro nás už je po všem, ale není… ani zdaleka. Moc bychom si přáli, aby vše zapadlo do sebe a na každou etapu běhu se někdo našel, aby zkrátka „bryndáčky" doběhly do Košic:-).

Policie České republiky – běžte

Únava už byla veliká. Monica jela domů jako poslední, bylo těsně před třetí ráno… Do práce musela dorazit nejpozději v sedm a v nohou měla neuvěřitelných 42 km. Říkám neuvěřitelných, protože její běžecké začátky se datují někdy k letošnímu létu. To děvče je plné nadpozemské síly, jinak si to nedovedu vysvětlit. Musím sama pracovat na tom, abych se před ní za sebe nestyděla. Za náš bezpečný odvoz domů vděčíme Vláďovi… a nejen za odvoz, vlastně pokud bych měla popsat účastníky včerejší etapy, pak by to vypadalo následovně: posádka auta z Plzně Monica – označila bych ji právě heslem „Kde to děvče bere energii?“. Já – nemohu komentovat, možná by rodiče řekli, že mám hovězí nápady:-).

Další dva členové posádky Markétka – klidný malý drobek, co se vážně nezdá:-), uběhla to samé, co Monica. Vláďa – běžel maximálně 800 metrů ve škole. S námi včera zvládnul 31 km, dostal nás bezpečně tam i zpět a měl pro nás neustále slova povzbuzení.

tady máte bryndáčky a pořádně jeste

Na místě už na nás čekali kluci, Kuba a Ondra. Kuba s námi běžel úsek z Mýta do Litomyšle, tvářil se hrozně nenápadně, měl pochopení pro naše tempo a pak z něj vylezlo, že má za sebou B7. Moc rádi bychom ho ještě potkali, 20 km je sakra málo času:-). Ondra se s tatínkem Tondou ukázali jako zásadní pro pátou etapu. Už den před, kdy jsme vše narychlo domlouvali, mě pobavil hláškou, že s během je na tom jako jeho kolega s prací, napsal: Nevadí mi, když si nevydělám, stačí, když se nadřu:-). Dovolil naší etapě úspěšně doběhnout do cíle. Absolvoval cca 40 km na koloběžce a 20 km nás doprovázel během. Má velké osobní kouzlo a rád jedno konkrétní téma pro konverzaci, ale na to se musíte zeptat jeho osobně. Úmyslně si nechávám na závěr taťku Tondu. Bože, kdybyste viděli, jak úžasné je to stvoření! Tatínek, maminka, kamarád, vtipálek a pro nás ten den i řidič v jednom. Miloši, tos o něco přišel, žes ho ještě nepoznal. Mooooc mu děkujeme za jeho starost a péči. No a vlastně i za to, že dodal fajn syna, co by si bez něj holky počaly!:-)

sláva, nazdar výletu, nezmokli jsme už jsme tu

Všichni jsme považovali za čest, vzít na sebe „bryndáček" a nikomu z nás se nechtěl sundávat! Rovněž jsme se shodli na tom, že už chápeme, proč někdo běhá celé dny krajinou a zažívá den od rozednění po setmění někde na cestách… Možná vám alespoň kousek předáme v podobě fotek. Ještě teď, když zavřu oči, vidím „svůj" kousek běžený nádherným lesem a pak společný zážitek při pohledu na stmívající se oblohu. Přátelství, která včera vznikla, v současnosti vesele pokračují celý dnešní den pomocí sms zpráv... Ondra koloběžka je samá sranda. Tatínek Tonda, doprovázel i dnešní etapu, úplně ho vidím, jak se zase stará, pečuje a baví dnešní účastníky:-).

a co budeme dělat teď? No přece běhat!

Za všechny děkuji Milošovi, že nám umožnil zažít něco tak mimořádného a těší mě, že nás bude všechny jistě ještě dlouho učit a doprovázet na běžeckých cestách.

Miriam Plachá foto
  • přečteno: 7685/7496×, 1 komentář

Hodnoť článek

5 z 5 hvězd líbí se mi (26 hodnocení)

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

Vláďa | 3. 10. 2013 22.52 hod. | 90.177.129.xxx
Mirinko, vystihla si to naprosto skvěle a přesně. Tuto nezapomenutelnou akci pro nezapomenutelné lidičky z Aše, kteří nás povzbuzovali a svou fotečku nám zaslali mi zůstane navždy uschováno v srdíčku. Děkuji celému týmu za luxusní atmosféru a klaním se před vámi za skvělé mnohdy až nadpozemské výkony při naší etapě. A tobě Miloši za skvělou myšlenku a strážné anděli, kteří s námi běželi a dohlíželi na nás :). Hodně zdravíčka přeji!!!

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

Pomáhej během

všechny články Pomáhej během

Anketa – hlasuj i ty!

Vize pro rok 2017

Rok 2017 na sebe nedá dlouho čekat, Novoroční předsevzetí jakbysmet. Zatímco vize předpokládá dlouhodobost, Novoroční předsevzetí se vyznačují jepičím životem. Aby se Novoroční předsevzetí stalo prvním krokem k naplnění vize, je třeba si ho pořádně rozmyslet, i když znám spoustu lidí, kteří na druhou stranu tak dlouho přemýšlí a zvažují vše pro a proti, že než vše zváží, uteče pár let. Takže zvažujte pečlivě, ale dejte si časový limit na start. Jako nejlepší limit se jeví 1.1.2017, tak běžíme na to, co vy na to. Kterým směrem byste rádi v roce 2017 byli rádi, aby se ubírala vaše vize 2017?

Zlepšení či udržení zdraví38
Zlepšení nebo udržení fyzické kondice106
Více času na sebe14
Více času na rodinu6
Více času na přátele2
Více času na sebe a na rodinu11
Být víc sám (sama) sebou35

kde se diskutuje

  • Běhání v zimě a mrazu se není třeba bát! Šest zásad pro běhání v zimě a mrazu : nemáte někdo zkušenost s během maratonu v zimě ? »
  • Čtyřicet důvodů, proč milovat běh : Zdravím Vás, běh a celkově cvičení je super věc. Velmi zajímavé jsou nově objevené spojitosti běhu…»
  • Být zdravý a v kondici. Koho a co všechno to v našem životě ovlivňuje. Cooperův test. Čtrnáctý tip Běžecké školy pro váš lepší běh : V tabulke muži 30 – 39 let, průměrný, je chyba (1900 – 1299 m), spravne ma byt 1900…»
  • Ještě jednu písničku … a tuhle taky musím : Já jsem tak poctivý (čti: zblblý :-)), že jsem dělal kliky už i o půl druhé v noci ... :-) »
  • Běžecký tréninkový plán Miloše Škorpila na třetích 13 týdnů běžeckého roku. Čtvrtletní zaměřovací trénink na maraton : Pán Škorpil, v tomto pláne odporúčate bežať dlhý beh na úrovni 82 % TF max. (okrem rozklusu a…»

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků