logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

Běh pro „Achillovu Patu" – nový rozměr pomoci

Běh pro „Achillovu Patu" – nový rozměr pomoci

Věříte, že se dá během jediného dne změnit pohled lidí na pomoc druhým, na charitu? Věříte, že nástrojem této změny může být běh? Já věřím jednomu i druhému. Chcete důkaz? Tady je!

Rychlá navigace [zobrazit]

Obsah [skrýt]

 1. 12 193,- Kč na transparentní účet číslo: 2800479688/2010
  1. Chápete, co se tu odehrává a čeho jste přímými účastníky?
 2. Pomáhej během
 3. Františkolázeňská 24hodinovka na Cirkus Paciento pro obyvatele Paty
  1. Pořád se ještě můžete na Františkolázeňskou 24hodinovku přihlásit
  2. Běžecká burza – vše za 50 korun do kasičky na Patu

12 193,- Kč na transparentní účet číslo: 2800479688/2010

Ano, přesně tolik korun přibylo první den na transparentní účet občanského sdružení Komunitní osvětové společenství (KOS). Ano, přesně tolik korun se ocitlo v kasičce, kterou jsme s Danou s sebou vezli první tři dny běhu z Aše do Košic, než mě potkala zdravotní indispozice a štafetu pak za mě převzali jiní. Ano, přesně tolik korun se ocitlo v oné kasičce jako dobrovolné startovné za to, že mě mohou při běhu doprovázet jiní. Těch 12 193,- Kč však nebyly první koruny, které se na konto přikutálely, neboť ještě předtím tam již převodem přišlo 300,-Kč od běžce, který se chystal běžet se mnou v neděli, ale už se mě nedočkal.

Uzavření pokladničky před vyběhnutím z Aše do Košic pro Achillovu Patu. Tak kolik se do ní asi vybere?
Uzavření pokladničky před vyběhnutím z Aše do Košic pro Achillovu Patu. Tak kolik se do ní asi vybere?

Chápete, co se tu odehrává a čeho jste přímými účastníky?

Děje se tu to, že máme radost z toho, že můžeme aktivně pomáhat, že nás k tomu nikdo nemusí nutit, prostě jsme se k tomu rozhodli sami. Děje se tu to, že jsme se rozhodli být aktivní a běh nás všechny spojil pod jedna křídla, křídla Pomáhej během. Děje se tu to, že běh nám pomáhá v tom, být rád na světě. Děje se tu to, že běh nám pomohl vyprázdnit hlavu od nesmyslů a pomohl nám najít „nový" smysl života. Smysl života, jehož základem je láska k životu, láska k sobě samému, láska k sobě navzájem, která se projevuje tím, že prýští jak pramen horské bystřiny z hory a probouzí k životu vše, kam dopadnou její kapky vody. Děje se tu to, že vodu, která se rozhodne téci, nezastavíš, a tak stejně jako ona jeden každý pokřtěný jejími kapkami způsobí ve chvíli, když se o svém novém životě zmíní jinému, že i on se probudí k novému životu. K životu, v němž je zcela normální, že si lidé vzájemně pomáhají, aniž by je o to musel někdo žádat. Děje se tu to, že se všichni na všechny dívají jako na člověka, který je jedinečnou bytostí, která je to proto, abych se mohl od ní něčemu naučit a za to jí já rád poskytnu něco z toho, co umím, co mohu postrádat.

Tak se do ní podíváme, kolik tam jeukaž, já to spočítámnebo to radši vysypua spočítáme to obano, tak to jsem teda nečekalkolik, že to je? 12193, to je hodně pěkný. Tak to dáme do obálky a zítra do banky na konto číslo 2800479688/2010
Tak se do ní podíváme. Kolik tam je, ukaž, já to spočítám, nebo to radši vysypu a spočítáme to oba. No, tak to jsem teda nečekal, kolik, že to je? 12193? To je hodně pěkný. Tak to dáme do obálky a zítra do banky na konto číslo: 2800479688/2010.

Někteří mě za toto mé uvažování považují za blázna, za pánbíčkáře, ale řekněte – co je na tom bláznivé, kromě toho, že věřím, že v každém z nás je kousek Boha – duch Boží a proto jsme ve své podstatě všichni jeho děti, tudíž bratři a sestry. A kdo z nás odmítne pomoc otci, matce, sestře, bratrovi?

Pomáhej během

Pomáhej během

Běh nám pomáhá na více úrovních, pomáhá nám rozvíjet fyzickou kondici, pomáhá nám být zdravý, prospívá naší psychice, pomáhá nám najít přátele, pomáhá nám naučit se soběstačnosti, pomáhá nám najít sebe sama – stát se osobností, pomáhá nám být a pomáhá nám žít.

To všechno získáváme, začneme-li běhat. Když ale začneme běhat, začneme se více dívat kolem sebe, začneme si více všímat věcí a lidí kolem sebe, začneme si uvědomovat, co všechno díky běhu od života dostáváme a začneme si říkat: „Mohl bych prostřednictvím běhu dát něco druhým?“

A tak se zrodila v hlavě nová myšlenka a ta ti říká: „Když nechceš jen brát, tak pomáhej během!“

Ale zpět zpátky na zem, k realitě všedního dne, i když Františkolázeňská 24hodinovka pro „Achillovu Patu" nebude rozhodně všedním dnem, jak ho znáte. Bude to 24 hodin veskrze nabitých energii a děním, kdy každý z účastníků si odnese právě to, pro co si přišel, byť možná ani nevěděl, pro co si tam vlastně jde, či běží.

Františkolázeňská 24hodinovka na Cirkus Paciento pro obyvatele Paty

Trasa Františkolázeňské 24hodinovky pro Achillovu Patu

Pravidelní čtenáři Běžecké školy již ví, že letošní 24hodinovka ve Františkových Lázních se poběží pro to, aby doPaty mohl zavítat na třídenní turné Cirkus Paciento. Osobně jsem se mohl s Cirkusem Paciento setkat a upřímně mohu říct, i když to není hezké, že Paťákům závidím, protože to bude takový nářez, který se jen tak nevidí a nezažije. A když už jsem u těch přiznání, tak musím také na sebe prásknout, že „vyčůraně" doufám, že mě Paťáci pozvou, abych si mohl s nimi v Cirkusu Paciento nějakou roli zahrát.

Pořád se ještě můžete na Františkolázeňskou 24hodinovku přihlásit

Přestože největší počet účastníků očekáváme z místních, kteří přiběhnou, aniž by se předem přihlásili, tak v současné době je již přihlášeno na ultramaraton nebývalé množství, a sice 138 účastníků. Stále se však můžete přihlásit, a pokud chcete absolvovat více než maraton, nebo si zajistit čip, tak byste neměli váhat a přihlášku vyplnit. Pokud si budete přát běžet s čipem, tak startovné je 200,- Kč, plus si připravte 200,- Kč jako vratnou zálohu na čip.

Běžecká burza – vše za 50 korun do kasičky na Patu

Ve skříni se mně a Daně zase udělalo nějak těsno, ty věci, co dostáváme na testování, jsou naprosto super, ale museli bychom žít alespoň 1000 let, abychom to všechno unosili, takže jsme se rozhodli udělat běžeckou burzu, taky kde jinde, než na největší ultraběžecké akci, v níž nabídneme těm, kdo přiběhnou či přijdou, aby si z toho, co do burzy vložíme, vybrali za 50,- Kč, které pak vloží do kasičky na Patu, co se jim líbí. Zrovna tak ale pokud máte doma něco, co je ještě funkční a vy víte, že již nepoužijete (buď jste změnili vkus, či rozměry), tak přivezte s sebou, ať vám to doma neleží a neštká, že už to nechcete. Jiní to možná rádi provětrají.

Zatím mi nezbývá než vás pozvat na film, kde jsem dostal titulní roli. Tak naviděnou a na seběhnutou 16. – 17. listopadu 2013. A vězte, že mnoho z toho, co pro vás ještě chystáme, neprozradíme a jestli chcete vědět, tak prostě přijeďte!

Miloš Škorpil foto
Běh pro „Achillovu Patu" – nový rozměr pomoci Běh pro „Achillovu Patu" – nový rozměr pomoci Běh pro „Achillovu Patu" – nový rozměr pomoci Běh pro „Achillovu Patu" – nový rozměr pomoci Běh pro „Achillovu Patu" – nový rozměr pomoci Běh pro „Achillovu Patu" – nový rozměr pomoci Běh pro „Achillovu Patu" – nový rozměr pomoci Běh pro „Achillovu Patu" – nový rozměr pomoci Běh pro „Achillovu Patu" – nový rozměr pomoci

Hodnoť článek

5 z 5 hvězd líbí se mi (10 hodnocení)

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

Danuse | 4. 11. 2013 7.33 hod. | 90.176.137.xxx
Těšíme se moc na 16.11 .Přirovnám to k tomu asi jako,když jsme co by děti čekaly na Ježíška :)Tak hrozně moc se na Vás všechny těšíme.

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

Pomáhej během

všechny články Pomáhej během

Anketa – hlasuj i ty!

kde se diskutuje

 • Běžecká škola, jak ji znáte, se stěhuje do archivu : Gratuluji k takovému výkonu a do dalších let držím palce. Ať se daří a vaše články učiní šťastný…»
 • Když je třeba – ZASTAV, když je třeba – BĚŽ DÁL : Miloši díky za další rady. Moc mě to pomáhá při mém běhání. »
 • Křížem krážem Karlovarským krajem : Jenom si dovolím takové drobné doplnění: vložené video „O běhání pro zdraví i pro…»
 • Běh mi zachránil život : Po x letech jsem opět narazila na tento příběh. Příběh, který změnil i mě život jakožto těžkému…»
 • Kurz – Instruktor kondičního běhu : Dobrý den, budete pořádat kurzy teď na podzim 2020. Nebo můžete doporučit kde je to možné? Zajímá…»

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků