logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

Aš – Košice pro „Achillovu Patu“, aneb zrodila se parta Pomáhej během

Aš – Košice pro „Achillovu Patu“, aneb zrodila se parta Pomáhej během

Projekt „Pomáhej během" je starý 4,5 roku. Měl dostat nový kabát na počátku příštího roku se změnami, které přijdou s celkovými změnami Běžecké školy. To, co se však odehrálo a odehrává na silnicích a cestách mezi Aší a Košicemi, vše urychlilo. Monika Chocová založila skupinu Pomáhej během, to je první krok, druhým budou vlastní stránky, ale ani jedno ani druhé by nebylo k ničemu, kdyby nebyli lidé, kteří bytostně chtějí skrze běh pomáhat potřebným.

Pomáhej během má dlouhou historii již někdy v 90. letech minulého století. V té době jsem běhal ráno svých 15 km do ČKD a odpoledne zpět. Nevím proč, ale potkával jsem při tom často lidi, kteří nemohli chodit. Tehdy jsem si říkal, že bych si klidně s nimi vyměnil nohy, abych jim pomohl. To nebyl dobrý nápad, ihned jsem začal mít problémy s nohama. Tak jsem pochopil, že tudy cesty nevede.

Se založením Běžecké školy pak vznikl projekt „Vyslanci pro Paraple“. Pro Paraple jsem pak běžel v dalším roce kolem ČR a běhali jsme pro něj první dva ročníky Františkolázeňské 20 resp. 21 hodinovky. Další dva ročníky jsme běželi pro Joker a nyní přišel čas Paty. Kromě toho běháme při poutním maratonu pro Farní charitu Cheb.

Tohle vše ale bylo jen předzvěstí toho, co mi leží v hlavě již delší dobu, a sice vytvořit prostor, kde by mohly jednotlivé charitativní organizace prezentovat samy sebe a své akce běžecké veřejnosti, aby ta si mohla vybrat, nechce-li běhat jen pro výsledky, projekt – organizaci jí blízkou a tu svou účastí, pomocí, finanční pomocí podpořit. Tímto prostorem by měly být právě stránky Pomáhej během a lidi, kteří nyní běží pro Patu do Košic, nebo poběží pro Patu na Františkolázeňské 24hodinovce.

Možná si ještě někteří vzpomenou, že jsem vloni psal, že bych chtěl udělat z Františkolázeňské 24hodinovky mistrovství světa v charitativním běhu, víc se mi líbí, jak se nyní začíná mluvit o Františkových Lázních, a sice jako o „Městě charity“. A pište si, že tenhle název se bude po 17. listopadu vyslovovat s velkým respektem, protože, Františkovy Lázně společně s účastníky letošní Františkolázeňské 24hodinovky tenhle „titul“ vydupou.

Devátá etapa Králova Lehota – Spišská Nová Ves v obrazech

Jozef Tarjányi: „Dobrý večer. Dnes sme skončili v Spišskej Novej Vsi. Všetko bolo super. Hlavne ľudia a počasie. V Poprade sme pár viet povedali aj pre miestne „NEWS“, Milan Marton, bežec – veterán, k nám pozval redaktora. Na ceste PP – Spišský Štvrtok to až také plné áut nebolo. Evka Hatalová dobehla do SNV. Ďakujem všetkým za všetko“.

Králova Lehota – Spišská Nová VesKrálova Lehota – Spišská Nová VesKrálova Lehota – Spišská Nová VesKrálova Lehota – Spišská Nová VesKrálova Lehota – Spišská Nová VesKrálova Lehota – Spišská Nová VesKrálova Lehota – Spišská Nová VesKrálova Lehota – Spišská Nová VesKrálova Lehota – Spišská Nová VesKrálova Lehota – Spišská Nová VesKrálova Lehota – Spišská Nová VesKrálova Lehota – Spišská Nová VesKrálova Lehota – Spišská Nová VesKrálova Lehota – Spišská Nová VesKrálova Lehota – Spišská Nová Ves

Věřte – nevěřte, do Košic zbývá už pouhopouhých 75 kilometrů!

Miloš Škorpil foto
Aš – Košice pro „Achillovu Patu“, aneb zrodila se parta Pomáhej během Aš – Košice pro „Achillovu Patu“, aneb zrodila se parta Pomáhej během Aš – Košice pro „Achillovu Patu“, aneb zrodila se parta Pomáhej během Aš – Košice pro „Achillovu Patu“, aneb zrodila se parta Pomáhej během Aš – Košice pro „Achillovu Patu“, aneb zrodila se parta Pomáhej během Aš – Košice pro „Achillovu Patu“, aneb zrodila se parta Pomáhej během Aš – Košice pro „Achillovu Patu“, aneb zrodila se parta Pomáhej během Aš – Košice pro „Achillovu Patu“, aneb zrodila se parta Pomáhej během Aš – Košice pro „Achillovu Patu“, aneb zrodila se parta Pomáhej během Aš – Košice pro „Achillovu Patu“, aneb zrodila se parta Pomáhej během Aš – Košice pro „Achillovu Patu“, aneb zrodila se parta Pomáhej během Aš – Košice pro „Achillovu Patu“, aneb zrodila se parta Pomáhej během Aš – Košice pro „Achillovu Patu“, aneb zrodila se parta Pomáhej během Aš – Košice pro „Achillovu Patu“, aneb zrodila se parta Pomáhej během Aš – Košice pro „Achillovu Patu“, aneb zrodila se parta Pomáhej během

Hodnoť článek

5 z 5 hvězd líbí se mi (8 hodnocení)

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

Miriam | 5. 10. 2013 9.48 hod. | 37.188.225.xx
Ještě že zbývá poslední etapa: Psala jsem si s taťkou Tondou, že pořád brečím a on že ať nebulím, že budu chodit málo čůrat :-)... ten týden mě rozložil.... chodim málo čůrat :-D...

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

seriál AŠ – KOŠICE pro "Achillovu PATU"

Pomáhej během

všechny články Pomáhej během

Anketa – hlasuj i ty!

kde se diskutuje

  • Běhání na běžeckém pásu : Zdravím všechny spoluběžce, běhám na běhacím páse z 90%, venku běhám jen závody, za rok jsem…»
  • Běžecký tréninkový plán Miloše Škorpila na třetích 13 týdnů běžeckého roku. Čtvrtletní zaměřovací trénink na maraton : dobry den, ja by som sa chcela opytat aka je pauza medzi jednotlivimi rovinkami: 3x [10x rovinky…»
  • Běžecký tréninkový plán Miloše Škorpila na třetích 13 týdnů běžeckého roku. Čtvrtletní zaměřovací trénink na maraton : Zdravím pane Škorpil, potřeboval bych zlepšit čas na běh 400 a 1500 metrů. Neměl byste typ na…»
  • Běžecká abeceda od A do Z : Nemuzu na netu dohledat, kde se na noze nachazi brisko nohy, mate foto? Dekuji »
  • Osmitýdenní tréninkové plány pro překonání hranice šedesát, padesát a čtyřicet minut na deset kilometrů : Dobrý den. Chci se zeptat, naco slouží sobotní běh v STBP II.? Má posouvat laktátový práh, nebo? »

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků