logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

Poutní ultramaraton 2014, den -1

Poutní ultramaraton 2014, den -1

Už se to blíží. V obýváku leží taška, do které házím všechno své běžecké vybavení, v troubě se peče „snídaňová“ bábovka, v hlavě se honí vzpomínky na loňský rok a výhledy na ten letošní. Už zítra (v pondělí 16. června) se spolu s dalšími odvážnými sejdeme v České Kubici, abychom v úterý ráno vyrazili na pětidenní pouť o délce 212 kilometrů. Moc se těším, loni jsem si Poutní ultramaraton nesmírně užil, ten letošní bude zas jiný, slibuje další zážitky.

Jsem moc rád, že se Petr Hruška (podpořen dalšími) dokázal vypořádat s náporem povinností a připravil třetí pokračování Poutního ultramaratonu. Už když jsem loni mířil z Chebu domů, věděl jsem, že si další ročník nenechám ujít. A to jsem ještě netušil, že Petr má v rukávu jeden obrovský trumf. Vymyslel novou trasu a to ne jen tak ledajakou. Po loňském a předloňském sledování ekumenické poutní cesty Via porta spojující evangelický klášter ve Volkenrodě a katolický ve Waldsassenu budeme tentokrát putovat po Stezce železné opony.

Opět tak bude nosnou myšlenkou spojování dvou světů. Tentokrát východu a západu. A nejen to. Celý název akce Poutního ultramaratonu zní „Signálka: Běh o život“. Proč běh o život? Protože se Petr rozhodl spojit dva své projekty a vdechnout PUMu (stejně jako v předchozích letech) charitativní rozměr. Veškerý výtěžek bude věnován obecně prospěšné společnosti Hospic Sv. Jiří, který nabízí paliativní péči umírajícím a jejich rodinám, aby tito mohli svůj poslední „běh o život“ běžet v domácím prostředí, s kvalitní léčbou bolesti, obklopeni svými celoživotními spoluběžci.

Miloš Škorpil se rozhodl založit na podporu Hospice Sv. Jiří výzvu na Endomondu, ke které se mohou připojit všichni uživatelé této aplikace, kteří chtějí za své naběhané či nachozené kilometry přispět na dobrou věc. Těším se na sledování, jak budou kilometry, nejen během PUMu, ale hlavně po něm, pěkně přibývat. Protože Endomondo má zelenou lištu a většinou jsme zvyklí přeci jen spíše na modrou, existuje i facebooková událost.

Z virtuálního světa ale zpět k tomu skutečnému. Loni byly trasy výrazně delší, jenže neskrývaly tolik stoupání, výživných terénů a především jsme s sebou měli kola. Letos je filozofie odlišná. Většina výpravy se pokusí zdolat pět terénních maratonů po svých. Snad nám bude cesta pěkně utíkat, abychom večer měli čas na sdílení zážitků, loni jsme povětšinou (i díky neskutečným vedrům) byli totálně utahaní.

Nebojím se, že bychom si neměli co říct, většinou se známe z minulých ročníků či jiných nejen běžeckých akcí (Františkolázeňská 24hodinovka). Zajímavé bude, že se potkají ti, kteří byli jen na prvním ročníku s těmi z druhého a samozřejmě i s vytrvalci, kteří mají v nohách obě poutě. Celkem nás bude asi dvacet, sám ani nevím, kdo se nakonec zúčastní a kdo nikoli. Nechám se překvapit.

Vrcholem týdne bude sobotní Poutní maraton. V ten den se naše skupinka stane malou součástí velké řeky lidí plynoucí po trase Cheb – Maria Loreto – Waldsassen – Kappl – Sv. Anna – Cheb. Běžci, chodci, cyklisté, koloběžkáři, ti všichni se vydají na dvaačtyřicet kilometrů dlouhou cestu. Překonáme počet 150 účastníků? Loni bylo 137 nadšenců.

V sobotu bude k vidění poutní obraz Renaty Štolbové Anděl nad bílou kaplí. Ten poputuje nejen na našich zádech, ale poté také do dobročinné aukce.

Lehčí o toto umělecké dílo, ale doufám bohatší o řadu zážitků a zkušeností v neděli zamíříme zpátky do svých domovů a všedních životů. I když třeba dojde na bonusovou etapu, která je Petrem (stejně jako vše ostatní) precizně naplánována.

Tolik výhled na to, co nás v následujícím týdnu (teoreticky) čeká.

  • přečteno: 5215/4940×

Hodnoť článek

5 z 5 hvězd líbí se mi (10 hodnocení)

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

Pomáhej během

všechny články Pomáhej během

Anketa – hlasuj i ty!

Vize pro rok 2017

Rok 2017 na sebe nedá dlouho čekat, Novoroční předsevzetí jakbysmet. Zatímco vize předpokládá dlouhodobost, Novoroční předsevzetí se vyznačují jepičím životem. Aby se Novoroční předsevzetí stalo prvním krokem k naplnění vize, je třeba si ho pořádně rozmyslet, i když znám spoustu lidí, kteří na druhou stranu tak dlouho přemýšlí a zvažují vše pro a proti, že než vše zváží, uteče pár let. Takže zvažujte pečlivě, ale dejte si časový limit na start. Jako nejlepší limit se jeví 1.1.2017, tak běžíme na to, co vy na to. Kterým směrem byste rádi v roce 2017 byli rádi, aby se ubírala vaše vize 2017?

Zlepšení či udržení zdraví40
Zlepšení nebo udržení fyzické kondice109
Více času na sebe14
Více času na rodinu6
Více času na přátele2
Více času na sebe a na rodinu11
Být víc sám (sama) sebou37

kde se diskutuje

  • Život neběží vždycky podle (tréninkového) plánu : Je to malichernost, ale jak dobře Vám rozumím ... :-) »
  • Běhání v zimě a mrazu se není třeba bát! Šest zásad pro běhání v zimě a mrazu : nemáte někdo zkušenost s během maratonu v zimě ? »
  • Čtyřicet důvodů, proč milovat běh : Zdravím Vás, běh a celkově cvičení je super věc. Velmi zajímavé jsou nově objevené spojitosti běhu…»
  • Být zdravý a v kondici. Koho a co všechno to v našem životě ovlivňuje. Cooperův test. Čtrnáctý tip Běžecké školy pro váš lepší běh : V tabulke muži 30 – 39 let, průměrný, je chyba (1900 – 1299 m), spravne ma byt 1900…»
  • Ještě jednu písničku … a tuhle taky musím : Já jsem tak poctivý (čti: zblblý :-)), že jsem dělal kliky už i o půl druhé v noci ... :-) »

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků