logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

Hradecký půlmaraton. Půlmaraton na kouzelné trati v kouzelném podzimním hávu

Hradecký půlmaraton. Půlmaraton na kouzelné trati v kouzelném podzimním hávu

Už dlouho jsem si tak neužil půlmaraton, jako v neděli v Hradci Králové. Na „vině" bylo příjemné prostředí vytvořené Hradečáky, výborně klapající organizace, i když malé chybky na kráse tam byly, ale především krásná trať, vinoucí se z města do příměstských lesů.

Rychlá navigace [zobrazit]

Obsah [skrýt]

 1. Co mě nejvíc na něm dostalo
 2. Trať
 3. Les
 4. Občerstvení
 5. Značení tratě
 6. Tonda

Co mě nejvíc na něm dostalo

s Martinem Haňavcem v cíli

Trať

Líbilo se mi, že až na pár kilometrů na počátku a na konci se běželo na jednom velkém okruhu, který byl veden po lesních silničkách (po výborně odvalujícím asfaltu, takže když se trať oficiálně změří, bude se sem jezdit pro osobní rekordy), část trati vedla po zpevněných lesních cestách, které jsou však výborně udržované, takže žádné kamení, výmoly či kaluže ani rýhy uprostřed.

Les

s Kateřinou Jacques jsme si to jednoznačně užívali

O tom jak mám rád les, jsem psal nedávno. Ovšem les v podzimním hávu, zvláště když se vyvede počasí, jaké bylo v neděli, to je balzám na všechno. Na nervy, na duši, pro oči, plíce i srdce. Všude spousta barev, žádné mušky či komáři – už stačili vychcípat, jednu chvíli nás zpovzdálí doprovázela malá skupinka srnek, která vyvolala v mysli Katky Jacques vzpomínku na to, kterak jí jedna málem přistála v náručí při loňské Kbelské 10.

Občerstvení

Celou dobu jsme s Katkou, Helčou a Veronikou uzavírali startovní pole. Za námi už byla jen Petra Čtvrtečková, o níž se ale zmíním samostatně. S Katkou jsme byli vodiči na 2:30, ale všichni naši potencionální klienti, až na Veroniku, nám vzali roha, takže Veronika si nás užila. Ale chtěl jsem psát o občerstvení, takže, i když jsme běželi úplně na chvostě, tak na všech třech občerstvovačkách bylo stále z čeho vybírat. Kdybychom přeci jenom nespěchali do cíle, tak, protože už za námi nikdo nebyl, jsme si mohli dobře debužírovat. Je fakt, že na té poslední jsem se musel docela přemlouvat, zda si tu nemám sednout a jíst co hrdlo ráčí, nebo běžet dál. Veronika však nedala, že chce být v cíli za 2:30, tak jsem prostě musel vstát a jít. Teda co to povídám – běžet.

Značení tratě

Značení tratě bylo bez jediné chybičky. Šipky na zemi, fáborky v úrovni očí, rozvědčíci na křižovatkách. Prostě musel bych se hodně snažit, pokud bych chtěl z cesty zběhnout.

Petra Čtvrtečková

S Petrou Čtvrtečkovou a Katkou v cíli

O Petře už jsem psal, když jsem psal o Neseď za Pecí, no jo, to ale bylo jen 5 kilometrů a tady to byl půlmaraton. Petra měla tu smůlu, že se srazila s blbcem, tedy že blbec jedoucí v autě ji srazil, když jela na kole. Předtím běhala ostošest, připravoval jsem ji na oběh Ameriky, z něhož pak sešlo, už tehdy byla do běhání a nejen do něj zakousnutá jak buldok, a ta její buldočí povaha ji naštěstí neopustila, ani když málem po té srážce skončila na vozíku. Makala, a v sobotu dala s francouzskými holemi a prakticky o jedné noze půlmaraton za 2:35. Tak tahle holka byla pro mě, a mám pocit, že pro všechny, kteří ji vítali v cíli závodu, jasný vítěz.

Tonda

Tondy jsem si všiml někdy na druhém kilometru, jak povzbuzuje a fotí. Přeběhl jsem ho, pak mi ale docvaklo, o koho jde, tak jsem se vrátil, obejmul jsem se s ním a běžel dál. Pro ty, co nekapírují, tak to byl otec Tonda, který dělal doprovod běžkyním a běžcům při běhu z Aše do Košic pro "Achillovu Patu" na etapách z Vysokého Mýta do Litovle a z Litovle do Rožnova pod Radhoštěm, a byl připravený to odkočírovat až do Košic, kdyby bylo třeba.

Jsem si jistý, že tenhle půlmaraton, ponechá-li si svůj charakter, má velkou perspektivu a může se stát půlmaratonem, na nějž budou jezdit běžci a běžkyně zdaleka. Moc bych mu to, a jeho organizátorům, přál.

Hvězda nakonec
Hvězda nakonec

Miloš Škorpil foto
Hradecký půlmaraton. Půlmaraton na kouzelné trati v kouzelném podzimním hávu Hradecký půlmaraton. Půlmaraton na kouzelné trati v kouzelném podzimním hávu Hradecký půlmaraton. Půlmaraton na kouzelné trati v kouzelném podzimním hávu Hradecký půlmaraton. Půlmaraton na kouzelné trati v kouzelném podzimním hávu

Hodnoť článek

5 z 5 hvězd líbí se mi (25 hodnocení)

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

Petra Š. | 16. 10. 2013 23.13 hod. | 79.127.137.xx
Ahoj pokořitelé i fandové hradeckého půlmaratonu, patřím mezi ty šťastné, kteří běželi (i přesto, že ve startovním poli jsem se držela na konci – čas 2,16, ale vnitřně velké vítězství). Dík organizátorům za výborný nápad půlmaratonu u nás v Hradci, za trasu hradeckými lesy, organizaci. Počasí bylo taky bez chybičky, můj první půlmaraton po třech letech běhání jsem si dokonale užila (do té doby u mě slovo "běh" vyvolávalo spíše alergickou reakci). Velký dík patří Vám, článkům zde na běžecké škole i v časopise "Run". Hodně mi zpočátku mého snažení o běh pomohly, bez nich a vašich cílených "nakopnutí" bych tuto trasu nezvládla. Další obrovský dík míří opět sem, a to k "vodičům", byl to energetický doping, pro mě jako začátečníka neocenitelný, hned na prvním kilometru jsem se skvělé vodičky na 2:15, Lucky, chytla a nepustila, do 16. km se držela, pak dobíhala pro "odběhnutí za stromeček" na konci lesů sama, ale i tak můj cíl při prvním pokusu o půlmaraton, uběhnout oněch 21,1 km, byl dosažen. Ještě jednou díky a všem hodně zdraví! Petra

Tonda Pavelka | 15. 10. 2013 23.10 hod. | 85.71.32.xxx
Miloši jsem moc rád, že jsme se potkali. Díky Tobě jsem měl možnost přesvědčit se, že existuje mnoho lidi, jež neměří jen ziskem, ale znají hodnoty, které se mnohde jinde vytrácejí! Děkuji! Jinak opravím,ve jménu spravedlnosti :-D, info o mém doprovodu. Končil jsem v Lipniku, odkud pokračoval Roman, ale pokud by bylo třeba, byl jsem rozhodnut skončit, v případě nutnosti, až v Košicích! Jinak krásné zážitky z HK a hluboká poklona Petře!! Úžasné !! Asi se budu muset nad sebou jeste zamyslet! Vše dobré Tobě a celému albu Tvých přátel! Ahoj Tonda

Péťa | 15. 10. 2013 18.58 hod. | 37.48.39.xx
Parádní článek, moc mě mrzí, že jsem tak dlouho otálela, až bylo vyprodáno (no alespoň jsem si v sobotu zaběhla také krásný 1/2M v Blansku u Semil :). Gratuluji všem, kdo zdárně doběhl, ale nejvíc tleskám Petře Čtvrtečkové, tahle část článku mě zdárně rozbrečela. Petro, jsi borec! Držím pěsti ať se Ti daří a hlavně hodně zdraví!!! :)

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

Běžecké akce

všechny články Běžecké akce

Anketa – hlasuj i ty!

kde se diskutuje

 • Když je třeba – ZASTAV, když je třeba – BĚŽ DÁL : Miloši díky za další rady. Moc mě to pomáhá při mém běhání. »
 • Křížem krážem Karlovarským krajem : Jenom si dovolím takové drobné doplnění: vložené video „O běhání pro zdraví i pro…»
 • Běh mi zachránil život : Po x letech jsem opět narazila na tento příběh. Příběh, který změnil i mě život jakožto těžkému…»
 • Kurz – Instruktor kondičního běhu : Dobrý den, budete pořádat kurzy teď na podzim 2020. Nebo můžete doporučit kde je to možné? Zajímá…»
 • Nenechte se nachytat při výběru běžecké obuvi či běžeckého oblečení. Neplatí, že nejdražší rovná se nejlepší : Naprosto souhlasím. Fakt nezáleží na tom, jestli je oblečení drahé nebo levné. Hlavně musí být…»

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků