logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

LEKCE Z JOGGINGU 52

LEKCE Z JOGGINGU 52

Zpomal. A pak zpomal.

 • Nechcete-li zarůst MECHEM, měli byste si co nejčastěji dopřávat nějakou omlazující a udržovací KŮRU. Nejenom tu obligátní MANI a PEDI kůru, ale také HEART kůru, SPIRIT kůru a CHARITY kůru. Jinými slovy – posilujte svoje srdce joggingem, svoji duši meditací a svoje bližní tím, co zrovna nejvíc potřebují.
 • Škorpil pravil, že natrénovat umí každý blbec, ale odpočívat umí málokdo. Bude-li se někdy novelizovat Starý zákon, navrhnu to jako jedenácté přikázání.
 • Potřebujeme kvalitnější stravu, nikoli levnější firemní stravenky. Potřebujeme změnit svůj vztah k pohybu, nikoli zřizovat ministerstvo sportu. A také si potřebujeme uvědomit, že je to jen na nás a že za nás nikdo nic neudělá – ani politik, ani doktor, ani šéf, ani partner, ani kamarád, ani soused, ani maminka s tatínkem, ani nikdo jiný.
 • „Kdokoli si myslí, že všechny druhy ovoce dozrávají společně s jahodami, neví nic o hroznech“ (Paracelsus). Někteří lidé své nejlepší věci předvedou světu už ve dvaceti a pak se po nich slehne zem (sportovci), jiní podávají svoje životní výkony mezi čtyřicítkou a padesátkou (manažeři). Ale jsou také lidé, kteří si nadšení, výkonnost a kreativitu udrží po celý život, a budou nás inspirovat ještě v osmdesáti. Jsou živým důkazem toho, že to jde, pokud se hodně chce a dělá se to správně. Jestli nějaké takové lidi znáte, nezapomeňte jim čas od času vyjádřit svůj RESPEKT a smeknout před nimi svůj klobouk!
 • Spousta lidí šíleně moc pracuje, ale přitom mají hrozně malé výsledky. Je to hrozně smutný pohled. Jsou jako včely, které se snaží opylovat všechny květy v zahradě i v širokém okolí a už jim nezbývá čas na to, aby vyprodukovaly med, který by od nich někdo koupil. To je šílená strategie!
 • Byl jsem na školení manažerů ohledně údržby budov. Odborník z Holandska nám vysvětloval, že systematická ÚDRŽBA je něco jiného než havarijní opravy, že péče o majetek vyžaduje INVESTICE a že kvalitní údržba vyžaduje dlouholetý PLÁN. Myslím, že stejné principy, které platí v oblasti profesionální péče o budovy, platí také v oblasti péče o naše tělo a duši. Nebudu to rozvádět – až budete mít chvíli, zkuste se nad tím trochu zamyslet. 
 • Čínští vědci s vážnou tváří doporučují SPRITE jako nejlepší vyprošťovák proti kocovině. Měl bych lepší radu – PŘESTAŇTE CHLASTAT.
 • Když nevím, jak dál, jdu si zaběhat do lesa. Chodím tam na nové myšlenky se stejnou samozřejmostí jako jiný na houby.
 • Po čtyřicítce jsem objevil krásu maratonu. Teď mi bude padesát, a když jsem si nedávno poprvé nazul minimalistické boty, měl jsem při běhu podobně euforické pocity jako v cíli svého prvního maratonu. Při běhu v minimalistických botách je spojení se zeměkoulí tak silné, že skoro cítím, jak se točí. A víte jak? Velmi pomalu, velmi příjemně, rychlostí nedělního joggingu.

Doporučená hudba: Kryštof/Tomáš Klus – Cesta, Bobby McFerrin – Spirit you all

Pavel Kosorin foto
 • přečteno: 7078/6962×, 3 komentáře

Hodnoť článek

5 z 5 hvězd líbí se mi (18 hodnocení)

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

pavel kosorin | 21. 10. 2013 9.45 hod. | 31.30.4.xx
Jituli po deseti letech jsem ranní bonmoty přestal rozesílat, protože všechno jednou skončí... teď najdeš každý den můj čerstvý text na FACEBOOKU: https://www.facebook.com/pages/Pavel-Kosorin/343710025713329

jitulina | 21. 10. 2013 7.50 hod. | 82.113.183.xx
Moc děkuji. Hned přepošlu, protože už mi dochází slova jak přesvědčit kamaráda, že život mu nevyřeší pořídit si milenku a povolit manželce milence, ale vrátit se k jednoduchým věcem. Dávat si dobrou noc, myslet každý sám na sebe i na druhé a prostě jen OBYČEJNĚ žít. Přeji mnoho dobrého Pavle, byť vás osobně neznám, ale chodí mi maily od Táni, tak Vás denně čtu :)

dav | 20. 10. 2013 12.57 hod. | 78.102.206.xxx
" Bude-li se někdy novelizovat Starý zákon, navrhnu to jako jedenácté přikázání."
Novelizovat netřeba :-) "Pomni, abs sváteční den světil!"
A ještě díky za "Lekce", líbí se mi a dělají mi radost i tím, že jsou mimo jiné, i oslavou našeho jazyka

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

Běžecká literatura

všechny články Běžecká literatura

Anketa – hlasuj i ty!

V jaké značce běžeckých bot vběhnete do běžecké sezóny 2017

Běžecká sezóna sice nikdy nekončí a tak vlastně ani nikdy nezačíná, prostě běháme furt. Přesto začátek března se bere jako její pravý začátek. Zajímalo by nás, jaká značka je vaše současná srdcovka a tak jí dáte přednost před ostatními značkami na trhu.

adidas82
Asics113
Brooks16
Inov-850
Icebug5
Hoka One20
Mizuno49
Newton3
NB21
Nike48
Salming326
Salomon38
Scott2
Vibram Fivefingers6
Vivobarefoot5
Zoot5
Jiné, zde neuvedené značce44
Běhám bos, bot netřeba13
ON6

kde se diskutuje

 • Nováček, ne však nezkušený : O jakou akci jde prosím? :) Dle povědomé tváře na fotce a data hádám, že pilsentrail – radec…»
 • Bolest kloubů. Jak jí předcházet, co s tím, když už omezuje náš pohyb? : Ahoj, na bolest kloubů je nejlepší koňská mast... doporučuji :-) používám ji často :-) »
 • Vápník – proč nám chybí a co to s námi dělá : tablety vapniku nebrat, sumivky uz vubec, ze dobre chutnaji ha ha,umele sladidla,zvyraznovace…»
 • Roční běžecký tréninkový plán Miloše Škorpila pro všechny, kteří se po letech opět rozhodli hýbat : Katko držím palce a těším se na zprávy, jak to jde. »
 • Roční běžecký tréninkový plán Miloše Škorpila pro všechny, kteří se po letech opět rozhodli hýbat : Dobrý den, pane Škorpile, moc děkuji za tréninkový plán, pokusím se ho bezezbytku dodržet:-). Pak…»

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků