logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

Volby do Běžeckého parlamentu

Volby do Běžeckého parlamentu

Každý ví, že letošní rok je volební. Nejdůležitějšími volbami budou jednoznačně volby do Běžeckého parlamentu.

Na to, že nás čeká volební maraton, upozornil už před nedávnem Miloš a ve stejnojmenném článku navrhl pojmout volby do sněmovny jako Maraton družstev politických stran.

Tentokrát však přinášíme porovnání programů stran, které kandidují do Běžeckého parlamentu, zaměřené na jejich představy o pořádání běžeckých závodů. Pořadí, ve kterém jsou v následující analýze jednotlivé strany uvedeny, je čistě náhodné (vylosované), a nijak nesouvisí s odhady volebních výsledků či jinými zmanipulovanými průzkumy.

1. OBS – Občanská běžecká strana

Prosazuje maximální individualizaci a liberalizaci závodů: každý se svobodně rozhodne, kdy vyběhne na trať (jediná závazná je tříhodinová startovní doba), i kudy poběží (možnost výběru vždy minimálně z pěti variant). Další prioritou je nízké startovné. Závody se totiž obejdou bez zbytečných organizátorů; čas měří elektronické čipy, občerstvení na trati i  zázemí v cíli si každý zajišťuje sám.

2. KSČM – Komunistická strana českých maratonců

V závodech, které jsou pouze státní, nejde o vítězství. Všichni soudruzi běžci běží dohromady, společný úspěch jim před startem popřeje i generální tajemník ÚV KSČM. Soudružky organizátorky podávají na občerstvovačkách závodníkům třešničky a ruskou zmrzlinu, diváci zpívají při probíhání průvodu běžců budovatelské písně. Jednotné rudé dresy závodníci po doběhu do cíle vrátí, aby byly v centrálním běžeckém skladu připraveny pro příští závod.

3. POT 09

Hodlá se zaměřit na pořádání běžeckých závodů pro příslušníky šlechtických rodů, které pocházejí ze členských států Evropské Unie. Běžci, kteří nemají modrou krev, mohou startovat pouze v případě, že jejich koeficient pocení nepřesahuje hodnotu 09. Podmínkou konání jakéhokoliv závodu je jeho vyrovnaný rozpočet, případné přebytky musí být použity na pořádání stejného závodu v následujícím roce.

4. KBU-ČSL – Křesťanskoběžecká unie – Česká strana lidová

Klidná běžecká síla, podporující vytrvalce střední výkonnosti a běhající rodiny (potvrzení o účasti na rodinných závodech slouží ke snížení daňového základu). Před startem lidových běhů se všichni společně pomodlí a poprosí Boha o pomoc v závěrečné části závodu, kdy už jim jejich vlastní síly nebudou stačit. Na občerstvovacích stanicích je z důvodu zachování čistoty soutěže podávána pouze svěcená voda a mešní oplatka.

5. ČSSB – Česká strana sociálně běžecká

Sociálně znevýhodnění účastníci vybíhají při hromadných startech s náskokem před hlavním polem. Běžecké potřeby jsou zařazeny v nižší sazbě DPH. Startovné je dotováno Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy (resp. startovní poplatek je danému závodníkovi refundován poté, co podepíše písemnou žádost o jeho navrácení). Finanční odměny pro vítěze podléhají progresivnímu zdanění (čím vyšší, tím vyšší).

6. SZB – Strana zelených běžců

Podporuje pouze městské závody, které na rozdíl od přespolních běhů a krosů neničí přírodu. Jako novinku v termínové listině chce zavést protestní okružní závody okolo jaderných a tepelných elektráren. Akcentuje vzdělání a informovanost běžců, bude proto financovat vydávání odborných běžeckých časopisů a sponzorovat provoz internetových běžeckých stránek.

Milan Kůtek (www.behsholemi.cz) foto
  • přečteno: 18076/17788×, 3 komentáře

Hodnoť článek

5 z 5 hvězd líbí se mi (1 hodnocení)

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

Martin | 9. 1. 2010 10.35 hod. | 94.142.235.xx
Premiérem bývá ale lídr vítězné strany… Ke které – z výše uvedených – tedy Miloš patří?

fotoMiloš Škorpil: No já se hlásím k té, která zatím sbírá sílu vůbec do toho bahna vstoupit, protože ještě nikdo nepřišel s žádnou botou do až takového marasmu :). Ale jinak už chystám stanovy SBBH – Strana běhů bez hranic – možná, že to někomu připomíná dřívější OPBH, ale ta podoba je čistě náhodná – (ne)účelová protože stejně jako oni se starali o blaho našeho bydlení, tak SBBH se bude starat o blaho našeho běhání a o to, aby se dalo běhat úplně všude, a vždy když se nám zrovna zachce.

Majka | 9. 1. 2010 10.10 hod. | 88.101.79.xxx
Tož, krupica do hrnca a zas nevím keho volit! Leda jestli nějaká ta strana slíbí založení městských skupin z řad nezaměstnaných pro pravidelnou údržbu přilehlých běžeckých tratí. Jedině premiér je jasnej. Miloš přece!

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

seriál Milanova (běžecká) zamyšlení

Běžecké akce

všechny články Běžecké akce

Anketa – hlasuj i ty!

kde se diskutuje

  • Běžecká škola, jak ji znáte, se stěhuje do archivu : Gratuluji k takovému výkonu a do dalších let držím palce. Ať se daří a vaše články učiní šťastný…»
  • Když je třeba – ZASTAV, když je třeba – BĚŽ DÁL : Miloši díky za další rady. Moc mě to pomáhá při mém běhání. »
  • Křížem krážem Karlovarským krajem : Jenom si dovolím takové drobné doplnění: vložené video „O běhání pro zdraví i pro…»
  • Běh mi zachránil život : Po x letech jsem opět narazila na tento příběh. Příběh, který změnil i mě život jakožto těžkému…»
  • Kurz – Instruktor kondičního běhu : Dobrý den, budete pořádat kurzy teď na podzim 2020. Nebo můžete doporučit kde je to možné? Zajímá…»

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků