logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

Koloběžkování s Běžeckou školou

Koloběžkování s Běžeckou školou

Nejen běh je na vzestupu popularity. Své místo na slunci si pomalu a jistě vydobývá i další sport, v jehož názvu se skrývá běh a sice koloběh, nebo chcete-li ježdění na koloběžce.

Když přijel Vašek Jun se svou koloběžkou na první ročník Poutního ultramaratonu, měl jsem ho ještě za exota, ale během těch pěti dnů, co jsme prožili vedle sebe, se mi koloběžka začala čím dál tím více líbit. Zalíbila se mi tak, že jsem se s Vaškem domluvil a za týden jsem na ní bral ještě společně se Zdeňkem a Vláďou Dančem první hodinu.

Zhruba za měsíc už jsem na ní drandil na svém prvním závodě O krále Českého lesa v Tachově. Slovo dalo slovo a pořídil jsem pro Běžeckou školu dva kousky, aby běžci na Komorním Dvoře měli na čem jezdit.

brm, brm, brm v provedení Miloš Škorpil a Milan Kalousek, kouče a manažéra Ivany Sekyrové

V létě pak přijel Vašek se svými koloběžkami na soustředění Běžecké školy do šumavského Srní. Celodenní výlet na koloběžce si většina účastníků soustředění nemohla vynachválit. Od té doby máme Vaška na všech soustředěních pořádaných v České republice a nemálo těch, co se na nich svezli, si je dříve či později opatřili, aby je mohli prohánět a doplnili si svou sportovní výbavu o vynikající prostředek, který je skvělým doplňkem běžeckého tréninku, při němž se protáhnete, naučíte se perfektně běžeckou kolíbku a domů přijíždíte s hubou od ucha k uchu. Zkrátka koho si koloběžka jednou „osedlá“, toho již nepustí a má zaručeno, že když má blbou náladu, tak na ni stačí skočit, ujet pár kilometrů a blbá nálada je ta tam.

Mládí vpřed, aneb že by Ivana předávala štafetu Terce Sekyrové

Nevěříte? Tak přijeďte 20. července na letní běžecké soustředění do Františkových Lázní a zkuste se tomuto tvrzení po celodenním výletě na koloběžce postavit. Jen pro úplnost – letní běžecké soustředění bude týdenní a proběhne, jak výše uvedeno, od 20. do 26. července. Jeho základna bude jako v loňském roce v autokempu Amerika, a kromě běhání, ježdění na koloběžce se na něm bude i funkčně cvičit a dokonce i přirozeně plavat. Máme připravené nové běžecké trasy a kdo bude mít zájem, tak po jeho skončení (po sobotní snídani) vyběhneme s Pavlem Kosorinem (čtenářům Běžecké školy jej jistě nemusíme představovat – autor seriálu Lekce z joggingu) na jeho životní 50. Bude to takový trénink na Milošovu 60. (uskuteční se v pátek 12.9.2014), tedy běh, který jsem si nadělil k 60. narozeninám, na nějž zvu všechny, kdož si chtějí užít krásný den mezi běžeckými přáteli, a který si kromě stylové oslavy mých narozenin vytknul za cíl pomoci vybrat 60 000,- Kč na provoz Hospicu Sv. Jiří, o.p.s.

Letošní ročník seriálu závodu koloběžek Bez pedálů byl odstartován

Abych ještě podtrhl své tvrzení o oblíbenosti ježdění na koloběžce, tak věřte, že svou závodní premiéru na koloběžce si odbyla i Ivana Sekyrová, která se zúčastnila 2. ročníku Závodu kolem světa, který spolupořádala 12. dubna na Komorním Dvoře Běžecká škola a Bez pedálů. Ivana při své premiéře obsadila druhé místo a zjistila, že i když je ježdění na koloběžce pěkná zábava a zpestření běžeckého tréninku, tak to není žádná sranda.

Každopádně však běhání i ježdění na koloběžce je skvělým způsobem, jak učinit svůj život veselejším a radostnějším, což je i to, co vám přeji.

Autoři fotografií: 1. – 3. Martin Stolař, 4. Jan Kopička

Miloš Škorpil foto
Koloběžkování s Běžeckou školou Koloběžkování s Běžeckou školou Koloběžkování s Běžeckou školou

Hodnoť článek

5 z 5 hvězd líbí se mi (5 hodnocení)

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

Běžecké akce

všechny články Běžecké akce

Anketa – hlasuj i ty!

V jaké značce běžeckých bot vběhnete do běžecké sezóny 2017

Běžecká sezóna sice nikdy nekončí a tak vlastně ani nikdy nezačíná, prostě běháme furt. Přesto začátek března se bere jako její pravý začátek. Zajímalo by nás, jaká značka je vaše současná srdcovka a tak jí dáte přednost před ostatními značkami na trhu.

adidas90
Asics126
Brooks18
Inov-852
Icebug5
Hoka One22
Mizuno53
Newton5
NB21
Nike56
Salming352
Salomon40
Scott2
Vibram Fivefingers8
Vivobarefoot5
Zoot5
Jiné, zde neuvedené značce46
Běhám bos, bot netřeba14
ON6

kde se diskutuje

  • Pět dní do půlmaratonu. Den posledního soudu nebo poslední zkoušky : uplna parada na tychto clankoch je to, ze v nedelu pobezim svoj prvy polmaraton v Bratislave a tak…»
  • ZASAŽEN ŠÍPEM BĚH : Milosi,velmy hesky clanek.Tak si te pamatuji.... »
  • Nováček, ne však nezkušený : O jakou akci jde prosím? :) Dle povědomé tváře na fotce a data hádám, že pilsentrail – radec…»
  • Bolest kloubů. Jak jí předcházet, co s tím, když už omezuje náš pohyb? : Ahoj, na bolest kloubů je nejlepší koňská mast... doporučuji :-) používám ji často :-) »
  • Vápník – proč nám chybí a co to s námi dělá : tablety vapniku nebrat, sumivky uz vubec, ze dobre chutnaji ha ha,umele sladidla,zvyraznovace…»

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků