logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

Běžím s AVL: soutěžní desítka a rodinný běh ve třech městech a se známými tvářemi

Běžím s AVL: soutěžní desítka a rodinný běh ve třech městech a se známými tvářemi

Běžecké eventy, které pořádá Mizuno Amatérská volejbalová liga (AVL) pod názvem Běžím s AVL, letos navštíví tři města. Po zářijovém debutu na pražské Ladronce míří závody také do Liberce a Hradce Králové. Lokality, v nichž oblíbená AVL působí více než deset let, běžecká setkání navštíví o víkendu 7. a 8. června. Do hlavního města se Běžím s AVL vrátí v sobotu 27. září. Seriál Běžím s AVL 2014 podpořila řada osobností v roli ambasadorů v čele s fitness trenérem Davidem Hufem. Akce mají i charitativní rozměr, částí výtěžku z akce podpoří organizátoři Zdravotního klauna.

Běžíme s AVL

Běžím s AVL pomalu začíná kopírovat mapu turnajů pro amatérské smíšené týmy. V Liberci se Běžím s AVL uskuteční v sobotu 7. června, a to v běžeckém areálu ve Vesci. Den na to, v neděli 8. června, se poběží v Hradci Králové, kdy organizátoři akci zasadili do Hradeckých lesů se startem u rybníku Biřička. Seriál se uzavře v sobotu 27. září v parku Ladronka v Praze.

Běžíme s AVL

„Pro letošní minitour jsme vybrali regiony, kde má AVLka největší základnu. Navíc se nám podařilo vytvořit různorodé trati: v Liberci budou muset účastníci zdolávat převýšení, v Hradci Králové se poběží po zpevněných cestách lesem a pražská Ladronka je příjemná rovina v parku velkoměsta," popisuje Saša Mráz, který za Běžím s AVL stejně jako za Amatérskou volejbalovou ligou, stojí.

Běžíme s AVL

Liberecký závod, který odstartuje volejbalista extraligové Dukly Liberec, přinese účastníkům nevšední zážitek z trati. Nejde totiž o jednotvárnou trať po rovinatém asfaltu, na závodníky čeká členitý terén, kdy zažijí také běh po nezpevněné cestě. Většina trati pak vede po místní komunikaci. Také výškový profil zaujme, nadšené sportovce čekají výběhy do mírného kopce, pak naopak trocha odpočinku při rovině nebo naopak z kopce. Okruh je zasazen do zelení protkaného areálu ve Vesci s výhledem na město Liberec i dominantu kraje horu Ještěd s typickým vysílačem.

Běžíme s AVL – David Kučera

Ve všech regionech je připraven 4,2 kilometru dlouhý nesoutěžní běh, který ocení především rodiny s dětmi nebo méně trénovaní běžci. „Jde o běh pro radost, vzít celou rodinu a společně si užít dopoledne. Na trať mohou i kočárky, které mají startovné zdarma," říká Saša Mráz.

Stěžejní částí je 10 kilometrový závod měřený čipovou časomírou, kde si přijdou na své amatérští běžci i lovci rychlých časů. Loni na Ladronce zvládl trať nejrychleji David Kučera z Liberce, do cíle dorazil v čase 0:32:53.4. „Běžím s AVL si neklade za cíl být velkou masovou akcí. Stejně jako v AVL tu razíme krédo sportu pro radost. Jde o to strávit aktivně čas s rodinou, sejít se s kamarády, pobavit se a u toho udělat něco pro sebe," míní Mráz.

Běžíme s AVL  – Ladronka

Přihlášení je možné na www.bezimsavl.cz a registrace bude možná i v den závodu ráno na místě. V cíli na běžce čeká pamětní placka a také taška plná dárků od partnerů. Závody jsou součástí Poháru Dámského běžeckého klubu a fandí jim také Běžecká škola Miloše Škorpila.

Bšžíme s AVL – trať rodinného běhu v Liberci

Vedle toho Běžím s AVL podporuje hned několik ambasadorů, s nimiž se účastníci seriálu budou moci potkat na startu, v cíli i na trati. Tváří seriálu je známý fitness trenér David Huf, volejbalista Dukly Liberec Tomáš Hýský, místopředseda Evropského parlamentu a hráč AVL v Hradci Králové Oldřich Vlasák, volejbalový reprezentant Jiří Popelka a mistr republiky v beachvolejbale Martin Tichý.

Běžíme s AVL –trať soutěžního běhu v Liberci

Za každý jeden kilometr, který každý závodník zdolá, věnují organizátoři jednu korunu Zdravotnímu klaunovi, neziskové organizaci, která přivádí profesionální klauny do nemocnic a domovů seniorů v České republice, aby rozptýlili pacienty či seniory v nelehkých chvílích. Tím akce získává také charitativní rozměr.

Eva Fryšarová foto
  • přečteno: 6063/5944×
Běžím s AVL: soutěžní desítka a rodinný běh ve třech městech a se známými tvářemi Běžím s AVL: soutěžní desítka a rodinný běh ve třech městech a se známými tvářemi Běžím s AVL: soutěžní desítka a rodinný běh ve třech městech a se známými tvářemi Běžím s AVL: soutěžní desítka a rodinný běh ve třech městech a se známými tvářemi Běžím s AVL: soutěžní desítka a rodinný běh ve třech městech a se známými tvářemi Běžím s AVL: soutěžní desítka a rodinný běh ve třech městech a se známými tvářemi Běžím s AVL: soutěžní desítka a rodinný běh ve třech městech a se známými tvářemi

Hodnoť článek

5 z 5 hvězd líbí se mi (3 hodnocení)

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

Anketa – hlasuj i ty!

Chybí na českém a slovenském časopiseckém trhu Runner´s World?

Tu a tam zaslechnu názor, nebo spíše otázku: Proč někdo nevydává česko-slovenskou verzi časopisu Runner´s World? Tak by mě zajímalo, jestli by si, ve světě tak oblíbený časopis, našel v Česku a na Slovensku tolik čtenářů a čtenářek, že by se vyplatilo jej překládat a vydávat? A tak se se ptám: Kupoval/kupovala by sis česko-slovenskou verzi časopisu Runner´s World?

Ano133
Ne39

kde se diskutuje

  • Mýty a fakta o hubnutí : Z celého článku se mi úplně nejvíc líbí tato část: "Vykašlete se na váhu a hýbejte se –…»
  • Tréninkový plán na zhubnutí nejen pro výkonnostní běžce a běžkyně : Ahoj Miloši , Prosímtě jak bych toto měla běhat ,když nemam hodinky ? Děkuji za odpověd :-) »
  • Zranění v oblasti sedacího nervu – uskřípnutý zadek : A kdo chce, aby se mu slachy a klouby promazaly a jely jak nove, zaradi do jidelnicku i kopcovou…»
  • Zranění v oblasti sedacího nervu – uskřípnutý zadek : Jo a behat se i s timhle samozrejme da, ale s rozumem (delší doba zahrivani a nejit drasticky přes…»
  • Zranění v oblasti sedacího nervu – uskřípnutý zadek : Jak jsem uz drive psala a mam na sobe jiz leta vyzkouseno, tak CITRON VCELKU (idealne nalačno rano…»

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků