logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

S Rockym na Vítkov. Všichni jsme Rocky

S Rockym na Vítkov. Všichni jsme Rocky

Podíváte-li se od Pražského hradu směrem východním, uvidíte před sebou úzký pás zeleně. Bystré oko zachytí něco jako prudce se zvedající kýl zaoceánské lodi. Někomu to může připomínat onu bájnou Noemovu archu. Tak přesně tento „kýl" jsme si dali za cíl pravidelně vybíhat. Dana, aby měla zábavu a pěkný zadek, já, abych se připravil (tedy spíše své nohy a plíce) na zdolávání kopců při Ultra Zermatt maratonu, City trailMilošovu 60.

nejsou to lehký schody

Poprvé jsme vyběhli v úterý ráno. Kristýnaobjevila při stopování jedné běžkyně, že kousek od nás v Karlíně vedou na vrch Vítkov hodně pěkné schody. O schodech se nezapomněla zmínit Daně, té se kupodivu zalíbily. Kdybych ji na ně rval já, tak mě pošle nejmíň k šípku, s tím, že jsem snad upad´. Takže je vlastně dobře, že to je, jak to je. Tak tyto schody se staly naším cílem. Tedy cílem byl až samotný památník na Vítkové, odkud je to na vrcholu schodů cca nějakých osm set metrů, ale nejdřív člověk musí vydrápat ty schody, že jo?

výhled je z Vítkova na Prahu z jakékoliv strany tady úchvatný

Když jsme přiběhli pod schody, tak jsem do nich hned nasadil (jako pako) rychlé staccato. Když jsem byl v jejich půli, měl jsem na nich plíce a hekal, jak kdybych si to právě rozdal s gaučovým démonem, bránícím se opustit gauč, do nějž za ta léta, co jej neopustil, zapustil kořeny. Když jsem své plíce nasoukal zpět do útrob a již rozvážným krokem odpovídajícím mému věku zdolal druhou půlku schodů, otevřel se mi úchvatný výhled na Prahu. Tak úchvatný, že nohám se chtělo tančit. Nicméně byly dřevěné, tak byly rády, že alespoň pomaloučku běží k vítkovskému památníku. Dana věděla, do čeho jde, tak schody absolvovala s daleko menším úsilím, takže byla v pohodě schopna mé „tempo" následovat.

Na Vítkově si lze i zacvičit a to si pošte, že cvičit se budeNa Vítkově si lze i zacvičit a to si pošte, že cvičit se bude

K památníku vedou ze západní strany schody podobné těm, které vybíhá Rocky, když se připravuje na své památné boxerské zápasy. Rocky Dana si to musela samozřejmě do nich dát taky. Byl jsem rád, že mě tentokrát jen pověřila rolí fotografa.

Od památníku jsem to už vedl já. Uvědomil jsem si, že to můžeme vzít dolů tunelem vedoucím pod Vítkovem ze Žižkova do Karlína, tak udělat vlastně kolečko a nemuset se vracet stejnou cestou. Při seběhu si Dana udělala udělala chodecký tempový rekord. On by to byl tedy i její běžecký, kdyby si ovšem nezapomněla na endomondu nastavit, že jde běhat.

Jana Čiháková s Danou

Když jsme přiběhli nadšení domů a vše hodili na FB, okamžitě se přihlásila Jana Čiháková, že by šla příště s námi, tak jsme tam hned hodili, že jako jo, a že teda zítra v 7:00 před domem Březinova 497/10, Praha 8. No a ráno tam fakt byla, takže už jsme byli tři. No a teď už to vypadá, že ve středu ráno 23.4.2014, opět v 7:00 od Březinové 497/10 nás bude vybíhat šest. Vidíme to s výběhem a nějakým pocvičením nahoře na Vítkově tak na 45 – 50 minut. Kdo se chce přidat, tak je vítán. Stačí, když bude v sedm ráno připraven na startu.

Prostor na to se zrychlit, rovinky a krátké sprinty budou naše

Heslo, náš vítací a vítězný pokřik zní: „Rocky na Vítkov, všichni jsme Rocky!“

Vzkaz pro běžce a běžkyně z Chebu a okolí: „Pro vás už mám taky vymyšlenou trasu!“

Já tu holku nepoznávám, ona si přidává dobrovolně další schody

Miloš Škorpil foto
S Rockym na Vítkov. Všichni jsme Rocky S Rockym na Vítkov. Všichni jsme Rocky S Rockym na Vítkov. Všichni jsme Rocky S Rockym na Vítkov. Všichni jsme Rocky S Rockym na Vítkov. Všichni jsme Rocky S Rockym na Vítkov. Všichni jsme Rocky S Rockym na Vítkov. Všichni jsme Rocky

Hodnoť článek

5 z 5 hvězd líbí se mi (12 hodnocení)

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

Honza Růžička | 22. 5. 2014 10.20 hod. | 62.141.0.xxx
Vydali jsme se dnes ráno s běžci z našeho nedalekého rodinného centra po stopách tohoto příběhu. Mohu potvrdit, že jsem si nad těmi schody skutečně na Rockyho vzpomněl, jenom na jinou sekvenci. Jak vždycky vypadal po tom zápase... Výhled ovšem skutečně stojí za to! Nebo alespoň skoro...

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

Běžecké akce

všechny články Běžecké akce

Anketa – hlasuj i ty!

Vize pro rok 2017

Rok 2017 na sebe nedá dlouho čekat, Novoroční předsevzetí jakbysmet. Zatímco vize předpokládá dlouhodobost, Novoroční předsevzetí se vyznačují jepičím životem. Aby se Novoroční předsevzetí stalo prvním krokem k naplnění vize, je třeba si ho pořádně rozmyslet, i když znám spoustu lidí, kteří na druhou stranu tak dlouho přemýšlí a zvažují vše pro a proti, že než vše zváží, uteče pár let. Takže zvažujte pečlivě, ale dejte si časový limit na start. Jako nejlepší limit se jeví 1.1.2017, tak běžíme na to, co vy na to. Kterým směrem byste rádi v roce 2017 byli rádi, aby se ubírala vaše vize 2017?

Zlepšení či udržení zdraví35
Zlepšení nebo udržení fyzické kondice92
Více času na sebe10
Více času na rodinu4
Více času na přátele2
Více času na sebe a na rodinu11
Být víc sám (sama) sebou30

kde se diskutuje

  • Ještě jednu písničku … a tuhle taky musím : Já jsem tak poctivý (čti: zblblý :-)), že jsem dělal kliky už i o půl druhé v noci ... :-) »
  • Běžecký tréninkový plán Miloše Škorpila na třetích 13 týdnů běžeckého roku. Čtvrtletní zaměřovací trénink na maraton : Pán Škorpil, v tomto pláne odporúčate bežať dlhý beh na úrovni 82 % TF max. (okrem rozklusu a…»
  • Jak skloubit zimní radovánky s přípravou na jarní běžecké vrcholy : Zdravím Miloši, mám dotaz k pohybu venku při inverzi. Bydlím na Karvinsku, kde trvá už několik dní…»
  • Běhání v zimě a mrazu se není třeba bát! Šest zásad pro běhání v zimě a mrazu : Ahoj všem K tomu mrazu, dnes ráno jsem si dal svých obvyklých 4,75km kolem Labe a bylo to bezva, od…»
  • Jak je to tedy s tím hladem, aneb Intermittent Fasting. Osmý tip Běžecké školy pro váš lepší běh : Jesliže vycházím z "nejím, když nemám hlad" a doplním k tomu "jím, když mám…»

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků