logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

LEKCE Z JOGGINGU 58. Nemějte velké oči, přátelé – mějte velké a zdravé SRDCE!

LEKCE Z JOGGINGU 58. Nemějte velké oči, přátelé – mějte velké a zdravé SRDCE!

V noci před setkáním s prezidentem republiky se mi zdálo, že jsem se na slavnostní ceremoniál dostavil v trenkách a tričku. Z toho je zřejmé, že mám raději jogging než politiku.

 • Nemějte velké oči, přátelé – mějte velké a zdravé SRDCE!
 • Když cestujete vozem 1. třídy, obvykle jste v kupé úplně sami. Lidem se prostě nechce PLATIT ZA KVALITU, což je dobře vidět nejenom v oblasti cestování, ale i ve světě práce, rodiny, stravování, vzdělání, spirituality, prostě všude.
 • Běhejte si klidně až do roztrhání, ale do roztrhání svých bot, nikoli svého těla.
 • PŘÍRODNÍMU způsobu běhání se nenaučíte ve fitness klubu, ale v přírodě, takže se tam vyskytujte co nejčastěji. Na jiné myšlenky (pokud tím rozumíme zdravější, život podporující myšlenky), přijdete nejlépe tam, kde stromy produkují kyslík, cesty jsou lemovány mechem a tělo se nenápadně spojuje s duší v jeden krásný a silný celek.
 • Miloš Škorpil nás učí nejenom běhat, ale také se před nikým a před ničím nehrbit a vždycky DRŽET HLAVU NAHOŘE. A mezi námi – tohle umět je snad ještě důležitější než umět běhat.
 • Jogging je tak trochu kategorie sama pro sebe. Jogger je člověk, který si běží svou cestou, nechce nikoho porážet a je mu jedno, jestli ho někdo předbíhá.
 • Když mi bylo čtyřicet, řekl mi manažer v ČSOB: Je mi líto pane, na hypotéku jste příliš starej. Tak jsem si na nemovitost půjčil jinde a začal jsem se o sebe trochu starat. Letos mi bude padesát a pokud jde o moji kondici, klidně si to v maratonu rozdám s kterýmkoli manažerem ČSOB.
 • Chcete-li rychleji chytit druhý dech, zpomalte.
 • ZDRAVÍ je dar z nebes a báječná věc, protože nám umožňuje intenzivně vnímat VŠECHNY KRÁSY SVĚTA. Díky zdravým smyslům dokážeme rozlišit až deset tisíc vůní, díky zdravým nohám se můžeme seznámit s naší planetou zcela jedinečným, intimním způsobem, díky zdravému rozumu dokážeme rozlišit dobré a zlé, díky zdravým rukám můžeme vysázet růže nebo připravit snídani manželce, díky zdravému srdci dokážeme věřit a doufat v něco lepšího než je to, co zrovna je.
 • Nemám rád, když mi někdo měří, za jak dlouho dorazím do cíle. Neběhám proto, abych si „zlepšil čas“, ale proto, abych na všechny časomíry světa alespoň na chvíli zapomněl. Nicméně to vůbec neznamená, že bych do cíle maratonu neuměl doběhnout PŘESNĚ PODLE PLÁNU.

Doporučená hudba: Police, Every Breath You Také

Doporučený produkt: Jablečný mošt (Ovocná školka a sady Střílky)

Pavel Kosorin foto
 • přečteno: 5691/5552×

Hodnoť článek

5 z 5 hvězd líbí se mi (23 hodnocení)

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

Běžecká literatura

všechny články Běžecká literatura

Anketa – hlasuj i ty!

Podle čeho si budete vybírat běžecké boty na sezónu 2017

Během následujících týdnů budete osloveni firmami vyrábějícími, či prodávajícími běžeckou obuv s jejich vzory pro rok 2017. Podle čeho se budete při výběru orientovat?

podle značky49
podle povrchu na němž převážně běhám24
podle barvy2
podle šířky boty ve špičce13
podle výšky dropu (rozdílu mezi výškou paty a špičky)14
podle váhy13
podle počtu technických fines, které budou ve výčtu jejich vlastností4
podle toho, jak se v nich budou cítit moje nohy69

kde se diskutuje

 • Životní maraton aneb proč jsem začal běhat : Ahoj Michale, super článek. Hodně mi pomohl v nalezení sebe sama a pochopení co je v běžeckém…»
 • Úrazy Achillovy šlachy. Prevence a jejich léčení : Dobrý den, na tuto diskuzi jsem narazila při pokusu se opět posunout o kousek dál při řešení svého…»
 • Cháron tě zve k sobě – chceš-li mu utéct, zpomal – buď trpělivý, vše má svůj čas, i ty budeš vítěz : kdy bude kniha k mání??? děkuji »
 • Cháron tě zve k sobě – chceš-li mu utéct, zpomal – buď trpělivý, vše má svůj čas, i ty budeš vítěz : Dobrý den je mi 40.let a před dvěma léty jsem začal běhat. Byl jsem jeden z těch, kteří začali…»
 • Životní maraton aneb proč jsem začal běhat : Po přečtení, ačkoli je už 11 večer, mám chuť vyběhnout a běžet a běžet pro ty pocity, které my…»

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků