logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

Na koloběžce kolem světa s Ivanou Sekyrovou

Na koloběžce kolem světa s Ivanou Sekyrovou

Před rokem uskutečnili Miloš Škorpil, Vašek Jun a Petr Fischer svůj sen – přejet na koloběžce non-stop z východu České republiky na její západ. Vás nenutíme k takové šílenosti, ale zveme vás na koloběžkový závod okolo světa, tedy přesně okolo rybníků Amerika a Jadran. Účast na tomto závodě, jehož spoluorganizátorem je Běžecká škola, přislíbila i Ivana Sekyrová, pro níž to bude kolobrndová premiéra a součást přípravy na MČR v půlmaratonu v Pardubicích.

Tedy nevím, jak vy, ale já bych určitě příležitosti vidět Ivanu, jak krotí koloběžku, ale i Milana a Miloše (taky v rolích krotitelů koloběžky), dva muže stojící v pozadí Ivaniny skvělé jízdy na olympiádu v Londýně, neomeškal.

Mistrovství světa na koloběžce bude letos v Plzni

Na startu závodu, který měl vloni svou premiéru, a všichni jeho účastníci si jej moc pochvalovali, bude i Petr Matoušek, který se chystá na Plzeňské MS. Petra spíš příznivci běhání dosud znají jako nadšeného běžce (ostatně jeho příspěvky na Běžecké škole jsou toho důkazem).

O tom, jak se z běžce stane koloběžec, Petr říká:

Tak nějak jsem se k té kolobce dostal řízením osudu, nebo spíš svou hloupostí – i přes zdravotní peripetie, které trvaly 3 měsíce (uskřípnutý zadek::: – z toho plynoucí dysbalance, zánět úponu pes anserynus (společná úponová šlacha m. sartorius, m. gracilis a m. semitendinosus dvojkloubý sval) jsem neposlouchal svoje tělo, celou dobu makal a pak to najednou nešlo. Po 4 dnech pauzy jsem vytáhl koloběžku, kterou jsem měl jako popojíždědlo za dětmi... a chytlo mě to. Pak to šlo přes postupné „osahávání" světa/subkultury:) koloběžek, tuning, objevení informace o MS v Plzni (kdy se to stane, mít možnost dostat se na MS ve „svém" městě!:-). Takže teď se huntuju na tomhle skvělém vynálezu. Pořád se stejnou zarputilostí a možná nerozvážností, ale takový jsem – jak řekl Steve Prefontaine: “To give anything less than your best is to sacrifice the gift”. Rozhodně nemám závodní stroj a MS je fakt velkej cíl, ale není to o velikosti psa v boji, ale o velikosti boje v psovi:-).

Kam máte přijet, kde je start a zázemí

Start a zázemí máme „u nás doma“, tedy přesněji na parkovišti hotelu Komorní Hůrka. Startuje se tuto sobotu (12.4.) v 11:00. Bližší podrobnosti, včetně toho, jak se předem zaregistrovat či si objednat půjčení koloběžky na závod, je zde.

Přijeďte, bude srandy pytel a třeba skrze jízdu na koloběžce zjistíte, že to dítě ve vás pořád je!

Miloš Škorpil foto

Hodnoť článek

5 z 5 hvězd líbí se mi (8 hodnocení)

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

Pavel Klaus | 9. 4. 2014 16.22 hod. | 78.111.113.xxx
Rád bych si na své kolobrndě zazávodil, ale je to na mě nějak narychlo a v neděli běžím Běh Bezručovým údolím v Chomutově. Je to patnáct kilometrů a chci mít přinejmenším lepší čas než loni, tak před tím nemůžu dělat vylomeniny na kolobrndě někde ve Františkových lázních. Asi by to dopadlo bolestivě, kdyby můj závodní duch bojoval s tělem, které letos ujelo na kolobrndě maximálně dvacet kiláků. Přeju ať se akce povede. :)

fotoMiloš Škorpil: Pavle, to máš pořád letos na koloběžce najeto o 20 km víc než já :), ale chápu tě.

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

Koloběžka

všechny články Koloběžka

Anketa – hlasuj i ty!

kde se diskutuje

  • Začal jsem běhat, ale ať dělám, co dělám, zrychlit nedokážu! Co mám dělat, abych běhal rychleji? : Dobrý den. Tenhle článek se mi opravdu moc líbí. Našla jsem se v něm krásně a aktuálně bych k tomu…»
  • Zjisti svůj startovní handicap a vyběhni. Šestý tip Běžecké školy pro váš lepší běh : Sorry za odbočku, to musí být nesmysl, ty časy fotbalistů, ne ? "Ve Slavii jsou nároky na…»
  • Stabilita při běhu, aneb co taky může způsobit nevhodná běžecká obuv. Osmý tip Běžecké školy pro váš lepší běh : S letitým odstupem musím dát Miloši za pravdu.Maximalistická obuv,konkrétně model Clifton od Hoka…»
  • Tak jak je to vůbec s tou snídaní – je anebo není tím nejdůležitějším jídlem dne? Třetí tip Běžecké školy pro váš šťastný života běh : Souhlas, není taky špatný vajíčka udělat na sádle a kokosak si dát do kafe. »
  • Tak jak je to vůbec s tou snídaní – je anebo není tím nejdůležitějším jídlem dne? Třetí tip Běžecké školy pro váš šťastný života běh : No jistěééé. Hned jsem si šel udělat dvě vajíčka na měkko (no, byly trošku spíš na tvrdo, ale…»

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků