logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

Leden – vybíháme si splnit své sny a Novoroční předsevzetí

Leden – vybíháme si splnit své sny a Novoroční předsevzetí

Nový rok už má za sebou prvních pět dní. Většinou na Běžecké škole přinášíme v pondělí článek s odborným obsahem, dnes však učiníme výjimku a zaběhneme spíše do „sebe“, i proto, abychom si připravili cestu pro dny příští. Pro to, aby rok 2014 byl tím, o němž budeme moci za 360 dní říci: „Byl to šťastný života běh“.

Rychlá navigace [zobrazit]

Obsah [skrýt]

  1. Povinná četba pro ty, co jsou pevně rozhodnuti, věří tomu, že Tentokrát už to zvládnu!
  2. Běžecké tréninky, semináře, soustředění

Ti, co již objevili, že na Běžecké škole vychází každý den jedno zamyšlení, objevili v levém sloupci „chlíveček" nazvaný motto dne, vědí. Vědí, že byť jsou stránky Běžecké školy převážně o běhání a hýbání se vůbec, jsou to i stránky, na nichž se vydáváme do nitra sebe, do nitra člověka, do nitra dění kolem nás.

Je to dáno mým pohledem na svět. Je to dáno tím, že život vidím spíše jako dlouhou – nikdy nekončící cestu, než jako trasu, kterou přerušují četné body (dílčí cíle, občerstvovací stanice, vrcholy pohoří, počet návštěvníků stránek, počet lajků na FB…).

Tento pohled na svět mi umožňuje „vidět" každý svůj krok, každý svůj čin jako pokus o „dosažení“, nikoli jako jedinou možnost „dosažení“. Dost často se stane, že pokus nevyjde. Měl bych proto po každém neúspěšném pokusu upadat do trudnomyslnosti a užírat se, že jsem packal? Ne! Prostě příští svůj pokus se pokusím oprostit od toho, co vedlo k selhání při mém pokusu předchozím.

Vím, že tohle většina lidí chápe, ale zbytečně mnoho času věnují myšlenkám na to, jak to udělat, aby byl hned první pokus úspěšný, než aby jednoduše a prostě – udělali první krok. Člověk ve snaze „neztrácet" čas, ztratí spoustu času přípravami, neuvědomuje si, že při stoupání na vrchol existuje cosi, co velmi dobře znají horolezci a co se nazývá výšková nemoc. Výškovou nemoc si způsobíte tím, že nepřizpůsobíte tempo výstupu nahoru schopnosti adaptace vašeho těla na změnu nadmořské výšky. Není od věci vědět, že výškovou nemoc si může „uhnat" i zkušený horolezec, který byl již ve vysokých nadmořských výškách mnohokrát a tak by se mohlo zdát, že problém přizpůsobování se nadmořské výšce může přeskočit.

Omlouvám se, zda vás připravuji svými úvahami o váš drahocenný čas, ale dělám to zcela záměrně, abyste si uvědomili hned na počátku roku, že nic se nedá uspěchat. Že pokud člověk nepracuje na své fyzické kondici, na svém zdraví dlouhodobě – nepostupuje dopředu a nahoru drobnými krůčky, nemůže chtít zbořit hradby (špeky), které si kolem sebe vystavěl, hned. Prostě musí vzít velmi ostrý nůž (nůž, jehož střenka je vyrobena z oceli tvrzené trpělivostí, vytrvalostí, odhodláním), a postupně odřezávat štráfek po štráfku, až vám na těle zbyde jen tolik tuku, kolik je ho třeba, aby vám nebyla zima a byly jím chráněny orgány, jež chrání.

V závěru roku minulého a v předcházejících dnech roku letošního už jsem si připravil, tedy pro vás připravil, půdu – návody a rady, jak byste měli postupovat, pokud je vaším cílem mít život ve svých rukách, být zdravý a v kondici, rozeběhnout se, vyjít za svými sny, předsevzetími, tak aby vaše cesta za jejich naplněním neskončila prakticky dříve, než opravdu začne.

Povinná četba pro ty, co jsou pevně rozhodnuti, věří tomu, že Tentokrát už to zvládnu!

Chůze či běh jsou nejlevnější cestou ke zdraví a fyzické kondici. Roční tréninkový plán Miloše Škorpila pro všechny, kteří dosud spali či vzývali GAUČOVÉHO DÉMONA

Manažerem svého zdraví a své kondice

Běžecký tréninkový plán na prvních 13 týdnů běžeckého roku

Dvacetitýdenní tréninkový plán Miloše Škorpila na 5 a 10 kilometrů

Běžecké tréninky, semináře, soustředění

Pokud dáte spíše přednost praxi, nebo praxi spojené s teorii, tak bych vás rád pozval na své tréninky, které povedu pro členy PIM Running clubu, každé pondělí a středu od 18, či 18:30. Kromě tréninků pak bude Běžecká škola pořádat 1x za čtrnáct dní semináře zaměřené na běžecký trénink a témata s ním spojené. První seminář proběhne v Running Mallu 14.1.2013 od 18:00 a jeho tématem bude: Jak si připravit tréninkový plán. Délka semináře bude cca 3 hodiny a jeho cena, kterou zaplatíte přímo na místě, bude 500,- Kč.

První letošní běžecké soustředění Běžecké školy proběhne od 26. února do 2. března ve Františkových Lázních, v hotelu Francis. Ještě pár míst zbývá, takže kdo přiběhne dřív, ten s námi poběží.

Přejeme vám krásný a naplněný rok 2014 – Miloš a Dana Škorpilovi

Miloš Škorpil foto

Hodnoť článek

5 z 5 hvězd líbí se mi (8 hodnocení)

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

Běžecká poradna

všechny články Běžecká poradna

Anketa – hlasuj i ty!

kde se diskutuje

  • Běžecká škola, jak ji znáte, se stěhuje do archivu : Gratuluji k takovému výkonu a do dalších let držím palce. Ať se daří a vaše články učiní šťastný…»
  • Když je třeba – ZASTAV, když je třeba – BĚŽ DÁL : Miloši díky za další rady. Moc mě to pomáhá při mém běhání. »
  • Křížem krážem Karlovarským krajem : Jenom si dovolím takové drobné doplnění: vložené video „O běhání pro zdraví i pro…»
  • Běh mi zachránil život : Po x letech jsem opět narazila na tento příběh. Příběh, který změnil i mě život jakožto těžkému…»
  • Kurz – Instruktor kondičního běhu : Dobrý den, budete pořádat kurzy teď na podzim 2020. Nebo můžete doporučit kde je to možné? Zajímá…»

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků