logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

Františkolázeňská 24hodinovka pro Hospic Sv. Jiří. Rady na cestu, nebo před cestou

Františkolázeňská 24hodinovka pro Hospic Sv. Jiří. Rady na cestu, nebo před cestou

Hlavně klídek, nohy v teple asi mít, pokud se nebudete hýbat, nebudete, protože předpověď říká: v sobotu přes den 8 stupňů nad nulou, noc okolo 2 stupňů, v neděli přes den okolo 7 stupňů nad nulou. Ideální počasí na 24hodinovku.

Rychlá navigace [zobrazit]

Obsah [skrýt]

  1. Předpověď na víkend
  2. Františkolázeňská 24hodinovka pro Hospic Sv. Jiří není běžecký závod, ale běžecký happening!
  3. Ještě pár slov k registraci, odstartování a zklidnění hormonů

Předpověď na víkend

V sobotu bude převažovat proměnlivá oblačnost, zpočátku se místy, postupně jen ojediněle vyskytnou přeháňky. Na horách budou srážky četnější a nad osm set metrů nadmořské výšky většinou sněhové. Večer bude v Čechách od západu přibývat oblačnost. Nejnižší noční teploty klesnou na osm až čtyři stupně, nejvyšší denní teploty kulminují mezi šesti a deseti stupni. Opět bude silně foukat – předpovídáme čerstvý západní vítr, místy s nárazy kolem patnácti metrů za sekundu, který bude k večeru slábnout.

V neděli nás čeká zpočátku oblačná obloha, ale během dne bude od západu zataženo a déšť, na horách zpočátku sněžení. K večeru pak budou od západu srážky slábnout. Nejnižší noční teploty klesnou na hodnoty šest až dva stupně. Nejvyšší denní teploty vystoupají na sedm až jedenáct stupňů. Postupně dorazí čerstvý jihozápadní vítr, místy s nárazy až dvacet metrů za sekundu.

Nevadí – na Františkolázeňské 24hodinovce pro Hospic Sv. Jiří se v sobotu a v neděli zahřejeme během a pocitem, že běžíme pro dobrou věc :).

Teď vážně. Pokud máte v úmyslu vydat se na trať s prásknutím startovního pytlíku, tedy v sobotu ve 14 hodin, přikvačte se zaregistrovat nejpozději okolo 13. hodiny, ale raději už dříve. Prezentace začne již ve 12 hodin. Pokud přijdete až ve ¾ na 2, tak vám nikdo nezaručí, že start stihnete. Máte to tedy ve svých rukou.

Františkolázeňská 24hodinovka pro Hospic Sv. Jiří není běžecký závod, ale běžecký happening!

ředitel není žádnej malej ptáček, ředitel je pštros

To je dobré si uvědomit a zůstat nad věcí, když vše nepoběží tak, jak byste si představovali. To, zda se pobavíte, užijete si běh, což je hlavním smyslem tohoto běhu, kromě finanční sbírky na Hospic Sv. Jiří, je jen na vás. My, tedy všichni, co se jakkoliv na organizaci podílíme, pro to uděláme maximum a moc rádi bychom si to užili s vámi, takže blbou náladu nechte doma, ta má v době od 13:00 v sobotu 14.11. do 15:00 v neděli 15.11. do Františkových Lázní vstup zakázán. Kdo ji tam přivede, toho Miloš vyvede :).

Ještě pár slov k registraci, odstartování a zklidnění hormonů

Nepřijíždíte-li do Františkových Lázní s cílem zaběhnout zde světový či alespoň český rekord na 24 hodin, ale „jen" svůj osobní výkon, tak tím spíš vám radím zachovat klid a to ryze z praktických důvodů. Budete-li vytočeni při registraci, napumpujete se adrenalinem, a po bouchnutí startovního pytlíku vyrazíte jak mustang, za nímž se žene stádo, jež vede. Za hodinku budete mít po všem, protože takhle se 24hodinovka neběhá.

24hodinovka se běží klidně, s přehledem, s tím, že má člověk vše pod kontrolou, zejména své emoce. A pokud ve vás budou emoce bouřit před startem a nepřikrmíte je tím, že vynadáte dobrovolníkovi, který za nic nemůže, tak vás to pak bude uvnitř pěkně štvát a žrát a bude vám brát sílu. Kdežto když své hormony zklidníte, během následných 24 hodin vám budou zdrojem energie, která vás dotlačí v klidu až, až kam vám budou síly stačit.

Omlouvám se, že zde nemluvím k těm, kteří si to přijdou opravdu jen užít, bavit se během, chůzí, chůzí na chůdách, blbnutím, zpíváním, hraním, meditací… Nemluvím k nim, protože není proč, ale o to víc se těším, až si s nimi budu moci popovídat na trati a třeba s nimi zažít nějakou tu taškařici.

Abychom nezapomněli, proč taky běžíme, proč to vše před šesti roky začalo, tak se rozloučím upraveným voláním, které by mělo nechat vzpomenout na dobu temna, kterou už nikdo z nás nechce zažít:

Nerudný týpek

Ať žije Františkolázeňská 24hodinovka pro Hospic Sv. Jiří, ať žije Františkolázeňská 24hodinovka pro Hospic Sv. Jiří, ať žije Františkolázeňská 24hodinovka pro Hospic Sv. Jiří…

Nerudný Týpku, to už by snad stačilo!

Miloš Škorpil a Zdeněk Dančo zvou na Františkolázeňskou 24hodinovku

Miloš Škorpil foto
Františkolázeňská 24hodinovka pro Hospic Sv. Jiří. Rady na cestu, nebo před cestou

Hodnoť článek

5 z 5 hvězd líbí se mi (29 hodnocení)

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

Pomáhej během

všechny články Pomáhej během

Anketa – hlasuj i ty!

V jaké značce běžeckých bot vběhnete do běžecké sezóny 2017

Běžecká sezóna sice nikdy nekončí a tak vlastně ani nikdy nezačíná, prostě běháme furt. Přesto začátek března se bere jako její pravý začátek. Zajímalo by nás, jaká značka je vaše současná srdcovka a tak jí dáte přednost před ostatními značkami na trhu.

adidas100
Asics137
Brooks20
Inov-860
Icebug6
Hoka One25
Mizuno59
Newton5
NB22
Nike62
Salming378
Salomon43
Scott3
Vibram Fivefingers9
Vivobarefoot6
Zoot5
Jiné, zde neuvedené značce49
Běhám bos, bot netřeba14
ON9

kde se diskutuje

  • Jak se obléci na běh do teplého počasí : Díky za tipy! Já mám oblíbená funkční tílka s podprsenkami a přes ně tílko s obrázkem běhu (aby…»
  • Půlmaraton pod 100 minut se vyplatí : Ta pozadí .... upřesňuji na 3. čtvrtinu. A možná bych se nechal přesvědčit i na 2. Žádný extrém…»
  • Půlmaraton pod 100 minut se vyplatí : Romane, s Karlem je to jistota, ten se kochá rád! Výborná volba! S Joggerem bych si dovolil mírně…»
  • Půlmaraton pod 100 minut se vyplatí : Fanouš je jak kecal z Prodané ... Ale jeho argumenty jsou přímo geniální. Já, ale nebudu dřív doma,…»
  • Půlmaraton pod 100 minut se vyplatí : Pokud je otravná, nezáživná, nudná trať, vyplatí se spěchat do cíle. Ale : pokud je trať hezká,…»

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků