logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

Světlo pro svět prozářilo Pardubický vinařský půlmaraton, může rozzářit i vás

Světlo pro svět prozářilo Pardubický vinařský půlmaraton, může rozzářit i vás

Máme za sebou úspěšnou účast na Pardubickém vinařském půlmaratonu, který se konal v sobotu 19. dubna.

Cíl jsme měly stanovený jasně, konečně pokořit hranici 1 h 50 min. Byl to náš vzájemný pokus číslo dvě a příprava byla opravdu důkladná. Nejen proto, že jsme od ledna postupně naběhaly stovky kilometrů na pražském Petříně, Ladronce, Hvězdě či Divoké Šárce. Nejdůležitější příprava probíhala poslední týden – propočty průměrné rychlosti na jednotlivé kilometry, sehrání se s hodinkami s GPS (každá odchylka by mohla znamenat zklamání ve finiši) a hlavně jak efektivně naplánovat občerstvovací stanice. Na pomoc jsme měly své nejbližší, kteří obdrželi jasné instrukce – po každém 7. km nám podat novou lahvičkou s nápojem a kousek energetické tyčinky. Teoreticky bylo tedy vše vypracováno do nejmenšího detailu a nervozita rostla každým dnem.

Počasí nám v sobotu přálo, na trati nezářila pouze žlutá trička Světla pro svět, ale také slunce na jasné modré obloze. Hned od začátku běhu se nám začaly naše teoretické plány měnit. Původně jsme chtěly běžet prvních 5 km zlehka a postupně zrychlovat. Ale už první kilometr nám ukázal, že se nám běží snadno (což znamená, že si za běhu můžeme v klidu vyměnit pár slov, aniž bychom se zadýchaly), a tak jsme prostě změnily taktiku z minuty na minutu. Když se teď podívám na statistiky z každého kilometru, tempo jsme měly opravdu vyrovnané po celou dobu závodu. Naprostá nádhera. Pravda, ke konci závodu už nám bylo pěkně horko a ke všemu se začal zvedat vítr, ale to už nás nemohlo zastavit. Do cíle jsme vběhly v čase 1:49:38, čas dle čipu byl ještě lepší 1:49:02. Cíl jsme si splnily více než nad očekávání a Veronika si nemohla ve svůj narozeninový den nadělit lepší dárek!

Tak skvělý čas jsme náležitě oslavily sklenkou ginu s tonikem a výborným obědem od tetičky. Prostě v Pardubicích bylo krásně a na tento den nám zůstanou jen samé krásné vzpomínky.

Bylo příjemné vidět, že jsme za Světlo neběžely jen my dvě. Žlutá trička jsou naprosto geniální tah, protože ta barva se nedá přehlédnout a i v průběhu závodu samotného jsme slyšely plno povzbudivých slov jak od běžců, tak od diváků u trati. A věřím, že jsme svou přítomností opět dokázaly rozšířit vědomí o nadaci samotné.

Jako perličku přikládáme fotografii s žokejem Váňou, který se zúčastnil závodu na kolečkových bruslích.

Zhaslo vám slunce, když jste zjistili, že čísla na 20. ročník Volkswagen Maraton Praha jsou již beznadějně vyprodána? Pořád byste chtěli běžet? Tak věřte, že když nám pomůžete rozsvítit Světlo pro svět, my pro vás rozsvítíme vaše slunce. Stačí kliknout a mraky, které jej zakryly, jsou ty tam.

  • přečteno: 4272/4211×

Hodnoť článek

4 z 5 hvězd lepší (6 hodnocení)

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

Pomáhej během

všechny články Pomáhej během

Anketa – hlasuj i ty!

Podle čeho si budete vybírat běžecké boty na sezónu 2017

Během následujících týdnů budete osloveni firmami vyrábějícími, či prodávajícími běžeckou obuv s jejich vzory pro rok 2017. Podle čeho se budete při výběru orientovat?

podle značky53
podle povrchu na němž převážně běhám30
podle barvy2
podle šířky boty ve špičce13
podle výšky dropu (rozdílu mezi výškou paty a špičky)14
podle váhy13
podle počtu technických fines, které budou ve výčtu jejich vlastností4
podle toho, jak se v nich budou cítit moje nohy73

kde se diskutuje

  • Životní maraton aneb proč jsem začal běhat : Ahoj Michale, super článek. Hodně mi pomohl v nalezení sebe sama a pochopení co je v běžeckém…»
  • Úrazy Achillovy šlachy. Prevence a jejich léčení : Dobrý den, na tuto diskuzi jsem narazila při pokusu se opět posunout o kousek dál při řešení svého…»
  • Cháron tě zve k sobě – chceš-li mu utéct, zpomal – buď trpělivý, vše má svůj čas, i ty budeš vítěz : kdy bude kniha k mání??? děkuji »
  • Cháron tě zve k sobě – chceš-li mu utéct, zpomal – buď trpělivý, vše má svůj čas, i ty budeš vítěz : Dobrý den je mi 40.let a před dvěma léty jsem začal běhat. Byl jsem jeden z těch, kteří začali…»
  • Životní maraton aneb proč jsem začal běhat : Po přečtení, ačkoli je už 11 večer, mám chuť vyběhnout a běžet a běžet pro ty pocity, které my…»

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků