logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

Dobrý čin roku – Běh z Aše do Košic pro Achillovu Patu

Dobrý čin roku – Běh z Aše do Košic pro Achillovu Patu

Otevírám schránku, vypadává z ní na mě černá obálka ukrývající poslední letošní číslo časopisu Run. Nedá mi to, abych si jím nezalistoval, zajímá mě hlavně, jak je v něm zpracován článek: Běh jako cesta do nitra. Zpracování mě potěší a listuji dál. Dostávám se na: Objev roku 2013 – článek o Anežce Drahotové, Osobnost roku 2013 – článek o Zuzce Hejnové, a pak: Dobrý čin roku 2013 – Běh z Aše do Košic pro Achillovu Patu. Tak to jsem fakt nečekal!

Rychlá navigace [zobrazit]

Obsah [skrýt]

  1. Pomoc, která inspiruje
  2. "Dobrý čin roku" patří všem, kteří se mnou běží a pomáhají mi dobré akce organizovat

„26. září vyběhnu z Aše, poběžím napříč Česko-Slovenskem tak, abych stihl být 5. října u zapálení maratonského ohně v Košicích. Jestli chcete, připojte se a za každý uběhnutý kilometr věnujte 10,- Kč na dobrou věc“. Tento vzkaz Miloše Škorpila stál na začátku akce, která si od nás letos vysloužila titul „Dobrý čin roku“.

Běžci jsou nezřídka okolím považováni za sobce, které nic jiného než běh nezajímá. Na druhou stranu se letos snad v žádném jiném sportovním odvětví neuskutečnilo tolik akcí s cílem pomoci druhým, takže to s tím sobectvím asi nebude tak zlé.

Vybírat vítěze právě v této kategorii však právě proto rozhodně nebylo snadné. Míru lidské solidarity zkrátka nezměříš. Má snad větší cenu velká akce, na níž se vyberou tisíce, nebo závod, který zorganizuje pár nadšenců z jedné vesnice, aby podpořili sousední, povodněmi postiženou obec? V obou případech přeci strůjci nápadu pomáhali naplno, ze srdce a v rámci svých vlastních možností. Velké uznání si proto zaslouží každý, kdo se rozhodl prostřednictvím běhu prospět dobré věci.

Pomoc, která inspiruje

Titul je ovšem jen jeden a tentokrát putuje za Milošem Škorpilem. Sám sice díky zdravotní indispozici do Košic nedoběhl, jeho záměr však vzbudil vlnu solidarity, takže se našlo dostatek nadšenců, kteří po něm převzali štafetu a nápad dotáhli do zdárného konce.

Hlavním důvodem není ovšem jen akce samotná. Těžko bychom totiž u nás hledali člověka, který by měl na běžeckou komunitu větší vliv. Proto je zvlášť důležité, že masy běžců neinspiruje jen k pokořování rekordů a hranic vlastních možností, ale předává jim také myšlenku, že i běháním je možné pomáhat.

Tak tohle mě fakt dostalo. Co na to říct? Obligátní „děkuji" mi přijde příliš šedé, ale napsat to musím, protože si tohoto ocenění, které jsem nečekal a vlastně ani nevěděl, že se něco takového chystá, moc vážím. Takže Rune: DĚKUJI!

Poděkovat bych chtěl i těm, které jsem v Dobrém činu 2013 „porazil“, za to, co prostřednictvím běhu pro spolubližní dělají. Přátelé, dělejme to stále více, sami víte, že to stojí za tu upřímnou radost v očích, která je nám největší odměnou za naše Dobré činy.

"Dobrý čin roku" patří všem, kteří se mnou běží a pomáhají mi dobré akce organizovat

Kousíček téhle ceny rozhodně náleží každému, kdo se běhu z Aše do Košic pro „Achillovu Patu“ zúčastnil a vlastně i všem, kteří přijeli či spoluorganizovali Jedinečnou Františkolázeňskou 24hodinovku pro Achillovu Patu“, která měla jen tu smůlu, že se pořádala až po uzávěrce prosincového čísla Runu, neboť jinak by určitě byly vyhlášeny Dobrým činem roku, tyto dvě akce spolu.

Všem pak přeji Šťastný života běh
Všem pak přeji Šťastný života běh.

Miloš Škorpil foto
Dobrý čin roku – Běh z Aše do Košic pro Achillovu Patu

Hodnoť článek

5 z 5 hvězd líbí se mi (19 hodnocení)

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

Pavla Bergová | 24. 11. 2013 9.02 hod. | 85.13.126.x
To je prostě skvělé!!!! Letím koupit Run :) tenhle ještě nemám. A gratuluji!!!!

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

seriál Memovy rozmluvy o životě

Pomáhej během

všechny články Pomáhej během

Anketa – hlasuj i ty!

Chybí na českém a slovenském časopiseckém trhu Runner´s World?

Tu a tam zaslechnu názor, nebo spíše otázku: Proč někdo nevydává česko-slovenskou verzi časopisu Runner´s World? Tak by mě zajímalo, jestli by si, ve světě tak oblíbený časopis, našel v Česku a na Slovensku tolik čtenářů a čtenářek, že by se vyplatilo jej překládat a vydávat? A tak se se ptám: Kupoval/kupovala by sis česko-slovenskou verzi časopisu Runner´s World?

Ano133
Ne39

kde se diskutuje

  • Třinácté pravidlo běhu. STÁŘÍ BĚŽCE NEROZHODUJE, ZLEPŠIT SE DÁ V KAŽDÉM VĚKU! : Ty tréninky se mi zdají nastavené jako velmi pohodové, díky kterých se může člověk zlepšovat na…»
  • Roční běžecký tréninkový plán Miloše Škorpila pro všechny, kteří se po letech opět rozhodli hýbat : Martino, to v kterém ročním období s plněním plánu začneš, není důležité. Chladna a zimy se však…»
  • Roční běžecký tréninkový plán Miloše Škorpila pro všechny, kteří se po letech opět rozhodli hýbat : Ráda bych se zeptala, zda se nějak odrazí na plánu pro začátečníka když chce začít na jaře nebo…»
  • Jedenácté pravidlo běhu. NA BĚH SE OBLÉKEJ PODLE POČASÍ A TOHO, CO POBĚŽÍŠ! : Kamile, v teplotách nad nulou už se šálou přes pusu? »
  • Pět zlatých pravidel zdravých nohou : Jsou nějaká doporučení i ohledně péče o chodidla a ztvrdlou mozolnatou kůži? »

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků