logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

LEKCE Z JOGGINGU 60. BUĎTE V POHYBU A BUDETE V BEZPEČÍ.

LEKCE Z JOGGINGU 60. BUĎTE V POHYBU A BUDETE V BEZPEČÍ.

V životě nás někdy potkají hodně těžké věci, ale na druhé straně – není skoro nic, co by se nedalo ROZBĚHAT.

 • Když jsem byl pár dní ve Švýcarsku, běhal jsem každé ráno do Francie. Basilej totiž leží přesně na hranicích mezi těmi dvěma krásnými zeměmi. Přebíhat hranice států tam a zase zpět bez jakékoli kontroly je velmi vzrušující, zvláště pro člověka, který žil 25 let v totalitním režimu a nemohl svobodně cestovat. Během dalších dvaceti pěti let jsem zjistil, že na naši svobodu nemá vliv pouze politický režim, ale také naše fyzická a duševní mobilita, naše schopnost bez problémů se přemisťovat v myšlenkách a v prostoru. Protože kdo podceňuje péči o svoje zdraví, komu špatná tělesná kondice neumožňuje svobodný pohyb a duševní kondice svobodné a samostatné myšlení, ten si nemůže naplno užívat ten vzrušující a nesamozřejmý fakt, že žije ve svobodné zemi.
 • Život v podstatě není vůbec nic složitého. Skládá se z toho, co jíte, co myslíte, čemu věříte, s kým se stýkáte, čím se obklopujete a jak se pohybujete. Takže chcete-li žít DOBRÝ ŽIVOT, myslete dobře, jezte dobře, věřte v dobro, stýkejte se s dobrými lidmi, obklopujte se dobrými věcmi a buďte co nejvíc v pohybu.
 • Buď běžíme někam, nebo utíkáme před něčím. Každopádně si můžeme vybrat – jsme přece svobodné bytosti.
 • Ve Starém zákoně jsem našel zajímavou větu: Poběžíš-li, jistě neklopýtneš. Nevím, co by tomu řekli izraelští rabíni, ale já si ji vykládám takhle takhle: BUĎ V POHYBU A BUDEŠ V BEZPEČÍ.
 • Jogging vám zajisté pomůže uspořádat si myšlenky, ale pouze za předpokladu, že nějaké máte.
 • Hrozně rád se účastním rodinných oslav. Čím jsou moji rodiče starší, tím raději poslouchám jejich dohady kolem plánování turistických výletů do rakouských Alp, včetně hádek o to, jestli příště dají ten GROSSCLOCKNER nebo nedají ten Grossclockner. Takovéto starosti má člověk mít, když je mu sedmdesát a víc!
 • Péče o fyzické a duševní a zdraví se u většiny lidí omezuje na PRVNÍ POMOC a POSLEDNÍ POMAZÁNÍ.
 • „Maraton jsem běžel jednou a trpěl jsem jak zvíře. Už nikdy." Tohle asi nebude ta nejpovedenější reklama na vytrvalostní běh. Ale musíme si uvědomit, kdo vydal tohle prohlášení: nebyl to vášnivý BĚŽEC, nýbrž uznávaný BADMINTONISTA.

Doporučená hudba: Foreigner, I Want To Know What Love Is

Doporučený produkt: Eagle´s Nest Hand Rolled

Pavel Kosorin foto
 • přečteno: 6058/5992×, 2 komentáře

Hodnoť článek

5 z 5 hvězd líbí se mi (13 hodnocení)

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

ptřík homolů | 24. 12. 2014 7.59 hod. | 95.140.250.xx
ahojky,tohle to napsaný od Pavla mně donutilo sem přispět ,běhával jsem sám abych zhubl a taky pro radost a čištění mysli byla to paráda, pak jednoho dne průšvih na silnici a běhání skončilo vyrovnat se s tím nešlo ,bylo to jen otázkou času než pozapomenu na detaily.Jsem v situaci kdy si říkám,že mi nic není ,a že jsem rád ,že jsem přežil ,ale to je dost namáhavé a pracné už pro samotný život ,jsou lidé co jsou na tom bídně a ještě hůř a po přečtení jak je jednoduché žít,se musím přiznat mi bylo ouzko.
Když jsem byl malý moje babička mi říkávala,že i ve vaně se zabil kosmonaut,nevím do jaké míry to myslela Gagarin odletěl ,ale chtěla mně postrašit at jsem opatrný.
Pavel napsal :
Život v podstatě není vůbec nic složitého. Skládá se z toho, co jíte, co myslíte, čemu věříte, s kým se stýkáte, čím se obklopujete a jak se pohybujete. Takže chcete-li žít DOBRÝ ŽIVOT, myslete dobře, jezte dobře, věřte v dobro, stýkejte se s dobrými lidmi, obklopujte se dobrými věcmi a buďte co nejvíc v pohybu.
Buď běžíme někam, nebo utíkáme před něčím. Každopádně si můžeme vybrat – jsme přece svobodné bytosti.
Myslím si taky,že máme možnost výběru,ale okolnosti donutí můžou donutit člověka brát to co je.
Jsem člověk, který asi utíká před něčím a neví před čím a přitom nebokáže už běžet a jak moc by chtěl,výmluvy?Možná pro někoho,ale snažím se dát do formy.
Vidívám Pavla běhávat dost často, přeji mu to z celého srdce a vždy vzpomínám jak,jsem lítával našimi kopci ,jediný co mu nevěřím ,že běhá na pohodu,protože by slyšel jak mluví les,les není vůbec potichu nádhernější zvuk jsem nikdy neslyšel,jenže ,když člověk dupe, funí,psi hltají vzduch všichni ztichnou a jsou na pozoru vlastně se chová pro les nevhodně,i když potká zvěř tak ona je zmatená odkud se to něco tak rychle řítí ke mně a zkoprní,ale kdyby opravdu jen zpomalil vše se vrátí do normálu a je v ráji. Jsem denně v lese v ráji pohybuji se pomaličku a vidím a slyším.Tedy Pavel musí pěkně svištět nebo ho tak táhnou ti jejich bafani pro kusanec masa.
S úctou Houmík

dav | 14. 5. 2014 9.59 hod. | 89.176.226.xxx
Hezky se mi to četlo, díky

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

Běžecká literatura

všechny články Běžecká literatura

Anketa – hlasuj i ty!

V jaké značce běžeckých bot vběhnete do běžecké sezóny 2017

Běžecká sezóna sice nikdy nekončí a tak vlastně ani nikdy nezačíná, prostě běháme furt. Přesto začátek března se bere jako její pravý začátek. Zajímalo by nás, jaká značka je vaše současná srdcovka a tak jí dáte přednost před ostatními značkami na trhu.

adidas88
Asics123
Brooks17
Inov-852
Icebug5
Hoka One22
Mizuno52
Newton5
NB21
Nike55
Salming349
Salomon40
Scott2
Vibram Fivefingers8
Vivobarefoot5
Zoot5
Jiné, zde neuvedené značce46
Běhám bos, bot netřeba14
ON6

kde se diskutuje

 • Pět dní do půlmaratonu. Den posledního soudu nebo poslední zkoušky : uplna parada na tychto clankoch je to, ze v nedelu pobezim svoj prvy polmaraton v Bratislave a tak…»
 • ZASAŽEN ŠÍPEM BĚH : Milosi,velmy hesky clanek.Tak si te pamatuji.... »
 • Nováček, ne však nezkušený : O jakou akci jde prosím? :) Dle povědomé tváře na fotce a data hádám, že pilsentrail – radec…»
 • Bolest kloubů. Jak jí předcházet, co s tím, když už omezuje náš pohyb? : Ahoj, na bolest kloubů je nejlepší koňská mast... doporučuji :-) používám ji často :-) »
 • Vápník – proč nám chybí a co to s námi dělá : tablety vapniku nebrat, sumivky uz vubec, ze dobre chutnaji ha ha,umele sladidla,zvyraznovace…»

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků