logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

Lekce joggingu aneb když létat jde tak snadno

Lekce joggingu aneb když létat jde tak snadno

Tak je to tu zas! Tak jako každý rok se na Nový rok objeví na obloze vznášející se joggíni. Dosud se soudilo, že to má něco společného s magickým datem 1.1. (čti 1 + 1) a magickým časem 00:00 (oba zkřížili nohy ze zcela pochopitelných důvodů), kdy je vzduch prosycen bublinkami z šampaňského, které obloudí smysly nejednoho běžce či běžkyně.

Běžecká škola se tomu rozhodla přijít na kloub a tak vyslala své dva největší experty na jogging, aby celou věc prošetřili. Výsledky pátrání samozřejmě ještě nemůžeme zveřejnit, vždyť vlastní výzkum ještě ani nenastal. Dosud probíhá jen jeho teoretická příprava. Nic méně, teda spíš nic, než méně, se už nyní zdá, že nade vší pochybnost jde o Reklamu jak Brno na právě jimi již několik let chystanou knihu: Lekce z joggingu aneb radost na každém kroku, kterou před třemi týdny dokončili a nyní se ji konečně chystají vydat.

Tímto by, zdá se, mohl příběh létajících joggínů, objevujících se poslední 4 roky vždy na Nový rok přesně v 00:00 na obloze, skončit. Mohl, ale nejspíše neskončí, protože než se jim podařilo dát dohromady první společný text, tak si každý z nich psal do šuplíku textíky další. A tak je nabíledni klasická „Nerudovská“ otázka – kam s tím (prosím nepřisuzovat tuto otázku nerudnému týpkovi, ten s ní nemá nic společného, leda snad to, že tu a tam bije jak lev o mříže, když jej tíží zemská tíže). A jsme zase zpět u létajících joggínů, my se jich snad dneska nezbavíme, a to je teprve 31.12.

To mají oba z toho, že pořád někde běhají – tedy oni už prý jen joggují, protože na to, aby dali za hodinu 10 kilometrů a mohli být připuštěni mezi běžce, nemají. Takže si vymysleli tu fintu s létáním. Protože, když se zjeví před očima nějakému běžci či běžkyni, ti v němém úžasu zcepení a našim milým filutům nedá práci v poklidném tempu joggingu frnknout. Což pak v postižených vyvolává dojem, že viděli letět velmi velkou rychlostí po obloze dva joggíny, nebo to jen tak říkají, aby neztratili prestiž běžců.

A je to venku. Co? No to, že když chce joggín vyhrát nad běžcem, musí mu předvést něco ze světa snů a fantazie, aby jej uzemnil (přišpendlil na zem), a sám si pak odlétl nepozorovaně do světa svých snů, své fantazie, protože co si budeme povídat, jogging i běh oba tyto stavy v člověku probouzí. Popravdě je to mnohem intenzivnější, neboť „pravdivé“, než si šlehnout nějakou zdraví škodlivou drogu.

Až poběžíte o silvestrovské půlnoci ven, abyste odpálili pár dělbuchů, rachejtlí, bengálských ohňů a já nevím, co všechno se dneska odpaluje a podpaluje, dejte bacha, abyste nesestřelili Miloše s Pavlem letící vám při své nekonečné konverzaci nad hlavou, mohlo by se stát, že by vám na tu hlavu spadli, a to bych opravdu nikomu nepřál, protože komu by se to natrefilo, toho by postihlo šílenství nekonečné a nikdy nekončící radosti z běhu – pardon – z joggingu!

Miloš Škorpil foto

Hodnoť článek

5 z 5 hvězd líbí se mi (7 hodnocení)

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

Střezte se běhu

všechny články Střezte se běhu

Anketa – hlasuj i ty!

Vize pro rok 2017

Rok 2017 na sebe nedá dlouho čekat, Novoroční předsevzetí jakbysmet. Zatímco vize předpokládá dlouhodobost, Novoroční předsevzetí se vyznačují jepičím životem. Aby se Novoroční předsevzetí stalo prvním krokem k naplnění vize, je třeba si ho pořádně rozmyslet, i když znám spoustu lidí, kteří na druhou stranu tak dlouho přemýšlí a zvažují vše pro a proti, že než vše zváží, uteče pár let. Takže zvažujte pečlivě, ale dejte si časový limit na start. Jako nejlepší limit se jeví 1.1.2017, tak běžíme na to, co vy na to. Kterým směrem byste rádi v roce 2017 byli rádi, aby se ubírala vaše vize 2017?

Zlepšení či udržení zdraví37
Zlepšení nebo udržení fyzické kondice96
Více času na sebe11
Více času na rodinu6
Více času na přátele2
Více času na sebe a na rodinu11
Být víc sám (sama) sebou32

kde se diskutuje

  • Běhání v zimě a mrazu se není třeba bát! Šest zásad pro běhání v zimě a mrazu : nemáte někdo zkušenost s během maratonu v zimě ? »
  • Čtyřicet důvodů, proč milovat běh : Zdravím Vás, běh a celkově cvičení je super věc. Velmi zajímavé jsou nově objevené spojitosti běhu…»
  • Být zdravý a v kondici. Koho a co všechno to v našem životě ovlivňuje. Cooperův test. Čtrnáctý tip Běžecké školy pro váš lepší běh : V tabulke muži 30 – 39 let, průměrný, je chyba (1900 – 1299 m), spravne ma byt 1900…»
  • Ještě jednu písničku … a tuhle taky musím : Já jsem tak poctivý (čti: zblblý :-)), že jsem dělal kliky už i o půl druhé v noci ... :-) »
  • Běžecký tréninkový plán Miloše Škorpila na třetích 13 týdnů běžeckého roku. Čtvrtletní zaměřovací trénink na maraton : Pán Škorpil, v tomto pláne odporúčate bežať dlhý beh na úrovni 82 % TF max. (okrem rozklusu a…»

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků