logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

Běžím s AVL: soutěžní desítka a rodinný běh ve třech městech a se známými tvářemi

Běžím s AVL: soutěžní desítka a rodinný běh ve třech městech a se známými tvářemi

Běžecké eventy, které pořádá Mizuno Amatérská volejbalová liga (AVL) pod názvem Běžím s AVL, letos navštíví tři města. Po zářijovém debutu na pražské Ladronce míří závody také do Liberce a Hradce Králové. Lokality, v nichž oblíbená AVL působí více než deset let, běžecká setkání navštíví o víkendu 7. a 8. června. Do hlavního města se Běžím s AVL vrátí v sobotu 27. září. Seriál Běžím s AVL 2014 podpořila řada osobností v roli ambasadorů v čele s fitness trenérem Davidem Hufem. Akce mají i charitativní rozměr, částí výtěžku z akce podpoří organizátoři Zdravotního klauna.

Běžíme s AVL

Běžím s AVL pomalu začíná kopírovat mapu turnajů pro amatérské smíšené týmy. V Liberci se Běžím s AVL uskuteční v sobotu 7. června, a to v běžeckém areálu ve Vesci. Den na to, v neděli 8. června, se poběží v Hradci Králové, kdy organizátoři akci zasadili do Hradeckých lesů se startem u rybníku Biřička. Seriál se uzavře v sobotu 27. září v parku Ladronka v Praze.

Běžíme s AVL

„Pro letošní minitour jsme vybrali regiony, kde má AVLka největší základnu. Navíc se nám podařilo vytvořit různorodé trati: v Liberci budou muset účastníci zdolávat převýšení, v Hradci Králové se poběží po zpevněných cestách lesem a pražská Ladronka je příjemná rovina v parku velkoměsta," popisuje Saša Mráz, který za Běžím s AVL stejně jako za Amatérskou volejbalovou ligou, stojí.

Běžíme s AVL

Liberecký závod, který odstartuje volejbalista extraligové Dukly Liberec, přinese účastníkům nevšední zážitek z trati. Nejde totiž o jednotvárnou trať po rovinatém asfaltu, na závodníky čeká členitý terén, kdy zažijí také běh po nezpevněné cestě. Většina trati pak vede po místní komunikaci. Také výškový profil zaujme, nadšené sportovce čekají výběhy do mírného kopce, pak naopak trocha odpočinku při rovině nebo naopak z kopce. Okruh je zasazen do zelení protkaného areálu ve Vesci s výhledem na město Liberec i dominantu kraje horu Ještěd s typickým vysílačem.

Běžíme s AVL – David Kučera

Ve všech regionech je připraven 4,2 kilometru dlouhý nesoutěžní běh, který ocení především rodiny s dětmi nebo méně trénovaní běžci. „Jde o běh pro radost, vzít celou rodinu a společně si užít dopoledne. Na trať mohou i kočárky, které mají startovné zdarma," říká Saša Mráz.

Stěžejní částí je 10 kilometrový závod měřený čipovou časomírou, kde si přijdou na své amatérští běžci i lovci rychlých časů. Loni na Ladronce zvládl trať nejrychleji David Kučera z Liberce, do cíle dorazil v čase 0:32:53.4. „Běžím s AVL si neklade za cíl být velkou masovou akcí. Stejně jako v AVL tu razíme krédo sportu pro radost. Jde o to strávit aktivně čas s rodinou, sejít se s kamarády, pobavit se a u toho udělat něco pro sebe," míní Mráz.

Běžíme s AVL  – Ladronka

Přihlášení je možné na www.bezimsavl.cz a registrace bude možná i v den závodu ráno na místě. V cíli na běžce čeká pamětní placka a také taška plná dárků od partnerů. Závody jsou součástí Poháru Dámského běžeckého klubu a fandí jim také Běžecká škola Miloše Škorpila.

Bšžíme s AVL – trať rodinného běhu v Liberci

Vedle toho Běžím s AVL podporuje hned několik ambasadorů, s nimiž se účastníci seriálu budou moci potkat na startu, v cíli i na trati. Tváří seriálu je známý fitness trenér David Huf, volejbalista Dukly Liberec Tomáš Hýský, místopředseda Evropského parlamentu a hráč AVL v Hradci Králové Oldřich Vlasák, volejbalový reprezentant Jiří Popelka a mistr republiky v beachvolejbale Martin Tichý.

Běžíme s AVL –trať soutěžního běhu v Liberci

Za každý jeden kilometr, který každý závodník zdolá, věnují organizátoři jednu korunu Zdravotnímu klaunovi, neziskové organizaci, která přivádí profesionální klauny do nemocnic a domovů seniorů v České republice, aby rozptýlili pacienty či seniory v nelehkých chvílích. Tím akce získává také charitativní rozměr.

Eva Fryšarová foto
  • přečteno: 6649/6529×
Běžím s AVL: soutěžní desítka a rodinný běh ve třech městech a se známými tvářemi Běžím s AVL: soutěžní desítka a rodinný běh ve třech městech a se známými tvářemi Běžím s AVL: soutěžní desítka a rodinný běh ve třech městech a se známými tvářemi Běžím s AVL: soutěžní desítka a rodinný běh ve třech městech a se známými tvářemi Běžím s AVL: soutěžní desítka a rodinný běh ve třech městech a se známými tvářemi Běžím s AVL: soutěžní desítka a rodinný běh ve třech městech a se známými tvářemi Běžím s AVL: soutěžní desítka a rodinný běh ve třech městech a se známými tvářemi

Hodnoť článek

5 z 5 hvězd líbí se mi (3 hodnocení)

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

Běžecké akce

všechny články Běžecké akce

Anketa – hlasuj i ty!

Vize pro rok 2017

Rok 2017 na sebe nedá dlouho čekat, Novoroční předsevzetí jakbysmet. Zatímco vize předpokládá dlouhodobost, Novoroční předsevzetí se vyznačují jepičím životem. Aby se Novoroční předsevzetí stalo prvním krokem k naplnění vize, je třeba si ho pořádně rozmyslet, i když znám spoustu lidí, kteří na druhou stranu tak dlouho přemýšlí a zvažují vše pro a proti, že než vše zváží, uteče pár let. Takže zvažujte pečlivě, ale dejte si časový limit na start. Jako nejlepší limit se jeví 1.1.2017, tak běžíme na to, co vy na to. Kterým směrem byste rádi v roce 2017 byli rádi, aby se ubírala vaše vize 2017?

Zlepšení či udržení zdraví36
Zlepšení nebo udržení fyzické kondice93
Více času na sebe11
Více času na rodinu6
Více času na přátele2
Více času na sebe a na rodinu11
Být víc sám (sama) sebou30

kde se diskutuje

  • Čtyřicet důvodů, proč milovat běh : Zdravím Vás, běh a celkově cvičení je super věc. Velmi zajímavé jsou nově objevené spojitosti běhu…»
  • Být zdravý a v kondici. Koho a co všechno to v našem životě ovlivňuje. Cooperův test. Čtrnáctý tip Běžecké školy pro váš lepší běh : V tabulke muži 30 – 39 let, průměrný, je chyba (1900 – 1299 m), spravne ma byt 1900…»
  • Ještě jednu písničku … a tuhle taky musím : Já jsem tak poctivý (čti: zblblý :-)), že jsem dělal kliky už i o půl druhé v noci ... :-) »
  • Běžecký tréninkový plán Miloše Škorpila na třetích 13 týdnů běžeckého roku. Čtvrtletní zaměřovací trénink na maraton : Pán Škorpil, v tomto pláne odporúčate bežať dlhý beh na úrovni 82 % TF max. (okrem rozklusu a…»
  • Jak skloubit zimní radovánky s přípravou na jarní běžecké vrcholy : Zdravím Miloši, mám dotaz k pohybu venku při inverzi. Bydlím na Karvinsku, kde trvá už několik dní…»

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků