logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

Leden – vybíháme si splnit své sny a Novoroční předsevzetí

Leden – vybíháme si splnit své sny a Novoroční předsevzetí

Nový rok už má za sebou prvních pět dní. Většinou na Běžecké škole přinášíme v pondělí článek s odborným obsahem, dnes však učiníme výjimku a zaběhneme spíše do „sebe“, i proto, abychom si připravili cestu pro dny příští. Pro to, aby rok 2014 byl tím, o němž budeme moci za 360 dní říci: „Byl to šťastný života běh“.

Rychlá navigace [zobrazit]

Obsah [skrýt]

  1. Povinná četba pro ty, co jsou pevně rozhodnuti, věří tomu, že Tentokrát už to zvládnu!
  2. Běžecké tréninky, semináře, soustředění

Ti, co již objevili, že na Běžecké škole vychází každý den jedno zamyšlení, objevili v levém sloupci „chlíveček" nazvaný motto dne, vědí. Vědí, že byť jsou stránky Běžecké školy převážně o běhání a hýbání se vůbec, jsou to i stránky, na nichž se vydáváme do nitra sebe, do nitra člověka, do nitra dění kolem nás.

Je to dáno mým pohledem na svět. Je to dáno tím, že život vidím spíše jako dlouhou – nikdy nekončící cestu, než jako trasu, kterou přerušují četné body (dílčí cíle, občerstvovací stanice, vrcholy pohoří, počet návštěvníků stránek, počet lajků na FB…).

Tento pohled na svět mi umožňuje „vidět" každý svůj krok, každý svůj čin jako pokus o „dosažení“, nikoli jako jedinou možnost „dosažení“. Dost často se stane, že pokus nevyjde. Měl bych proto po každém neúspěšném pokusu upadat do trudnomyslnosti a užírat se, že jsem packal? Ne! Prostě příští svůj pokus se pokusím oprostit od toho, co vedlo k selhání při mém pokusu předchozím.

Vím, že tohle většina lidí chápe, ale zbytečně mnoho času věnují myšlenkám na to, jak to udělat, aby byl hned první pokus úspěšný, než aby jednoduše a prostě – udělali první krok. Člověk ve snaze „neztrácet" čas, ztratí spoustu času přípravami, neuvědomuje si, že při stoupání na vrchol existuje cosi, co velmi dobře znají horolezci a co se nazývá výšková nemoc. Výškovou nemoc si způsobíte tím, že nepřizpůsobíte tempo výstupu nahoru schopnosti adaptace vašeho těla na změnu nadmořské výšky. Není od věci vědět, že výškovou nemoc si může „uhnat" i zkušený horolezec, který byl již ve vysokých nadmořských výškách mnohokrát a tak by se mohlo zdát, že problém přizpůsobování se nadmořské výšce může přeskočit.

Omlouvám se, zda vás připravuji svými úvahami o váš drahocenný čas, ale dělám to zcela záměrně, abyste si uvědomili hned na počátku roku, že nic se nedá uspěchat. Že pokud člověk nepracuje na své fyzické kondici, na svém zdraví dlouhodobě – nepostupuje dopředu a nahoru drobnými krůčky, nemůže chtít zbořit hradby (špeky), které si kolem sebe vystavěl, hned. Prostě musí vzít velmi ostrý nůž (nůž, jehož střenka je vyrobena z oceli tvrzené trpělivostí, vytrvalostí, odhodláním), a postupně odřezávat štráfek po štráfku, až vám na těle zbyde jen tolik tuku, kolik je ho třeba, aby vám nebyla zima a byly jím chráněny orgány, jež chrání.

V závěru roku minulého a v předcházejících dnech roku letošního už jsem si připravil, tedy pro vás připravil, půdu – návody a rady, jak byste měli postupovat, pokud je vaším cílem mít život ve svých rukách, být zdravý a v kondici, rozeběhnout se, vyjít za svými sny, předsevzetími, tak aby vaše cesta za jejich naplněním neskončila prakticky dříve, než opravdu začne.

Povinná četba pro ty, co jsou pevně rozhodnuti, věří tomu, že Tentokrát už to zvládnu!

Chůze či běh jsou nejlevnější cestou ke zdraví a fyzické kondici. Roční tréninkový plán Miloše Škorpila pro všechny, kteří dosud spali či vzývali GAUČOVÉHO DÉMONA

Manažerem svého zdraví a své kondice

Běžecký tréninkový plán na prvních 13 týdnů běžeckého roku

Dvacetitýdenní tréninkový plán Miloše Škorpila na 5 a 10 kilometrů

Běžecké tréninky, semináře, soustředění

Pokud dáte spíše přednost praxi, nebo praxi spojené s teorii, tak bych vás rád pozval na své tréninky, které povedu pro členy PIM Running clubu, každé pondělí a středu od 18, či 18:30. Kromě tréninků pak bude Běžecká škola pořádat 1x za čtrnáct dní semináře zaměřené na běžecký trénink a témata s ním spojené. První seminář proběhne v Running Mallu 14.1.2013 od 18:00 a jeho tématem bude: Jak si připravit tréninkový plán. Délka semináře bude cca 3 hodiny a jeho cena, kterou zaplatíte přímo na místě, bude 500,- Kč.

První letošní běžecké soustředění Běžecké školy proběhne od 26. února do 2. března ve Františkových Lázních, v hotelu Francis. Ještě pár míst zbývá, takže kdo přiběhne dřív, ten s námi poběží.

Přejeme vám krásný a naplněný rok 2014 – Miloš a Dana Škorpilovi

Miloš Škorpil foto

Hodnoť článek

5 z 5 hvězd líbí se mi (8 hodnocení)

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

seriál Memovy rozmluvy o životě

Anketa – hlasuj i ty!

Vize pro rok 2017

Rok 2017 na sebe nedá dlouho čekat, Novoroční předsevzetí jakbysmet. Zatímco vize předpokládá dlouhodobost, Novoroční předsevzetí se vyznačují jepičím životem. Aby se Novoroční předsevzetí stalo prvním krokem k naplnění vize, je třeba si ho pořádně rozmyslet, i když znám spoustu lidí, kteří na druhou stranu tak dlouho přemýšlí a zvažují vše pro a proti, že než vše zváží, uteče pár let. Takže zvažujte pečlivě, ale dejte si časový limit na start. Jako nejlepší limit se jeví 1.1.2017, tak běžíme na to, co vy na to. Kterým směrem byste rádi v roce 2017 byli rádi, aby se ubírala vaše vize 2017?

Zlepšení či udržení zdraví39
Zlepšení nebo udržení fyzické kondice106
Více času na sebe14
Více času na rodinu6
Více času na přátele2
Více času na sebe a na rodinu11
Být víc sám (sama) sebou37

kde se diskutuje

  • Život neběží vždycky podle (tréninkového) plánu : Je to malichernost, ale jak dobře Vám rozumím ... :-) »
  • Běhání v zimě a mrazu se není třeba bát! Šest zásad pro běhání v zimě a mrazu : nemáte někdo zkušenost s během maratonu v zimě ? »
  • Čtyřicet důvodů, proč milovat běh : Zdravím Vás, běh a celkově cvičení je super věc. Velmi zajímavé jsou nově objevené spojitosti běhu…»
  • Být zdravý a v kondici. Koho a co všechno to v našem životě ovlivňuje. Cooperův test. Čtrnáctý tip Běžecké školy pro váš lepší běh : V tabulke muži 30 – 39 let, průměrný, je chyba (1900 – 1299 m), spravne ma byt 1900…»
  • Ještě jednu písničku … a tuhle taky musím : Já jsem tak poctivý (čti: zblblý :-)), že jsem dělal kliky už i o půl druhé v noci ... :-) »

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků