logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

Tréninkové deníky Běžecké školy

Tréninkové deníky Běžecké školy

Mám štěstí na přátele, bez nich by pro mě bylo velmi obtížné stránky vybudovat … bez Honzy Hanouska (12) a Juraje Stančika byste například nemohli dostat krásný novoroční dárek v podobě tréninkových deníků, které si můžete nyní stáhnout přes rubriku Běžecký trénink do svých počítačů a vést si v nich všechny užitečné záznamy, které se hodí vést.

Deníky jsou zpracovány v češtině i slovenštině (českoslovenštině), protože česká verze obsahuje pár slovenských výrazů, ale myslím si, že není na škodu znát pár slov svých nejbližších přátel :). Záměrně jsem volil s Martinem jen tuto verzi, tedy možnost stažení do vlastních počítačů a ne vedení přes Běžeckou školu. Vedení přes Běžeckou školu by sice mohlo na její stránky přivést denně spoustu lidí, kteří by si zde vkládali své naběhané kilometry, na druhé straně by to byl určitý druh vazalství a já vyznávám svobodu. Takto si každý může vést v poklidu svůj tréninkový deníček doma a není odkázán na to, zda má přístup na internet, nebo se třeba na Běžeckou školu nedostal nějaký hacker a veškeré jeho údaje smazal.

Pokud si přečtete, co si v deníku můžete vést, zjistíte, že Honza a Juraj to vzali velmi odpovědně a tak si tam můžete od délky odběhaných úseků a tepové frekvence vést i to, v jakých botách jste běželi (tenhle údaj je velmi prospěšný k tomu, že si pak snadno spočítáte, kolik jste toho už v kterých „teniskách“ odběhali, a zda není náhodou už čas je poslat do důchodu). Samozřejmě to není všechno, ale nemá cenu tady všechno vypisovat, když si deníky (pravý sloupec – zelené pole) můžete snadno stáhnout a pak se v nich porochňat.

Já jsem si vedl tréninkové deníky nějakých 30 let. Byla to vždy pro mě taková sváteční chvilka, když jsem si vpisoval, kolik jsem toho naběhal, v jakém tempu a v duchu si pak ještě jednou ten zážitek z běhání osvěžil a zároveň pevněji uložil v paměti, navíc je to dodnes pro mne výborný pomocník, když náhodou zapomenu, co mě k jakému výkonu, nebo třeba k přetrénování, přivedlo. V posledních letech už jsem si deník nevedl, protože toho hodně naběhám s jinými, ale je fakt, že když jsem dostal takový dárek, že si ho asi zase začnu vést.

Miloš Škorpil foto

Hodnoť článek

nehodnoceno, buďte první

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

12Honzade | 7. 1. 2010 23.59 hod. | 80.243.103.xx
Ted jsou cerstve vlozeny na download nove verze deniku, vcetne verze s bezeckym planem… Milos o tom asi neco solo napise..:)

12honzade | 5. 1. 2010 17.20 hod. | 195.113.13.xx
Petre diky, je tam jedna zavorka posunuta -- uz jsem stary clovek:), zaroven ale delame jeste jednu velkou zmenu -- moznost, aby se do toho dal jednoduse pripojit treningovy plan… Mame nejaky napad, ale jeho dodelani bude tak 2-3 dny trvat...
Asi v mezicase poslu produkt, ktery by mel resit tvoje problemy a potom i dalsi, ktery by udelal i plany..
Samozrejme pokud najdete chybky ci mate nejake velke „prani“ mapiste asi primo na muj mail a my se to pokusime rychle vse dodelat k obecne spokojenosti..
Honza a Juraj
12honzade@gmail.com

Petr Hruška | 5. 1. 2010 11.25 hod. | 80.250.1.xx
Díky za rychlou opravu, ale pořád tam je asi nějaká muška. Teď to už sice sčítá i „Tento týden", ale zdá se, že to nasčítá jen „První týden“ – když teď vpisuju data už do druhého týdne, zůstává tam pořád nasčítaný údaj z týdne prvního. Stejně, zdá se, funguje i „Tento měsíc“ (tj. nasčítá jen „První měsíc“ a pak na tom už zůstane).

12Honzade | 3. 1. 2010 21.51 hod. | 80.243.103.x
Petre a vsichni:).
Uz jsem to poslal, Martin je tam dal, takze jsou ke stazeni deniky, ktere uz to maji opravene, pritom jsem tam dal hned i troje boty:).
At se hezky beha.. 12:)

12Honzade | 3. 1. 2010 21.06 hod. | 80.243.103.x
Petre, dik, tohle jsme jeste neodchytili:). V sesite s tydenim prehledem je to spravne, ale tady je chybne vzorecek.
Poslu Milosovi spravne, opravene deniky zitra, pockame, co jeste si kdo vsimne:).
Muzes upravit i sam:
Pokud umis excel, nakopiruj si do policka E1 nasledujici vzorec:
=SUMIF(Týdenný přehled!$A$5:$A$16,WEEKNUM(TODAY())-1,Týdenný přehled!C$5:C$16)
a do policka F1 vzorec
=SUMIF(Týdenný přehled!$A$5:$A$16,WEEKNUM(TODAY())-1,Týdenný přehled!D$5:D$16)
a uz to bude spravne.
Mej se fajn. 12:)

Petr Hruška | 3. 1. 2010 20.21 hod. | 80.250.1.xx
Dík, dobrá pomůcka. Jen mi nějak nechodí ty součty na „Tento týden“ (v E1 až H1 se stále zobrazuje #N/A).

12Honzade | 3. 1. 2010 16.47 hod. | 80.243.103.x
To jsem rad, my jeste asi udelame pro lidi, co nejsou tak zdatni i verzi pro 3-5 bot, aby se to lepsi delalo, ale zase staci jen vlozit stejne vzorce a boty se budou zobrazovat i na strance deniku.
Pripadne dalsi grafy a sledovani, nevim, co jeste vic by lidi mohlo zajimat… Kdyz budete mit nejake problemy ci napady, napiste sem nebo i primo 12honzade@gmail.com
At nam to dobre a vesele beha. 12:)

Štefan | 3. 1. 2010 16.12 hod. | 90.178.108.xxx
Ahoj, hezká práce. Já si od roku 2007, kdy jsem se zmířil s tím, že maratón pod 3:30 nedám, vedu už jen záznamy na stránkach virtuálního tréninkového plánu PIM. Tam se eviduje datum, měřený čas, vzdálenost, denní doba, výživa, subjektivní hodnocení na stupnici 1-10, počet hodín spánku a poznámka. Mne by to v podstatě i stačilo, ale není tam evidence bot. Takže si ještě zvlášť v excelu eviduji boty (naběhané km).
Tento deník jsem vyzkoušel , zapsal jsem si od začátku roku, všechno zdá se funguje v pohodě. Akorát dnes jsem byl běhat 2x v různěm tempu. Tak jsem si vložil řádek, okopíroval vzorce a všechno funguje OK.
Díky.

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

Běžecký trénink

všechny články Běžecký trénink

Anketa – hlasuj i ty!

kde se diskutuje

  • Souhrnná zpráva o mém běhání : Ahoj Jakube, ve školce, dcerky u dvěří podají ruku na přivítanou, Vy pak do práce a já s kočárem na…»
  • Portables. Čerstvě připravené jídlo, po kterém se sportovci můžou utlouct : K dnešnímu mottu dne: "žít přítomným okamžikem, být si vědomý, že za vše, co se mi děje, si…»
  • Beskydská sedmička není žádná lehká holka, i když si tě položí, kam chce : Děkuji Miloši. Díky tvému reportu jsem si trasu představila a zároveň se utvrdila v tom, že po…»
  • Beskydská sedmička není žádná lehká holka, i když si tě položí, kam chce : Kdo nezkusil, neuvěří. Vřele doporučuje 9 ortopedu z 8. »
  • Beskydská sedmička není žádná lehká holka, i když si tě položí, kam chce : No Milošu, to jsou naše krásné Beskydy! »

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků