logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

Předzvěst jara – ženy v běhu. Dámský běžecký klub a adidas WCH 2014 vybíhají vstříc životu

Předzvěst jara – ženy v běhu. Dámský běžecký klub a adidas WCH 2014 vybíhají vstříc životu

Na začátku každého roku se můžete se stoprocentní jistotou vsadit, že první čísla dámských časopisů budou plná zaručených receptů, které ženu pomohou stvořit k obrazu jejímu, tedy tomu, aby se, až přijde čas šatů, sukní, halenek, ale hlavně plavek, cítila jako bohyně. K tomu nechť jí dopomáhají zaručené recepty z oblasti výživy, ale i oblíbené fitness drily. Již pět let na tomto poli působí WCH a Ženy v běhu, rubrika Běžecké školy pro ženy, která nyní obléká nový háv, který bude mít podobu vlastních stránek.

Rychlá navigace [zobrazit]

Obsah [skrýt]

  1. adidas Women’s Challenge 2014 si obléká nový háv
  2. Dámský běžecký klub

adidas Women’s Challenge 2014 si obléká nový háv

Women’s Challenge 2014 si oblékla nový háv, z PIM Women’s Challenge se stal adidas Women’s Challenge 2014, do hry se přidal nový subjekt Rungo a tak chvilku trvalo, než se sladily všechny představy. Chtěl bych dopředu předeslat, že nešlo o nějaké půtky, kdy by si někdo prosazoval to či ono, ale o to, dát projektu takovou tvář, která bude znamenat nový impuls v ženském běhání, neboť i když pánové se tváří, že tu všemu vládnou, pravdou je, že nakonec žena má většinou poslední slovo. Aby taky ne, když je schopna upovídat i tempo vysoce přesahující 90% TF max, zatímco muž už lapá po dechu, když běží jen na 80%. Pak ty holky nějak řiďte.

Každopádně, dvanáct žen bylo vybráno, už vám byly také představeny, a ode dneška vybíhají plnit své tréninkové dávky. Popravdě to nastartování zrovna v době, kdy konečně i do české kotliny dorazila zima, není úplně šťastné, ale jak se říká – těžko na cvičišti, lehko na bojišti, a pak když víte jak, tak už je to vlastně hračka. Takže dámy, mějte lehký krok, a ať jsou vám běžecké stezky milostivé, protože vy dobře víte, že: Silnice se tě neptá…, jen se jí stýská, když po ní nevyběhneš na svou pravidelnou dávku kilometrů a endorfinů.

Dámský běžecký klub

Stránky Dámského běžeckého klubu jsou toliko doménou žen (konečně), takže na co vás pozve Dana jako jejich editorka, to ať už vám sdělí sama. Já se jdu zatím věnovat vymýšlení tréninkových plánů pro Bivoje, aby pořád neremcali, že jim se nikdo nevěnuje. I když kdo by se jim věnoval, když jejich nejoblíbenější zábavou je honit po lese kance.

Vážení přátelé, ano. Poté, co Dámský běžecký klub funguje už rok v různých městech naší republiky, poté, co pod hlavičkou DBK Kladno proběhl skvělý závod pro ženy „Dámská pětka, aneb běh za hezčí zadeček" a už se chystají závody nové (a nejen na Kladně), poté, co facebookové stránky Dámského běžeckého klubu nasbíraly skoro 900 přátel, konečně spatří světlo světa i webové stránky. Nikdy bych nevěřila, jak těžké to bude v rámci všech ostatních aktivit a projektů, které máme s Milošem rozpracované, a také bych nikdy nevěřila, jak těžké je domluvit se s chlapy, kteří stránky tvořili, aby je viděli aspoň trošku jako já. Chápu to, holt my ženy vidíme věci trošku jinak.

A co tam uvidíte? Na rozjezd bych ráda běžkyně upozornila např. na zimní speciál s tipy na péči o pleť, vlasy a spol. v tomto období, kdy rozdíl teplot v našich domovech a venku se konečně počítá i na desítky stupňů (ne že by se mi dosavadní mírný průběh letošní zimy nelíbil), a na velmi zajímavý článek naší spolupracovnice Aničky Jermářové – výživové poradkyně – o tom, jak začít, když máte pocit, že způsob, jakým se stravujete, nebude zrovna to pravé ořechové. No a pak si taky ohřeju polívčičku já osobně – kdo jste rády četly můj (nejen) běžecký deníček na Běžecké škole, můžete se těšit na první článek nového Danina (De)motivačního deníčku. Tak přeju hezké počtení a protože Dámský běžecký klub je pro vás a o vás, vyzývám všechny ženy běhavé a psavé, aby si na webu DBK založily svůj vlastní blog. Jak na to najdete v sekci Blog. A já už se moc těším na vaše zážitky nejen z běhání, a vaše nápady na společné akce, výzvy, závody... prostě na vás!

Dana a Miloš foto
  • přečteno: 5920/5759×

Hodnoť článek

5 z 5 hvězd líbí se mi (14 hodnocení)

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

Ženy v běhu

všechny články Ženy v běhu

Anketa – hlasuj i ty!

Vize pro rok 2017

Rok 2017 na sebe nedá dlouho čekat, Novoroční předsevzetí jakbysmet. Zatímco vize předpokládá dlouhodobost, Novoroční předsevzetí se vyznačují jepičím životem. Aby se Novoroční předsevzetí stalo prvním krokem k naplnění vize, je třeba si ho pořádně rozmyslet, i když znám spoustu lidí, kteří na druhou stranu tak dlouho přemýšlí a zvažují vše pro a proti, že než vše zváží, uteče pár let. Takže zvažujte pečlivě, ale dejte si časový limit na start. Jako nejlepší limit se jeví 1.1.2017, tak běžíme na to, co vy na to. Kterým směrem byste rádi v roce 2017 byli rádi, aby se ubírala vaše vize 2017?

Zlepšení či udržení zdraví37
Zlepšení nebo udržení fyzické kondice96
Více času na sebe11
Více času na rodinu6
Více času na přátele2
Více času na sebe a na rodinu11
Být víc sám (sama) sebou32

kde se diskutuje

  • Běhání v zimě a mrazu se není třeba bát! Šest zásad pro běhání v zimě a mrazu : nemáte někdo zkušenost s během maratonu v zimě ? »
  • Čtyřicet důvodů, proč milovat běh : Zdravím Vás, běh a celkově cvičení je super věc. Velmi zajímavé jsou nově objevené spojitosti běhu…»
  • Být zdravý a v kondici. Koho a co všechno to v našem životě ovlivňuje. Cooperův test. Čtrnáctý tip Běžecké školy pro váš lepší běh : V tabulke muži 30 – 39 let, průměrný, je chyba (1900 – 1299 m), spravne ma byt 1900…»
  • Ještě jednu písničku … a tuhle taky musím : Já jsem tak poctivý (čti: zblblý :-)), že jsem dělal kliky už i o půl druhé v noci ... :-) »
  • Běžecký tréninkový plán Miloše Škorpila na třetích 13 týdnů běžeckého roku. Čtvrtletní zaměřovací trénink na maraton : Pán Škorpil, v tomto pláne odporúčate bežať dlhý beh na úrovni 82 % TF max. (okrem rozklusu a…»

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků