logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

Novoroční výběh Běžecké školy a Dámského běžeckého klubu do roku 2014 pro KOSa

Novoroční výběh Běžecké školy a Dámského běžeckého klubu do roku 2014 pro KOSa

První Novoroční výběh začal způsobem, jakým se běhá nejslavnější silvestrovský běh na světě, a sice Silvestrovský běh v Brazilském São Paulo, kde startující vybíhají v posledních minutách roku starého, aby se radovali v cíli již v roce novém. Stejným způsobem to pojala Lada Bízová v Brně.

Rychlá navigace [zobrazit]

Obsah [skrýt]

 1. Lada Bízová
 2. Víťa Drtinová
 3. Ida Vohryzková
 4. Helena Hudečková
 5. Iva Nka – Velká Británie
 6. Jiří Holec
 7. Šárka Vítková
 8. Jitka Matějcová Dohnalová
 9. Monika Chocová
 10. Oldřich Vidlák
 11. Lenka Zbuzková
 12. Pánská jízda – Platan, Metoděj, Christian, Agas
 13. Lucie, Jindřich, Tom
 14. Hanka Sirová
 15. Belo Spišák – Košice
 16. Mudr. Hana Hauserová
 17. Jaroměřští vyběhanci
 18. Stříbrský Součci
 19. Peter a Fero Galik a Nízké Tatry
 20. Michaela Polišenská a Katka Šumberová
 21. Radim Novotný
 22. Roman Minarovič
 23. David Šeterle
 24. Jiří Gono
 25. Radka Merhoutová
 26. Jiří Syrovátko
 27. Jan Stejskal
 28. rozbehnito.cz

Lada Bízová

Lada Bízová

Dopoledne jsem byla na silvestrovském běhu u nás v Brně a umanula jsem si, že v noci do nového roku prostě vběhnu. V půl dvanácté starého roku jsem vyběhla na svou oblíbenou trasu, přičemž jsem věděla, že zhruba o půlnoci budu na kopci nad Brnem. Povedlo se, zdolala jsem kopec a vtom to začalo střílet, jásat z oken..., na obloze – nádhera! Na chvíli jsem se zastavila, abych se pokochala a abych tu sílu okamžiku prožila, zamávala jsem těm, kteří možná také někde běží... Se slzami v očích jsem vbíhala do toho nového roku a prosila, aby byl dobrý... V půl jedné nového roku jsem přiběhla domů, kde jsem si přiťukla s mými rodiči.

Víťa Drtinová

Zřejmě jako jedna z prvních se hlásím z novoročního výběhu. S ucpaným nosem jsem si dala na Ládví a v Ďáblickém lese krásných, pomalých 7,5 km. :-). Pro účely KOSu zaokrouhluji na 10 a povyšuji je na závodní km, takže násobím 5. :-D.

Ida Vohryzková

Ida Vohryzková

Zdravíme z Adolfova v Krušných horách. Vyběhli jsme pünktlich v 10:00, bylo to trošku po včerejšku napínavý, ale krásně jsme se vyvětrali, díky za ten nápad a všechno nejlepší do nového roku!

Helena Hudečková

Helena Hudečková

Zdravím ze Sezimova Ústí u Tábora. V rámci dokumentace novoročního charitativního vyběhnutí všech příznivců Běžecké školy posílám fotku z konce dnešního běhu, a hlásím 10,53 km. Penízky zaslány. Jsem moc zvědavá kolik toho společně naběháme. Běhu zdar

Iva Nka – Velká Británie

Ranních 8 km na okruhu East Leake-Gotham, Velká Británie

Ranních 8 km na okruhu East Leake-Gotham, Velká Británie

Jiří Holec

Jiří Holec

Posílám běžecké pozdravy ze svého ranního výběhu mezi Hradcem Králové a lázněmi Bohdaneč. Moc krásná příroda, moc krásné místo.

No mě by teda moc zajímalo, jak tuhle fotku Jirka udělal. Se mi zdá, že je pěknej kouzelník, už jenom takhle vyskočit. – Nerudný Týpek

Šárka Vítková

 Nový rok přivítán, přejeme všem spoustu krásných kilometrů. Dnešní jogging pro KOS

Nový rok přivítán, přejeme všem spoustu krásných kilometrů. Dnešní jogging pro KOS

Jitka Matějcová Dohnalová

Jitka, Aleš a Martin

Novoroční vyběhnutí pro KOSa v Hradci Králové s úžasnou návštěvou z Hluboček. 9,3 km v pohodě za 1:03 po milované Hradečnici/Písečnici – zdravíme Vás — s uživateli Aleš PříborskýMartin Dohnal. A v poledne jsme bouchli šampáňo, aby se všem přátelům vyhýbaly úrazy, sloužilo zdraví a mohli jsme se setkávat! Korunky posíláme.

Monika Chocová

Monika Chocová

Zdravím KOSáky z Dýšiny – Nové Huti (Plzeňský kraj) – 5,72 uběhnutých km pro vás do nového roku, kéž v něm máte hodně důvodů k radosti :)

Oldřich Vidlák

Oldřich Vidlák

Přeji hodně úspěchu v tom novém roce a posílám tedy můj novoroční běh :-) bohužel žádnou fotku jsem nezvládl pořídit tak alespoň mapu kde se běželo ;-) A zároveň chci poděkovat za vaši www stránku. Našel jsem tam velmi hodně užitečných rad, které jsou podle mě k nezaplacení.

Lenka Zbuzková

Lenka Zbuzková

V 10 na 10. Posílám novoročně-velikonoční pohlednici z Prahy Milíčova. Nebojte se v novém roce taky zastavit, nic vám neuteče.

Šťastný nový rok!

Pánská jízda – Platan, Metoděj, Christian, Agas

Pánská jízda – Platan, Metoděj, Christian, Agas

Tak jsme se přidali jako „pánská jízda“ – start v 00:20 od Kolafů ve F. Lázních, průběh lázněmi, výběh na Komorní hůrku, krátká modlitba na vrcholu a návrat na místo startu. Složení: Platan, Metoděj, Christian, Agas; délka: 8 km; čas: 50 minut

Lucie, Jindřich, Tom

Lucie, Jindřich, Tom

Výběh a výšlap v jednom a pozdravení i poděkování z Krásné od nás i od KOSa Tom běžel a my donesli procházkou betlémské světlo, které udržujeme od Štědrého dne, na Újezdský hřbitov cca 8,5 km x 3 :)

Hanka Sirová

Hanka Sirová

Nevyběhly jsme ráno, ale až nyní. Ale vyběhla jsem pravou nohou a s memu srdci tolik milým člověkem a to se svoji dcerou:-)

Belo Spišák – Košice

Belo Spišák

Kosice... obednajsi lahky vyklus v lesoparku na Furci. Potesilo, ze som stretol celkom dost bezcov.

Mudr. Hana Hauserová

Běžecký klan Hauserů

Tak náš rodinný novoroční výběh vypadal takto: 1. já v 11 hodin Královské Poříčí – Sokolov a zpět celkem 5,2 km; 2. já, manžel Jirka, synové Jirka a Pavlík Novoroční běh kolem Lokte 4 x 2,6 km; 3. manžel Jirka z Lokte do Královského Poříčí 7 km. Celková bilance 22,6 km. Byla to paráda, hlavně ten běh s dětma. Posíláme příspěvek na učet o.s. KOS.

Jaroměřští vyběhanci

Jaroměřští vyběhanci

AHOJ pět vyběhanců běželo kolem Jaroměře. Start v Jaroměři 1.1.2014 v 10:00 hod.,vzdálenost 14km, čas 1:24 hod. Děkujeme – Jaroměřští vyběhanci: Eva, Hanka, Honza, Franta, Roman.

Stříbrský Součci

Součci vyběhli v půl čtvrté, ve složení jeden muž, dvě ženy a jedna fenka. Uběhli jsme šest kilometrů, dokumentaci nemáme

Peter a Fero Galik a Nízké Tatry

Peter a Fero Galik a Nízké Tatry

Dnes sme si s otcom zabehli na Kozí kameň. Je to najkrajší a najvyšší kopec v našej časti Nízkych Tatier. Dali sme si 30 km behu v oblakoch.

Michaela Polišenská a Katka Šumberová

Michaela Polišenská a Katka Šumberová

Lehký výběh s Katkou Šumberovou v okolí Skalky 10 km

Radim Novotný

Radim Novotný

Přiznám se, že jsem dnes ráno také vyběhnul. Moc jsem na to myslel už od Silvestrovského odpoledního výběhu, abych ten první den nového roku začal pořádně. Vyrazil jsem už v půl desáté (doufám, že ulitý start v tomto případě není na závadu) a opravdu jen tak lehce. Přestože po ránu vždy vyrážím bez snídaně, tentokrát to bylo jinak. Vzbudil jsem se s hladem a tak jsem si něco dal – od večera pěkně proleželý tatarák a dvě topinky s česnekem. Tomu prostě nedokážu odolat. Vím, není to nejlepší snídaně před během, ale budiž mi odpuštěno – topinky byly nasucho.

Vlastní běh – v mém případě spíše takový lehký klus – mi připadal zpočátku docela jako blbý vtip. Proto jsem nabral nejkratší cestou směr les a lesní cestou vyrazil směr Svojkovice. Ale když jsem po chvíli dorazil "pejskaře" při venčení, tak jsem "držel fazónu", abych nevypadal jak opilec vyběhávající kocovinu. Najednou se to nějak "provalilo" a už to šlo tak nějak v pohodě. I přesto jsem to nepřeháněl, bylo to jen 4 tam a 4 zpět, tedy celkem 8 km. To je taková moje úplně nejmenší vzdálenost, na kterou se oblékám a vyrážím. Ale dnes to bylo jiné – myslel jsem na ostatní, kolik jich asi kde zrovna běží, vzpomněl jsem si na 24 ve FL. Stopy společných kilometrů při letošní štafetě a ve FL jsou hluboko v srdci otisknuté.

Byl jsem sám, protože zbytek rodiny bojuje s nachlazením (které automaticky jako vždy svalují na mne). Po návratu jsme koukali na televizi na ČT sport, kde zrovna dávali Tou mého života s naším kamarádem, velice úspěšným cyklistou Jiřím Ježkem. Bylo to velice krásné a inspirující, doporučuji všem.

Pak rychle obléknout na kolo a vyrazit. Z Rokycan na nedaleký vrchol Žďár se na Nový rok jede závod pro cyklisty a nebo pro běžce. Je to takový sprint – asi 4 km / přes 200 m převýšení celkem, napřed skoro po rovině a pak najednou "trhák" stezkou k vrcholu. Chtěl jsem se podívat, ale měl jsem to jen tak tak. No a potom jsem pokračoval, byly z toho 2 hodinky a přes 40 velmi pohodových km.

Nyní sedím u počítače, píšu a tak trochu přitom bilancuji rok 2013. Na kole je to stejně jako v roce předchozím (6700 km), ale v běhání jsem se hodně "polepšil" – 1124 km oproti předchozím 400. A to přes léto jsem vyběhnul třeba jen 2x za měsíc.

Prostě běh byl pro mne jen doplněk, když se nechtělo za špatného počasí na kole. Po letošním roce je to pro mne ale plnohodnotná aktivita. A to vše díky Vám, díky Běžecké škole, díky všem běhajícím lidem, které jsem poznal.

Roman Minarovič

Roman Minarovič

Ahojte, želám Vám všetko najlepšie v novom roku. Veľa zdravia, km a málo zranení. Môj Novoročný výbeh v Javorníkoch 31km/ 985 m+ – 3:58 hod. Tu je pár fotečiek.

David Šeterle

David Šeterle

Děkuji za výborný nápad – podnítil mě k běhu, který bych jinak rozhodně nepodstoupil. Krása. Tmavá – rozhledna na hoře Tábor po výběhu. Z Nové Vsi nad Popelkou na horu Tábor u Lomnice nad Popelkou a zpět. Svých prvních 12 km v roce 2014 jsem v rámci „Vyběhnutí do roku 2014“ s Běžecká škola Miloše Škorpila a Dámským běžeckým klubem, věnoval Nadaci TABOR. Z Nové Vsi nad Popelkou na horu Tábor: ráno, svítání, mlžný opar a ke svému překvapení objevuji křížovou cestu se 13 krásnými vyobrazeními. Tak vám přeji v roce 2014 šťastné stovky vašich uběhnutých km“.

Jiří Gono

Jiří Gono

Dnes jsem v Praze – Vysočanech vyběhl později než v 10 hod., ale přece... Běhání mě po dvaceti letech chytlo letos v listopadu s cílem zhubnout a získat zpět vytrvalost. Před 20ti lety jsem zaběhl 3 km za 10 minut a 12 sekund, letos to bylo vice než 2x tolik... Běhám se špatnýma botama, dýchám mělce, po běhu si dam někdy pivo, čili vše špatně, ale o to vice mě to baví a mam ho moc rad. Dokonce vice než zamlada, důkaz viz foto:-).

Radka Merhoutová

Luby u Chebu

Běžecký pozdrav z Lubů u Chebu. Novoroční výběh byl sice po silvestrovské bujaré oslavě trošku náročnější, ale po zdolání 6 km to byl skvělý pocit.

Jiří Syrovátko

Jiří Syrovátko

Přeji vše nejlepší v Novém roce a posílám fotku z dnešního novoročního výběhu – v okolí Johnston Ridge na Mt. St. Helens, nakonec jsem tam proběhal 30km, pak ještě dole kolem břehu Coldwater lake. Nádherné počasí, sice se to na konci trošičku zatáhlo, ale při odjezdu se odehrálo neskutečné divadlo – sopka byla na minutu nasvícená rudě zapadajícím sluncem.

Jiří Syrovátko

Tenhle den stál prostě za to, a to jsem ráno nevěděl, jestli vůbec budu schopný něco uběhnout, ne že by oslavy Silvestra, ale den předtím, mě chytla nějak pravá noha na nártu a moc nechybělo, a seděl jsem na hotelu... Ale naštěstí jsem tomu domluvil, a jak jsem ráno zmerčil, že nahoře vychází slunce, zatímco dole v Portlandu mlha, nic mě nezastaví

Jan Stejskal

Jan StejskalZdravím všechny nadšené běžce. I já jsem dnes vyběhl vstříc běžeckým zážitkům v roce 2014. V roce uplynulém jsme s manželkou přivedli na svět budoucího maratonce (pokud po mě zdědí radost z běhu, zatím ale ještě neudělal ani první krůček a tak jsem dnes v okolí pražských Koloděj vyběhl sám. Přeji všem co nejvíce zdárných kilometrů a hlavně to štěstí, kterého není nikdy dost.

rozbehnito.cz

rozbehnito.cz

Vím, že je to zbytečné, ale spíš proto, abyste nemuseli složitě hledat, připomínám, že kromě toho, že tímto společným výběhem vybíháme dnes symbolicky, i když každý jinde – společně, že běžíme i pro dobrou věc, a sice pro osvětové společenství KOS, které nám tak skvěle pomohlo uspořádat Františkolázeňskou 24hodinovku pro „Achillovu Patu“. Za tu jejich skvělou práci, za tu všechnu radost, kterou nám po celých 24 hodin poskytovali, se všemi zapojenými dobrovolníky z VOŠ a SZŠ Cheb, je to to nejmenší, jak jim to můžeme vrátit.

Můžete ale přispět na jakoukoliv vám blízkou organizaci, která má ve svém vínku pomáhat.

V případě, že poběžíte pro o. s. KOS, tak svůj novoroční příspěvek pošlete na číslo transparentního účtu: 2500479686/2010. Pohyby na účtu budete moci sledovat zde.

Spousta z vás přidává své příspěvky k dnešnímu společnému Novoročnímu výběhu na akci na FB Běžecké školy, zrovna tak, tomu bylo i s Ivou. Takže pokud chcete být v obraze, zaběhněte i na link.

Miloš Škorpil foto
Novoroční výběh Běžecké školy a Dámského běžeckého klubu do roku 2014 pro KOSa Novoroční výběh Běžecké školy a Dámského běžeckého klubu do roku 2014 pro KOSa Novoroční výběh Běžecké školy a Dámského běžeckého klubu do roku 2014 pro KOSa Novoroční výběh Běžecké školy a Dámského běžeckého klubu do roku 2014 pro KOSa Novoroční výběh Běžecké školy a Dámského běžeckého klubu do roku 2014 pro KOSa Novoroční výběh Běžecké školy a Dámského běžeckého klubu do roku 2014 pro KOSa Novoroční výběh Běžecké školy a Dámského běžeckého klubu do roku 2014 pro KOSa Novoroční výběh Běžecké školy a Dámského běžeckého klubu do roku 2014 pro KOSa Novoroční výběh Běžecké školy a Dámského běžeckého klubu do roku 2014 pro KOSa Novoroční výběh Běžecké školy a Dámského běžeckého klubu do roku 2014 pro KOSa Novoroční výběh Běžecké školy a Dámského běžeckého klubu do roku 2014 pro KOSa Novoroční výběh Běžecké školy a Dámského běžeckého klubu do roku 2014 pro KOSa Novoroční výběh Běžecké školy a Dámského běžeckého klubu do roku 2014 pro KOSa Novoroční výběh Běžecké školy a Dámského běžeckého klubu do roku 2014 pro KOSa Novoroční výběh Běžecké školy a Dámského běžeckého klubu do roku 2014 pro KOSa Novoroční výběh Běžecké školy a Dámského běžeckého klubu do roku 2014 pro KOSa Novoroční výběh Běžecké školy a Dámského běžeckého klubu do roku 2014 pro KOSa Novoroční výběh Běžecké školy a Dámského běžeckého klubu do roku 2014 pro KOSa Novoroční výběh Běžecké školy a Dámského běžeckého klubu do roku 2014 pro KOSa Novoroční výběh Běžecké školy a Dámského běžeckého klubu do roku 2014 pro KOSa Novoroční výběh Běžecké školy a Dámského běžeckého klubu do roku 2014 pro KOSa Novoroční výběh Běžecké školy a Dámského běžeckého klubu do roku 2014 pro KOSa Novoroční výběh Běžecké školy a Dámského běžeckého klubu do roku 2014 pro KOSa Novoroční výběh Běžecké školy a Dámského běžeckého klubu do roku 2014 pro KOSa Novoroční výběh Běžecké školy a Dámského běžeckého klubu do roku 2014 pro KOSa Novoroční výběh Běžecké školy a Dámského běžeckého klubu do roku 2014 pro KOSa Novoroční výběh Běžecké školy a Dámského běžeckého klubu do roku 2014 pro KOSa

Hodnoť článek

4 z 5 hvězd lepší (8 hodnocení)

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

Honza Stejskal | 3. 1. 2014 10.47 hod. | 62.168.7.xxx
Fotku v galerii mám, ale moje novoroční blahopřání ne :(

fotoMiloš Škorpil: Honzo, díky za upozornění a zároveň přijmi omluvu za to, co se mi stává tak maximálně jednou za 10 let :)

Radim Novotný | 2. 1. 2014 10.20 hod. | 77.48.255.xxx
Miloši, prosím o opravu mého jména. Jako malý kluk jsem chtěl občas jiné jméno, ale nyní v mém věku už jsem si zvykl. . . Díky

fotoMiloš Škorpil: Radime, promiň, už jsem ti jméno vrátil :)

Radim Novotný | 2. 1. 2014 10.20 hod. | 77.48.255.xxx
Miloši, prosím o opravu mého jména. Jako malý kluk jsem chtěl občas jiné jméno, ale nyní v mém věku už jsem si zvykl. . . Díky

fotoMiloš Škorpil: Radime, promiň, už jsem ti jméno vrátil :)

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

Běžecké akce

všechny články Běžecké akce

Anketa – hlasuj i ty!

kde se diskutuje

 • Správný střih a správná podpora. Nová kolekce podprsenek NIKE PRO BRA : Já osobně si myslím, že stačí i levnější podprsenka, ale hlavně funkční. Jinak já ji kupovala tady…»
 • Tréninkový plán na zhubnutí nejen pro výkonnostní běžce a běžkyně : Ahoj, narazil jsem nedávno na tento trénink. Zatím mám za sebou 2 běhy a líbí se mi to. Jenom mi…»
 • Běžecká čítanka Miloše Škorpila : Adélo, bohužel Běžecká čítanka je už několik let beznadějně vyprodaná a její nové vydání se…»
 • Běžecká čítanka Miloše Škorpila : Dobrý den, sháním knihu Běžecká čítanka Miloše Škorpila, můžete mi prosím někdo poradit, kde ji…»
 • Only one? : To je dobré jako povídka od Oty Pavla. »

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků