logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

Mizuno Crusader 3: Běžecké boty pro hobby běžce

Mizuno Crusader 3: Běžecké boty pro hobby běžce

Víc jak deset let jsem neměl na nohou jiné než špičkové běžecké boty. Na ty z třetí cenové skupiny jsem se díval – řekněme – skrz prsty. Musím přiznat, že to bylo ode mne hloupé. I tyto boty mohou totiž splňovat parametry, které má splňovat kvalitní běžecká obuv. Pravdou také je, že jsem dříve neměl potřebu tyto boty zkoušet, protože mi byly vždy nabízeny k testování jen ty kvalitnější typy. Letos však, vlivem krize a utahování rodinných rozpočtů, se situace změnila. Proto jsem byl požádán, zda bych se neproběhl i v botách, které se na pultech objevují v nižších až nízkých cenových relacích a neotestoval, jak si na tom stojí, pokud jde o parametry, které od běžeckých bot požaduji.

Byl mi zapůjčen typ Mizuno Crusader 3, který se prodává za velmi slušných 1199,- Kč, což je cena, kterou si může dovolit i ten nejnižší rodinný rozpočet. Pokud jde o jeho vlastnosti, tak jsem byl velmi mile překvapen. Očekával jsem botu, která bude hodně tvrdá při dopadu, botu, s níž se budu rvát při odrazu, botu, která mi bude působit problémy v okolí paty – bude tlačit a nebude v patě fixována.

A jak to dopadlo? Už jsem to naznačil výše, byl jsem velmi mile překvapen. Vyběhl jsem a snažil jsem se být ve svých potřebách co nejkritičtější, přeci jenom jde o to, že mám případně lidem doporučit běžeckou obuv, jejíž pravidelné používání jim nesmí způsobit žádný zdravotní problém.

Vyběhl jsem na desetikilometrový běh po silnici, abych otestoval hlavně, jak bota tlumí dopad a jak se chová při odrazu. Pokud jde o tlumení, je samozřejmě trošku horší než u špičkových typů, ale rozhodně lepší než u obuvi, v níž jsem běhával před nějakými patnácti lety. Odraz už dopadl hůře, tam se tato bota chová trošku „tupě“.

No a nyní zbývá jen dodat, komu bych Mizuno Crusader 3 doporučil.

Rozhodně bych je doporučil hobby běžcům, joggerům a na intenzivní chůzi. Tedy lidem, kteří naběhají či nachodí týdně tak do 40 km. Lidem, kteří se dosud museli rozhodovat, zda si koupí dobrou běžeckou obuv nebo raději nakoupí rodině jídlo na čtrnáct dní. Jsem si jistý, že koupí této boty neprohloupí a zároveň se nebudou muset stresovat, čemu dát přednost. Nákup jim tedy přinese dvojí radost. Radost sobě a radost svým nejbližším, že na ně také myslím.

Mnozí z nás také preferují nějakou barevnou variaci, takovou, která doplňuje barvy našeho oblečení. V tomto směru je tento typ naprosto nedostižný, v pánské, dámské a juniorské verzi si budete moci vybrat celkem až z dvanácti různých barevných variací.

Z toho jasně vyplývá, že pokud se mě někdo zeptá: „Dáš na tyhle boty svůj palec, abys je doporučil?“ Odpovím: „Dám“.

Miloš Škorpil foto

Hodnoť článek

nehodnoceno, buďte první

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

Jiří Novák | 22. 5. 2009 10.42 hod. | 89.176.6.xxx
Sám jsem měl Mizuno Crusader 2 a byl jsem spokojen. Příjemně tlumily, nikde mě netlačily a nedělaly se mi puchýře. Potom jsem přešel na botu ve stejné cenové kategorii – Adidas Zuropa. Musím říct, že ty adidasky mi přijdou horší – ačkoliv tlumení je přibližně stejné, dělají se mi puchýře a otlačeniny. Na levé noze mám pronaci – ale s Mizunama jsem si toho vůbec nevšiml, protože při došlapu nebyl žádný problém. Ty adidasky mi to dávají znát při každém kroku.
Zajímalo by mě, jaké jsou změny mezi Crusader 2 a 3. Pokud by nová verze byla skutečně lepší, asi bych o ní začal uvažovat.

fotoMiloš Škorpil: Jirko,
Nová verze Crusader 3, má drobnou úpravu na svršku a podešvi, obě změny by měli být pro celkový komfort nohy a pro pocit při běhu k lepšímu. Jak už jsem uvedl v článku, já jsem s nimi byl při testování velmi spokojen a jsem spokojen i nyní, kdy je občas vezmu provětrat při některém kratším běhu

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

Běžecké vybavení

všechny články Běžecké vybavení

Anketa – hlasuj i ty!

V jaké značce běžeckých bot vběhnete do běžecké sezóny 2017

Běžecká sezóna sice nikdy nekončí a tak vlastně ani nikdy nezačíná, prostě běháme furt. Přesto začátek března se bere jako její pravý začátek. Zajímalo by nás, jaká značka je vaše současná srdcovka a tak jí dáte přednost před ostatními značkami na trhu.

adidas100
Asics137
Brooks20
Inov-860
Icebug6
Hoka One25
Mizuno59
Newton5
NB22
Nike62
Salming377
Salomon43
Scott3
Vibram Fivefingers9
Vivobarefoot6
Zoot5
Jiné, zde neuvedené značce49
Běhám bos, bot netřeba14
ON9

kde se diskutuje

  • Jak se obléci na běh do teplého počasí : Díky za tipy! Já mám oblíbená funkční tílka s podprsenkami a přes ně tílko s obrázkem běhu (aby…»
  • Půlmaraton pod 100 minut se vyplatí : Ta pozadí .... upřesňuji na 3. čtvrtinu. A možná bych se nechal přesvědčit i na 2. Žádný extrém…»
  • Půlmaraton pod 100 minut se vyplatí : Romane, s Karlem je to jistota, ten se kochá rád! Výborná volba! S Joggerem bych si dovolil mírně…»
  • Půlmaraton pod 100 minut se vyplatí : Fanouš je jak kecal z Prodané ... Ale jeho argumenty jsou přímo geniální. Já, ale nebudu dřív doma,…»
  • Půlmaraton pod 100 minut se vyplatí : Pokud je otravná, nezáživná, nudná trať, vyplatí se spěchat do cíle. Ale : pokud je trať hezká,…»

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků