logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

Konec značky Phiten v Čechách – možná i v Evropě!

Konec značky Phiten v Čechách – možná i v Evropě!

Je to šok, ale je to doopravdy tak.

Ještě začátkem měsíce jsme řešili plány na příští rok. V pondělí 7.10. jsme měli podepisovat smlouvu na nový obchod. Ale bohužel v neděli jsme obdrželi informace, na základě kterých jsme byli nuceni přistoupit k ukončení distribuce značky Phiten v Čechách. Je nám to nesmírně líto, ale je to tak.

Cítíme ale povinnost vůči fanouškům našich produktů, vysvětlit tento neočekávaný krok.

Mateřská společnost Phiten se rozhodla uzavřít přímé zastoupení v Anglii a v Německu a ve spolupráci s jistým německým podnikatelem přenést celou distribuci v Evropě na nově vzniklou společnost Phiten Europe. Jediná, kdo unikl tomuto rozhodutí, je švýcarská distribuce. Není totiž součástí Evropské unie. My ostatní jsme ale spadli pod tento systém distribuce. Z japonské strany jsme byli ujištěni, že se pro nás nic nemění, pouze fakturační údaje.

Bohužel, objevily se první signály o představách distribuce této nové společnosti, a to v podobě náznaků o zvyšování cen. Několikrát jsme distributora upozornili, že ceny již není možné zvednout. I přes naše upozornění jsme v neděli 6.10. obdrželi nový ceník – navýšený o 15 % a u některých produktů navýšený až na dvojnásobek.

Již avizované zvednutí cen bylo pro nás naprosto neakceptovatelné. K tomu se ale přidala další “skvělá" zpráva. Zrušení dvou třetin sortimentu, který v současné době našim zákazníkům nabízíme. Tak tato zpráva nás opravdu "posadila na zadek". Navíc distributor vyřadil produkty, které byly oblíbené a prodávaly se nejvíce.

Je pro nás naprosto vyloučené, abychom zrušili dvě třetiny naší nabídky a zbytek nabízeli o 15 a více % dráž.

Z uvedených důvodů jsme nuceni distribuci v Čechách ukončit. Nové zboží se již navážet nebude a doprodává se pouze zbytek věcí, který momentálně vidíte v e-shopu. Vyprodané položky se budou postupně deaktivovat. Takže pokud přemýšlíte, že vám něco "přinese až Ježíšek", tak to raději kupte hned. Jakmile se produkt vyprodá, již v našem e-shopu k dispozici nebude.

Německý distributor momentálně nemá náhradního distributora pro český trh. Je možné, že v budoucnu někoho najde a Phiten se do Čech vrátí. Ale již to bohužel bude za jiné ceny. Pro ilustraci ohledně nových cen zasíláme odkaz na německý e-shop. Položky, které mají stejné ceny jako jsou v našem e-shopu např. Wire, jsou ty produkty, které budou delistovány. Ty, které mají vyšší ceny, jsou ty, které zůstanou.

Pro porovnání – náhrdelník SPORT. Stará cena v českém e-shopu 749,- Kč . Nová cena v německém e-shopu 99,90 €. Tak v tomto případě se rozhodně nejedná o 15 %, Tady je navýšení ceny několikanásobné. Běžecký náhrdelník SLIM by měl místo nynějších 879,- Kč stát kolem 49,90 € (takže 1.289,- Kč).

Bohužel na tento krok distributora jsme nebyli připraveni a nemůžeme fanouškům značky Phiten nabídnout žádné alternativní produkty, které by měly stejné vlastnosti, jaké maji produkty s Aquatitanem. Takže se musíme rozloučit.

Každopádně jsme moc rádi, že jsme měli možnost značku Phiten v Čechách prodávat. Potkali jsme u toho spoustu skvělých lidí. Záměrně nepíšeme "špičkových sportovců" a podobně. Jsou to hlavně úžasní lidé, kteří odevzdávají sportu i životu maximum a člověk se v jejich společnosti cítí skvěle. Dokázali bychom sedět a dlouhé hodiny poslouchat jejich životní příběhy a zkušenosti. Chtěli bychom jim moc poděkovat za spolupráci, za čas, který nám věnovali. Za spoustu informací a energie, které jsme od nich načerpali. Bylo to skvělé a my z celého srdce děkujeme. Hlavní poděkování patří Škorpilovcům – Miloši a Dano, moc děkujeme za vše, co jste pro nás udělali a doufáme, že v našem životě zůstanete i nadále:-).

Dále musíme jmenovat Rychlé holky – speciální poděkování patří Denise Rosolové a trenérkám paní Blažkové a Brücknerové. Děkujeme za krásnou atletickou sezónu – poctivě jsme drželi palce i pěsti u každého závodu. Dále nesmíme zapomenout na dalšího člena Phiten Teamu – Bratři Sajlerové byli u toho a setkání s nimi byl opravdu ohromný zážitek.

Ale stejně tak setkání s Radkem Brunnerem anebo Danem Orálkem, Pepou Sršněm, Martou Jandovou, Liborem Doškem anebo Karlem Abrahamem. Chtěli bychom jim všem poděkovat za jejich čas a skvělou spolupráci:-).

Není možné jmenovat všechny, tak se moc omlouváme. Opravdu si vážíme všech členů našeho Phiten Teamu a přejeme jim hodně úspěchů v tom sportovním, ale i v osobním životě.

Za společnost Phiten Czech Republic

Eva a Jan Šedovi

My Evě i Honzovi také moc děkujeme za skvělou spolupráci a neuvěřitelně osobní přístup k zákazníkům! A aby to žákům Běžecké školy nebylo tak líto, že Phiten z českého trhu odchází, mají pro ně manželé Šedovi ještě jednu speciální nabídku na 10% slevu při uvedení hesla “Běžecká škola” do Poznámky v objednávce.

Eva Šedová foto
  • přečteno: 12052/11515×

Hodnoť článek

4 z 5 hvězd lepší (6 hodnocení)

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

Běžecké vybavení

všechny články Běžecké vybavení

Anketa – hlasuj i ty!

kde se diskutuje

  • Tipy jak spálit pět set kalorii : Ještě jsem zapomněla mám157 cm vážím 56,5 kg »
  • Tipy jak spálit pět set kalorii : Já tedy nevím je mi 70 let a denně spálím 450 až520 kalorií. Neběhám. Běžný režim 2x denně s…»
  • Tipy jak spálit pět set kalorii : Já tedy nevím je mi 70 let a denně spálím 450 až520 kalorií. Neběhám. Běžný režim 2x denně s…»
  • Dýchání při běhu. Proč je lepší a účinnější dýchání (nadechování) nosem : Nevím co dělám špatně, ale při nadechování nosem se nedokážu dostatečně nadýchnout, vede to k…»
  • Jak natrénovat na maraton za 100 dní : Michale, mohu mluvit z vlastní zkušenosti, dva roky jsem se připravoval Do formy s M&F a k tomu…»

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků