logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

LEKCE Z JOGGINGU padesát čtyři. BUĎ ZESÍLÍTE, NEBO ZEŠÍLÍTE.

LEKCE Z JOGGINGU padesát čtyři. BUĎ ZESÍLÍTE, NEBO ZEŠÍLÍTE.

Pokud chcete obstát v dnešní extrémně náročné době, máte v podstatě jen dvě možnosti: BUĎ ZESÍLÍTE, NEBO ZEŠÍLÍTE.

 • Hledáte-li cestu k uzdravení, ptejte se na radu spíše svých nemocí než svých lékařů. Váš lékař se může mýlit nebo nemusí vědět, ale vaše tělo ví úplně přesně, co se s vámi děje a proč. Takže se vyplatí jít vždycky nejprve do sebe, až potom do ordinace.
 • Hrozně rád začínám svůj den brzy ráno v parku. Lidé tam běhají, ale nepředbíhají se, jsou v nepřetržitém pohybu, ale přitom nikam nespěchají, ochotně se pozdraví a popovídají si, i když se nikdy předtím neviděli. Když se jogging praktikuje tak, jak se praktikovat má, připomíná ze všeho nejvíc pohodu spanilých jízd vyznavačů Harley-Davidson.
 • Utéct svým špatným návykům je tisíckrát důležitější než doběhnout do cíle maratonu v rekordním čase.
 • Chtěl bych se naučit indiánský běh – neznáte nějakého Indiána?
 • Člověk by měl být zdravý tělesně, duševně i sociálně – měl by dosáhnout na zem, když se předkloní, měl by být schopen dohlédnout na špičku svého nosu a měl by mít kolem sebe lidi, kterým může bez váhání podat ruku, a oni jemu.
 • Být fit? Největší možný benefit!
 • Nedostižnou krásu ženských nohou můžeme vyvážit pouze jednou věcí – kvalitou svých bot. Zdravím vývojáře z New Balance!
 • Češi zkonzumovali v době ekonomické krize (od roku 2009) o pětinu méně ovoce než dřív (zpráva z tisku, 2014). Smutné zjištění, vezmeme-li v úvahu už tak dost katastrofální úroveň veřejného stravování. Menší spotřeba ovoce znamenala jediné – zhoršení zdraví a tedy prohloubení krize. Změna je nutná, ale neměla by začít na talíři, nýbrž v naší hlavě. Opravdu nejde o to, aby se náš jídelníček náhle proměnil do extrémně jiné podoby. Nejde o to vyměnit ze dne na den vepřové z konzervy za bobule z bio farmy, nebo se přesunout z McDonald´s ke kačerům z Asie, ale spíš si začít vážit sám sebe a svého zdraví. V neúctě k sobě vidím mnohem větší problém než ve skladbě našeho jídelníčku. Každý profesionální řemeslník si velmi dobře uvědomuje, že na kvalitě nástrojů, které používá, závisí výsledek jeho práce. A kromě toho má zdravou sebeúctu. Proto by ho nikdy ani na vteřinu nenapadlo – a to ani v době takzvané krize, kdy může mít méně zakázek a potřebuje snížit náklady – aby vyměnil drahé značkové nářadí BOSCH za nějaké laciné asijské imitace. Nicméně v oblasti stravování jako by nám to nedocházelo. Jako bychom si neuvědomovali, že tělo je náš hlavní pracovní nástroj a šetřit na jeho zdraví je nejjistější cesta do červených čísel, nikoli k prosperitě.
 • Kromě přitažlivosti zemské, která nás udržuje na gauči, existuje také cosi jako přitažlivost nebeská. Vděčíme jí za to, že ráno ještě před svítáním vstaneme z postele a jdeme si zaběhat.

Doporučená hudba: THIRTY SECONDS TO MARS – City of Angels

Pavel Kosorin foto
 • přečteno: 5081/4951×, 3 komentáře

Hodnoť článek

5 z 5 hvězd líbí se mi (20 hodnocení)

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

Michal | 5. 2. 2014 18.48 hod. | 213.192.12.xx
Pravda--omlouvám se!
Teď ale zase vidím problém v tom, že na holky v tomhle směru prostě nemáme, byť bychom měli jakoukoliv obuv:-)

pavel kosorin | 5. 2. 2014 12.28 hod. | 31.30.4.xx
vážený pane, ten bonmot se týká PÁNSKÝCH končetin :-)

Michal | 4. 2. 2014 18.03 hod. | 213.192.12.xx
Souhlasím se vším, jen ty ženské nohy jsou nejhezčí, když jsou do hladka oholené a pak je v podstatě jedno, co je na nich za body. Pokud je to obráceně, tak nepomůže ani NB:-)

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

Běžecká literatura

všechny články Běžecká literatura

Anketa – hlasuj i ty!

Vize pro rok 2017

Rok 2017 na sebe nedá dlouho čekat, Novoroční předsevzetí jakbysmet. Zatímco vize předpokládá dlouhodobost, Novoroční předsevzetí se vyznačují jepičím životem. Aby se Novoroční předsevzetí stalo prvním krokem k naplnění vize, je třeba si ho pořádně rozmyslet, i když znám spoustu lidí, kteří na druhou stranu tak dlouho přemýšlí a zvažují vše pro a proti, že než vše zváží, uteče pár let. Takže zvažujte pečlivě, ale dejte si časový limit na start. Jako nejlepší limit se jeví 1.1.2017, tak běžíme na to, co vy na to. Kterým směrem byste rádi v roce 2017 byli rádi, aby se ubírala vaše vize 2017?

Zlepšení či udržení zdraví38
Zlepšení nebo udržení fyzické kondice104
Více času na sebe14
Více času na rodinu6
Více času na přátele2
Více času na sebe a na rodinu11
Být víc sám (sama) sebou34

kde se diskutuje

 • Běhání v zimě a mrazu se není třeba bát! Šest zásad pro běhání v zimě a mrazu : nemáte někdo zkušenost s během maratonu v zimě ? »
 • Čtyřicet důvodů, proč milovat běh : Zdravím Vás, běh a celkově cvičení je super věc. Velmi zajímavé jsou nově objevené spojitosti běhu…»
 • Být zdravý a v kondici. Koho a co všechno to v našem životě ovlivňuje. Cooperův test. Čtrnáctý tip Běžecké školy pro váš lepší běh : V tabulke muži 30 – 39 let, průměrný, je chyba (1900 – 1299 m), spravne ma byt 1900…»
 • Ještě jednu písničku … a tuhle taky musím : Já jsem tak poctivý (čti: zblblý :-)), že jsem dělal kliky už i o půl druhé v noci ... :-) »
 • Běžecký tréninkový plán Miloše Škorpila na třetích 13 týdnů běžeckého roku. Čtvrtletní zaměřovací trénink na maraton : Pán Škorpil, v tomto pláne odporúčate bežať dlhý beh na úrovni 82 % TF max. (okrem rozklusu a…»

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků