logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

Všechno je to v hlavě, běželo mi při maratonu hlavou

Všechno je to v hlavě, běželo mi při maratonu hlavou

Den po maratonu: kdyby to šlo, napsala bych o maratonu knihu – mé pocity, dojmy! Protože tohle ani nejde popsat zkráceně. Ale přesto se pokusím. Obavy před startem – doběhnu to po tom zranění, co jsem v poslední době měla? Krize na 36. km, budu na to připravena? Neušlape mě ten dav – když je letos rekordní účast (10 000 běžců, ne-li více)?

Aneto, tolik máš načteno, docela dost naběháno. Vše je jen o hlavě... pořád jsem si opakovala. Navíc mi pomáhalo 99 hlášek maratonce, co jsem poctivě nastudovala. Dopředu jsem si řekla, že se na to chci i vyfiknout – je to pro mě taková oslava těch mých běhů. Už dopředu mi babička pomáhala udělat sukýnku, celá zlatá. Tak dlouho jsem se připravovala – hlavně psychicky, a najednou den D je tady! Ranní přípravy – normálně se na běh připravuju 10 minut, ale tentokrát přes hodinu. Vše muselo dokonale ladit. Cestou autem jsem měla moc humoru a žádnej stres jsem nepociťovala. Na místě jsme se ještě fotili, povídali a když se blížil start, musela jsem se rozloučit s rodinou a kamarádkou, a přemístit se tam, odkud jsem měla vybíhat. Když jsem se zařadila do svého koridoru, dali se se mnou do řeči 4 kluci – Budějičáci. Tak jsme se začali smát, povídat a nervozita vůbec nebyla. Jen jsme se už těšili na výstřel. S výstřelem jsme si vychutnávali tóny Vltavy, bylo to děsně dojemné. Měla jsem šílenou husinu, ale zakázala jsem si brečet, abych se přeci jen už koncentrovala.

Aneta na trati maratonu

A jak to vypadalo na trati? Tolik známých, kolik jsem potkala z běžeckých skupinek, Chorvatska, František, přátel... no nádhera! Pořád jsme mávali a povzbuzovali se navzájem. Když na mě mířil fotograf, vždy jsem se snažila usmívat a to samé do kamery – dokonce jsem i skákala... kdybych přeci jen náhodou byla vidět. Tolik lidí na Karlově mostě jsem v životě neviděla. Jedno velký wow! Ani si nedokážu tipnout, kolik bylo diváků, ale byla to nádhera. Fandili všichni všem. Bylo jedno, zda jste běžec amatér – běháte si pro radost, či vrcholovej sportovec. To dodávalo děsně sílu, do toho po trati různé kapely. V ten moment mi bylo jedno, co hrajou – hlavně, že hrajou. Občerstvovačky super, starali se o nás dobrovolníci skvěle. Když to šlo, podávali nám to rovnou do ruky, abychom nemuseli udělat ten krok navíc a trošku si odpočinuli.

Měla jsem s sebou úžasné fanoušky (mamku, jejího přítele, kamarádku, babičku a bráchu) – dala jsem jim befelem, kde budou stát, ale překvapili mě, když si stoupli i tam, kde původně neměli, a tak stihli být dokonce na 5 místech a přesně tam, kde jsem to potřebovala. Prostě jsou úžasní a asi museli letět! Měla jsem taky nejlepší transparent – vtipnej a byl vidět, mooooc vám za něj děkuju! Taťka mě do poslední chvíle napínal, ale nakonec i on se tam objevil... ta radost pak. Zakázala jsem si sledovat čas, tak jsem už ani moc nekoukala na hodinky a poslouchala jen své tělo. Když to vezmu zpět, vím, že jsem měla i na víc, protože na 1/2 jsem měla nějak 2 hod 5 min. a pak jsem dlouho to tempo držela. Nevím přesně, co se pak stalo, nemůžu říci, že jsem měla nějakou mega krizi. Ale postupně jsem trošku začala zpomalovat. Když jsem věděla, že 4 hod 30 min teda nestíhám, tak jsem si řekla, že do 4 hod 45 min to ale dám! I přes ten hnusnej konečnej protivítr jsem se dokázala zabejčit, a dala to ještě o 5 min lépe.

zasloužená medaile

Závěrečný finish pro diváky jsem si samozřejmě nemohla odpustit a pak mi hodně lidí říkalo, ty ses nám teda docela flákala, měla jsi na lepší čas (ze srandy). Vím to – ASI MĚLA. Ale prostě čas včera pro mě opravdu nebyl priorita. Jsem ráda, že jsem doběhla a že jsem 1. maraton s úsměvem na tváři úspěšně dokončila. A hlavně že můžu normálně chodit – tím pádem ihned začít zase trénovat. Dostávám spousty zpráv, zda maraton bolí. Ano, člověk se musí trošku kousnout a jít lehce přes bolest... ale to je jen vše o hlavě, a pak ten pocit stojí opravdu za to, moc doporučuji! V cíli na mě padla hned otázka: Poběžíš za rok? A já neváhala ani vteřinu a řekla: ANO, poběžím a už se mooooc těším.

v cíli v maminčině náruči

Jinak ještě jednou děkuji všem moc za podporu, sms zprávy, telefonáty, zprávy po fb... je to krásný pocit, když víte, že na vás ostatní myslí a drží vám pěsti! Jak by řekl Kája: Tohle bych opravdu, ale opravdu nečekal. Takže fakt díky!!! Jo a rodina vypozorovala, že jsem tam byla jedna z nejmladších, takže do budoucna to pro mě může být výhoda a naděje na zlepšování se i na těchto tratích. Už teď mě mrzí, že to tak rychle uteklo, ale aspoň se mám ten rok na co těšit. Takže zase za rok, juchuchů! Nakonec ještě real čas: 4:40:32!

Aneta Krausová foto
  • přečteno: 12165/11489×, 1 komentář
Všechno je to v hlavě, běželo mi při maratonu hlavou Všechno je to v hlavě, běželo mi při maratonu hlavou Všechno je to v hlavě, běželo mi při maratonu hlavou

Hodnoť článek

5 z 5 hvězd líbí se mi (11 hodnocení)

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

Barbora | 13. 5. 2014 15.09 hod. | 188.120.194.xx
Krasne napsane, Anetu znam osobne a musim rict, ze je to velky dric, nejen v behu, ale ve vsem, do ceho se pusti. Je mi velkou inspiraci!

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

Můj závod – jak se mi běželo

všechny články Můj závod – jak se mi běželo

Anketa – hlasuj i ty!

kde se diskutuje

  • Běh mi zachránil život : Po x letech jsem opět narazila na tento příběh. Příběh, který změnil i mě život jakožto těžkému…»
  • Kurz – Instruktor kondičního běhu : Dobrý den, budete pořádat kurzy teď na podzim 2020. Nebo můžete doporučit kde je to možné? Zajímá…»
  • Nenechte se nachytat při výběru běžecké obuvi či běžeckého oblečení. Neplatí, že nejdražší rovná se nejlepší : Naprosto souhlasím. Fakt nezáleží na tom, jestli je oblečení drahé nebo levné. Hlavně musí být…»
  • Částečná katarze Martina Odložila formou maratonu (v roce 1996) : 21.8. 2020 Sedim na malebnem hrbitove v Cernosicich a vzivam se do zakouti plneho Verky Caslavske.…»
  • Tréninkové deníky – můžete si vložit vlastní plány : https://www.seznam.cz/ www.seznam.cz seznam.cz »

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků