logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

Vyslanci poběží pro Paraple – Tučňákovi následovníci

Vyslanci poběží pro Paraple – Tučňákovi následovníci

aktualizováno 17. 3. 2009 v 13.56:48 hod.

Jak už se stalo dobrým zvykem, tak i letos poběží na trati Volkswagen Maraton Praha běžci, kteří nepoběží jen sami za sebe, nepoběží jen pro dosažení co nejlepšího výkonu, zato však poběží pro Paraple. Poběží pro radost z toho, že mohou pomoci dobré věci. První rok běžel pro Paraple Tučňák a dodnes je to jeden z jeho nejsilnějších zážitků. V loňském roce běžel pro Paraple Buldok – to byl zážitek jak pro něj, tak pro desítky těch, co ho na jeho cestě podporovali, tak také pro členy dvou štafet, které mu pomohly podat jeho heroický výkon přímo na trati.

Letos poběžíme pro Paraple opět. Letos nás však poběží více. A nepoběží se pro Paraple jen v rámci Volkswagen Maratonu Praha, a Běhu pro Paraple 4. června, POZOR, letos v Letenských sadech, ale ….

Ale to už záleží hlavně na vás.

Dostávám celkem často dotaz, který je spíše prosbou a ten zní: „Mohl bys přijet také k nám a vzít sebou i ten Cirkus?“ Tak mě napadlo, že by nebylo špatné spojit vaše přání s mým přáním. Mým přáním je pomáhat. Pomáhat lidem najít cestu k pohybu, cestu k běhu, cestu jeden k druhému. A ještě tu máme Běh pro Paraple, resp. vyslance běžící pro Paraple, ti zase mají přání pomyslně přinést do cíle Volkswagen Maratonu Praha žok co nejvíce naplněný projevem lidské pospolitosti, přetavené v penízky.

To by bylo, kdyby se povedlo najednou uspokojit všechna tato přání!

To by bylo! Ale jak na to? Jak to provést? Co pro to mám, tedy musím udělat, aby to vyšlo? Takto přemýšlím, zatím co se za okny Draka střídá chvíli sluníčko a chvíli sněhové vločky.

Joooooooooooo. To by šlo. Takhle by to mohlo jít, napadne mě znenadání. A už se to začíná skládat jako skládačka. Volám do Paraplete Petře Černé, nastiňuji jí plán – schváleno. Volám Tomášovi, Zdeňkovi, Martinovi, Honzovi, Ondějovi, sama se přihlásí Jitka – už je nás osm vyslanců, co jsou ochotni běžet pro Paraple. Buldok – s tím jsem mluvil už dříve, chce do toho jít znovu. Takže to už máme devět. Cestou do Brna se domluvím s Jirkou a cestou z Brna se Samem, to máme jedenáct. Docela dobrý počin za pár dní. Ještě ale potřebuji tři a to tak, že po jednom z kraje Olomouckého, Jihlavského a Plzeňského.

Proč právě z těchto krajů? Protože moje idea je taková, že za každý kraj poběží jeden vyslanec pro Paraple a na konto, které bude nést jeho jméno u konta Paraple, poplynou penízky od lidí z kraje, za nějž poběží.

Po doběhu do cíle Volkswagen Maratonu Praha spočítají v Parapleti přisypavší se penízky a určí vítěze, resp. pořadí. A tady nastupuje další část plánu a plnění přání těch, co chtějí, abych k nim přijel s kočovným běžeckým Cirkusem. V tomto případě s programem trvajícím čtyři hodiny, během něhož společně absolvujeme vložený nesoutěžní běh v rámci nějakého zavedeného závodu jako trénink, a pak bude následovat beseda o běhání se vším, co s tím souvisí (obuv, oblečení, výživa, pitný režim atd. atd.). Pořadí, kam přijedu dříve a kam později, určí výše vybraných částech v jednotlivých krajích. Přičemž Cirkus přijede pouze do těch krajů, za něž vyslanci poběží. Kolik se kde vybere pak už není v tomto případě důležité, ale věřím, že se žádný kraj nenechá zahanbit a nebude chtít být na chvostě.

Myslím si, že tohle je naprosto fér vůči všem.

Je to sice divné, ale těším se a pevně v to věřím, že nebudu vědět kam dřív :).

A jak jsou zatím zastoupeni svými vyslanci jednotlivé kraje?

 • Jihočeský – Kocourek Jan
 • Karlovarský – Zdeněk Dančo
 • Liberecký – Martin Lukeš
 • Ústecký – Jiří Stejskal
 • Moravsko-Slezský – Buldok
 • Jihomoravský – Jiří Krejčí
 • Zlínský – Jitka Stehlíková
 • Pardubický – Tomáš Velecký
 • Královehradecký – Ondřej Prokop
 • Středočeský – Sam Straka
 • Hlavní město Praha – Miloš Škorpil

Rozhovor s velvyslencem Paraple Tučňákem

Miloš Škorpil foto

Hodnoť článek

nehodnoceno, buďte první

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

jorgos | 17. 3. 2009 10.16 hod. | 90.177.163.xxx
Hezký den
Loni jsem podpořil Buldoka , letos chci také jelikož je za můj kraj – pokud vím není od nás to se tu nikdo nenašel? Kam a jak poslat penízky na dobrou věc.
Díky

fotoMiloš Škorpil: Jorgos, Buldok, je původem z Ostravy, kde sice nyní nežije, ale udržuje stále s tímto krajem kontakt. Upřímně řečeno, protože vím, že Buldok se na to běžet pro Paraple těší a chystá, a také vzhledem k tomu jak se celé záležitosti vloni chopil, nenapadlo mě tedy za Moravsko-Slezský kraj ani nikoho jiného hledat. Pokud jde o to kam poslat penízky, tak během tohoto týdne vyjde článek, kde bude i číslo konta Paraple a variabilní symboly pro jednotlivé vyslance.

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

seriál Vyslanci pro Paraple

Pomáhej během

všechny články Pomáhej během

Anketa – hlasuj i ty!

kde se diskutuje

 • Běžecká škola, jak ji znáte, se stěhuje do archivu : Gratuluji k takovému výkonu a do dalších let držím palce. Ať se daří a vaše články učiní šťastný…»
 • Když je třeba – ZASTAV, když je třeba – BĚŽ DÁL : Miloši díky za další rady. Moc mě to pomáhá při mém běhání. »
 • Křížem krážem Karlovarským krajem : Jenom si dovolím takové drobné doplnění: vložené video „O běhání pro zdraví i pro…»
 • Běh mi zachránil život : Po x letech jsem opět narazila na tento příběh. Příběh, který změnil i mě život jakožto těžkému…»
 • Kurz – Instruktor kondičního běhu : Dobrý den, budete pořádat kurzy teď na podzim 2020. Nebo můžete doporučit kde je to možné? Zajímá…»

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků