logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

Aš – Košice pro „Achillovu Patu“, aneb zrodila se parta Pomáhej během

Aš – Košice pro „Achillovu Patu“, aneb zrodila se parta Pomáhej během

Projekt „Pomáhej během" je starý 4,5 roku. Měl dostat nový kabát na počátku příštího roku se změnami, které přijdou s celkovými změnami Běžecké školy. To, co se však odehrálo a odehrává na silnicích a cestách mezi Aší a Košicemi, vše urychlilo. Monika Chocová založila skupinu Pomáhej během, to je první krok, druhým budou vlastní stránky, ale ani jedno ani druhé by nebylo k ničemu, kdyby nebyli lidé, kteří bytostně chtějí skrze běh pomáhat potřebným.

Pomáhej během má dlouhou historii již někdy v 90. letech minulého století. V té době jsem běhal ráno svých 15 km do ČKD a odpoledne zpět. Nevím proč, ale potkával jsem při tom často lidi, kteří nemohli chodit. Tehdy jsem si říkal, že bych si klidně s nimi vyměnil nohy, abych jim pomohl. To nebyl dobrý nápad, ihned jsem začal mít problémy s nohama. Tak jsem pochopil, že tudy cesty nevede.

Se založením Běžecké školy pak vznikl projekt „Vyslanci pro Paraple“. Pro Paraple jsem pak běžel v dalším roce kolem ČR a běhali jsme pro něj první dva ročníky Františkolázeňské 20 resp. 21 hodinovky. Další dva ročníky jsme běželi pro Joker a nyní přišel čas Paty. Kromě toho běháme při poutním maratonu pro Farní charitu Cheb.

Tohle vše ale bylo jen předzvěstí toho, co mi leží v hlavě již delší dobu, a sice vytvořit prostor, kde by mohly jednotlivé charitativní organizace prezentovat samy sebe a své akce běžecké veřejnosti, aby ta si mohla vybrat, nechce-li běhat jen pro výsledky, projekt – organizaci jí blízkou a tu svou účastí, pomocí, finanční pomocí podpořit. Tímto prostorem by měly být právě stránky Pomáhej během a lidi, kteří nyní běží pro Patu do Košic, nebo poběží pro Patu na Františkolázeňské 24hodinovce.

Možná si ještě někteří vzpomenou, že jsem vloni psal, že bych chtěl udělat z Františkolázeňské 24hodinovky mistrovství světa v charitativním běhu, víc se mi líbí, jak se nyní začíná mluvit o Františkových Lázních, a sice jako o „Městě charity“. A pište si, že tenhle název se bude po 17. listopadu vyslovovat s velkým respektem, protože, Františkovy Lázně společně s účastníky letošní Františkolázeňské 24hodinovky tenhle „titul“ vydupou.

Devátá etapa Králova Lehota – Spišská Nová Ves v obrazech

Jozef Tarjányi: „Dobrý večer. Dnes sme skončili v Spišskej Novej Vsi. Všetko bolo super. Hlavne ľudia a počasie. V Poprade sme pár viet povedali aj pre miestne „NEWS“, Milan Marton, bežec – veterán, k nám pozval redaktora. Na ceste PP – Spišský Štvrtok to až také plné áut nebolo. Evka Hatalová dobehla do SNV. Ďakujem všetkým za všetko“.

Králova Lehota – Spišská Nová VesKrálova Lehota – Spišská Nová VesKrálova Lehota – Spišská Nová VesKrálova Lehota – Spišská Nová VesKrálova Lehota – Spišská Nová VesKrálova Lehota – Spišská Nová VesKrálova Lehota – Spišská Nová VesKrálova Lehota – Spišská Nová VesKrálova Lehota – Spišská Nová VesKrálova Lehota – Spišská Nová VesKrálova Lehota – Spišská Nová VesKrálova Lehota – Spišská Nová VesKrálova Lehota – Spišská Nová VesKrálova Lehota – Spišská Nová VesKrálova Lehota – Spišská Nová Ves

Věřte – nevěřte, do Košic zbývá už pouhopouhých 75 kilometrů!

Miloš Škorpil foto
Aš – Košice pro „Achillovu Patu“, aneb zrodila se parta Pomáhej během Aš – Košice pro „Achillovu Patu“, aneb zrodila se parta Pomáhej během Aš – Košice pro „Achillovu Patu“, aneb zrodila se parta Pomáhej během Aš – Košice pro „Achillovu Patu“, aneb zrodila se parta Pomáhej během Aš – Košice pro „Achillovu Patu“, aneb zrodila se parta Pomáhej během Aš – Košice pro „Achillovu Patu“, aneb zrodila se parta Pomáhej během Aš – Košice pro „Achillovu Patu“, aneb zrodila se parta Pomáhej během Aš – Košice pro „Achillovu Patu“, aneb zrodila se parta Pomáhej během Aš – Košice pro „Achillovu Patu“, aneb zrodila se parta Pomáhej během Aš – Košice pro „Achillovu Patu“, aneb zrodila se parta Pomáhej během Aš – Košice pro „Achillovu Patu“, aneb zrodila se parta Pomáhej během Aš – Košice pro „Achillovu Patu“, aneb zrodila se parta Pomáhej během Aš – Košice pro „Achillovu Patu“, aneb zrodila se parta Pomáhej během Aš – Košice pro „Achillovu Patu“, aneb zrodila se parta Pomáhej během Aš – Košice pro „Achillovu Patu“, aneb zrodila se parta Pomáhej během

Hodnoť článek

5 z 5 hvězd líbí se mi (8 hodnocení)

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

Miriam | 5. 10. 2013 9.48 hod. | 37.188.225.xx
Ještě že zbývá poslední etapa: Psala jsem si s taťkou Tondou, že pořád brečím a on že ať nebulím, že budu chodit málo čůrat :-)... ten týden mě rozložil.... chodim málo čůrat :-D...

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

seriál AŠ – KOŠICE pro "Achillovu PATU"

Pomáhej během

všechny články Pomáhej během

Anketa – hlasuj i ty!

Podle čeho si budete vybírat běžecké boty na sezónu 2017

Během následujících týdnů budete osloveni firmami vyrábějícími, či prodávajícími běžeckou obuv s jejich vzory pro rok 2017. Podle čeho se budete při výběru orientovat?

podle značky49
podle povrchu na němž převážně běhám24
podle barvy2
podle šířky boty ve špičce13
podle výšky dropu (rozdílu mezi výškou paty a špičky)14
podle váhy13
podle počtu technických fines, které budou ve výčtu jejich vlastností4
podle toho, jak se v nich budou cítit moje nohy68

kde se diskutuje

  • Životní maraton aneb proč jsem začal běhat : Ahoj Michale, super článek. Hodně mi pomohl v nalezení sebe sama a pochopení co je v běžeckém…»
  • Úrazy Achillovy šlachy. Prevence a jejich léčení : Dobrý den, na tuto diskuzi jsem narazila při pokusu se opět posunout o kousek dál při řešení svého…»
  • Cháron tě zve k sobě – chceš-li mu utéct, zpomal – buď trpělivý, vše má svůj čas, i ty budeš vítěz : kdy bude kniha k mání??? děkuji »
  • Cháron tě zve k sobě – chceš-li mu utéct, zpomal – buď trpělivý, vše má svůj čas, i ty budeš vítěz : Dobrý den je mi 40.let a před dvěma léty jsem začal běhat. Byl jsem jeden z těch, kteří začali…»
  • Životní maraton aneb proč jsem začal běhat : Po přečtení, ačkoli je už 11 večer, mám chuť vyběhnout a běžet a běžet pro ty pocity, které my…»

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků