logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

Dvanáct statečných z adidas Women´s Challenge 2014 vás zve na 20. ročník Volkswagen Maraton Praha

Dvanáct statečných z adidas Women´s Challenge 2014 vás zve na 20. ročník Volkswagen Maraton Praha

Důvodů, proč člověk začíná běhat a proč běhá, jsou milióny. Každý z nás má své. Přesto na začátku může stát (běžet) člověk, který nás k tomu, abychom vůbec začali přemýšlet o běhu jako o dobré volbě, přivede.

Rychlá navigace [zobrazit]

Obsah [skrýt]

 1. Dvanáct statečných z adidas Women´s Challenge 2014
  1. Renata Hudcová
  2. Alena Maňáková
  3. Radka Nekardová
  4. Hana Havalcová
  5. Iva Bažantová
  6. Irena Výborná
  7. Anna Kadová
  8. Lada Bízová
  9. Hana Marvanová
  10. Hana Vébrová
  11. Hana Chalupská
  12. Zuzana Schwarzmaierová

Před pěti čtyřmi měsíci stálo dvanáct žen před rozhodnutím: „Mám poslat svou přihlášku do adidas Women´s Challenge 2014, nebo to mám nechat plavat?“. Nakonec se rozhodly pro první volbu a pak s jekotem otvíraly zprávu, která říkala: „Byla jste vybrána“. Radost vystřídala nervozita: „Budu na to mít?“ Dnes těchto dvanáct statečných stojí na pódiu Maratonského expa v Praze v Holešovicích, aby se představily běžecké veřejnosti a prozradily své životní (běžecké) motto, co pro ně běh znamená a jak jejich běhání vnímá nejbližší okolí.

Protože všichni se do maratonského expa nevejdeme, tak holky přiběhnou i k vám domů, abyste si je mohli prohlédnout a přečíst si, co budou říkat. A až je uvidíte někde na trati běžeckého závodu, tak je nezapomeňte povzbudit, běží totiž i pro vás.

Dvanáct statečných z adidas Women´s Challenge 2014

Renata Hudcová

Renata Hudcová

Běh je nejlepší antistresová pilulka, která nic nestojí, snad jen čas, ale ten pocit a ty endorfiny

Alena Maňáková

Alena Maňáková

Běh mi dává životní rovnováhu, nové přátelé, poznání nové dimenze sportovního výkonu, zdraví.

Začala jsem běhat především pro získání kondice, pro zdraví, pro zhubnutí pár kil. Postupně se můj vztah k běhu mění a nejde mi již jen o zdraví a „něco“ dělat, ale o možnost a chuť soutěžit s ostatními v něčem, co mne baví. Zároveň se běh stal přirozeným kompenzátorem každodenního stresu. Běh nic nestojí, dá se dělat kdykoliv a kdekoliv a je vhodný pro každého. Milým bonusem navíc je fakt, že jsem za ty 4 měsíce získala díky běhu spoustu nových přátel, kteří buď motivují mě k dalším a lepším výsledkům, a nebo naopak mohu motivovat já je. Ačkoliv je to individuální sport, je kolektivně nakažlivý...

Radka Nekardová

Radka Nekardová

Běh mi dodává energii, odolnost, sebevědomí, nové přátele, ale hlavně úsměv na tváři. A s úsměvem jde všechno líp! Jo, a taky je to ta nejlepší dieta!

Hana Havalcová

Hana Havalcová

Běh mi dává svobodnou mysl! Rovná myšlenky. Při běhu se mi v hlavě rodí krásné nápady, které mám sílu realizovat. Když běžím, nepotřebuji walkmena, poslouchám hudbu přírody a jsem ráda, že tu jsem! Únavu nemůžu rozležet, ale rozběhat, pak se cítím odpočatá a plná energie, jen se potřebuji rozběhnout a překonat mysl, že nemůžu – ono to funguje! Pokaždé mě utvrdí, že věk je jen číslo, protože když chci, tak běžím, nemusím držet dietu ani mít špatné svědomí, že jsem snědla čokoládu – to je přeci BOMBA, ne?!

Iva Bažantová

Iva Bažantová

Běh je určitá námaha (fyzická a také volní či psychická), v mém věku vyžaduje přemáhání různých zděděných nebo získaných tělesných nedostatečností, v nedávné minulosti například přebytečných kil, v současnosti prostřídává zádrhele mého organismu. Přesto mi dává běh lehkost a svobodu ducha, skvělý pocit i ve vnímání sebe sama (což je jistě dar pro mé okolí). Ale jen ve spojení s přírodou! Nedovedu si představit, že bych měla běžet jak panák na pásu. Nejsem sportovkyně. Ale ctím režim tréninku – jako hudební interpretka ho znám důvěrně. Běh s motivací přináší harmonii, přivede vás ke zpěvu, stane se zdravou drogou. Během k radosti. Přidejte se, překonejte se a získáte!

Irena Výborná

Irena Výborná

Běh mi dává především svobodu! Běžím a běžím a přemýšlím si jen tak, prostě si čistím hlavu. Pak mi běh dává sílu. Někdy se mi moc běhat nechce, a když se překonám a uběhnu ty naplánované kilometry, cítím se silnější. Pak mi běh dává zdraví. Běhám za každého počasí a nějaká „rýmička“ mě nerozhází (neporazí).

Proč bych běh doporučila i jiným? Aby především překonali vlastní pohodlí, lenost. Aby se zdravě zpotili, rozhýbali svaly a klouby a tím si upevnili zdraví. Aby cítili vítr okolo uší, kapky deště na tvářích, čerstvý sníh ve vlasech, aby se radovali ze svobodného pohybu. Prostě, aby se hýbali a měli radost z pohybu a ze života vůbec!

Anna Kadová

Anna Kadová

Běh mi dává především čas, který mohu strávit jen a pouze sama se sebou, vyvětrat se, odpočinout si. Dává mi energii na zvládání každodenních povinností, sílu na sobě pracovat. Dává mi dobrou náladu a nadhled. Taky touhu něco dokázat, pak víc a ještě víc. Troufám si říci, že se stal součástí mé cesty. Každý si při běhání může přijít na své, důvodů, proč začít a posléze vytrvat je tolik, kolik je lidských osudů. Můžete relaxovat nebo závodit. Nebo také obojí. Pracovat na sobě a být zdraví, užívat si života plnými doušky, sami, s rodinou i přáteli.

Lada Bízová

Lada Bízová

Protože jsem složitá beraní nátura, dává mi běh možnost překonávat sebe sama, ale zároveň mě učí trpělivosti a pokoře. Dává mi také to, co bytostně potřebuji – volnost a svobodu. Velkým bonusem k tomu je zdraví a radost.

Proč bych jej doporučila ostatním? Dnes jsou všude reklamy na předražené preparáty, které nám mají zaručit krásnou štíhlou postavu, energii, vitalitu, dobrou náladu... ráda bych všem vzkázala, že pro toto všechno stačí jednoduše obout tenisky a vyběhnout ze dveří. Kdo mi nevěří, ať to zkusí. Doporučuji všem bez rozdílu...

Hana Marvanová

Hana Marvanová

Motto: Všechno je jen v hlavě

Běh mi dává svobodu, můžu se oprostit od problémů a vyčistit si hlavu. Přitom zároveň dělám něco pro sebe, pro zdraví, a snažím se jít příkladem svým dětem. Běh je sport dostupný člověku kdykoliv a kdekoliv, ale hlavně jsou to chvíle, kdy mám čas jen sama pro sebe.

Hana Vébrová

Hana Vébrová

Hana Chalupská

Hana Chalupská

Zuzana Schwarzmaierová

Zuzana Schwarzmaierová

Běhám, protože mě to baví, běhání mi dodává lepší náladu a není nic jednoduššího, než si obout boty, vyběhnout kamkoliv a všechny starosti a blbosti alespoň na chvilku hodit za hlavu.

Co dává běh vám, jak lákáte své přátele na běh, jaké je vaše životní či běžecké motto?

U mě je to jednoduché. Odpovědí na první otázku je Běžecká škola a vše, co pro běhání a lidi vůbec dělám. A moje životní i běžecké motto je: „Běžím, tedy jsem.“

Tak poběžte s námi a mějte šťastný života běh!

Miloš Škorpil foto
Dvanáct statečných z adidas Women´s Challenge 2014 vás zve na 20. ročník Volkswagen Maraton Praha Dvanáct statečných z adidas Women´s Challenge 2014 vás zve na 20. ročník Volkswagen Maraton Praha Dvanáct statečných z adidas Women´s Challenge 2014 vás zve na 20. ročník Volkswagen Maraton Praha Dvanáct statečných z adidas Women´s Challenge 2014 vás zve na 20. ročník Volkswagen Maraton Praha Dvanáct statečných z adidas Women´s Challenge 2014 vás zve na 20. ročník Volkswagen Maraton Praha Dvanáct statečných z adidas Women´s Challenge 2014 vás zve na 20. ročník Volkswagen Maraton Praha Dvanáct statečných z adidas Women´s Challenge 2014 vás zve na 20. ročník Volkswagen Maraton Praha Dvanáct statečných z adidas Women´s Challenge 2014 vás zve na 20. ročník Volkswagen Maraton Praha Dvanáct statečných z adidas Women´s Challenge 2014 vás zve na 20. ročník Volkswagen Maraton Praha Dvanáct statečných z adidas Women´s Challenge 2014 vás zve na 20. ročník Volkswagen Maraton Praha Dvanáct statečných z adidas Women´s Challenge 2014 vás zve na 20. ročník Volkswagen Maraton Praha Dvanáct statečných z adidas Women´s Challenge 2014 vás zve na 20. ročník Volkswagen Maraton Praha

Hodnoť článek

3 z 5 hvězd dobré (6 hodnocení)

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

adidas Women´s Challenge 2014

všechny články adidas Women´s Challenge 2014

Anketa – hlasuj i ty!

kde se diskutuje

 • Běžecká škola, jak ji znáte, se stěhuje do archivu : Gratuluji k takovému výkonu a do dalších let držím palce. Ať se daří a vaše články učiní šťastný…»
 • Když je třeba – ZASTAV, když je třeba – BĚŽ DÁL : Miloši díky za další rady. Moc mě to pomáhá při mém běhání. »
 • Křížem krážem Karlovarským krajem : Jenom si dovolím takové drobné doplnění: vložené video „O běhání pro zdraví i pro…»
 • Běh mi zachránil život : Po x letech jsem opět narazila na tento příběh. Příběh, který změnil i mě život jakožto těžkému…»
 • Kurz – Instruktor kondičního běhu : Dobrý den, budete pořádat kurzy teď na podzim 2020. Nebo můžete doporučit kde je to možné? Zajímá…»

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků