logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

Aš – Košice pro „Achillovu Patu“, aneb zrodila se parta Pomáhej během

Aš – Košice pro „Achillovu Patu“, aneb zrodila se parta Pomáhej během

Projekt „Pomáhej během" je starý 4,5 roku. Měl dostat nový kabát na počátku příštího roku se změnami, které přijdou s celkovými změnami Běžecké školy. To, co se však odehrálo a odehrává na silnicích a cestách mezi Aší a Košicemi, vše urychlilo. Monika Chocová založila skupinu Pomáhej během, to je první krok, druhým budou vlastní stránky, ale ani jedno ani druhé by nebylo k ničemu, kdyby nebyli lidé, kteří bytostně chtějí skrze běh pomáhat potřebným.

Pomáhej během má dlouhou historii již někdy v 90. letech minulého století. V té době jsem běhal ráno svých 15 km do ČKD a odpoledne zpět. Nevím proč, ale potkával jsem při tom často lidi, kteří nemohli chodit. Tehdy jsem si říkal, že bych si klidně s nimi vyměnil nohy, abych jim pomohl. To nebyl dobrý nápad, ihned jsem začal mít problémy s nohama. Tak jsem pochopil, že tudy cesty nevede.

Se založením Běžecké školy pak vznikl projekt „Vyslanci pro Paraple“. Pro Paraple jsem pak běžel v dalším roce kolem ČR a běhali jsme pro něj první dva ročníky Františkolázeňské 20 resp. 21 hodinovky. Další dva ročníky jsme běželi pro Joker a nyní přišel čas Paty. Kromě toho běháme při poutním maratonu pro Farní charitu Cheb.

Tohle vše ale bylo jen předzvěstí toho, co mi leží v hlavě již delší dobu, a sice vytvořit prostor, kde by mohly jednotlivé charitativní organizace prezentovat samy sebe a své akce běžecké veřejnosti, aby ta si mohla vybrat, nechce-li běhat jen pro výsledky, projekt – organizaci jí blízkou a tu svou účastí, pomocí, finanční pomocí podpořit. Tímto prostorem by měly být právě stránky Pomáhej během a lidi, kteří nyní běží pro Patu do Košic, nebo poběží pro Patu na Františkolázeňské 24hodinovce.

Možná si ještě někteří vzpomenou, že jsem vloni psal, že bych chtěl udělat z Františkolázeňské 24hodinovky mistrovství světa v charitativním běhu, víc se mi líbí, jak se nyní začíná mluvit o Františkových Lázních, a sice jako o „Městě charity“. A pište si, že tenhle název se bude po 17. listopadu vyslovovat s velkým respektem, protože, Františkovy Lázně společně s účastníky letošní Františkolázeňské 24hodinovky tenhle „titul“ vydupou.

Devátá etapa Králova Lehota – Spišská Nová Ves v obrazech

Jozef Tarjányi: „Dobrý večer. Dnes sme skončili v Spišskej Novej Vsi. Všetko bolo super. Hlavne ľudia a počasie. V Poprade sme pár viet povedali aj pre miestne „NEWS“, Milan Marton, bežec – veterán, k nám pozval redaktora. Na ceste PP – Spišský Štvrtok to až také plné áut nebolo. Evka Hatalová dobehla do SNV. Ďakujem všetkým za všetko“.

Králova Lehota – Spišská Nová VesKrálova Lehota – Spišská Nová VesKrálova Lehota – Spišská Nová VesKrálova Lehota – Spišská Nová VesKrálova Lehota – Spišská Nová VesKrálova Lehota – Spišská Nová VesKrálova Lehota – Spišská Nová VesKrálova Lehota – Spišská Nová VesKrálova Lehota – Spišská Nová VesKrálova Lehota – Spišská Nová VesKrálova Lehota – Spišská Nová VesKrálova Lehota – Spišská Nová VesKrálova Lehota – Spišská Nová VesKrálova Lehota – Spišská Nová VesKrálova Lehota – Spišská Nová Ves

Věřte – nevěřte, do Košic zbývá už pouhopouhých 75 kilometrů!

Miloš Škorpil foto
Aš – Košice pro „Achillovu Patu“, aneb zrodila se parta Pomáhej během Aš – Košice pro „Achillovu Patu“, aneb zrodila se parta Pomáhej během Aš – Košice pro „Achillovu Patu“, aneb zrodila se parta Pomáhej během Aš – Košice pro „Achillovu Patu“, aneb zrodila se parta Pomáhej během Aš – Košice pro „Achillovu Patu“, aneb zrodila se parta Pomáhej během Aš – Košice pro „Achillovu Patu“, aneb zrodila se parta Pomáhej během Aš – Košice pro „Achillovu Patu“, aneb zrodila se parta Pomáhej během Aš – Košice pro „Achillovu Patu“, aneb zrodila se parta Pomáhej během Aš – Košice pro „Achillovu Patu“, aneb zrodila se parta Pomáhej během Aš – Košice pro „Achillovu Patu“, aneb zrodila se parta Pomáhej během Aš – Košice pro „Achillovu Patu“, aneb zrodila se parta Pomáhej během Aš – Košice pro „Achillovu Patu“, aneb zrodila se parta Pomáhej během Aš – Košice pro „Achillovu Patu“, aneb zrodila se parta Pomáhej během Aš – Košice pro „Achillovu Patu“, aneb zrodila se parta Pomáhej během Aš – Košice pro „Achillovu Patu“, aneb zrodila se parta Pomáhej během

Hodnoť článek

5 z 5 hvězd líbí se mi (8 hodnocení)

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

Miriam | 5. 10. 2013 9.48 hod. | 37.188.225.xx
Ještě že zbývá poslední etapa: Psala jsem si s taťkou Tondou, že pořád brečím a on že ať nebulím, že budu chodit málo čůrat :-)... ten týden mě rozložil.... chodim málo čůrat :-D...

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

seriál AŠ – KOŠICE pro "Achillovu PATU"

Pomáhej během

všechny články Pomáhej během

Anketa – hlasuj i ty!

kde se diskutuje

  • Když je třeba – ZASTAV, když je třeba – BĚŽ DÁL : Miloši díky za další rady. Moc mě to pomáhá při mém běhání. »
  • Křížem krážem Karlovarským krajem : Jenom si dovolím takové drobné doplnění: vložené video „O běhání pro zdraví i pro…»
  • Běh mi zachránil život : Po x letech jsem opět narazila na tento příběh. Příběh, který změnil i mě život jakožto těžkému…»
  • Kurz – Instruktor kondičního běhu : Dobrý den, budete pořádat kurzy teď na podzim 2020. Nebo můžete doporučit kde je to možné? Zajímá…»
  • Nenechte se nachytat při výběru běžecké obuvi či běžeckého oblečení. Neplatí, že nejdražší rovná se nejlepší : Naprosto souhlasím. Fakt nezáleží na tom, jestli je oblečení drahé nebo levné. Hlavně musí být…»

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků