logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

Lekce joggingu aneb když létat jde tak snadno

Lekce joggingu aneb když létat jde tak snadno

Tak je to tu zas! Tak jako každý rok se na Nový rok objeví na obloze vznášející se joggíni. Dosud se soudilo, že to má něco společného s magickým datem 1.1. (čti 1 + 1) a magickým časem 00:00 (oba zkřížili nohy ze zcela pochopitelných důvodů), kdy je vzduch prosycen bublinkami z šampaňského, které obloudí smysly nejednoho běžce či běžkyně.

Běžecká škola se tomu rozhodla přijít na kloub a tak vyslala své dva největší experty na jogging, aby celou věc prošetřili. Výsledky pátrání samozřejmě ještě nemůžeme zveřejnit, vždyť vlastní výzkum ještě ani nenastal. Dosud probíhá jen jeho teoretická příprava. Nic méně, teda spíš nic, než méně, se už nyní zdá, že nade vší pochybnost jde o Reklamu jak Brno na právě jimi již několik let chystanou knihu: Lekce z joggingu aneb radost na každém kroku, kterou před třemi týdny dokončili a nyní se ji konečně chystají vydat.

Tímto by, zdá se, mohl příběh létajících joggínů, objevujících se poslední 4 roky vždy na Nový rok přesně v 00:00 na obloze, skončit. Mohl, ale nejspíše neskončí, protože než se jim podařilo dát dohromady první společný text, tak si každý z nich psal do šuplíku textíky další. A tak je nabíledni klasická „Nerudovská“ otázka – kam s tím (prosím nepřisuzovat tuto otázku nerudnému týpkovi, ten s ní nemá nic společného, leda snad to, že tu a tam bije jak lev o mříže, když jej tíží zemská tíže). A jsme zase zpět u létajících joggínů, my se jich snad dneska nezbavíme, a to je teprve 31.12.

To mají oba z toho, že pořád někde běhají – tedy oni už prý jen joggují, protože na to, aby dali za hodinu 10 kilometrů a mohli být připuštěni mezi běžce, nemají. Takže si vymysleli tu fintu s létáním. Protože, když se zjeví před očima nějakému běžci či běžkyni, ti v němém úžasu zcepení a našim milým filutům nedá práci v poklidném tempu joggingu frnknout. Což pak v postižených vyvolává dojem, že viděli letět velmi velkou rychlostí po obloze dva joggíny, nebo to jen tak říkají, aby neztratili prestiž běžců.

A je to venku. Co? No to, že když chce joggín vyhrát nad běžcem, musí mu předvést něco ze světa snů a fantazie, aby jej uzemnil (přišpendlil na zem), a sám si pak odlétl nepozorovaně do světa svých snů, své fantazie, protože co si budeme povídat, jogging i běh oba tyto stavy v člověku probouzí. Popravdě je to mnohem intenzivnější, neboť „pravdivé“, než si šlehnout nějakou zdraví škodlivou drogu.

Až poběžíte o silvestrovské půlnoci ven, abyste odpálili pár dělbuchů, rachejtlí, bengálských ohňů a já nevím, co všechno se dneska odpaluje a podpaluje, dejte bacha, abyste nesestřelili Miloše s Pavlem letící vám při své nekonečné konverzaci nad hlavou, mohlo by se stát, že by vám na tu hlavu spadli, a to bych opravdu nikomu nepřál, protože komu by se to natrefilo, toho by postihlo šílenství nekonečné a nikdy nekončící radosti z běhu – pardon – z joggingu!

Miloš Škorpil foto

Hodnoť článek

5 z 5 hvězd líbí se mi (7 hodnocení)

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

Střezte se běhu

všechny články Střezte se běhu

Anketa – hlasuj i ty!

V jaké značce běžeckých bot vběhnete do běžecké sezóny 2017

Běžecká sezóna sice nikdy nekončí a tak vlastně ani nikdy nezačíná, prostě běháme furt. Přesto začátek března se bere jako její pravý začátek. Zajímalo by nás, jaká značka je vaše současná srdcovka a tak jí dáte přednost před ostatními značkami na trhu.

adidas92
Asics130
Brooks18
Inov-854
Icebug5
Hoka One22
Mizuno55
Newton5
NB22
Nike59
Salming356
Salomon41
Scott3
Vibram Fivefingers8
Vivobarefoot5
Zoot5
Jiné, zde neuvedené značce48
Běhám bos, bot netřeba14
ON6

kde se diskutuje

  • Pět dní do půlmaratonu. Den posledního soudu nebo poslední zkoušky : uplna parada na tychto clankoch je to, ze v nedelu pobezim svoj prvy polmaraton v Bratislave a tak…»
  • ZASAŽEN ŠÍPEM BĚH : Milosi,velmy hesky clanek.Tak si te pamatuji.... »
  • Nováček, ne však nezkušený : O jakou akci jde prosím? :) Dle povědomé tváře na fotce a data hádám, že pilsentrail – radec…»
  • Bolest kloubů. Jak jí předcházet, co s tím, když už omezuje náš pohyb? : Ahoj, na bolest kloubů je nejlepší koňská mast... doporučuji :-) používám ji často :-) »
  • Vápník – proč nám chybí a co to s námi dělá : tablety vapniku nebrat, sumivky uz vubec, ze dobre chutnaji ha ha,umele sladidla,zvyraznovace…»

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků