logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

Run Brilliant tě ochrání ve tmě spíš než briliant v kapse proti hladu

Run Brilliant tě ochrání ve tmě spíš než briliant v kapse proti hladu

Vysvětlovat někomu, jaký rozdíl je v tom, mít jednu kapsu prázdnou a druhou vymetenou, či tím když má v kapse briliant, asi nikomu nemusím, ale jak jste na tom se znalostí Run Brilliant?

Rychlá navigace [zobrazit]

Obsah [skrýt]

  1. Run Brilliant
  2. I když běžíte po cyklistické stezce, musíte být vidět
  3. V čem je přednost Run Brilliant oproti reflexní vestě

Že marně pátráte v paměti, kde jste toto slovní spojení či název slyšeli? Tak to vás musím pokárat, protože to znamená, že se nedíváte na bannery, které na vás bliknou na levé straně webu Běžecké školy pokaždé, když na její stránky přijdete. Já vím, kdo by se zajímal o reklamu, ale na druhou stranu na Běžeckou školu dáváme jen funkční reklamu, to znamená takovou, která propaguje nebo upozorňuje na něco, co vám může pomoci zlepšit váš běh, pocit z něj nebo minimálně udělat radost.

Run Brilliant

Ale zpátky k Run Brilliant. Run Brilliant je koncepce ochrany běžce proti rizikům, která na něj číhají ve tmě. I když to není až tak úplně přesné. Run Brilliant je komplet oblečení a doplňků, s nímž přišla firma Craft, aby běžce, chodce a cyklisty učinila viditelnými tam, kde je potřeba, aby vidět byli.

I když běžíte po cyklistické stezce, musíte být vidět

Pokud běží běžec po silnici, tak si skutečnost, že musí být vidět, uvědomuje a většinou se tomu přizpůsobí, třeba tím, že si na sebe vezme nějakou reflexní vestu. Pokud spoléhá jen na reflexní prvky běžeckého oblečení, velmi často se dostane do situace, že ho řidič v protijedoucím automobilu zaznamená, až když se k němu přiblíží na pár metrů, a to se pak leknou oba. Běžec pak zbytečně nadává, že se ten trouba za volantem nedívá, on ho však skutečně viděl až na poslední chvíli, i když zíral před sebe jak sůva.

V čem je přednost Run Brilliant oproti reflexní vestě

Přednost Run Brilliant oproti reflexní vestě je v tom, že na ty si už řidiči zvykli a na co si oko člověka zvykne, to už jej tolik „nedráždí“. Když však oko řidiče či cyklisty zachytí odraz světla, které vyšlo z plochy běžecké bundy Performance brilliant, návleku na lýtka či návleku na ruce, ihned zbystří ostatní řidičovy či cyklistovy smysly a uvede je do stavu nejvyšší pozornosti.

Proč mám pořád pocit, že mi moc nevěříte a že si říkáte: „Když ti za to platěj‘, tak si tu klidně vycintáš zlatou pentli a budeš nám tvrdit, že je zlato všechno, co se třpytí“? Naprosto vám rozumím, já bych si to myslel taky, kdybych si výše uvedené přečetl a neměl osobní zkušenost. Takže pokud jsem vás nepřesvědčil slovy, zkusím to fotografiemi.

Oblečený v černém si člověk koleduje maximálně o malér
Oblečený v černém si člověk koleduje maximálně o malér

ve tmě bez ochrany Run Brilliantve tmě s ochranou Run Brilliantve tmě s částečnou ochranou Run Brilliant
Modrá je dobrá, mohlo by se říci, ale fotky byly pořizovány ze 3 metrů, takže ani na tu bych se nespoléhal, spíš se podívejte, jak na mně září reflexní prvky Run Brilliant

A vůbec nejlepší je to na bundě Performance Brilliant, ať zepředuze zadu
A vůbec nejlepší je to na bundě Performance Brilliant, ať zepředu či zezadu

Miloš Škorpil foto
Run Brilliant tě ochrání ve tmě spíš než briliant v kapse proti hladu Run Brilliant tě ochrání ve tmě spíš než briliant v kapse proti hladu Run Brilliant tě ochrání ve tmě spíš než briliant v kapse proti hladu Run Brilliant tě ochrání ve tmě spíš než briliant v kapse proti hladu Run Brilliant tě ochrání ve tmě spíš než briliant v kapse proti hladu Run Brilliant tě ochrání ve tmě spíš než briliant v kapse proti hladu

Hodnoť článek

5 z 5 hvězd líbí se mi (7 hodnocení)

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

Ivana T | 5. 11. 2013 10.17 hod. | 85.71.109.xxx
ta tma je děsivá, spíš se bojím úchyláků, tak jsem si koupila i pepřák :-)
craft je výborný mám :-)

SlavoK | 5. 11. 2013 9.59 hod. | 15.203.137.xx
pasivni reflexni prvky jsou pekne na .. zbytecne – kdy proti sobe jedou bezci, cykliste a jine idividua, z kterych ani jeden nema zdoj svetla. Zazil jsem vcera, nevzal jsem si celovku jenom pasek s cervenymi ledkami. A ty spousty bezcu a cyklistu co nijak nesvitili a spolehali jiste na reflexni prvky, ktere ale nemely co reflexovat byl neuveritelny.

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

Běžecké vybavení

všechny články Běžecké vybavení

Anketa – hlasuj i ty!

Vize pro rok 2017

Rok 2017 na sebe nedá dlouho čekat, Novoroční předsevzetí jakbysmet. Zatímco vize předpokládá dlouhodobost, Novoroční předsevzetí se vyznačují jepičím životem. Aby se Novoroční předsevzetí stalo prvním krokem k naplnění vize, je třeba si ho pořádně rozmyslet, i když znám spoustu lidí, kteří na druhou stranu tak dlouho přemýšlí a zvažují vše pro a proti, že než vše zváží, uteče pár let. Takže zvažujte pečlivě, ale dejte si časový limit na start. Jako nejlepší limit se jeví 1.1.2017, tak běžíme na to, co vy na to. Kterým směrem byste rádi v roce 2017 byli rádi, aby se ubírala vaše vize 2017?

Zlepšení či udržení zdraví39
Zlepšení nebo udržení fyzické kondice106
Více času na sebe14
Více času na rodinu6
Více času na přátele2
Více času na sebe a na rodinu11
Být víc sám (sama) sebou37

kde se diskutuje

  • Život neběží vždycky podle (tréninkového) plánu : Je to malichernost, ale jak dobře Vám rozumím ... :-) »
  • Běhání v zimě a mrazu se není třeba bát! Šest zásad pro běhání v zimě a mrazu : nemáte někdo zkušenost s během maratonu v zimě ? »
  • Čtyřicet důvodů, proč milovat běh : Zdravím Vás, běh a celkově cvičení je super věc. Velmi zajímavé jsou nově objevené spojitosti běhu…»
  • Být zdravý a v kondici. Koho a co všechno to v našem životě ovlivňuje. Cooperův test. Čtrnáctý tip Běžecké školy pro váš lepší běh : V tabulke muži 30 – 39 let, průměrný, je chyba (1900 – 1299 m), spravne ma byt 1900…»
  • Ještě jednu písničku … a tuhle taky musím : Já jsem tak poctivý (čti: zblblý :-)), že jsem dělal kliky už i o půl druhé v noci ... :-) »

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků