logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

Půlmaraton v SF aneb Vše má svůj konec

Půlmaraton v SF aneb Vše má svůj konec

Opustila jsem své vyprávění v polovině dne, ve kterém jsem běžela půlmaraton v SF. Vzhledem k tomu, že start byl již v půl sedmé ráno a naše vlna byla na trať vpuštěna o deset minut později, byly jsme v půl jedenácté zpátky v hotelu. A den pokračoval dále...

Ve dvanáct hodin jsme se s holkami sešly na recepci, abychom si zajely na oběd. Ten jsme si přece dnes zasloužily bohatě. Jely jsme do restaurace Bubba Gump. V restauraci jsou obrazovky, kde neustále běží film Forrest Gump. Personál nám dokonce dával kviz, aby zjistil, jak dobře film známe. Naštěstí jsme uspěly. Společnými silami odpověděly správně na všechny otázky. Pak jsme obdržely objednané krevetové menu. Při obědě jsme probíraly zážitky z dnešního běhu. Řešily jsme, že žádná z nás neviděla zkolabované běžkyně. Záchranáři ošetřovali jen puchýře. Byl to běh, na kterém převažovaly ženy. Muži se tam sice též objevili, ale velice sporadicky, pouze v roli doprovodu žen. A ženy to nenechají zajít tak daleko. Shodly jsme se, že vždy jsme viděli kolabující pouze muže. Že by ta mužská soutěživost?

Odpoledne vysvitlo sluníčko. Jely jsme se znovu podívat na Golden Gate, když to ráno nevyšlo. Bohužel v okolí mostu byla mlha i nadále, takže tato scenérie nám zůstala utajena. Nakonec jsem jej viděla při odletu z letadla.

Všechny jsme měly pocit, že půlmaraton jsme běžely už někdy dávno, tak dlouhý byl tento den. Občas někdo trochu zacítil nohy, mě chytla opět křeč, ale celkově jsme byly všechny fit. Divila jsem se, jak je to možné. Několik dní jsem pořádně nespala. Odkud jsem brala energii? Opravdu nevím.

Byla jsem zvědavá, jaká bude dnešní noc. Po půlmaratonu většinou spím i doma špatně. Promítá se mi před očima neustále trať i prožitky. Občas něco bolí. V San Franciscu mě sice nebolelo nic, ale aklimatizovaná na čas jsem ještě stále nebyla. Takže noc měla ráz předchozích dvou. Přiznávám, že to bylo o malinko lepší. Zabrala jsem na delší dobu (cca dvě hodiny vcelku).

V sedm ráno jsme byly domluveny na posledním výběhu. Původně jsem nechtěla zase běhat. Ale od půl šesté jsem byla vzhůru. Tak jsem se rozhodla, že příležitost naposledy si v San Franciscu zaběhnout, nemohu promrhat.

Půlmaraton v SF aneb Vše má svůj konec

Tento běh jsem pojala jako takovou sociologickou studii. Bylo pondělí a byznysmani v naleštěných botách a  značkových oblecích vyráželi do práce. V ruce aktovku z krokodýlí kůže. Mezi nimi se povalují bezdomovci, převážně černé barvy pleti. Se svým veškerým majetkem, který mají pod hlavou. Ti si ještě mohou vyspávat, nemusí pospíchat dělat byznys. Tehdy jsem si uvědomila ten kontrast. Pach moči před luxusními vchody do velkolepých skleněných budov. Ohromné bohatství proti nesmírné chudobě. Spěch a shon pracujících proti nekonečné volnosti lidí bez domova. Uvědomila jsem si, že Amerika je černobílá nejen barvou pleti. Je to pro mě země kontrastů.

Zbývá cesta na letiště, loučení s Naty, která letí jiným směrem a se Slovenkami, letí přes Paříž. My ostatní přes Frankfurt do Prahy. Ještě pár fotek z letadla a pohled na již zmíněný Golden Gate.

San Francisco bye-bye.

A pak už jen zazvonil zvonec a pohádky byl konec...

Zuzka Součková foto
  • přečteno: 8708/8423×
Půlmaraton v SF aneb Vše má svůj konec

Hodnoť článek

5 z 5 hvězd líbí se mi (11 hodnocení)

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

Ženy v běhu

všechny články Ženy v běhu

Anketa – hlasuj i ty!

kde se diskutuje

  • Letní camp Běžecké školy bude letos hned dvakrát : Honzo, tak tuhle otázku si často klademe sami, ale pro nás začátečník je člověk, který běhá jen…»
  • Letní camp Běžecké školy bude letos hned dvakrát : Ahoj, kde je hranice mezi začátečníkem a pokročilým? Jsem aktivní sportovec, nicméně běhání se…»
  • Letní camp Běžecké školy bude letos hned dvakrát : Míšo, na začátečníky se lze přihlásit do konce července. »
  • Letní camp Běžecké školy bude letos hned dvakrát : Ahoj, prosím kdy je deadline přihlášek na camp pro začátečníky? Díky a zdravím :-) »
  • Devět tipů, jak spálit pět set kilokalorií a 1 trik, jak se pálit kalorie dají, ale nemají : samotným pocením se sice hubnout nedá, ale četné výzkumy ukazují, že krátkodobé vystavení tepelnému…»

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků