logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

Přiběhněte večer dvacátého osmého dubna do Rudolfina. Dáme hudbu a pomůžete

Přiběhněte večer dvacátého osmého dubna do Rudolfina. Dáme hudbu a pomůžete

Když jsem se před dvěma lety poprvé zúčastnil PUMu, který pořádala Chebská charita, bylo to hlavně z důvodu, že jsem chtěl zblízka poznat slavného českého ultramaratonce Miloše Škorpila a zkusit si, co vydrží mé tělo.

Jsem muzikant, který většinu času tráví pokroucený s hudebním nástrojem, u mě s fagotem, v ruce a hlavou mu zní neustále nějaké shluky tónů, kterých se člověk potřebuje občas zbavit, aby věděl, co se kolem něho děje v běžném světě. Miloš mě uchvátil a navíc jsem kolem něho našel neuvěřitelnou partu krásných lidí, kteří nejenom rádi překonávají své limity, ale hrozně rádi svým během pomáhají potřebným kolem nás. Zúčastnil jsem se od té doby např. dvou ročníků skvělé Františkolázeňské 24hodinovky, nebo běhu z Aše do Košic a vždy jsem měl skvělý pocit, že jsme si posunuli své hranice možností a ještě jsme mohli pomoci nezanedbatelnou částkou na dobrou věc.

Žiji v Lysé nad Labem a v lednu jsem zjistil, že zde máme pětiletého Vašíka Smolu, který se narodil s vrozenou pohybovou vadou a je na něj pořádána sbírka víček z PETek, aby mu mohl být koupen kvalitní vozík pro hendikepované. Jako muzikanta mě napadlo,že zkusím zorganizovat koncert pro Vašíka v Lysé nad Labem, což se 14. března povedlo. Mým snem bylo vybrat alespoň 15 tisíc Kč, ovšem mí spoluobčané mě ohromně překvapili a cílová částka koncertu byla 26 256 Kč. Jelikož jsem s takovou částkou ani ve snu nepočítal, domluvil jsem již v únoru s vedením Symfonického orchestru Českého rozhlasu, kde působím, že by mi dal k dispozici jeden koncert v Rudolfinu, z kterého by část peněz mohla být věnována právě na Vašíka.

A nyní se mí milí běžci, které mám tak rád, obracím na vás a zvu vás na koncert Symfonického orchestru Českého rozhlasu, který se koná v pondělí 28. dubna 2014 ve 20 hodin v Rudolfinu. Pokud si zakoupíte vstupenku na emporu, tedy k varhanám, která stojí 130 Kč, půjde celá tato částka na Vašíka. Jenom upozorňuji, vstupenky lze koupit pouze v pokladně Rudolfina, jsou již v prodeji. A doopravdy pouze ty na emporu půjdou na dobrou věc. Navíc vás všechny rád uvidím a s vaší podporou v zádech se mi bude mnohem lépe dýchat, poněvadž na tomto koncertu hraji také sólově a vzdávám se ve prospěch Vašíka části honoráře.

Jelikož se na vozík peníze do této chvíle již sešly, dal jsem po konzultaci s Milošem této akci podtitul Vašík bez bariér. Vašík totiž bydlí ve čtvrtém patře bez výtahu, tak se jeho rodiče rozhodli pro stavbu malého bezbariérového domku a jak všichni víme, vše, co je pro hendikepované, je také velmi drahé. Mí milí běžci, přiběhněte tedy na koncert a prožijte ho ze zajímavého místa, kde muzikantům koukáte tak trochu do not a máte možnost detailně sledovat práci dirigenta. No a hlavně můžete pomoci. Moc se na vás všechny těšíme.

Pondělí 28. dubna 2014, Rudolfinum, 20 hodin, Symfonický orchestr Českého rozhlasu, vstupenky á 130 Kč, pouze na emporu, neboli k varhanám!!! Budu hrát jen pro vás.

Milan Muzikář foto
  • přečteno: 4180/4100×

Hodnoť článek

5 z 5 hvězd líbí se mi (21 hodnocení)

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

Pomáhej během

všechny články Pomáhej během

Anketa – hlasuj i ty!

V jaké značce běžeckých bot vběhnete do běžecké sezóny 2017

Běžecká sezóna sice nikdy nekončí a tak vlastně ani nikdy nezačíná, prostě běháme furt. Přesto začátek března se bere jako její pravý začátek. Zajímalo by nás, jaká značka je vaše současná srdcovka a tak jí dáte přednost před ostatními značkami na trhu.

adidas88
Asics121
Brooks17
Inov-852
Icebug5
Hoka One22
Mizuno52
Newton5
NB21
Nike55
Salming348
Salomon40
Scott2
Vibram Fivefingers8
Vivobarefoot5
Zoot5
Jiné, zde neuvedené značce45
Běhám bos, bot netřeba14
ON6

kde se diskutuje

  • Pět dní do půlmaratonu. Den posledního soudu nebo poslední zkoušky : uplna parada na tychto clankoch je to, ze v nedelu pobezim svoj prvy polmaraton v Bratislave a tak…»
  • ZASAŽEN ŠÍPEM BĚH : Milosi,velmy hesky clanek.Tak si te pamatuji.... »
  • Nováček, ne však nezkušený : O jakou akci jde prosím? :) Dle povědomé tváře na fotce a data hádám, že pilsentrail – radec…»
  • Bolest kloubů. Jak jí předcházet, co s tím, když už omezuje náš pohyb? : Ahoj, na bolest kloubů je nejlepší koňská mast... doporučuji :-) používám ji často :-) »
  • Vápník – proč nám chybí a co to s námi dělá : tablety vapniku nebrat, sumivky uz vubec, ze dobre chutnaji ha ha,umele sladidla,zvyraznovace…»

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků