logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

Přiběhněte večer dvacátého osmého dubna do Rudolfina. Dáme hudbu a pomůžete

Přiběhněte večer dvacátého osmého dubna do Rudolfina. Dáme hudbu a pomůžete

Když jsem se před dvěma lety poprvé zúčastnil PUMu, který pořádala Chebská charita, bylo to hlavně z důvodu, že jsem chtěl zblízka poznat slavného českého ultramaratonce Miloše Škorpila a zkusit si, co vydrží mé tělo.

Jsem muzikant, který většinu času tráví pokroucený s hudebním nástrojem, u mě s fagotem, v ruce a hlavou mu zní neustále nějaké shluky tónů, kterých se člověk potřebuje občas zbavit, aby věděl, co se kolem něho děje v běžném světě. Miloš mě uchvátil a navíc jsem kolem něho našel neuvěřitelnou partu krásných lidí, kteří nejenom rádi překonávají své limity, ale hrozně rádi svým během pomáhají potřebným kolem nás. Zúčastnil jsem se od té doby např. dvou ročníků skvělé Františkolázeňské 24hodinovky, nebo běhu z Aše do Košic a vždy jsem měl skvělý pocit, že jsme si posunuli své hranice možností a ještě jsme mohli pomoci nezanedbatelnou částkou na dobrou věc.

Žiji v Lysé nad Labem a v lednu jsem zjistil, že zde máme pětiletého Vašíka Smolu, který se narodil s vrozenou pohybovou vadou a je na něj pořádána sbírka víček z PETek, aby mu mohl být koupen kvalitní vozík pro hendikepované. Jako muzikanta mě napadlo,že zkusím zorganizovat koncert pro Vašíka v Lysé nad Labem, což se 14. března povedlo. Mým snem bylo vybrat alespoň 15 tisíc Kč, ovšem mí spoluobčané mě ohromně překvapili a cílová částka koncertu byla 26 256 Kč. Jelikož jsem s takovou částkou ani ve snu nepočítal, domluvil jsem již v únoru s vedením Symfonického orchestru Českého rozhlasu, kde působím, že by mi dal k dispozici jeden koncert v Rudolfinu, z kterého by část peněz mohla být věnována právě na Vašíka.

A nyní se mí milí běžci, které mám tak rád, obracím na vás a zvu vás na koncert Symfonického orchestru Českého rozhlasu, který se koná v pondělí 28. dubna 2014 ve 20 hodin v Rudolfinu. Pokud si zakoupíte vstupenku na emporu, tedy k varhanám, která stojí 130 Kč, půjde celá tato částka na Vašíka. Jenom upozorňuji, vstupenky lze koupit pouze v pokladně Rudolfina, jsou již v prodeji. A doopravdy pouze ty na emporu půjdou na dobrou věc. Navíc vás všechny rád uvidím a s vaší podporou v zádech se mi bude mnohem lépe dýchat, poněvadž na tomto koncertu hraji také sólově a vzdávám se ve prospěch Vašíka části honoráře.

Jelikož se na vozík peníze do této chvíle již sešly, dal jsem po konzultaci s Milošem této akci podtitul Vašík bez bariér. Vašík totiž bydlí ve čtvrtém patře bez výtahu, tak se jeho rodiče rozhodli pro stavbu malého bezbariérového domku a jak všichni víme, vše, co je pro hendikepované, je také velmi drahé. Mí milí běžci, přiběhněte tedy na koncert a prožijte ho ze zajímavého místa, kde muzikantům koukáte tak trochu do not a máte možnost detailně sledovat práci dirigenta. No a hlavně můžete pomoci. Moc se na vás všechny těšíme.

Pondělí 28. dubna 2014, Rudolfinum, 20 hodin, Symfonický orchestr Českého rozhlasu, vstupenky á 130 Kč, pouze na emporu, neboli k varhanám!!! Budu hrát jen pro vás.

Milan Muzikář foto
  • přečteno: 3903/3823×

Hodnoť článek

5 z 5 hvězd líbí se mi (21 hodnocení)

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

Pomáhej během

všechny články Pomáhej během

Anketa – hlasuj i ty!

Vize pro rok 2017

Rok 2017 na sebe nedá dlouho čekat, Novoroční předsevzetí jakbysmet. Zatímco vize předpokládá dlouhodobost, Novoroční předsevzetí se vyznačují jepičím životem. Aby se Novoroční předsevzetí stalo prvním krokem k naplnění vize, je třeba si ho pořádně rozmyslet, i když znám spoustu lidí, kteří na druhou stranu tak dlouho přemýšlí a zvažují vše pro a proti, že než vše zváží, uteče pár let. Takže zvažujte pečlivě, ale dejte si časový limit na start. Jako nejlepší limit se jeví 1.1.2017, tak běžíme na to, co vy na to. Kterým směrem byste rádi v roce 2017 byli rádi, aby se ubírala vaše vize 2017?

Zlepšení či udržení zdraví37
Zlepšení nebo udržení fyzické kondice96
Více času na sebe11
Více času na rodinu6
Více času na přátele2
Více času na sebe a na rodinu11
Být víc sám (sama) sebou32

kde se diskutuje

  • Běhání v zimě a mrazu se není třeba bát! Šest zásad pro běhání v zimě a mrazu : nemáte někdo zkušenost s během maratonu v zimě ? »
  • Čtyřicet důvodů, proč milovat běh : Zdravím Vás, běh a celkově cvičení je super věc. Velmi zajímavé jsou nově objevené spojitosti běhu…»
  • Být zdravý a v kondici. Koho a co všechno to v našem životě ovlivňuje. Cooperův test. Čtrnáctý tip Běžecké školy pro váš lepší běh : V tabulke muži 30 – 39 let, průměrný, je chyba (1900 – 1299 m), spravne ma byt 1900…»
  • Ještě jednu písničku … a tuhle taky musím : Já jsem tak poctivý (čti: zblblý :-)), že jsem dělal kliky už i o půl druhé v noci ... :-) »
  • Běžecký tréninkový plán Miloše Škorpila na třetích 13 týdnů běžeckého roku. Čtvrtletní zaměřovací trénink na maraton : Pán Škorpil, v tomto pláne odporúčate bežať dlhý beh na úrovni 82 % TF max. (okrem rozklusu a…»

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků