logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

Co takhle rozběhat Valentýna

Co takhle rozběhat Valentýna

Tak jo. Věřím a chápu, že spousta z nás valentýnskou oslavu neuznává. A taky, proč. Jasný, zvenčí dotažený svátek nejasného původu, a tak dál. Proč si ale nedopřát vejpůl února oslavu prostě jen tak, že se máme rádi, sami sebe i jeden druhého navzájem? A kdyby nic jiného, běh přece milujeme a s ním i kdeco související.

Rychlá navigace [zobrazit]

Obsah [skrýt]

 1. Valentýnský běh
  1. Koncept:
  2. Sraz:
  3. Startovné:
  4. Registrace:
  5. Program:
  6. Trasa:
  7. Občerstvení:
  8. Running Mall:

Dámy a pánové, přijměte srdečné pozvání na Valentýnský běh ve Stromovce. Nebudu na tomto místě unavovat těžkopádnou úřední řečí propozic, všechny podstatné údaje leží v podpalubí článku. Snad jenom tolik, že v kalendáři jsme jej upevnili do kolonky určené sobotě 15. února. To aby náhodou nepřekřížil veskrze romantické plány těch, kdož se Valentýnkami častují. A taky, že je to ZADARA, a navrch si odnesete něco funkčně pěkného pruhatého na sebe. A to se vyplatí!

Pravidla tohoto nezávodního běhu jsme přitom nastavili tak, aby mohli do Running Mallu potažmo Stromovky zavítat i ti, kteří důvod věřit v patrona lásky zrovna nemají či postrádají.

To znamená, že proběhnout se společně po parku mohou přijít spárovaní i ti nezadaní. Kdoví, co když třeba právě tady a teď...? Kdo nevěří, marně vzývá naději. Třeba stačí udělat správný krok, co když je to zrovna ten běžecký!

Pokaždé mám velkou radost, když zřím, že propojení běhu s opakem nenávisti není prostá chiméra. Nač koukat přes plot – jedni z našich vůbec prvních celoročních členů, Robert s Jitkou, poprvé vyběhli přímo v Running Mallu. A ačkoliv on je poloviční Železný muž a ona pobíhat sotva začala, sladit krok se jim podařilo i v rovině životní.

Ale co je to vlastně ta láska?

Mám pocit hraničící s jistotou, že se stává zvyklostí tento hluboký, leckdy stěží uchopitelný cit zbytečně řešit, démonizovat, měřit. Jak moc mě miluješ? Jak velký prsten a s kolika karáty mi k Valentýnu dáš? Je tohle ještě láska? Jestli ano, tak především vůči drahým kovům...

Jistě, život bez něčí náklonnosti se může zdát poněkud méně naplněný. Asi tomu tak skutečně je. Na druhou stranu netřeba zoufat. Každý něco milujeme. Pravda, někdy i někoho. Dočkat se opětování tohoto citu je věc druhá. Ale ani opravdové, pevné přátelství není k zahození. Mnohdy je víc než na dýchací přístroje napojená pseudoláska. A nezřídka při troše štěstí může přerůst v něco doopravdy trvale krásného.

V první řadě je ale radno mít rád život, to zdánlivě nejobyčejnější světské bytí se vším, co k němu náleží. V takovém případě nechť není příští sobotu ve Stromovce k hnutí. Neboť na naše valentýnské dopoledne přijít může a má každý, kdo jen trochu miluje ŽIVOTA BĚH.

Valentýnský běh

Bude to oslava svátku zamilovaných, bude to oslava lásky samotné, lásky k běhu. Vezměte za ruku své nejbližší a přijďte si zaběhat s námi. Pozvěte i svoje příbuzné, přátele či známé. Čeká vás čtyřkilometrový nesoutěžní běh Stromovkou, jako dárek na vás čeká funkční tričko z naší RunCzech kolekce. Pořídit si můžete společnou památeční fotku anebo si vypít valentýnský koktejl ve Water baru. A pokud snad zrovna nemáte s kým běžet, nesmutněte a přijďte rovněž. Tento běh není jen pro páry. A kdoví, třeba se seznámíte zrovna při běhání s námi!

Koncept:

Nesoutěžní běh bez oficiální časomíry a startovních čísel

Sraz:

9 – 10:30 hodin v Running Mallu, kde je i úschovna a zázemí se sprchami

Startovné:

Zdarma

Registrace:

 • online na stránkách RunCzech, jako jednotlivec i v páru
 • v den Valentýnského běhu i osobně do 10 hodin v Running Mallu

Každý účastník obdrží funkční tričko adidas z RunCzech kolekce.

Program:

9 – 10:30 sraz v Running Mallu
10:40 společný odchod ke startu ve Stromovce I.
10:50 společný odchod ke startu ve Stromovce II.
11:00 začátek Valentýnského běhu
11:30 – 14:00 focení a občerstvení v Running Mallu
do 19:00 možnost využití posilovny Sport Lounge zcela zdarma

Trasa:

4 kilometry dlouhý vyznačený okruh bez převýšení ve Stromovce

Občerstvení:

Po doběhu v prostoru cíle čaj a voda, další občerstvení možno zakoupit v Running Mallu

Running Mall:

Vstupné do Running Mallu v den Valentýnského běhu zdarma, možnost vyzkoušení posilovny Sport Lounge i nejžhavější novinky v obchodu adidas running – Prague Marathon Store.

Michal "Vydra" Vítů foto
 • přečteno: 5638/5535×

Hodnoť článek

4 z 5 hvězd lepší (13 hodnocení)

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

seriál VYDRA V RUNNING MALLU

Běžecké akce

všechny články Běžecké akce

Anketa – hlasuj i ty!

Vize pro rok 2017

Rok 2017 na sebe nedá dlouho čekat, Novoroční předsevzetí jakbysmet. Zatímco vize předpokládá dlouhodobost, Novoroční předsevzetí se vyznačují jepičím životem. Aby se Novoroční předsevzetí stalo prvním krokem k naplnění vize, je třeba si ho pořádně rozmyslet, i když znám spoustu lidí, kteří na druhou stranu tak dlouho přemýšlí a zvažují vše pro a proti, že než vše zváží, uteče pár let. Takže zvažujte pečlivě, ale dejte si časový limit na start. Jako nejlepší limit se jeví 1.1.2017, tak běžíme na to, co vy na to. Kterým směrem byste rádi v roce 2017 byli rádi, aby se ubírala vaše vize 2017?

Zlepšení či udržení zdraví38
Zlepšení nebo udržení fyzické kondice106
Více času na sebe14
Více času na rodinu6
Více času na přátele2
Více času na sebe a na rodinu11
Být víc sám (sama) sebou35

kde se diskutuje

 • Běhání v zimě a mrazu se není třeba bát! Šest zásad pro běhání v zimě a mrazu : nemáte někdo zkušenost s během maratonu v zimě ? »
 • Čtyřicet důvodů, proč milovat běh : Zdravím Vás, běh a celkově cvičení je super věc. Velmi zajímavé jsou nově objevené spojitosti běhu…»
 • Být zdravý a v kondici. Koho a co všechno to v našem životě ovlivňuje. Cooperův test. Čtrnáctý tip Běžecké školy pro váš lepší běh : V tabulke muži 30 – 39 let, průměrný, je chyba (1900 – 1299 m), spravne ma byt 1900…»
 • Ještě jednu písničku … a tuhle taky musím : Já jsem tak poctivý (čti: zblblý :-)), že jsem dělal kliky už i o půl druhé v noci ... :-) »
 • Běžecký tréninkový plán Miloše Škorpila na třetích 13 týdnů běžeckého roku. Čtvrtletní zaměřovací trénink na maraton : Pán Škorpil, v tomto pláne odporúčate bežať dlhý beh na úrovni 82 % TF max. (okrem rozklusu a…»

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků