logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

Předmaratonských 12 dní

Předmaratonských 12 dní

Je pondělí 28. dubna a já se nesmírně moc těším na večerní koncert do Rudolfina. Milan Muzikář pozval běžce na koncert, kde v první části měl on a jeho nástroj hlavní slovo. A hlavní důvod byl ten, že poslechem a koupením vstupenky přispějeme na Hospic sv. Jiří v Chebu. Já mám tyhle pomáhací akce ráda. Navíc v Rudolfinu jsem nikdy nebyla. Věděla jsem, že dorazí Škorpíci, Petra Heřman a další... Nakonec se nás tam sešlo maličko, ale to na síle atmosféry neubralo. Ani nevím jak, ale najednou se mě Miloš ptá, zda nechci běžet s ním maraton jako vodič na 5 hodin.

Já o maratonu sním už dlouho (přesněji rok), ale bála jsem se té vzdálenosti a toho, jestli bych to uběhla v nějakém čase, co by nebyl pomalý, ale ani rychlý. Takže odpověď byla jasná. Ano, poběžím a moc ráda! Ty jo, to je taková pocta dělat vodiče. Koncert jsem zhltla jedním dechem, protože Milan byl úžasný, a pak ten příval euforie byl neskutečný. Já poběžím svůj první maraton… Byla jsem nadšená, natěšená a neskutečně ráda.

Před rokem jsem se poprvé dozvěděla, co je to vodič, na bězích RunCzech, protože jsem jeho služby chtěla využít na svém prvním půlmaratonu v Praze. A po více jak roce budu vodič já? Whow!

V úterý volal Michal Vítů, aby mě přivítal do klubu vodičů (slzy štěstí tekly proudem), řekl mi podstatné informace a vše se rozjelo na plné obrátky. Dva dny jsem pročítala informace na Běžecké škole o přípravě na maraton. Běžecky jsem asi připravená byla, to já tak nějak běhám pořád a dlouhé tratě mi problém nedělají, ale znáte to. Takže do víkendu se ještě normálně běhá a pak klídek, běhat jen tak na pohodu a spát, jíst těstoviny a hlavně se nerozčilovat.

pocem ty jsi pěkně běžela

Rady jsem si vzala k srdci. Poslední dlouhý výběh byl v sobotu s Dámským běžeckým klubem Úvaly, rychle doma udělat úklid, nakoupit jídlo. Týden před maratonem jsem se rozhodla, že si užiju. Hlavně žádné nákupy, úklid, stres, rozčilování… V pondělí vyzvednutí vodičské plachetnice (batůžku), kadeřník a klidná večerní procházka. V úterý sestavení batohu a malé proběhnutí. Na batoh jsem zvyklá, takže žádný problém. Ve středu upečení mandlových sušenek. Nechtěla jsem nic podcenit. Takže jsem poctivě jedla celý týden těstoviny, abych doplnila sacharidy. Chodila jsem spát kolem 22. hodiny. Poctivě pila různé bylinkové, zelené čaje. Každé ráno si přečetla nový článek na Běžecké škole a hlavně se těšila na čtvrtek, kdy začne sport Expo a vše se rozjede naplno.

Bohužel nic nebylo tak krásné a ve středu na mě padly deprese, co budu dělat, když mi dojdou síly, když nebudu moci, nebo když mě chytne to moje koleno, co pravidelně začne bolet, když to nečekám… Co mě uklidňovalo, že tam bude Miloš a kdyby se mi něco stalo, pomůže mi. Bude držet tempo a já si to budu užívat. Řekla jsem si, že tam budu pro lidi, že jim budu pořád něco povídat, rozptylovat je, aby to zvládnuli. A tím to bude lehké i pro mě.

Ve čtvrtek jsem se vydala na Sport Expo, nervy tak nějak začaly pracovat samy (ani jsem se je o to neprosila). Ještě více se zvyšoval stres a nervozita. Prostě všechno špatně. Když přicházím na výstaviště, potkávám Zdeňka Danča. Ty jo, já ho tak obejmula! Najednou ze mě vše spadlo, Zdeněk mě pobavil svým humorem a já s hlavou klidnější vyrazila směr Expo. Vyzvednutí čísla a bot bylo komplikovanější, ale to bych nebyla já. No a pak už jen projít si stánky, pozdravit známé tváře (a že jich bylo). S Peťulou Heřman je zaručená zábava, takže stres, chmury a deprese se vytratily nadobro a už jen radost a těšení. Procházka k památníku Jana Žižky byla slunečná, klidná a přesně taková, jakou jsem potřebovala. Páteční dovolená byla luxusní. Jóga, obídek v mé oblíbené restauraci (těstoviny, jak jinak), odpolední spánek, procházka s Happy, dívání na TV. Prostě pohoda.

jedna taška za 3. místo

V sobotu mě a Happy čekala Procházka se psy. Vydala jsem se opět směr výstaviště. Počasí bylo nádherné, teda když pominu, že foukalo. Zase potkávám známé tváře. Říkala jsem si, že tohle si zaběhneme s Happy trochu rychleji. Stojíme v koridoru na konci a čekáme na moji sestru Dašku, abych jí dala batoh. Výstřel a procházka začíná. Bohužel Daška běží v dáli, tak čekáme, já jí házím batoh a jako jedny z posledních vycházíme na Procházku se psy. Postupně se prodíráme ostatními, protože Happy zrychluje a po 0,5 km už běžíme mimo největší skupinku. Kupodivu mám nějak rychlé nohy a Happy začíná na můj běh ztrácet tak 3 metry, protože vodítko je natažené, ale směrem dozadu.

něco na zub, tedy Happy, tohle já fakt nedám

Tak kilometr před cílem nás povzbudí jeden fanoušek slovy „Když předběhnete toho pána, tak budete třetí." To si dělá snad srandu, to není možné. No ale ve mně se probudil soutěživý duch. Pána jsem doběhla, Happy vlála za mnou a když jsem viděla, že už jen kopeček a jsme v cíli, povzbudila jsem Happy, že v cíli je Dášenka, a to zabralo. Happy mě předběhla a vbíhala do cíle přede mnou. Mé ucho slyší „Doběhl 3. pejsek do cíle“. Neskutečné… tohle mě moc potěšilo. Poradovala jsem se zážitkem s ostatními a pak už jen vyrazila směr domov. Happy prospala zbytek dne a já měla klid nachystat si oblečení a výrobu kytiček na vodičský batoh a pro Miloše. Zítra se totiž běží maraton a tohle bylo poslední vyladění, co mi chybělo.

Jitka Faronová foto
  • přečteno: 9655/9402×
Předmaratonských 12 dní Předmaratonských 12 dní Předmaratonských 12 dní

Hodnoť článek

5 z 5 hvězd líbí se mi (16 hodnocení)

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

Canicross

všechny články Canicross

Anketa – hlasuj i ty!

kde se diskutuje

  • Jak natrénovat na maraton za 100 dní : Michale, mohu mluvit z vlastní zkušenosti, dva roky jsem se připravoval Do formy s M&F a k tomu…»
  • Jak natrénovat na maraton za 100 dní : Hezký den Miloši, běhám desítku kolem 55minut, o víkendu jsem zkusil 15km pod 6m/km a rád bych…»
  • Jak můžete prožít léto s radostí a v pohybu, i když musíte makat v práci : Děkuji za článek, je moc prima. Je pravda, že pokud se člověk hýbat chce, najde si sám tyhle…»
  • Z Buštěhradu na Sněžku… po svých… : Prostě a tak ... Řečeno bylo dost a mohlo by být dalšími... Jen to zkusit... Vždyť rozklusávaní a…»
  • Čtyřicet důvodů, proč milovat běh : Krásně napsáno, běh je nejlepší antidepresivum, děkuji za motivační články, rady a sdílené…»

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků