logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

Na koloběžce kolem světa s Ivanou Sekyrovou

Na koloběžce kolem světa s Ivanou Sekyrovou

Před rokem uskutečnili Miloš Škorpil, Vašek Jun a Petr Fischer svůj sen – přejet na koloběžce non-stop z východu České republiky na její západ. Vás nenutíme k takové šílenosti, ale zveme vás na koloběžkový závod okolo světa, tedy přesně okolo rybníků Amerika a Jadran. Účast na tomto závodě, jehož spoluorganizátorem je Běžecká škola, přislíbila i Ivana Sekyrová, pro níž to bude kolobrndová premiéra a součást přípravy na MČR v půlmaratonu v Pardubicích.

Tedy nevím, jak vy, ale já bych určitě příležitosti vidět Ivanu, jak krotí koloběžku, ale i Milana a Miloše (taky v rolích krotitelů koloběžky), dva muže stojící v pozadí Ivaniny skvělé jízdy na olympiádu v Londýně, neomeškal.

Mistrovství světa na koloběžce bude letos v Plzni

Na startu závodu, který měl vloni svou premiéru, a všichni jeho účastníci si jej moc pochvalovali, bude i Petr Matoušek, který se chystá na Plzeňské MS. Petra spíš příznivci běhání dosud znají jako nadšeného běžce (ostatně jeho příspěvky na Běžecké škole jsou toho důkazem).

O tom, jak se z běžce stane koloběžec, Petr říká:

Tak nějak jsem se k té kolobce dostal řízením osudu, nebo spíš svou hloupostí – i přes zdravotní peripetie, které trvaly 3 měsíce (uskřípnutý zadek::: – z toho plynoucí dysbalance, zánět úponu pes anserynus (společná úponová šlacha m. sartorius, m. gracilis a m. semitendinosus dvojkloubý sval) jsem neposlouchal svoje tělo, celou dobu makal a pak to najednou nešlo. Po 4 dnech pauzy jsem vytáhl koloběžku, kterou jsem měl jako popojíždědlo za dětmi... a chytlo mě to. Pak to šlo přes postupné „osahávání" světa/subkultury:) koloběžek, tuning, objevení informace o MS v Plzni (kdy se to stane, mít možnost dostat se na MS ve „svém" městě!:-). Takže teď se huntuju na tomhle skvělém vynálezu. Pořád se stejnou zarputilostí a možná nerozvážností, ale takový jsem – jak řekl Steve Prefontaine: “To give anything less than your best is to sacrifice the gift”. Rozhodně nemám závodní stroj a MS je fakt velkej cíl, ale není to o velikosti psa v boji, ale o velikosti boje v psovi:-).

Kam máte přijet, kde je start a zázemí

Start a zázemí máme „u nás doma“, tedy přesněji na parkovišti hotelu Komorní Hůrka. Startuje se tuto sobotu (12.4.) v 11:00. Bližší podrobnosti, včetně toho, jak se předem zaregistrovat či si objednat půjčení koloběžky na závod, je zde.

Přijeďte, bude srandy pytel a třeba skrze jízdu na koloběžce zjistíte, že to dítě ve vás pořád je!

Miloš Škorpil foto

Hodnoť článek

5 z 5 hvězd líbí se mi (8 hodnocení)

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

Pavel Klaus | 9. 4. 2014 16.22 hod. | 78.111.113.xxx
Rád bych si na své kolobrndě zazávodil, ale je to na mě nějak narychlo a v neděli běžím Běh Bezručovým údolím v Chomutově. Je to patnáct kilometrů a chci mít přinejmenším lepší čas než loni, tak před tím nemůžu dělat vylomeniny na kolobrndě někde ve Františkových lázních. Asi by to dopadlo bolestivě, kdyby můj závodní duch bojoval s tělem, které letos ujelo na kolobrndě maximálně dvacet kiláků. Přeju ať se akce povede. :)

fotoMiloš Škorpil: Pavle, to máš pořád letos na koloběžce najeto o 20 km víc než já :), ale chápu tě.

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

Koloběžka

všechny články Koloběžka

Anketa – hlasuj i ty!

kde se diskutuje

  • Od gaučinku k běhu : Díky za motivaci. Jsi fakt borec. Inspirace pro všechny jako jsem já. »
  • Od gaučinku k běhu : Běh není v našem věku o čase a pachtění se po rekordech. Běh má zlepšit kondici, zdraví a posunout…»
  • Postižení Achillovy šlachy : Může mít polyneuropatie něco společného s achillovou šlachou?? Bylo mi řečeno, že ji mám…»
  • Deset mýtů o běžeckých botách : Spis nez studie a vyvraceni mytu bych doporucoval srovnat statistiky bezeckych zraneni u…»
  • Další vědecká studie potvrzující škodlivost běhu na lidské zdraví donutila i Miloše Škorpila skončit s běháním : Už moje babička mi říkala: "Nělotej, bo dostaněš zapolini". (V překladu z…»

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků