logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

Running Mall – dům, kam stojí za to zaběhnout

Running Mall – dům, kam stojí za to zaběhnout

Dlužím vám vysvětlení. V mém minulém zdejším příspěvku jsem se několikrát zmínil o našem Running Mallu a že v něm mám tu čest pobíhat, aniž bych řádně vysvětlil, oč se jedná. Tak tedy, vězte, že.

Rychlá navigace [zobrazit]

Obsah [skrýt]

 1. Zač je toho Running Mall
 2. Běžecká škola v Running Mall
  1. Semináře
  2. Kurzy
 3. Běhání s Milošem
  1. Pondělí – začátečníci
  2. Středa – pokročilí

Zač je toho Running Mall

Running Mall je namouduši dům běžcům zaslíbený. Zakladatel Carlo Capalbo pro něj našel nejlepší myslitelné místo. Nejenže tento celosvětově první počinek svého druhu stojí kousek od tramvajové zastávky Kamenická a pár minut chůze od metra Vltavská, obestoupen jest Stromovkou a Letnou, běžecky nejpřívětivějšími pražskými parky.

Hlavní smysl Running Mallu nejlépe vyjadřuje jeho motto Share your passion – Sdílej svou vášeň. Aby se běžci mohli správně rozparádit, mají u nás veškeré pohodlí. Mohou se tu převléci, uschovat si svršky i spodky v uzamykatelných skříňkách, posléze si samozřejmě dát i sprchu bez starosti o mýdlo a ručník.

Všechno důležité co do samotného běhání se děje v neustále a všem otevřeném Běžeckém klubu. Trénujeme šest dnů v týdnu, někdy i dvakrát denně. Dopouštíme se všeho, co by si neměl běžec v rámci tréninku odpustit – klus, úseky, tempo, kopce, schody, nějaké to funkční cvičení, longruny, a tohle všechno především s ladností a stylově. Během prvních tří měsíců – odstartovali jsme to v září – jsme pětkrát běhali s africkými rychlíky (a díky rodícímu se RunCzech Racing Teamu to budeme dělat i zjara). To by bylo, abychom i my nakonec nezrychlili!

Patrick Makau s běžci z Running Mall

Rovněž osobnosti chodívají týden co týden na besedy do nádherného Zátopkovic konferenčního sálu zpravidla ve sportovním úboru. Po hodince rozjímání nad fotkami či u videa pokračujeme v „rozboru situace" hezky v pohybu. Dosud jsme přivítali patnáct hostů, od Běžícího Stína, čiperných herců až po nejvytrvalejšího europoslance. Rádi však zveme i rádoby obyčejně běžce S PŘÍBĚHEM. Kupříkladu příští týden za námi přiběhne jablonecký Vítězslav Jantsch. Co k němu tak říci. Doktoři mu doporučili pohyb v jeho pětačtyřiceti. Že prý mu tvrdnou tepny, což pleti rozhodně nesvědčí. Za pět let zvládl maraton pod tři hodiny, desítku dodnes zvládne za padesát minut. Že to svede kdekdo? Je mu 78 let, a rozhodně na ně nevypadá. Právě je nováčkem v běžeckém týmu!

Aby toho nebylo náhodou málo, čas od času oslovíme někoho, kdo tomu našemu společnému běhání dodá trochu jiný rozměr. Doktora Králika určitě znáte, což. Tak tenhle Milan Kůtek u nás bude šermovat hůlkami zrovna v sobotu dopoledne. Už podruhé.

A po tréninku netřeba chvátat domů. Co víc si přát než si osprchovaný popovídat se spoluběžci u kávy či ovocného drinku ve Water baru. Nechybí ani speciální běžecká prodejna Adidas running, v níž čeká v pozoru špičková diagnostika chodidla i došlapu. A samozřejmě i to úplně nejnovější, co přední výrobce běžeckého vybavení zrovna vyvinul.

A to nej na závěr. Právě odpočítáváme poslední dny od otevření Sport Lounge, špičkově vybaveného jedinečného běžeckého centra se vším, co běžecký nadšenec dokáže ocenit. A, jak už to bývá, tím to všechno vlastně teprve začíná!

Určitě je toho mraky, co jsem při vrozené roztržitosti pozapomněl. Prostě je toho nějak víc, no. Všechno zásadní včetně programu zvíte na runningmall.cz včetně facebooku. Úplně nejchytřejší ale budete, pokud se prostě zastavíte a poběžíte s námi.

Kdy si můžete zaběhat s Patrickem Makau? No přeci když se stanete členy PIM Běžeckého klubu

Není důvod tajit ani cenu členství v našem klubu. Jo, za všechno poctivé se platí. I když tady to s přihlédnutím k rozsahu služeb i jejich nespoutanosti omezeními, které druhdy bývají schované kdesi dole lákavého letáčku vyvedené pod hvězdičkou titěrným písmem, to vůbec není marné. Pod čáru nepíšeme. Jednorázový vstup je 200 korun, tři měsíce 2400, půl roku 4200, celoroční 7200. Kdo si někdy kupoval permanentku do prostého fitcentra, ví, o čem je řeč. Každopádně si vážíme toho, že drtivá většina našich novopečených členů sáhla rovnou po celoročním balíčku (včetně neomezeného vstupu a naditého doprovodného paklíku rozličných výhod). Je to důvěra, která těší i zavazuje.

Penězi ale nevyvážíte to vůbec nejcennější. Totiž utěšeně se rozrůstající jedinečnou běžeckou komunitu. Pro každého otevřenou partu, v níž se scházejí jedinci s běháním sotva koketující společně s maratonci, kteří to dávají hravě pod tři. Nehraje se tu na věkové, národnostní ani jiné rozdíly, klubovou příslušnost či vyznání nevyjímaje. Hrozně rád po očku pozoruji rodící se nová přátelství. Před pár týdny zcela neznámí lidé si rázem domlouvají společné závodění plus následně něco mezi obědem a večeří, debatují o jejich zbrusu novém sporttesteru, společně sledují sportovní zpravodajství na velké plazmě. Je to milé hemžení.

A když už jsme u toho přátelství, velice mě těší, že v našem běžeckém ráji právě zakotvila i Škorpilovic Běžecká škola. Koneckonců jsem se nikdy netajil tím, že jsem jejím hrdým (od)chovancem. O jejím působení u nás vám právě teď řekne nejvíc samotný její pan řiditel.

Běžecká škola v Running Mall

Zajímají vás věci okolo běhání jako: kde mě naučí běhat správně, jak a podle čeho si vybrat běžeckou obuv, jak si vázat běžeckou obuv, jak si sestavit svůj tréninkový plán, jak běhat, když chci zhubnout, když se chci zrychlit, co na talíř a do žaludku, abych měla sílu běhat, ale taky aby mi nerostla stehna…? Odpovědi na tyhle otázky jste mohli doposavad najít většinou jen na Běžecké škole, ale co si budeme povídat, lepší je si o tom popovídat a mít možnost, když mi není něco jasné, se rovnou zeptat.

Semináře

Tak tuhle možnost budete mít od začátku roku 2014 2x do měsíce na seminářích, které bude Běžecká škola pořádat v Running Mall.

Kurzy

Kurzy budou určeny těm, co budou chtít do problematiky běhání proniknout hlouběji, případně budou chtít své znalosti využít ke vzdělávání ostatních, či se běháním a vším, co se s ním pojí, v budoucnu živit.

Běhání s Milošem

Od tohoto týdne (první dva tréninky už proběhly) můžete vyběhnout každé pondělí – začátečníci a ve středu – pokročilí na trénink s Milošem. Skladba tréninků bude vždy jiná.

Pondělí – začátečníci

Začátečníci se budou učit běhat tak, aby dokázali běhat technicky správně, aby dokázali naslouchat svému tělu, aby se naučili poslouchat své tělo, prostě tak, aby byl pro ně běh hlavně zábavou a odreagováním se od běžných životních starostí. Až se naučí základům běhání, dostanou propustku mezi pokročilé.

Středa – pokročilí

Zatímco v tréninku začátečníků se budeme věnovat pokládání základů běhu, u pokročilých se budeme zaměřovat na jejich prohlubování a budeme ladit formu k závodům pořádaných v seriálu závodů RunCzech. Takže tady už to bude běžecký trénink jak vyšitý, kde budu už víc působit jako trenér honící vlky kolkolem. Budu buzerovat a motivovat, dle toho, co si kdo vyslouží nebo zaslouží.

Michal "Vydra" Vítů a Miloš Škorpil foto
 • přečteno: 14670/14229×
Running Mall – dům, kam stojí za to zaběhnout Running Mall – dům, kam stojí za to zaběhnout

Hodnoť článek

5 z 5 hvězd líbí se mi (11 hodnocení)

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

seriál VYDRA V RUNNING MALLU

Běžecké akce

všechny články Běžecké akce

Anketa – hlasuj i ty!

kde se diskutuje

 • Z Buštěhradu na Sněžku… po svých… : Prostě a tak ... Řečeno bylo dost a mohlo by být dalšími... Jen to zkusit... Vždyť rozklusávaní a…»
 • Čtyřicet důvodů, proč milovat běh : Krásně napsáno, běh je nejlepší antidepresivum, děkuji za motivační články, rady a sdílené…»
 • Správný střih a správná podpora. Nová kolekce podprsenek NIKE PRO BRA : Já osobně si myslím, že stačí i levnější podprsenka, ale hlavně funkční. Jinak já ji kupovala tady…»
 • Tréninkový plán na zhubnutí nejen pro výkonnostní běžce a běžkyně : Ahoj, narazil jsem nedávno na tento trénink. Zatím mám za sebou 2 běhy a líbí se mi to. Jenom mi…»
 • Běžecká čítanka Miloše Škorpila : Adélo, bohužel Běžecká čítanka je už několik let beznadějně vyprodaná a její nové vydání se…»

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků