logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

Motivace pro život v běhu, pro života běh

Motivace pro život v běhu, pro života běh

Pokud nás v životě nežene dopředu něco, co by nás motivovalo ke splnění našeho cíle, většinou to nedopadne. Motivace ve smyslu: „Od prvního ledna začnu" si už na sobě vyzkoušel asi každý. Jen malé procento lidí ale uspělo.

Rychlá navigace [zobrazit]

Obsah [skrýt]

  1. Motto začátečníka
  2. Motto joggera
  3. Motto běžce

Motto, které bude motorem a inspirací vašeho snažení ve chvíli, kdy se budete teprve seznamovat s během, kdy budete hledat, proč to vlastně děláte vám bude ukazovat, kam vlastně jdete, k čemu směřujete. Mělo by tedy být ryze osobního charakteru. Nic takového jako: „Dneska jsem jak almara a nemůžu se na sebe ani podívat, tak se nemůžu divit tomu svému, že se ohlíží za každou." Ne! Ne! Ne! Takováhle motivace je zhola k ničemu. Ten váš se stejně otočí za každou, protože už je to taková mužská přirozenost a mužské oko se rádo pokochá na tom, co nemá doma.

Motto začátečníka

„Nedělám to proto, abych byl olympijským vítězem ale proto, že už …"

(dosaďte si sami, co vás přivedlo k tomu, začít se pravidelně hýbat). Třeba si tam dosaďte – mohl zase jako dřív bez obav vyrazit na běžky, udělat si cyklistickou dovolenou do exotických míst, nebo vylézt na Sněžku.

Motto joggera

„Člověk si stále myslí, že nejtěžší je začít, něco na tom bude, ale rovněž tak začínám mít pocit, že stejně těžké je vytrvat, tedy pro toho, kdo nezná svůj cíl. Já ale svůj cíl mám a tím je …, takže nemusím mít strach, ze by se mi to nepodařilo!" Tady už by mělo být dosazené více konkrétní, třeba uběhnout maraton za 3:30.

Motto běžce

„Škoda každého dne, kdy si nemůžu propláchnout tělo kyslíkem a radovat se z toho, jak mi nad hlavou svítí slunce!" Pokročilý většinou už nepotřebuje motivovat k tomu, aby u sportování vydržel, a tak jeho motto může být více abstraktní. Své motto si pak doma nebo ve své pracovně umístěte tak, abyste je měli co nejčastěji na očích.

Když jsme u té motivace, tak mě vždy nejvíce namotivuje, když se koukám na běhající lidi a vidím na nich, jak září. V tomhle jsou ve světě o moc dál než my tady u nás. Proto tak rád jezdím na velké světové maratony, protože tam vidíte, že lidi dělají něco, co je ohromně baví. Není tam žádný ten mus, který si na sebe vytváříme my. Prostě mi stačí, že jsem, že jsem mezi stejně „postiženými" a je mi fajn. Pak mám radost, když vidím člověka, který evidentně má nějaké tělesné postižení, a on s veselým úsměvem maká na 35. km. Je šťastný, protože vidí, že ostatní souputníci a diváci jsou z něj nadšení, že to dokázal. Předáváme si tak navzájem něco, co všichni v běžném životě postrádáme. Předáváme si radost, lásku, porozumění, nadšení pro stejnou věc a těšíme se, že se někde jinde, třeba někde na druhém konci světa, zase naše cesty protnou a my budeme tohle vše moci předat lidem jiné země, jiné kultury. Protože o tom také, kromě vlastního sportovního vyžití, na běžeckých závodech jde.

Že to není jen můj dojem a že lidé čím dál tím více touží po tom, prožívat věci spolu, stát se součástí něčeho velkého, svědčí i vzrůstající účast na běžeckých závodech v celé republice. O stejném svědčí i vzrůstající počet lidí na běžeckých soustředěních. Na něž můžete s klidným svědomím přijet i vy a nechat se inspirovat stejnými nadšenci. Ono, když pak poznáte běžeckou partu, tak se daleko snáze zdolává i vlastní maraton. Když vás ve chvíli, kdy cítíte, že síly rapidně ubývají a vy máte do cíle ještě 20 km, někdo osloví jménem, k tomu přidá povzbuzující úsměv a lehký dotek. Vzápětí zjistíte, že tím dotykem do vás vlil tu potřebnou energii, kterou jste zrovna potřebovali, abyste v pohodě doběhli do cíle.

Běh je ale také sportem osobností. Tím nemyslím třeba osobnosti kulturního nebo společenského života, ale skutečně lidské osobnosti. Běh vám totiž nic neodpustí, nic mu nenalžete, takže když vidíte běžce, můžete si být z hodně procent jistí, že tenhle člověk si dokáže jít v životě za svým. A to také pak bude platit i o vás, pokud začnete pravidelně běhat.

Miloš Škorpil foto

Hodnoť článek

4 z 5 hvězd lepší (21 hodnocení)

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

Začínáme s během

všechny články Začínáme s během

Anketa – hlasuj i ty!

kde se diskutuje

  • Začal jsem běhat, ale ať dělám, co dělám, zrychlit nedokážu! Co mám dělat, abych běhal rychleji? : Dobrý den. Tenhle článek se mi opravdu moc líbí. Našla jsem se v něm krásně a aktuálně bych k tomu…»
  • Zjisti svůj startovní handicap a vyběhni. Šestý tip Běžecké školy pro váš lepší běh : Sorry za odbočku, to musí být nesmysl, ty časy fotbalistů, ne ? "Ve Slavii jsou nároky na…»
  • Stabilita při běhu, aneb co taky může způsobit nevhodná běžecká obuv. Osmý tip Běžecké školy pro váš lepší běh : S letitým odstupem musím dát Miloši za pravdu.Maximalistická obuv,konkrétně model Clifton od Hoka…»
  • Tak jak je to vůbec s tou snídaní – je anebo není tím nejdůležitějším jídlem dne? Třetí tip Běžecké školy pro váš šťastný života běh : Souhlas, není taky špatný vajíčka udělat na sádle a kokosak si dát do kafe. »
  • Tak jak je to vůbec s tou snídaní – je anebo není tím nejdůležitějším jídlem dne? Třetí tip Běžecké školy pro váš šťastný života běh : No jistěééé. Hned jsem si šel udělat dvě vajíčka na měkko (no, byly trošku spíš na tvrdo, ale…»

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků