logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

Běžecké jaro v České televizi

Běžecké jaro v České televizi

Když se dívám z okna, tak jaro letos nějak přeskočilo zimu a vytvořilo tak ideální podmínky pro běžecké jaro (a sakra, tak to jsem zakřik´, začalo sněžit). Místa, kde to klouže, by člověk spočítal na prstech jedné ruky a i slunce se snaží vlít sílu, energii a dobrou náladu tam, kde to v psychice trošku skřípe.

Dnes ale nebudu psát, jak máte začít ladit na první běžecké závody sezóny, na ty se neladí, ty každý běží, jak to jde, protože je po závodění hladový a chce co nejdříve zjistit, jestli to, co na sklonku podzimu a v zimě natrénoval, mu přinese kýžený úspěch. Podle toho to také většinou dopadne. Krev, pot a slzy.

Krev, protože běží hned od startu, přestože vnitřní hlas mu říká: „Voe, zpomal nebo budeš za chvíli grogy“, na krev a za chvíli je grogy.

Pot, protože ten se z něj lije jak z vola, protože, holt, co si budeme povídat, neposlouchal svůj vnitřní hlas.

Slzy, protože po proběhnutí cílem a vychladnutí horké hlavy testerovi jarní formy nic jiného nezbyde, než je vyronit a dát tak průtok zklamání, neboť výsledek tristní, nohy tuhé, průdušky spálené a výkon na hony vzdálený očekávání. Jednu výhodu to však má, že ten druhý jarní závod už bude zase jako beránek a poběží ho hlavou, takže výsledek dopadne podle toho, jak v závěru podzimu a v zimě natrénoval.

Nakolik tohle uvidíme v České televizi, nevím. Co však vím, je to, že jsem pozván na 5. března opět po dvou letech do Dobrého rána, abych tam trošku promluvil o běhání a ukázal něco z tajů běžeckého tréninku – možná dojde i na styl, ale obávám se, že jak budu ráno ještě celý ztuhlý, tak zejména ti nebo ty, co je rozebírám každý týden v pátek na Rungo, mi to s radostí vrátí:-).

To však není všechno. V poslední době jsem dostával stále častěji otázku týkající se TEMPA, tedy běžeckého pořadu, který si našel v loňském roce své pravidelné diváky, byť se většinou vysílal v časech, kdy jich už hodně normálně spí, aby ráno mohli vyrazit za prvního rozbřesku slunce na svou pravidelnou dávku kilometrů a endorfinů. Dosud jsem odpovídal vyhýbavě, prostě jsem nevěděl, jak to s Tempem bude. Od včerejška už vím: Tempo bude. Bude mít trošku jiný kabát, ale v dubnu by se mělo na televizní obrazovky vrátit.

Takže se můžete těšit a zatím vám přeji, abyste při prvním závodě běžecké sezóny 2014 zkrotili hlavy a jak na tom jste s formou zjistili již na něm. A taky vám přeji šťastný života běh.

Autorem obrázku běžící Miloš je Mirek Vostrý

Miloš Škorpil foto

Hodnoť článek

4 z 5 hvězd lepší (10 hodnocení)

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

Věra D. | 14. 2. 2014 12.01 hod. | 85.239.228.xxx
Gratuluji, mediální hvězdo!

markéta | 13. 2. 2014 15.29 hod. | 93.153.16.xx
No to snad ne!!!! Na běžecké škole je o mně článek!!! To jsem málem spadla ze židle! Závod na 10km, asi před 14 dny, Vyběhnu jak blázen, dokud můžu, přece, mám formu, zaběhnu si osobák (co na tom, že je minus 10). Výtuh už v prvním kilometru, zbytek závodu jsem polykala vzduch a těšila se na cíl. Aj! Opravdu budu v příštím závodě pokornější. A těším se i na soustředění ve Frantovkách, kde asi dostanu na frak.

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

seriál Memovy rozmluvy o životě

Život kolem nás

všechny články Život kolem nás

Anketa – hlasuj i ty!

kde se diskutuje

  • Běh, sport pro dříve narozené (veterány) : Doporučuje se třeba i Wobenzym ještě před výkonem a po. Stejně jako sportovci. Kvůli regeneraci a…»
  • Běh, sport pro dříve narozené (veterány) : A kto to vymyslel,že máme používať len 5 hiezdičiek a nie napr. 20? »
  • Ne tuky, ale rafinované sacharidy způsobily epidemii obezity! : Dovolil bych si autorovi oponovat, za obezitu nemůže žádná pyramida, byť špatná, ale lidé samotní.…»
  • Roční běžecký tréninkový plán Miloše Škorpila pro všechny, kteří se po letech opět rozhodli hýbat : Dobrý den. Jsou zkratky CH, RCH, PB, RB vlastně v překladu zónami z maximální tepové frekvence jako…»
  • Dvanáctitýdenní tréninkový plán na deset kilometrů, který zrychlí výkonnostní běžce o 1 – 2 procenta. : Protoze ten zavod pak bude konzert :) »

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků