logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

Mizuno Crusader 3: Běžecké boty pro hobby běžce

Mizuno Crusader 3: Běžecké boty pro hobby běžce

Víc jak deset let jsem neměl na nohou jiné než špičkové běžecké boty. Na ty z třetí cenové skupiny jsem se díval – řekněme – skrz prsty. Musím přiznat, že to bylo ode mne hloupé. I tyto boty mohou totiž splňovat parametry, které má splňovat kvalitní běžecká obuv. Pravdou také je, že jsem dříve neměl potřebu tyto boty zkoušet, protože mi byly vždy nabízeny k testování jen ty kvalitnější typy. Letos však, vlivem krize a utahování rodinných rozpočtů, se situace změnila. Proto jsem byl požádán, zda bych se neproběhl i v botách, které se na pultech objevují v nižších až nízkých cenových relacích a neotestoval, jak si na tom stojí, pokud jde o parametry, které od běžeckých bot požaduji.

Byl mi zapůjčen typ Mizuno Crusader 3, který se prodává za velmi slušných 1199,- Kč, což je cena, kterou si může dovolit i ten nejnižší rodinný rozpočet. Pokud jde o jeho vlastnosti, tak jsem byl velmi mile překvapen. Očekával jsem botu, která bude hodně tvrdá při dopadu, botu, s níž se budu rvát při odrazu, botu, která mi bude působit problémy v okolí paty – bude tlačit a nebude v patě fixována.

A jak to dopadlo? Už jsem to naznačil výše, byl jsem velmi mile překvapen. Vyběhl jsem a snažil jsem se být ve svých potřebách co nejkritičtější, přeci jenom jde o to, že mám případně lidem doporučit běžeckou obuv, jejíž pravidelné používání jim nesmí způsobit žádný zdravotní problém.

Vyběhl jsem na desetikilometrový běh po silnici, abych otestoval hlavně, jak bota tlumí dopad a jak se chová při odrazu. Pokud jde o tlumení, je samozřejmě trošku horší než u špičkových typů, ale rozhodně lepší než u obuvi, v níž jsem běhával před nějakými patnácti lety. Odraz už dopadl hůře, tam se tato bota chová trošku „tupě“.

No a nyní zbývá jen dodat, komu bych Mizuno Crusader 3 doporučil.

Rozhodně bych je doporučil hobby běžcům, joggerům a na intenzivní chůzi. Tedy lidem, kteří naběhají či nachodí týdně tak do 40 km. Lidem, kteří se dosud museli rozhodovat, zda si koupí dobrou běžeckou obuv nebo raději nakoupí rodině jídlo na čtrnáct dní. Jsem si jistý, že koupí této boty neprohloupí a zároveň se nebudou muset stresovat, čemu dát přednost. Nákup jim tedy přinese dvojí radost. Radost sobě a radost svým nejbližším, že na ně také myslím.

Mnozí z nás také preferují nějakou barevnou variaci, takovou, která doplňuje barvy našeho oblečení. V tomto směru je tento typ naprosto nedostižný, v pánské, dámské a juniorské verzi si budete moci vybrat celkem až z dvanácti různých barevných variací.

Z toho jasně vyplývá, že pokud se mě někdo zeptá: „Dáš na tyhle boty svůj palec, abys je doporučil?“ Odpovím: „Dám“.

Miloš Škorpil foto

Hodnoť článek

nehodnoceno, buďte první

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

Jiří Novák | 22. 5. 2009 10.42 hod. | 89.176.6.xxx
Sám jsem měl Mizuno Crusader 2 a byl jsem spokojen. Příjemně tlumily, nikde mě netlačily a nedělaly se mi puchýře. Potom jsem přešel na botu ve stejné cenové kategorii – Adidas Zuropa. Musím říct, že ty adidasky mi přijdou horší – ačkoliv tlumení je přibližně stejné, dělají se mi puchýře a otlačeniny. Na levé noze mám pronaci – ale s Mizunama jsem si toho vůbec nevšiml, protože při došlapu nebyl žádný problém. Ty adidasky mi to dávají znát při každém kroku.
Zajímalo by mě, jaké jsou změny mezi Crusader 2 a 3. Pokud by nová verze byla skutečně lepší, asi bych o ní začal uvažovat.

fotoMiloš Škorpil: Jirko,
Nová verze Crusader 3, má drobnou úpravu na svršku a podešvi, obě změny by měli být pro celkový komfort nohy a pro pocit při běhu k lepšímu. Jak už jsem uvedl v článku, já jsem s nimi byl při testování velmi spokojen a jsem spokojen i nyní, kdy je občas vezmu provětrat při některém kratším běhu

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

Běžecké vybavení

všechny články Běžecké vybavení

Anketa – hlasuj i ty!

kde se diskutuje

  • Běhání na běžeckém pásu : Zdravím všechny spoluběžce, běhám na běhacím páse z 90%, venku běhám jen závody, za rok jsem…»
  • Běžecký tréninkový plán Miloše Škorpila na třetích 13 týdnů běžeckého roku. Čtvrtletní zaměřovací trénink na maraton : dobry den, ja by som sa chcela opytat aka je pauza medzi jednotlivimi rovinkami: 3x [10x rovinky…»
  • Běžecký tréninkový plán Miloše Škorpila na třetích 13 týdnů běžeckého roku. Čtvrtletní zaměřovací trénink na maraton : Zdravím pane Škorpil, potřeboval bych zlepšit čas na běh 400 a 1500 metrů. Neměl byste typ na…»
  • Běžecká abeceda od A do Z : Nemuzu na netu dohledat, kde se na noze nachazi brisko nohy, mate foto? Dekuji »
  • Osmitýdenní tréninkové plány pro překonání hranice šedesát, padesát a čtyřicet minut na deset kilometrů : Dobrý den. Chci se zeptat, naco slouží sobotní běh v STBP II.? Má posouvat laktátový práh, nebo? »

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků