logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

Konec značky Phiten v Čechách – možná i v Evropě!

Konec značky Phiten v Čechách – možná i v Evropě!

Je to šok, ale je to doopravdy tak.

Ještě začátkem měsíce jsme řešili plány na příští rok. V pondělí 7.10. jsme měli podepisovat smlouvu na nový obchod. Ale bohužel v neděli jsme obdrželi informace, na základě kterých jsme byli nuceni přistoupit k ukončení distribuce značky Phiten v Čechách. Je nám to nesmírně líto, ale je to tak.

Cítíme ale povinnost vůči fanouškům našich produktů, vysvětlit tento neočekávaný krok.

Mateřská společnost Phiten se rozhodla uzavřít přímé zastoupení v Anglii a v Německu a ve spolupráci s jistým německým podnikatelem přenést celou distribuci v Evropě na nově vzniklou společnost Phiten Europe. Jediná, kdo unikl tomuto rozhodutí, je švýcarská distribuce. Není totiž součástí Evropské unie. My ostatní jsme ale spadli pod tento systém distribuce. Z japonské strany jsme byli ujištěni, že se pro nás nic nemění, pouze fakturační údaje.

Bohužel, objevily se první signály o představách distribuce této nové společnosti, a to v podobě náznaků o zvyšování cen. Několikrát jsme distributora upozornili, že ceny již není možné zvednout. I přes naše upozornění jsme v neděli 6.10. obdrželi nový ceník – navýšený o 15 % a u některých produktů navýšený až na dvojnásobek.

Již avizované zvednutí cen bylo pro nás naprosto neakceptovatelné. K tomu se ale přidala další “skvělá" zpráva. Zrušení dvou třetin sortimentu, který v současné době našim zákazníkům nabízíme. Tak tato zpráva nás opravdu "posadila na zadek". Navíc distributor vyřadil produkty, které byly oblíbené a prodávaly se nejvíce.

Je pro nás naprosto vyloučené, abychom zrušili dvě třetiny naší nabídky a zbytek nabízeli o 15 a více % dráž.

Z uvedených důvodů jsme nuceni distribuci v Čechách ukončit. Nové zboží se již navážet nebude a doprodává se pouze zbytek věcí, který momentálně vidíte v e-shopu. Vyprodané položky se budou postupně deaktivovat. Takže pokud přemýšlíte, že vám něco "přinese až Ježíšek", tak to raději kupte hned. Jakmile se produkt vyprodá, již v našem e-shopu k dispozici nebude.

Německý distributor momentálně nemá náhradního distributora pro český trh. Je možné, že v budoucnu někoho najde a Phiten se do Čech vrátí. Ale již to bohužel bude za jiné ceny. Pro ilustraci ohledně nových cen zasíláme odkaz na německý e-shop. Položky, které mají stejné ceny jako jsou v našem e-shopu např. Wire, jsou ty produkty, které budou delistovány. Ty, které mají vyšší ceny, jsou ty, které zůstanou.

Pro porovnání – náhrdelník SPORT. Stará cena v českém e-shopu 749,- Kč . Nová cena v německém e-shopu 99,90 €. Tak v tomto případě se rozhodně nejedná o 15 %, Tady je navýšení ceny několikanásobné. Běžecký náhrdelník SLIM by měl místo nynějších 879,- Kč stát kolem 49,90 € (takže 1.289,- Kč).

Bohužel na tento krok distributora jsme nebyli připraveni a nemůžeme fanouškům značky Phiten nabídnout žádné alternativní produkty, které by měly stejné vlastnosti, jaké maji produkty s Aquatitanem. Takže se musíme rozloučit.

Každopádně jsme moc rádi, že jsme měli možnost značku Phiten v Čechách prodávat. Potkali jsme u toho spoustu skvělých lidí. Záměrně nepíšeme "špičkových sportovců" a podobně. Jsou to hlavně úžasní lidé, kteří odevzdávají sportu i životu maximum a člověk se v jejich společnosti cítí skvěle. Dokázali bychom sedět a dlouhé hodiny poslouchat jejich životní příběhy a zkušenosti. Chtěli bychom jim moc poděkovat za spolupráci, za čas, který nám věnovali. Za spoustu informací a energie, které jsme od nich načerpali. Bylo to skvělé a my z celého srdce děkujeme. Hlavní poděkování patří Škorpilovcům – Miloši a Dano, moc děkujeme za vše, co jste pro nás udělali a doufáme, že v našem životě zůstanete i nadále:-).

Dále musíme jmenovat Rychlé holky – speciální poděkování patří Denise Rosolové a trenérkám paní Blažkové a Brücknerové. Děkujeme za krásnou atletickou sezónu – poctivě jsme drželi palce i pěsti u každého závodu. Dále nesmíme zapomenout na dalšího člena Phiten Teamu – Bratři Sajlerové byli u toho a setkání s nimi byl opravdu ohromný zážitek.

Ale stejně tak setkání s Radkem Brunnerem anebo Danem Orálkem, Pepou Sršněm, Martou Jandovou, Liborem Doškem anebo Karlem Abrahamem. Chtěli bychom jim všem poděkovat za jejich čas a skvělou spolupráci:-).

Není možné jmenovat všechny, tak se moc omlouváme. Opravdu si vážíme všech členů našeho Phiten Teamu a přejeme jim hodně úspěchů v tom sportovním, ale i v osobním životě.

Za společnost Phiten Czech Republic

Eva a Jan Šedovi

My Evě i Honzovi také moc děkujeme za skvělou spolupráci a neuvěřitelně osobní přístup k zákazníkům! A aby to žákům Běžecké školy nebylo tak líto, že Phiten z českého trhu odchází, mají pro ně manželé Šedovi ještě jednu speciální nabídku na 10% slevu při uvedení hesla “Běžecká škola” do Poznámky v objednávce.

Eva Šedová foto
  • přečteno: 11580/11134×

Hodnoť článek

4 z 5 hvězd lepší (6 hodnocení)

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

Běžecké vybavení

všechny články Běžecké vybavení

Anketa – hlasuj i ty!

kde se diskutuje

  • Osmitýdenní tréninkové plány pro překonání hranice šedesát, padesát a čtyřicet minut na deset kilometrů : Zdravím, tam kde je psaný souvislý rychlý běh má být i rozklusání? Si nedovedu představit,že ze…»
  • Roční běžecký tréninkový plán Miloše Škorpila pro všechny, kteří se po letech opět rozhodli hýbat : Dobrý den, rád bych se zeptal, jakou rychlostí má běhat 11 letá holka CH a RCH? Používáme CH (2…»
  • Běhání v terénu a v kopcích je přírodním učitelem Přirozeného běhu : V terénu se hezky běhá v Jeseníkách, tam je to never ending story. Zároveň běh v terénu v kopcích…»
  • Maratonská aneb jak jsem se proToiToikoval svým prvním oficiálním maratonem : Pepo Ty jsi jednička!!!!!!! »
  • Roční běžecký tréninkový plán Miloše Škorpila pro všechny, kteří se po letech opět rozhodli hýbat : Ahoj Miloši, Dnes som si bol zabehať, urobil som si Cooper, môžem poslať výsledky. Je nutný aj…»

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků