logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

Poutní ultramaraton 2014, den -1

Poutní ultramaraton 2014, den -1

Už se to blíží. V obýváku leží taška, do které házím všechno své běžecké vybavení, v troubě se peče „snídaňová“ bábovka, v hlavě se honí vzpomínky na loňský rok a výhledy na ten letošní. Už zítra (v pondělí 16. června) se spolu s dalšími odvážnými sejdeme v České Kubici, abychom v úterý ráno vyrazili na pětidenní pouť o délce 212 kilometrů. Moc se těším, loni jsem si Poutní ultramaraton nesmírně užil, ten letošní bude zas jiný, slibuje další zážitky.

Jsem moc rád, že se Petr Hruška (podpořen dalšími) dokázal vypořádat s náporem povinností a připravil třetí pokračování Poutního ultramaratonu. Už když jsem loni mířil z Chebu domů, věděl jsem, že si další ročník nenechám ujít. A to jsem ještě netušil, že Petr má v rukávu jeden obrovský trumf. Vymyslel novou trasu a to ne jen tak ledajakou. Po loňském a předloňském sledování ekumenické poutní cesty Via porta spojující evangelický klášter ve Volkenrodě a katolický ve Waldsassenu budeme tentokrát putovat po Stezce železné opony.

Opět tak bude nosnou myšlenkou spojování dvou světů. Tentokrát východu a západu. A nejen to. Celý název akce Poutního ultramaratonu zní „Signálka: Běh o život“. Proč běh o život? Protože se Petr rozhodl spojit dva své projekty a vdechnout PUMu (stejně jako v předchozích letech) charitativní rozměr. Veškerý výtěžek bude věnován obecně prospěšné společnosti Hospic Sv. Jiří, který nabízí paliativní péči umírajícím a jejich rodinám, aby tito mohli svůj poslední „běh o život“ běžet v domácím prostředí, s kvalitní léčbou bolesti, obklopeni svými celoživotními spoluběžci.

Miloš Škorpil se rozhodl založit na podporu Hospice Sv. Jiří výzvu na Endomondu, ke které se mohou připojit všichni uživatelé této aplikace, kteří chtějí za své naběhané či nachozené kilometry přispět na dobrou věc. Těším se na sledování, jak budou kilometry, nejen během PUMu, ale hlavně po něm, pěkně přibývat. Protože Endomondo má zelenou lištu a většinou jsme zvyklí přeci jen spíše na modrou, existuje i facebooková událost.

Z virtuálního světa ale zpět k tomu skutečnému. Loni byly trasy výrazně delší, jenže neskrývaly tolik stoupání, výživných terénů a především jsme s sebou měli kola. Letos je filozofie odlišná. Většina výpravy se pokusí zdolat pět terénních maratonů po svých. Snad nám bude cesta pěkně utíkat, abychom večer měli čas na sdílení zážitků, loni jsme povětšinou (i díky neskutečným vedrům) byli totálně utahaní.

Nebojím se, že bychom si neměli co říct, většinou se známe z minulých ročníků či jiných nejen běžeckých akcí (Františkolázeňská 24hodinovka). Zajímavé bude, že se potkají ti, kteří byli jen na prvním ročníku s těmi z druhého a samozřejmě i s vytrvalci, kteří mají v nohách obě poutě. Celkem nás bude asi dvacet, sám ani nevím, kdo se nakonec zúčastní a kdo nikoli. Nechám se překvapit.

Vrcholem týdne bude sobotní Poutní maraton. V ten den se naše skupinka stane malou součástí velké řeky lidí plynoucí po trase Cheb – Maria Loreto – Waldsassen – Kappl – Sv. Anna – Cheb. Běžci, chodci, cyklisté, koloběžkáři, ti všichni se vydají na dvaačtyřicet kilometrů dlouhou cestu. Překonáme počet 150 účastníků? Loni bylo 137 nadšenců.

V sobotu bude k vidění poutní obraz Renaty Štolbové Anděl nad bílou kaplí. Ten poputuje nejen na našich zádech, ale poté také do dobročinné aukce.

Lehčí o toto umělecké dílo, ale doufám bohatší o řadu zážitků a zkušeností v neděli zamíříme zpátky do svých domovů a všedních životů. I když třeba dojde na bonusovou etapu, která je Petrem (stejně jako vše ostatní) precizně naplánována.

Tolik výhled na to, co nás v následujícím týdnu (teoreticky) čeká.

  • přečteno: 9974/9524×

Hodnoť článek

5 z 5 hvězd líbí se mi (10 hodnocení)

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

Pomáhej během

všechny články Pomáhej během

Anketa – hlasuj i ty!

kde se diskutuje

  • Začal jsem běhat, ale ať dělám, co dělám, zrychlit nedokážu! Co mám dělat, abych běhal rychleji? : Dobrý den. Tenhle článek se mi opravdu moc líbí. Našla jsem se v něm krásně a aktuálně bych k tomu…»
  • Zjisti svůj startovní handicap a vyběhni. Šestý tip Běžecké školy pro váš lepší běh : Sorry za odbočku, to musí být nesmysl, ty časy fotbalistů, ne ? "Ve Slavii jsou nároky na…»
  • Stabilita při běhu, aneb co taky může způsobit nevhodná běžecká obuv. Osmý tip Běžecké školy pro váš lepší běh : S letitým odstupem musím dát Miloši za pravdu.Maximalistická obuv,konkrétně model Clifton od Hoka…»
  • Tak jak je to vůbec s tou snídaní – je anebo není tím nejdůležitějším jídlem dne? Třetí tip Běžecké školy pro váš šťastný života běh : Souhlas, není taky špatný vajíčka udělat na sádle a kokosak si dát do kafe. »
  • Tak jak je to vůbec s tou snídaní – je anebo není tím nejdůležitějším jídlem dne? Třetí tip Běžecké školy pro váš šťastný života běh : No jistěééé. Hned jsem si šel udělat dvě vajíčka na měkko (no, byly trošku spíš na tvrdo, ale…»

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků