logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

Hybaj ven. Sami nebo s námi

Hybaj ven. Sami nebo s námi

Vyhlašuji boj pokřivené televizní reklamě, která dnes a denně dělá z národa tupce. Nechť vítězství slaví selka a její rozum.

Marketink dokáže být pěkná děvka. Už na škole nám při seminářích vtloukali do hlavy, že k nejproradnějším prodejním technikám patří telešopink. Útočí na city věci neznalých, vnímavějších jedinců, jimž za nekřesťanské peníze vnucuje jinak neprodejné, často smysl postrádající, zboží. Je tomu pár dnů, kdy se mi tato pravda, snídajíce, odhalila v plné nahotě.

Skutečně, med lesní mi ukápl z nože až na podlahu v okamžiku, kdy dopolední obrazovku postaršího televizoru zaplnilo na několik mnoho minut třesoucí se odhalené panděro ne o mnoho staršího pána. Neklepal se zimou ani působením proradně probíjejícího elektrického proudu. Bylo to dílo zaručeně zázračného vibračního pásu, díky němuž zhubnete. Deset, patnáct, třicet a nebo sto kilo. A to se vyplatí! Pěkně v pohodlí otománku, při sledování vašeho oblíbeného teleprogramu. Samozřejmě, že nejpozději za jeden jediný měsíc. To je skvělé... Není to skvělé! Řikali to v televizi, tak to přece musí být pravda!

K tomu přilepme neméně věhlasnou topstár reportáž o suprčuprmodelkách, které si nechají ufiknout půlku žaludku, aby toho méně pozřely. A navrch zcela vážně míněnou farmaceutickou reklamní lobby ohledně tabletek vraždících potřebu jíst. Je to vcelku slušná divočina.

Tomuhle přece dokáže uvěřit leda naprostý lenoch nebo pitomec.

A protože demokraté přichází kromě konstruktivní kritiky i s řešením, nabízím vám ke zvážení něco mnohem lepšího. Hlavně už žádné laciné sliby s krátko(dobou)zrakou vidinou úspěchu. Chce to změnu.

Vyhoďte vaši zánovní plazmu i s promaštěným gaučem z okna a následujte je. VEN. Pro vás to samozřejmě může být o kus příjemnější dveřmi.

Hejbejte se.

Třeba záhy zjistíte, že vycházka je mnohem menší pruda nežli žít podle diktátu televizního programu... Anebo, že běhat se nechá i mnohem příznačněji než v kvádru, pérkách a s diplomatkou v podpaží na tramvaj.

Ale hlavně přijdete na to, že jediným zaručeně účinným receptem na to, jak postavit lenivějící tělo do latě, je právě a jenom pravidelný, umírněný soustavný pohyb. Je silně návykový, na rozdíl od všemožných ultraslim prášků však neoplývá vedlejšími jojo účinky. Zformování schránky je pozvolné, zato trvalejšího rázu.

Shodou okolností je to pár dnů, co se v ksichtové knize tak trochu „odkopal" kamarád a jeden z nejrychlejších členů našeho PIM Běžeckého klubu. Pověsil tam asi dva roky starou fotku obtloustlého mladíka. Jenom výrazové rysy v obličeji daly tušit, že je to skutečně on. Dneska je z něho švihák, aniž by pozřel jedinou „hubnoucí" tabletu. Jediným prostředníkem této proměny vpravdě životní mu bylo kolo a běh. Respekt, Pavle. Tato příhoda skýtá oproti telekrámu jeden rozdíl. Je to holá skutečnost, nikoliv fantasmagorie marketinkového kreativce.

A protože náš letenský Running Mall má snahu o rozhýbávání člověčenstva zanesenou v zakládací listině, rozhodli jsme se přispět svou troškou do mlýna taktéž. Takže: Každé pondělí od půl šesté večer je Sport Lounge zabukovaný pouze a jenom pro začátečníky. Pomůžeme vám nenásilným způsobem se rozhýbat, abyste během několika málo týdnů byli schopni s úsměvem zvládnout navazující společný trénink pro běžecké začátečníky s Milošem.

Samozřejmě, že počítáme i s výmluvami typu – v týdnu jsem busy, zasekanej, nemám čas, natož náladu a tak vůbec. Pokud pohlédnete na náš internetově snadno dostupný kalendář, zříte, že pro jedince i páry, děvčata i pány koketující s pobíháním nyní máme sobotní odpolední a dokonce i nedělní dopolední řešení. Žádný dril, řekneme a ukážeme si všechno, co je potřeba. A ještě se u toho správně proběhneme.

Zkrátka a dobře, přestaňte začínat a začněte. Čím dříve ten krok uděláte, tím dříve zjistíte, že nic lepšího jste pro sebe udělat nemohli. Takže – vypnout bednu a hybaj ven. Ať už sami nebo s námi.

A to se fakt vyplatí.

Michal "Vydra" Vítů foto
  • přečteno: 5331/5192×, 3 komentáře

Hodnoť článek

5 z 5 hvězd líbí se mi (26 hodnocení)

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

strejda6 | 8. 3. 2014 13.39 hod. | 46.135.10.xx
Vibrační pás nejen,že existuje,dokonce I funguje! Nejprve shodil muj pivní mozol (a to jsem při cvičení zároveň pil na gauci pivo),ale nyní ho zapínám níž a to je teprve cvičenícko! Na požádání zaskolim:-) teleshoping zdar a Horsovi zvlášť

Silent runner | 7. 3. 2014 20.17 hod. | 37.48.40.xx
Vibrační pás opravdu existuje? Já to vždycky považoval za nějaký vtip:-D

Martin | 7. 3. 2014 14.20 hod. | 194.39.218.xx
Tak, tak... já vždycky říkám: "Člověk vypadá tak, jak dlouhodobě žije".

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

seriál VYDRA V RUNNING MALLU

Život kolem nás

všechny články Život kolem nás

Anketa – hlasuj i ty!

V jaké značce běžeckých bot vběhnete do běžecké sezóny 2017

Běžecká sezóna sice nikdy nekončí a tak vlastně ani nikdy nezačíná, prostě běháme furt. Přesto začátek března se bere jako její pravý začátek. Zajímalo by nás, jaká značka je vaše současná srdcovka a tak jí dáte přednost před ostatními značkami na trhu.

adidas96
Asics133
Brooks19
Inov-858
Icebug5
Hoka One25
Mizuno59
Newton5
NB22
Nike61
Salming371
Salomon42
Scott3
Vibram Fivefingers9
Vivobarefoot5
Zoot5
Jiné, zde neuvedené značce49
Běhám bos, bot netřeba14
ON7

kde se diskutuje

  • Jak se obléci na běh do teplého počasí : Díky za tipy! Já mám oblíbená funkční tílka s podprsenkami a přes ně tílko s obrázkem běhu (aby…»
  • Půlmaraton pod 100 minut se vyplatí : Ta pozadí .... upřesňuji na 3. čtvrtinu. A možná bych se nechal přesvědčit i na 2. Žádný extrém…»
  • Půlmaraton pod 100 minut se vyplatí : Romane, s Karlem je to jistota, ten se kochá rád! Výborná volba! S Joggerem bych si dovolil mírně…»
  • Půlmaraton pod 100 minut se vyplatí : Fanouš je jak kecal z Prodané ... Ale jeho argumenty jsou přímo geniální. Já, ale nebudu dřív doma,…»
  • Půlmaraton pod 100 minut se vyplatí : Pokud je otravná, nezáživná, nudná trať, vyplatí se spěchat do cíle. Ale : pokud je trať hezká,…»

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků