logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

City trail

City trail

V červnu se poběží v Praze první city trail. Co je to za hloupost, trail a ve městě?, napadne možná mnohého běžce. Ale zas taková hloupost to není, a v Praze, která se rozkládá podél Vltavy a od níž se rozbíhá nahoru do kopců, už vůbec ne.

Rychlá navigace [zobrazit]

Obsah [skrýt]

  1. Jaký má city trail smysl?
  2. K čemu v běhu chytrost, když jsem silný, rychlý a vytrvalý?
  3. Oblečení na city trail
  4. Trénink na city trail

Potřebuje se běžec na city trail nějak speciálně připravovat? Má city trail, pokud jde o techniku běhu, nějaká svá specifika? Proč vůbec běhat po městě, není lepší vyběhnout někam do přírody nebo alespoň do příměstských či městských parků? Jaký má city trail vůbec smysl?

Jaký má city trail smysl?

Začnu poslední otázkou. City trail má smysl, který má společného jmenovatele se všemi ostatními snahami zaměřenými na to, člověka nějakým zajímavým způsobem (způsobem, který jej přitáhne k běhání) přivést ke zdravému životnímu stylu. City trail je pak zaměřený zejména na mladší populaci, protože má v sobě dynamiku, adrenalin, je to taková běžecká městská korida, kde zvítězí ten, který je silný, rychlý, vytrvalý a chytrý.

K čemu v běhu chytrost, když jsem silný, rychlý a vytrvalý?

Chytrost se hodí vždycky, při city trailu zvlášť, protože běhat do kopce, z kopce, do prudkých zatáček, to není jen o síle, rychlosti a vytrvalosti, ale také o hlavě.

Když vyběhnete kopec a vydáte se při jeho zdolávání ze všech sil a hned za úpatím kopce vás čeká seběh, tak to, co jste získali na soupeře v kopci, hned ztratíte, protože budete mít tak slabé nohy, že budete mít problém se na nich udržet, natož se pustit plnou rychlostí z kopce.

Když vběhnete plnou rychlostí do prudké zatáčky, tak vás to vynese, budete muset začít brzdit, soupeři vás snadno podběhnou a nerušeně poběží svým tempem dál. Vy, abyste je dohnali, budete muset zase šlápnout do plných, přijde další zatáčka a… po pár zatáčkách vám soupeři vesele odběhnou, zatímco vy, zakyselení, za nimi stihnete tak akorát vyslat kyselý pohled.

Síla a rychlost se však taky budou hodit, protože bez nich se zakyselíte mnohem dříve, takže tenhle seriál věnovaný přípravě na city trail bude kromě praktických rad zahrnovat i konkrétní rady pro trénink a pro to, jak jej běžet, abyste prodali, na co budete mít natrénováno.

Oblečení na city trail

Když jde člověk běhat po Praze a je oblečený do klasického běžeckého mundůru s přiléhavými elasťáky, tak si dost často připadá minimálně nepatřičně, protože všichni na něj zírají, jako by byl nějaký exot. Salomon, který je pořadatelem city trailů (ten, co se poběží v Praze 28.6.2014, bude sice první v České republice, ale ve světě jsou již pořádány déle), připravil i stylové běžecké oblečení, v němž se dobře běhá a vy zapadnete svým zjevem do městského koloritu.

Trénink na city trail

Protože se poběží 11 kilometrů, tak základem bude trénink na deset kilometrů s tím, že jej obohatíme o výběhy a seběhy kopců, schodů a probíhání zatáček. Takže zatím se podívejte ve svém okolí po vhodných terénech a lokalitách, za čtrnáct dní vybíháme!

Partnerem seriálu je Salomon

Miloš Škorpil foto

Hodnoť článek

4 z 5 hvězd lepší (18 hodnocení)

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

seriál City trail

Běžecké akce

všechny články Běžecké akce

Anketa – hlasuj i ty!

Vize pro rok 2017

Rok 2017 na sebe nedá dlouho čekat, Novoroční předsevzetí jakbysmet. Zatímco vize předpokládá dlouhodobost, Novoroční předsevzetí se vyznačují jepičím životem. Aby se Novoroční předsevzetí stalo prvním krokem k naplnění vize, je třeba si ho pořádně rozmyslet, i když znám spoustu lidí, kteří na druhou stranu tak dlouho přemýšlí a zvažují vše pro a proti, že než vše zváží, uteče pár let. Takže zvažujte pečlivě, ale dejte si časový limit na start. Jako nejlepší limit se jeví 1.1.2017, tak běžíme na to, co vy na to. Kterým směrem byste rádi v roce 2017 byli rádi, aby se ubírala vaše vize 2017?

Zlepšení či udržení zdraví38
Zlepšení nebo udržení fyzické kondice105
Více času na sebe14
Více času na rodinu6
Více času na přátele2
Více času na sebe a na rodinu11
Být víc sám (sama) sebou35

kde se diskutuje

  • Běhání v zimě a mrazu se není třeba bát! Šest zásad pro běhání v zimě a mrazu : nemáte někdo zkušenost s během maratonu v zimě ? »
  • Čtyřicet důvodů, proč milovat běh : Zdravím Vás, běh a celkově cvičení je super věc. Velmi zajímavé jsou nově objevené spojitosti běhu…»
  • Být zdravý a v kondici. Koho a co všechno to v našem životě ovlivňuje. Cooperův test. Čtrnáctý tip Běžecké školy pro váš lepší běh : V tabulke muži 30 – 39 let, průměrný, je chyba (1900 – 1299 m), spravne ma byt 1900…»
  • Ještě jednu písničku … a tuhle taky musím : Já jsem tak poctivý (čti: zblblý :-)), že jsem dělal kliky už i o půl druhé v noci ... :-) »
  • Běžecký tréninkový plán Miloše Škorpila na třetích 13 týdnů běžeckého roku. Čtvrtletní zaměřovací trénink na maraton : Pán Škorpil, v tomto pláne odporúčate bežať dlhý beh na úrovni 82 % TF max. (okrem rozklusu a…»

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků