logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

Přiběhněte večer dvacátého osmého dubna do Rudolfina. Dáme hudbu a pomůžete

Přiběhněte večer dvacátého osmého dubna do Rudolfina. Dáme hudbu a pomůžete

Když jsem se před dvěma lety poprvé zúčastnil PUMu, který pořádala Chebská charita, bylo to hlavně z důvodu, že jsem chtěl zblízka poznat slavného českého ultramaratonce Miloše Škorpila a zkusit si, co vydrží mé tělo.

Jsem muzikant, který většinu času tráví pokroucený s hudebním nástrojem, u mě s fagotem, v ruce a hlavou mu zní neustále nějaké shluky tónů, kterých se člověk potřebuje občas zbavit, aby věděl, co se kolem něho děje v běžném světě. Miloš mě uchvátil a navíc jsem kolem něho našel neuvěřitelnou partu krásných lidí, kteří nejenom rádi překonávají své limity, ale hrozně rádi svým během pomáhají potřebným kolem nás. Zúčastnil jsem se od té doby např. dvou ročníků skvělé Františkolázeňské 24hodinovky, nebo běhu z Aše do Košic a vždy jsem měl skvělý pocit, že jsme si posunuli své hranice možností a ještě jsme mohli pomoci nezanedbatelnou částkou na dobrou věc.

Žiji v Lysé nad Labem a v lednu jsem zjistil, že zde máme pětiletého Vašíka Smolu, který se narodil s vrozenou pohybovou vadou a je na něj pořádána sbírka víček z PETek, aby mu mohl být koupen kvalitní vozík pro hendikepované. Jako muzikanta mě napadlo,že zkusím zorganizovat koncert pro Vašíka v Lysé nad Labem, což se 14. března povedlo. Mým snem bylo vybrat alespoň 15 tisíc Kč, ovšem mí spoluobčané mě ohromně překvapili a cílová částka koncertu byla 26 256 Kč. Jelikož jsem s takovou částkou ani ve snu nepočítal, domluvil jsem již v únoru s vedením Symfonického orchestru Českého rozhlasu, kde působím, že by mi dal k dispozici jeden koncert v Rudolfinu, z kterého by část peněz mohla být věnována právě na Vašíka.

A nyní se mí milí běžci, které mám tak rád, obracím na vás a zvu vás na koncert Symfonického orchestru Českého rozhlasu, který se koná v pondělí 28. dubna 2014 ve 20 hodin v Rudolfinu. Pokud si zakoupíte vstupenku na emporu, tedy k varhanám, která stojí 130 Kč, půjde celá tato částka na Vašíka. Jenom upozorňuji, vstupenky lze koupit pouze v pokladně Rudolfina, jsou již v prodeji. A doopravdy pouze ty na emporu půjdou na dobrou věc. Navíc vás všechny rád uvidím a s vaší podporou v zádech se mi bude mnohem lépe dýchat, poněvadž na tomto koncertu hraji také sólově a vzdávám se ve prospěch Vašíka části honoráře.

Jelikož se na vozík peníze do této chvíle již sešly, dal jsem po konzultaci s Milošem této akci podtitul Vašík bez bariér. Vašík totiž bydlí ve čtvrtém patře bez výtahu, tak se jeho rodiče rozhodli pro stavbu malého bezbariérového domku a jak všichni víme, vše, co je pro hendikepované, je také velmi drahé. Mí milí běžci, přiběhněte tedy na koncert a prožijte ho ze zajímavého místa, kde muzikantům koukáte tak trochu do not a máte možnost detailně sledovat práci dirigenta. No a hlavně můžete pomoci. Moc se na vás všechny těšíme.

Pondělí 28. dubna 2014, Rudolfinum, 20 hodin, Symfonický orchestr Českého rozhlasu, vstupenky á 130 Kč, pouze na emporu, neboli k varhanám!!! Budu hrát jen pro vás.

Milan Muzikář foto
  • přečteno: 7286/7122×

Hodnoť článek

5 z 5 hvězd líbí se mi (21 hodnocení)

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

Pomáhej během

všechny články Pomáhej během

Anketa – hlasuj i ty!

kde se diskutuje

  • Správný střih a správná podpora. Nová kolekce podprsenek NIKE PRO BRA : Já osobně si myslím, že stačí i levnější podprsenka, ale hlavně funkční. Jinak já ji kupovala tady…»
  • Tréninkový plán na zhubnutí nejen pro výkonnostní běžce a běžkyně : Ahoj, narazil jsem nedávno na tento trénink. Zatím mám za sebou 2 běhy a líbí se mi to. Jenom mi…»
  • Běžecká čítanka Miloše Škorpila : Adélo, bohužel Běžecká čítanka je už několik let beznadějně vyprodaná a její nové vydání se…»
  • Běžecká čítanka Miloše Škorpila : Dobrý den, sháním knihu Běžecká čítanka Miloše Škorpila, můžete mi prosím někdo poradit, kde ji…»
  • Only one? : To je dobré jako povídka od Oty Pavla. »

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků