logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

Run Brilliant tě ochrání ve tmě spíš než briliant v kapse proti hladu

Run Brilliant tě ochrání ve tmě spíš než briliant v kapse proti hladu

Vysvětlovat někomu, jaký rozdíl je v tom, mít jednu kapsu prázdnou a druhou vymetenou, či tím když má v kapse briliant, asi nikomu nemusím, ale jak jste na tom se znalostí Run Brilliant?

Rychlá navigace [zobrazit]

Obsah [skrýt]

  1. Run Brilliant
  2. I když běžíte po cyklistické stezce, musíte být vidět
  3. V čem je přednost Run Brilliant oproti reflexní vestě

Že marně pátráte v paměti, kde jste toto slovní spojení či název slyšeli? Tak to vás musím pokárat, protože to znamená, že se nedíváte na bannery, které na vás bliknou na levé straně webu Běžecké školy pokaždé, když na její stránky přijdete. Já vím, kdo by se zajímal o reklamu, ale na druhou stranu na Běžeckou školu dáváme jen funkční reklamu, to znamená takovou, která propaguje nebo upozorňuje na něco, co vám může pomoci zlepšit váš běh, pocit z něj nebo minimálně udělat radost.

Run Brilliant

Ale zpátky k Run Brilliant. Run Brilliant je koncepce ochrany běžce proti rizikům, která na něj číhají ve tmě. I když to není až tak úplně přesné. Run Brilliant je komplet oblečení a doplňků, s nímž přišla firma Craft, aby běžce, chodce a cyklisty učinila viditelnými tam, kde je potřeba, aby vidět byli.

I když běžíte po cyklistické stezce, musíte být vidět

Pokud běží běžec po silnici, tak si skutečnost, že musí být vidět, uvědomuje a většinou se tomu přizpůsobí, třeba tím, že si na sebe vezme nějakou reflexní vestu. Pokud spoléhá jen na reflexní prvky běžeckého oblečení, velmi často se dostane do situace, že ho řidič v protijedoucím automobilu zaznamená, až když se k němu přiblíží na pár metrů, a to se pak leknou oba. Běžec pak zbytečně nadává, že se ten trouba za volantem nedívá, on ho však skutečně viděl až na poslední chvíli, i když zíral před sebe jak sůva.

V čem je přednost Run Brilliant oproti reflexní vestě

Přednost Run Brilliant oproti reflexní vestě je v tom, že na ty si už řidiči zvykli a na co si oko člověka zvykne, to už jej tolik „nedráždí“. Když však oko řidiče či cyklisty zachytí odraz světla, které vyšlo z plochy běžecké bundy Performance brilliant, návleku na lýtka či návleku na ruce, ihned zbystří ostatní řidičovy či cyklistovy smysly a uvede je do stavu nejvyšší pozornosti.

Proč mám pořád pocit, že mi moc nevěříte a že si říkáte: „Když ti za to platěj‘, tak si tu klidně vycintáš zlatou pentli a budeš nám tvrdit, že je zlato všechno, co se třpytí“? Naprosto vám rozumím, já bych si to myslel taky, kdybych si výše uvedené přečetl a neměl osobní zkušenost. Takže pokud jsem vás nepřesvědčil slovy, zkusím to fotografiemi.

Oblečený v černém si člověk koleduje maximálně o malér
Oblečený v černém si člověk koleduje maximálně o malér

ve tmě bez ochrany Run Brilliantve tmě s ochranou Run Brilliantve tmě s částečnou ochranou Run Brilliant
Modrá je dobrá, mohlo by se říci, ale fotky byly pořizovány ze 3 metrů, takže ani na tu bych se nespoléhal, spíš se podívejte, jak na mně září reflexní prvky Run Brilliant

A vůbec nejlepší je to na bundě Performance Brilliant, ať zepředuze zadu
A vůbec nejlepší je to na bundě Performance Brilliant, ať zepředu či zezadu

Miloš Škorpil foto
Run Brilliant tě ochrání ve tmě spíš než briliant v kapse proti hladu Run Brilliant tě ochrání ve tmě spíš než briliant v kapse proti hladu Run Brilliant tě ochrání ve tmě spíš než briliant v kapse proti hladu Run Brilliant tě ochrání ve tmě spíš než briliant v kapse proti hladu Run Brilliant tě ochrání ve tmě spíš než briliant v kapse proti hladu Run Brilliant tě ochrání ve tmě spíš než briliant v kapse proti hladu

Hodnoť článek

5 z 5 hvězd líbí se mi (7 hodnocení)

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

Ivana T | 5. 11. 2013 10.17 hod. | 85.71.109.xxx
ta tma je děsivá, spíš se bojím úchyláků, tak jsem si koupila i pepřák :-)
craft je výborný mám :-)

SlavoK | 5. 11. 2013 9.59 hod. | 15.203.137.xx
pasivni reflexni prvky jsou pekne na .. zbytecne – kdy proti sobe jedou bezci, cykliste a jine idividua, z kterych ani jeden nema zdoj svetla. Zazil jsem vcera, nevzal jsem si celovku jenom pasek s cervenymi ledkami. A ty spousty bezcu a cyklistu co nijak nesvitili a spolehali jiste na reflexni prvky, ktere ale nemely co reflexovat byl neuveritelny.

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

Běžecké vybavení

všechny články Běžecké vybavení

Anketa – hlasuj i ty!

V jaké značce běžeckých bot vběhnete do běžecké sezóny 2017

Běžecká sezóna sice nikdy nekončí a tak vlastně ani nikdy nezačíná, prostě běháme furt. Přesto začátek března se bere jako její pravý začátek. Zajímalo by nás, jaká značka je vaše současná srdcovka a tak jí dáte přednost před ostatními značkami na trhu.

adidas82
Asics114
Brooks16
Inov-850
Icebug5
Hoka One20
Mizuno49
Newton3
NB21
Nike49
Salming328
Salomon39
Scott2
Vibram Fivefingers6
Vivobarefoot5
Zoot5
Jiné, zde neuvedené značce44
Běhám bos, bot netřeba13
ON6

kde se diskutuje

  • Nováček, ne však nezkušený : O jakou akci jde prosím? :) Dle povědomé tváře na fotce a data hádám, že pilsentrail – radec…»
  • Bolest kloubů. Jak jí předcházet, co s tím, když už omezuje náš pohyb? : Ahoj, na bolest kloubů je nejlepší koňská mast... doporučuji :-) používám ji často :-) »
  • Vápník – proč nám chybí a co to s námi dělá : tablety vapniku nebrat, sumivky uz vubec, ze dobre chutnaji ha ha,umele sladidla,zvyraznovace…»
  • Roční běžecký tréninkový plán Miloše Škorpila pro všechny, kteří se po letech opět rozhodli hýbat : Katko držím palce a těším se na zprávy, jak to jde. »
  • Roční běžecký tréninkový plán Miloše Škorpila pro všechny, kteří se po letech opět rozhodli hýbat : Dobrý den, pane Škorpile, moc děkuji za tréninkový plán, pokusím se ho bezezbytku dodržet:-). Pak…»

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků