logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

Vždy je důvod vyběhnout. adidas Women’s Challenge se rozebíhá, poběžte s ním, poběžte s námi

Vždy je důvod vyběhnout. adidas Women’s Challenge se rozebíhá, poběžte s ním, poběžte s námi

Některé momenty se do vás vryjí, nezapomenete je a ovlivňují vás dál. Pro mě bylo takovým okamžikem, když jsem poprvé uběhla šest kilometrů. V  adidas Women's Challenge chci ženám pomáhat, aby i ony doběhly až k tomu svému kilometru, který jim otevře dveře dál.

Pro mě začal být běh během až po zdolání oné šestikilometrové hranice. Do té doby to byl prostředek jak zhubnout, být fit a jak vystřelit od dětí, případně jak to nandat kamarádovi. Poté se pro mě stal něčím víc. Svobodou.

Nikdy jsem nezažila podobný pocit, jako když běžím pro pohyb samotný. Kdy mám natrénováno tolik, že mohu běžet bez ustání půl hodiny, hodinu a neřeším tělesno. Jen se nechávám unášet rytmem svého těla a myšlenky plynou vlastní cestou. Jediné, co vnímám, je cesta přede mnou, chemické procesy v těle zaoblují hrany těch myšlenek, které měly tu drzost v hlavě ještě zůstat.

Lhala bych však, kdybych tvrdila, že neběhám pro nic jiného. I dnes chci zůstat štíhlá a zdravá. Běhám i proto, abych mohla s radostí mlsat. Pak tu jsou sociální důvody, při běhu se setkávám s přáteli a dokonce mi další nová přátelství přináší. Běhám i proto, aby mé děti vnímaly pohyb jako přirozenou součást života.

Píše na Rungo Magdalé Ondrášová. Já k tomu dodávám:

13. ledna se dozvíte jména finalistek 5. ročníku adidas Women's Challenge, který lehce změnil jméno, díky Rungo o něm bude více slyšet, ale jinak vše poběží jak dřív a sice, vybrané dívky a ženy zažijí očistu během, která jim v dobrém slova smyslu změní život, což budete moci sledovat na stránkách Rungo, Běžecké školy či RunCzech.

Věřím, že ty co nebyly nebo dokonce opět nebyly vybrané, nezahořknou, ale naopak jim to v jejich běhání pomůže, neboť běh je hlavně o hledání a nalézání sebe sama, svých schopností a ty můžeme rozvíjet kdekoliv i kdykoliv, obzvlášť, když i všechny, které se do adidas Women's Challenge přihlásily, nenecháme na holičkách a budou dostávat co 14 dní svůj tréninkový plán, sice ne přímo na míru, ale takový, který když absolvují, tak budou mít jistotu, že kterýkoliv půlmaraton pořádaný v rámci seriálu RunCzech, či dokonce PIM bez problémů dají.

Miloš Škorpil

Rungo cz foto
  • přečteno: 3901/3751×, 2 komentáře

Hodnoť článek

5 z 5 hvězd líbí se mi (4 hodnocení)

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

Iveta | 9. 1. 2014 12.50 hod. | 77.78.117.x
Znamená to, že vybrané finalistky už vědí, že byly vybrány, nebo se to také dozví až 13. ledna? Děkuji za odpověď.

fotoMiloš Škorpil: Iveto, vybrané účastnice budou vyrozuměny emailem, o něco dříve, ale kdy přesně ti nepovím, neboť to není můj úkol v tomto projektu, tedy posílat oznámení :)

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

Ženy v běhu

všechny články Ženy v běhu

Anketa – hlasuj i ty!

Chybí na českém a slovenském časopiseckém trhu Runner´s World?

Tu a tam zaslechnu názor, nebo spíše otázku: Proč někdo nevydává česko-slovenskou verzi časopisu Runner´s World? Tak by mě zajímalo, jestli by si, ve světě tak oblíbený časopis, našel v Česku a na Slovensku tolik čtenářů a čtenářek, že by se vyplatilo jej překládat a vydávat? A tak se se ptám: Kupoval/kupovala by sis česko-slovenskou verzi časopisu Runner´s World?

Ano133
Ne39

kde se diskutuje

  • Mýty a fakta o hubnutí : Z celého článku se mi úplně nejvíc líbí tato část: "Vykašlete se na váhu a hýbejte se –…»
  • Tréninkový plán na zhubnutí nejen pro výkonnostní běžce a běžkyně : Ahoj Miloši , Prosímtě jak bych toto měla běhat ,když nemam hodinky ? Děkuji za odpověd :-) »
  • Zranění v oblasti sedacího nervu – uskřípnutý zadek : A kdo chce, aby se mu slachy a klouby promazaly a jely jak nove, zaradi do jidelnicku i kopcovou…»
  • Zranění v oblasti sedacího nervu – uskřípnutý zadek : Jo a behat se i s timhle samozrejme da, ale s rozumem (delší doba zahrivani a nejit drasticky přes…»
  • Zranění v oblasti sedacího nervu – uskřípnutý zadek : Jak jsem uz drive psala a mam na sobe jiz leta vyzkouseno, tak CITRON VCELKU (idealne nalačno rano…»

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků