logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

Na koloběžce kolem světa s Ivanou Sekyrovou

Na koloběžce kolem světa s Ivanou Sekyrovou

Před rokem uskutečnili Miloš Škorpil, Vašek Jun a Petr Fischer svůj sen – přejet na koloběžce non-stop z východu České republiky na její západ. Vás nenutíme k takové šílenosti, ale zveme vás na koloběžkový závod okolo světa, tedy přesně okolo rybníků Amerika a Jadran. Účast na tomto závodě, jehož spoluorganizátorem je Běžecká škola, přislíbila i Ivana Sekyrová, pro níž to bude kolobrndová premiéra a součást přípravy na MČR v půlmaratonu v Pardubicích.

Tedy nevím, jak vy, ale já bych určitě příležitosti vidět Ivanu, jak krotí koloběžku, ale i Milana a Miloše (taky v rolích krotitelů koloběžky), dva muže stojící v pozadí Ivaniny skvělé jízdy na olympiádu v Londýně, neomeškal.

Mistrovství světa na koloběžce bude letos v Plzni

Na startu závodu, který měl vloni svou premiéru, a všichni jeho účastníci si jej moc pochvalovali, bude i Petr Matoušek, který se chystá na Plzeňské MS. Petra spíš příznivci běhání dosud znají jako nadšeného běžce (ostatně jeho příspěvky na Běžecké škole jsou toho důkazem).

O tom, jak se z běžce stane koloběžec, Petr říká:

Tak nějak jsem se k té kolobce dostal řízením osudu, nebo spíš svou hloupostí – i přes zdravotní peripetie, které trvaly 3 měsíce (uskřípnutý zadek::: – z toho plynoucí dysbalance, zánět úponu pes anserynus (společná úponová šlacha m. sartorius, m. gracilis a m. semitendinosus dvojkloubý sval) jsem neposlouchal svoje tělo, celou dobu makal a pak to najednou nešlo. Po 4 dnech pauzy jsem vytáhl koloběžku, kterou jsem měl jako popojíždědlo za dětmi... a chytlo mě to. Pak to šlo přes postupné „osahávání" světa/subkultury:) koloběžek, tuning, objevení informace o MS v Plzni (kdy se to stane, mít možnost dostat se na MS ve „svém" městě!:-). Takže teď se huntuju na tomhle skvělém vynálezu. Pořád se stejnou zarputilostí a možná nerozvážností, ale takový jsem – jak řekl Steve Prefontaine: “To give anything less than your best is to sacrifice the gift”. Rozhodně nemám závodní stroj a MS je fakt velkej cíl, ale není to o velikosti psa v boji, ale o velikosti boje v psovi:-).

Kam máte přijet, kde je start a zázemí

Start a zázemí máme „u nás doma“, tedy přesněji na parkovišti hotelu Komorní Hůrka. Startuje se tuto sobotu (12.4.) v 11:00. Bližší podrobnosti, včetně toho, jak se předem zaregistrovat či si objednat půjčení koloběžky na závod, je zde.

Přijeďte, bude srandy pytel a třeba skrze jízdu na koloběžce zjistíte, že to dítě ve vás pořád je!

Miloš Škorpil foto

Hodnoť článek

5 z 5 hvězd líbí se mi (8 hodnocení)

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

Pavel Klaus | 9. 4. 2014 16.22 hod. | 78.111.113.xxx
Rád bych si na své kolobrndě zazávodil, ale je to na mě nějak narychlo a v neděli běžím Běh Bezručovým údolím v Chomutově. Je to patnáct kilometrů a chci mít přinejmenším lepší čas než loni, tak před tím nemůžu dělat vylomeniny na kolobrndě někde ve Františkových lázních. Asi by to dopadlo bolestivě, kdyby můj závodní duch bojoval s tělem, které letos ujelo na kolobrndě maximálně dvacet kiláků. Přeju ať se akce povede. :)

fotoMiloš Škorpil: Pavle, to máš pořád letos na koloběžce najeto o 20 km víc než já :), ale chápu tě.

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

Koloběžka

všechny články Koloběžka

Anketa – hlasuj i ty!

Podle čeho si budete vybírat běžecké boty na sezónu 2017

Během následujících týdnů budete osloveni firmami vyrábějícími, či prodávajícími běžeckou obuv s jejich vzory pro rok 2017. Podle čeho se budete při výběru orientovat?

podle značky53
podle povrchu na němž převážně běhám30
podle barvy2
podle šířky boty ve špičce13
podle výšky dropu (rozdílu mezi výškou paty a špičky)14
podle váhy13
podle počtu technických fines, které budou ve výčtu jejich vlastností4
podle toho, jak se v nich budou cítit moje nohy73

kde se diskutuje

  • Životní maraton aneb proč jsem začal běhat : Ahoj Michale, super článek. Hodně mi pomohl v nalezení sebe sama a pochopení co je v běžeckém…»
  • Úrazy Achillovy šlachy. Prevence a jejich léčení : Dobrý den, na tuto diskuzi jsem narazila při pokusu se opět posunout o kousek dál při řešení svého…»
  • Cháron tě zve k sobě – chceš-li mu utéct, zpomal – buď trpělivý, vše má svůj čas, i ty budeš vítěz : kdy bude kniha k mání??? děkuji »
  • Cháron tě zve k sobě – chceš-li mu utéct, zpomal – buď trpělivý, vše má svůj čas, i ty budeš vítěz : Dobrý den je mi 40.let a před dvěma léty jsem začal běhat. Byl jsem jeden z těch, kteří začali…»
  • Životní maraton aneb proč jsem začal běhat : Po přečtení, ačkoli je už 11 večer, mám chuť vyběhnout a běžet a běžet pro ty pocity, které my…»

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků