logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

Koloběžkování s Běžeckou školou

Koloběžkování s Běžeckou školou

Nejen běh je na vzestupu popularity. Své místo na slunci si pomalu a jistě vydobývá i další sport, v jehož názvu se skrývá běh a sice koloběh, nebo chcete-li ježdění na koloběžce.

Když přijel Vašek Jun se svou koloběžkou na první ročník Poutního ultramaratonu, měl jsem ho ještě za exota, ale během těch pěti dnů, co jsme prožili vedle sebe, se mi koloběžka začala čím dál tím více líbit. Zalíbila se mi tak, že jsem se s Vaškem domluvil a za týden jsem na ní bral ještě společně se Zdeňkem a Vláďou Dančem první hodinu.

Zhruba za měsíc už jsem na ní drandil na svém prvním závodě O krále Českého lesa v Tachově. Slovo dalo slovo a pořídil jsem pro Běžeckou školu dva kousky, aby běžci na Komorním Dvoře měli na čem jezdit.

brm, brm, brm v provedení Miloš Škorpil a Milan Kalousek, kouče a manažéra Ivany Sekyrové

V létě pak přijel Vašek se svými koloběžkami na soustředění Běžecké školy do šumavského Srní. Celodenní výlet na koloběžce si většina účastníků soustředění nemohla vynachválit. Od té doby máme Vaška na všech soustředěních pořádaných v České republice a nemálo těch, co se na nich svezli, si je dříve či později opatřili, aby je mohli prohánět a doplnili si svou sportovní výbavu o vynikající prostředek, který je skvělým doplňkem běžeckého tréninku, při němž se protáhnete, naučíte se perfektně běžeckou kolíbku a domů přijíždíte s hubou od ucha k uchu. Zkrátka koho si koloběžka jednou „osedlá“, toho již nepustí a má zaručeno, že když má blbou náladu, tak na ni stačí skočit, ujet pár kilometrů a blbá nálada je ta tam.

Mládí vpřed, aneb že by Ivana předávala štafetu Terce Sekyrové

Nevěříte? Tak přijeďte 20. července na letní běžecké soustředění do Františkových Lázní a zkuste se tomuto tvrzení po celodenním výletě na koloběžce postavit. Jen pro úplnost – letní běžecké soustředění bude týdenní a proběhne, jak výše uvedeno, od 20. do 26. července. Jeho základna bude jako v loňském roce v autokempu Amerika, a kromě běhání, ježdění na koloběžce se na něm bude i funkčně cvičit a dokonce i přirozeně plavat. Máme připravené nové běžecké trasy a kdo bude mít zájem, tak po jeho skončení (po sobotní snídani) vyběhneme s Pavlem Kosorinem (čtenářům Běžecké školy jej jistě nemusíme představovat – autor seriálu Lekce z joggingu) na jeho životní 50. Bude to takový trénink na Milošovu 60. (uskuteční se v pátek 12.9.2014), tedy běh, který jsem si nadělil k 60. narozeninám, na nějž zvu všechny, kdož si chtějí užít krásný den mezi běžeckými přáteli, a který si kromě stylové oslavy mých narozenin vytknul za cíl pomoci vybrat 60 000,- Kč na provoz Hospicu Sv. Jiří, o.p.s.

Letošní ročník seriálu závodu koloběžek Bez pedálů byl odstartován

Abych ještě podtrhl své tvrzení o oblíbenosti ježdění na koloběžce, tak věřte, že svou závodní premiéru na koloběžce si odbyla i Ivana Sekyrová, která se zúčastnila 2. ročníku Závodu kolem světa, který spolupořádala 12. dubna na Komorním Dvoře Běžecká škola a Bez pedálů. Ivana při své premiéře obsadila druhé místo a zjistila, že i když je ježdění na koloběžce pěkná zábava a zpestření běžeckého tréninku, tak to není žádná sranda.

Každopádně však běhání i ježdění na koloběžce je skvělým způsobem, jak učinit svůj život veselejším a radostnějším, což je i to, co vám přeji.

Autoři fotografií: 1. – 3. Martin Stolař, 4. Jan Kopička

Miloš Škorpil foto
Koloběžkování s Běžeckou školou Koloběžkování s Běžeckou školou Koloběžkování s Běžeckou školou

Hodnoť článek

5 z 5 hvězd líbí se mi (5 hodnocení)

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

Běžecké akce

všechny články Běžecké akce

Anketa – hlasuj i ty!

Vize pro rok 2017

Rok 2017 na sebe nedá dlouho čekat, Novoroční předsevzetí jakbysmet. Zatímco vize předpokládá dlouhodobost, Novoroční předsevzetí se vyznačují jepičím životem. Aby se Novoroční předsevzetí stalo prvním krokem k naplnění vize, je třeba si ho pořádně rozmyslet, i když znám spoustu lidí, kteří na druhou stranu tak dlouho přemýšlí a zvažují vše pro a proti, že než vše zváží, uteče pár let. Takže zvažujte pečlivě, ale dejte si časový limit na start. Jako nejlepší limit se jeví 1.1.2017, tak běžíme na to, co vy na to. Kterým směrem byste rádi v roce 2017 byli rádi, aby se ubírala vaše vize 2017?

Zlepšení či udržení zdraví34
Zlepšení nebo udržení fyzické kondice92
Více času na sebe9
Více času na rodinu4
Více času na přátele2
Více času na sebe a na rodinu11
Být víc sám (sama) sebou29

kde se diskutuje

  • Běžecký tréninkový plán Miloše Škorpila na třetích 13 týdnů běžeckého roku. Čtvrtletní zaměřovací trénink na maraton : Pán Škorpil, v tomto pláne odporúčate bežať dlhý beh na úrovni 82 % TF max. (okrem rozklusu a…»
  • Jak skloubit zimní radovánky s přípravou na jarní běžecké vrcholy : Zdravím Miloši, mám dotaz k pohybu venku při inverzi. Bydlím na Karvinsku, kde trvá už několik dní…»
  • Běhání v zimě a mrazu se není třeba bát! Šest zásad pro běhání v zimě a mrazu : Ahoj všem K tomu mrazu, dnes ráno jsem si dal svých obvyklých 4,75km kolem Labe a bylo to bezva, od…»
  • Jak je to tedy s tím hladem, aneb Intermittent Fasting. Osmý tip Běžecké školy pro váš lepší běh : Jesliže vycházím z "nejím, když nemám hlad" a doplním k tomu "jím, když mám…»
  • Jak skloubit zimní radovánky s přípravou na jarní běžecké vrcholy : Díky za článek,jak napadl sníh,tak jsem řešil jak běhat na lyžích a bez nich. »

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků