logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

Nemáš číslo na půlmaraton?

Nemáš číslo na půlmaraton?

Touto otázkou mě v posledních dnech bombardují přátelé a známí takřka na potkání. Holt už se nějak stačilo rozkřiknout, že pracuji v Running Mallu, domovském to sídle Pražského mezinárodního maratonu. Číslo nemám, ale...

Vím, kde ho sehnat, a ještě si k tomu bytelně zatrénujete. V PIM Běžeckém klubu. Ani v nejmenším nehodlám zahlcovat tento prostor neuměle skrývaným product placementem (když tak si to nalistujte na www.runningmall.cz). Chci se tu podělit o radost z toho, že myšlenka zrodu a rozvoje svým způsobem unikátního, všem zájemcům otevřeného běžeckého klubu si pomalu, ale jistě razí cestu na slunečnou stranu běžecké ulice. Té myšlence jsem uvěřil – jinak bych tu nepracoval. A věřím jí stále víc – jinak bych to sem nepsal, že.

Co se stalo s běžeckým národem? Vánočky jsou sněděné, mísy s cukrovím vyluxované, jarní závody se blíží. Přinejmenším počasí tomu nasvědčuje. Zájem ze strany pohybumilovných lidiček všemožných tvarů, zkušeností a cílů o to, být s námi, tudíž utěšeně stoupá. Jsme za to upřímně rádi. Děvčata v recepci se usmívají, tréninky jsou o další ždibec veselejší . Nadstavbová paleta společenských akcí udávajících zdejšímu počínání klubový rozměr je čím dál bohatší.

Přednášky s panem lékařem Homoláčem se ujaly. Ačkoliv nám v úterý večer při přednášce zaměřené na běžecké zranění převážně hrozil, posléze jsme pokračovali v družném hovoru do půl jedenácté... A skončili jsme u toho, že BĚH je bezvadnej.

Ještě více mě těší, že naši členové, moji nejbližší přátelé, sami jeví zájem o to, strávit společně nějakou tu chvilku i poté, co se osprchují. Takže pro ně připravujeme kupříkladu na příští pátek první (a věřme, že nikoliv poslední) Běžecký večer. Něco dobrého si dáme, rozebereme situaci, a možná, že si pustímenějaké to běžecké motivační video. Pohoda, klídek.

K nejžhavějším novinkám patří i lekce Běžecké jógy v podání Jany Čechové, kvůli níž předposlední lednovou středu na hodinku utichne ruch stále vyhledávanějšího suterénního centra Sport Lounge. Jogíni přece potřebují klid.

Osobně jsem dost zvědavý, co zajímavého nám devětadvacátého poví Petr Vabroušek. O jeho triatlonistických kvalitách není sebemenších pochybností. Když ale uvážím, že na sto kilometrů boje se sněhem a mrazem potřeboval tento vítěz poněkud bláznivého ultramaratonu na Antarktidě o pět minut více než já na totéž v relativním klidu a pohodlí listopadového okruhu ve Františkových Lázních, těžko tomu vůbec uvěřit. Je to velká osobnost českého sportu, podle mého ve světle všemožných atletických či hokejových hvězd neprávem opomíjená. Vážím si toho, že Petr Vabroušek při svém nabitém kalendáři přijal naše pozvání.

Ani tím ještě náš klubový život nekončí. Chystáme se společně vyrážet na vybrané závody. Jakkoliv individuálním sportem běhání je, pocit až vědomí sounáležitosti je něčím, co mě od dobrovolného ukončení fotbalové „kariéry“ přece jenom trochu chybělo.

A ještě bych mohl prásknout, že v únoru se chystáme na víkend na hory. Pravda, nadmořskou výšku jako na afrických náhorních plošinách v naší pahorkatině nenajdeme, jenže Keňani zase nemají sníh. A ten (možná) v Jizerkách mít budeme.

Zkrátka a dobře, začíná to vypadat zajímavě. Prostě klubový život.

Tak co, ještě sháníte číslo na pražský půlmaraton?

Michal "Vydra" Vítů foto
  • přečteno: 6224/6056×

Hodnoť článek

4 z 5 hvězd lepší (15 hodnocení)

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

seriál VYDRA V RUNNING MALLU

Běžecký trénink

všechny články Běžecký trénink

Anketa – hlasuj i ty!

V jaké značce běžeckých bot vběhnete do běžecké sezóny 2017

Běžecká sezóna sice nikdy nekončí a tak vlastně ani nikdy nezačíná, prostě běháme furt. Přesto začátek března se bere jako její pravý začátek. Zajímalo by nás, jaká značka je vaše současná srdcovka a tak jí dáte přednost před ostatními značkami na trhu.

adidas95
Asics133
Brooks19
Inov-856
Icebug5
Hoka One24
Mizuno58
Newton5
NB22
Nike61
Salming365
Salomon41
Scott3
Vibram Fivefingers9
Vivobarefoot5
Zoot5
Jiné, zde neuvedené značce49
Běhám bos, bot netřeba14
ON6

kde se diskutuje

  • Jak se obléci na běh do teplého počasí : Díky za tipy! Já mám oblíbená funkční tílka s podprsenkami a přes ně tílko s obrázkem běhu (aby…»
  • Půlmaraton pod 100 minut se vyplatí : Ta pozadí .... upřesňuji na 3. čtvrtinu. A možná bych se nechal přesvědčit i na 2. Žádný extrém…»
  • Půlmaraton pod 100 minut se vyplatí : Romane, s Karlem je to jistota, ten se kochá rád! Výborná volba! S Joggerem bych si dovolil mírně…»
  • Půlmaraton pod 100 minut se vyplatí : Fanouš je jak kecal z Prodané ... Ale jeho argumenty jsou přímo geniální. Já, ale nebudu dřív doma,…»
  • Půlmaraton pod 100 minut se vyplatí : Pokud je otravná, nezáživná, nudná trať, vyplatí se spěchat do cíle. Ale : pokud je trať hezká,…»

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků