logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

Nenechávejte vše na Nový rok – vyběhněte právě teď

Nenechávejte vše na Nový rok – vyběhněte právě teď

Nový rok- pro někoho je tento den obvykle dnem, kdy má těžkou hlavu, protože oslavy toho starého byly zase velmi bujaré :), pro někoho dnem, kdy obvykle s něčím novým začíná – tedy začíná naplňovat novoroční předsevzetí.
Je to sranda říkat novoroční předsevzetí, když většinou tato rozhodnutí uzrávají v naších hlavách už dlouho předtím, a Nový rok má být jen jakýmsi jejich startérem.

Víme všichni, jak většina těchto novoročních předsevzetí končí. Končí blbě! Většinou jen pár dní po jejich odstartování. Jestli ono to není tím, že si je necháváme na začátek roku, kdy se na nás navalí spousty dalších povinností. Pokud ve vašich hlavinkách uzrává rozhodnutí: „Na Nový rok začnu běhat, chodit, plavat, skákat, starat se víc o sebe, prostě nějak se opečovávat“, pošlete Nový rok k šípku a začněte s tím hned. HNED TADY a TEĎ. Pokud by mělo být vaším rozhodnutím začít běhat – chodit – joggovat, vstaňte na chvíli od svého počítače a udělejte pár běžeckých – chodeckých – joggových kroku, tam kde zrovna tenhle článek čtete. Stejné udělejte s čímkoliv, co vás napadne, že se tomu budete od Nového roku věnovat. Ve chvíli, kdy vám to okolnosti dovolí, udělejte alespoň gesto začátku a ono se to ve vás rozjede.

TADY A TEĎ JE NEJVHODNĚJŠÍ MÍSTO A ČAS, LEPŠÍ MÍSTO ANI ČAS UŽ MÍT K DISPOZICI NEBUDETE.

Běžet, běžet, běžet ….., to je to, oč tu běží. Myslíte si, že naučit se běhat je těžké. Houby těžké, je to naopak velmi lehké. Těžké na běhu je jen poprvé zvednout zadek :)

This object requires Flash Player.

Běžet je opravdu lehké, horší už to je s během. Běhat, ač se to zdá podivné, neboť přeci běhat umíme od té doby, co jsme udělali první krůčky, každý z nás neumí. Co je však horší, řada z nás neumí ani pořádně chodit.

Ale nebojte se, co jste se nenaučili doteď, to se můžete naučit v Běžecké škole.

Na to, abychom mohli naplnit výše uvedené, musíme vykročit. Prostě a jednoduše musíme udělat první krok.
Běžecký trénink má svá pravidla, která jsem pro vás shrnul do sezónního tréninkového plánu a v grafické podobě si můžete dát na svou nástěnku

Tréninkovou pyramidu.

Proč trénink na 10 km, ½maraton, maraton resp. ultramaraton?

Protože člověk by měl jít vždy od jednoduššího ke složitějšímu, od lehčího k těžšímu a také proto, že většinou uvažování běžců a běžkyň takto směřuje. Možná vás zarazí ten ultramaraton, ale kdysi jsem dostal otázku, to když jsem opouštěl post prezidenta asociace ultramaratonců a začal se věnovat naplno propagaci běhu a běhání jako takového: „Jsem zvědav, co to přinese ultramaratonu?“ Ani já tehdy netušil, že přivedu na cestu běhání, posléze k maratonu, k ultramaratonu tolik lidí. Prostě člověk, když zdolá jednu metu, jeden cíl, chce jít dál, protože pozná, že cílem nebyla ona meta, ale že cílem je cesta, která nás ke splnění předchozího cíle dovedla. A my chceme jít pořád dál, chceme stále poznávat – zažívat něco nové, neboť jen skrze prožité můžeme skutečně poznat – probudit se, k dalšímu poznání, neboť stejně jako cesta, tak ani poznání nemá konce. A běh, běhání, je někde na počátku té cesty …

Miloš Škorpil foto
Nenechávejte vše na Nový rok – vyběhněte právě teď

Hodnoť článek

nehodnoceno, buďte první

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

12Honzade | 8. 12. 2009 23.01 hod. | 80.243.103.xx
Ano, ano...:). Velky ultra Milos je opet v predstihu! Zrovna jsem zacinal uvazovat, kdy se objevi v novinach tradicni uvahy na novorocni precevzeti (nasledovana rychle clanky typu „zhubnete do plavek"), kdyz hola hop!:), mame uz druhy tyden pripravy na novou sezonu...
Aby toho nebylo malo, na moji vcerejsi otazku (vynucenou mymi kamarady) jestli ted ke konci sezony nebeham dle planu „nejak moc":) mi ultrak odpovedel… [Pro pobaveni davam puvodni verzi]: „v prosinci se pokládají základy pyramidy. Navíc čím je lama starší, tím potřebuje základy mohutnější :)“ … To bylo osobni.. cim je lama starsi...:)
Takze budovani pyramid zdar!

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

seriál trénink na rok 2010

Anketa – hlasuj i ty!

Vize pro rok 2017

Rok 2017 na sebe nedá dlouho čekat, Novoroční předsevzetí jakbysmet. Zatímco vize předpokládá dlouhodobost, Novoroční předsevzetí se vyznačují jepičím životem. Aby se Novoroční předsevzetí stalo prvním krokem k naplnění vize, je třeba si ho pořádně rozmyslet, i když znám spoustu lidí, kteří na druhou stranu tak dlouho přemýšlí a zvažují vše pro a proti, že než vše zváží, uteče pár let. Takže zvažujte pečlivě, ale dejte si časový limit na start. Jako nejlepší limit se jeví 1.1.2017, tak běžíme na to, co vy na to. Kterým směrem byste rádi v roce 2017 byli rádi, aby se ubírala vaše vize 2017?

Zlepšení či udržení zdraví37
Zlepšení nebo udržení fyzické kondice96
Více času na sebe11
Více času na rodinu6
Více času na přátele2
Více času na sebe a na rodinu11
Být víc sám (sama) sebou32

kde se diskutuje

  • Běhání v zimě a mrazu se není třeba bát! Šest zásad pro běhání v zimě a mrazu : nemáte někdo zkušenost s během maratonu v zimě ? »
  • Čtyřicet důvodů, proč milovat běh : Zdravím Vás, běh a celkově cvičení je super věc. Velmi zajímavé jsou nově objevené spojitosti běhu…»
  • Být zdravý a v kondici. Koho a co všechno to v našem životě ovlivňuje. Cooperův test. Čtrnáctý tip Běžecké školy pro váš lepší běh : V tabulke muži 30 – 39 let, průměrný, je chyba (1900 – 1299 m), spravne ma byt 1900…»
  • Ještě jednu písničku … a tuhle taky musím : Já jsem tak poctivý (čti: zblblý :-)), že jsem dělal kliky už i o půl druhé v noci ... :-) »
  • Běžecký tréninkový plán Miloše Škorpila na třetích 13 týdnů běžeckého roku. Čtvrtletní zaměřovací trénink na maraton : Pán Škorpil, v tomto pláne odporúčate bežať dlhý beh na úrovni 82 % TF max. (okrem rozklusu a…»

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků